Widzew Łódź - AZS UG 78:67. Olga Frolkina nie pomogła akademiczkom

11 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Olga Frolkina w sobotę zadebiutowała w barwach AZS UG, ale nie pomogła odnieść pierwszego zwycięstwa w Energa Basket Lidze Kobiet. Olga Frolkina w sobotę zadebiutowała w barwach AZS UG, ale nie pomogła odnieść pierwszego zwycięstwa w Energa Basket Lidze Kobiet.

Koszykarki AZS Uniwersytetu Gdańskiego przegrały na wyjeździe z CosinusMED Widzewem Łódź 67:78 (8:18, 24:21, 15:22, 20:17) w meczu Energa Basket Ligi Kobiet. Akademiczkom nie pomogło wsparcie w postaci nowej zawodniczki Olgi Frolkiny. Rosjanka, która wcześniej grała w Dynamie Kursk, rzuciła 10 pkt. Podobnie jak cały zespół miała jednak fatalną skuteczność.

Widzew: Emery 20 pkt, Drop 13 (1x3, 7 as.), Gala 9 (1x3), Vucković 8 (10 zb.), Gertchen 5 (1x3) oraz Davis 15 (1x3), Jasnowska 8, Bandoch 0, Kudelska 0, Stępień 0

AZS UG: Ruffin-Pratt 27 (1x3, 14 zb.), Frolkina 10, Pachurina 7, Samburska 7 (1x3), P.Kuras 3 oraz Ortiz 6 (2 zb.), Stępień 5 (1x3), A.Kuras 2

Energa Toruń - DGT Politechnika Gdańska 57:48 - relacja, możliwość wystawienia ocen

Przed meczem w Łodzi, AZS UG poinformowało, że do drużyny dołączyła Olga Frolkina. 22-letnia Rosjanka ostatnio występowała w Dynamie Kursk, z którym w grudniu mierzyła się w Gdyni z Arką w ramach rozgrywek Euroligi. Jej zespół wygrał po dogrywce, ale mierząca 183 cm skrzydłowa przesiedziała spotkanie na ławce rezerwowych.

W sobotę od razu dostała szansę debiutu i była drugą najlepiej punktującą koszykarką w zespole Włodzimierza Augustynowicza po Tierrze Ruffin-Pratt. Jej skuteczność rzutowa jednak nie porwała, Olga wykorzystała zaledwie 4 na 15 prób. Nie trafiła przy tym ani jednego z 8 rzutów zza łuku.

Fatalnie rzucał jednak cały zespół akademiczek. Skuteczność gdańskiej drużyny to 23 celne na 70 rzutów, czyli zaledwie 32 proc. Gospodynie rzucały rzadziej, ale celniej (29/59) a bezpieczne prowadzenie wypracowały już w pierwszej kwarcie.

w 14. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet mecz na szczycie w Polkowicach z udziałem Arki Gdynia - zapowiedź

Gdańszczanki na początku drugiej partii przegrywały już 8:22. Zdołały zmniejszyć stratę do 32:39 w czym duży udział miały "trójki" Oleny SamburskiejGabbi Oritz. Trzecia kwarta należała jednak do gospodyń, które na ostatnie 10 minut wyszły z przewagą 14 pkt.

Chociaż dwoiła się i troiła Ruffin-Pratt (skuteczność 7/21 i 14 zbiórek), która zagrała pełne 40 minut. Widzew nie dał już sobie wydrzeć zwycięstwa. Czternasta z rzędu porażka stopniowo wzmacnianego beniaminka stała się faktem.

Wyniki 14 kolejki

• CCC Polkowice - ARKA GDYNIA 61:65 (17:12, 13:19, 12:14, 19:20)
  • Energa Toruń - DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 57:48 (17:13, 10:18, 17:5, 13:12)
  • CosinusMED Widzew Łódź - AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI 78:67 (18:8, 21:24, 22:15, 17:20)
  • Enea AZS Poznań - Ślęza Wrocław 41:72 (12:19, 12:14, 6:26, 11:13)
  • Artego Bydgoszcz - Wisła Krakó 76:69 (18:18, 19:14, 21:17, 18:20)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 88:65 (16:13, 29:14, 30:25, 13:13)

Opinie (11)

• To już jest koniec

Ciekawe co dalej z drużyną, która przypomina już katarską Arkę. Pewnie odejdą zawodniczki zagraniczne, a co z tymi, które wywalczyły awans?

• 2 9

• Dno, moje, twoje, nasze podatki idą w błoto może w końcu czas zakończyć zabawę w prezesów i dyrektorów......

• 7 6

• Niestety ekstraklasa to wysokie progi. Ale spróbować zawsze warto

• 6 1

• Słabemu trenerowi

Nie pomogą nawet dobre zagraniczne koszykarki.