Widzew Łódź - DGT Politechnika Gdańska 67:51. Fatalna skuteczność koszykarek

mip.
4 marca 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Koszykarki DGT Politechniki Gdańskiej przegrały w Łodzi z CosinusMED Widzewem i nie zapewniły sobie jeszcze udziału w fazie play-off. Najwięcej punktów dla gdańszczanek zdobyła Presley Hudson. Koszykarki DGT Politechniki Gdańskiej przegrały w Łodzi z CosinusMED Widzewem i nie zapewniły sobie jeszcze udziału w fazie play-off. Najwięcej punktów dla gdańszczanek zdobyła Presley Hudson.

DGT Politechnika Gdańska przegrała z CosinusMED Widzewem Łódź 51:67 (7:13, 17:22, 9:18, 14:18) w wyjazdowym meczu 20. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Podopieczne trenera Vadima Czeczuro zaprzepaściły szansę na zapewnienie sobie udziału w play-off. Gdańskie koszykarki nie popisały się skutecznością. W całym meczu trafiły zaledwie 19 z 61 rzutów.

Widzew: Jasnowska 16 pkt (4x3), Vucković 9 (11 zb.), Emery 8 (1x3, 6 zb.), Gertchen 6 (8 zb.), Drop 5 (8 as.) oraz Gala 13, Davis 8, Stępień 2, Kudelska 0, Bandoch 0

POLITECHNIKA: Hudson 14 (4x3, 6 zb.), Nayo 7 (1x3) Bujniak 6, Koc 6 (14 zb.), Ostrowska 0 oraz Haryńska 5 (1x3, 7 as.), Strzelczyk 5 (1x3), Gwizdała 5 (2x3), Duszkiewicz (1x3), Mohamed 0

Koszykarki DGT Politechniki do Łodzi pojechały z zamiarem zapewnienia sobie udziału w fazie play-off. Podopieczne Vadima Czeczuro broniły ósmego miejsca przed zajmującym 9. lokatę CosinusMED Widzewem Łódź.

Gdańszczanki w mecz weszły bardzo słabo. Rozpoczęło się od niecelnych rzutów i serii fauli, po których na linii rzutów osobistych stawały gospodynie. Wykorzystały one 5 z 6 prób i było 5:0 dla Widzewa. Później "trójkę" dołożyła Monika Jasnowska i przy wyniku 8:0 o czas poprosił trener Czeczuro.

Pierwsze punkty dla Politechniki, po ponad trzech minutach, zdobyła Agnieszka Haryńska. Gospodyniom, jakby udzieliła się indolencja rzutowa, jakiej nie potrafiły przełamać przyjezdne i licznik po stronie Widzewa się zatrzymał. Dwa celne rzuty Presley Hudson zniwelowały stratę do 6 punktów (13:7).

Arka Gdynia - Ślęza Wrocław 73:42. Relacja, oceny

Drugą kwartę od celnej "trójki" i wykorzystanych dwóch rzutów osobistych rozpoczęła Alice Nayo, wobec czego prowadzenie Widzewa stopniało do jednego "oczka". Gospodynie szybko jednak odpowiedziały i zdołały ponownie odskoczyć na 8 punktów różnicy. Gdańszczankom nie pomogły celne rzuty zza łuku Hudson i Karoliny Strzelczyk, bo na przerwę Widzew schodził z 11-punktowym prowadzeniem (35:24). Głównym problem podopiecznych trenera Vadima Czeczuro była skuteczność. Zaledwie 8 z 32 oddanych rzutów w pierwszych 20 minutach znalazło drogę do kosza.

Obraz gry po przerwie się nie zmienił. Koszykarki Politechniki nie grzeszyły skutecznością i pierwsze punkty zdobyły dopiero po prawie pięciu minutach. Wtedy zza łuku trafiła niezawodna Hudson. Gospodynie systematycznie powiększały przewagę i 30 minutach prowadziły już 53:33.

AZS UG - Enea AZS Poznań 78:58. Relacja, oceny

W ostatniej partii przebudziły się Sylwia BujniakMartyna Koc. Pozwoliło to gdańskim koszykarkom na zniwelowanie straty do gospodyń, ale nie udało odrobić się jej w całości i mimo walki do ostatnich sekund, Politechnika zanotowała porażkę i nie zdołała sobie jeszcze zapewnić udziału w fazie play-off.

Gdańszczanki w całym meczu oddały aż 61 rzutów i zaledwie 19 z nich wpadło do kosza. Dało to zaledwie 31 proc. skuteczności rzutów. Gospodynie zaś trafiły 23 z 55 rzutów (41 proc.). Koszykarki Politechniki zanotowały też aż 19 strat.

12 AZS Uniwersytet Gdański 20 2 18 1266:1573 22
W sezonie zasadniczym każdy z każdym mecz i rewanż. Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, będą uczestniczyć w play-off. Pozostałe kończą rozgrywki, a zespół z 12. miejsca jest degradowany.
Tabela wprowadzona: 2020-03-04

Wyniki 20 kolejki

• CosinusMED Widzew Łódź - DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 67:51 (13:7, 22:17, 18:9, 14:18)
  • ARKA GDYNIA - Ślęza Wrocław 73:42 (18:13, 18:9, 22:11, 15:9)
  • AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI - Enea AZS Poznań 78:58 (23:17, 17:14, 17:15, 21:12)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Wisła Kraków 73:60 (19:15, 21:18, 21:13, 12:14)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp - Energa Toruń 86:64 24:19, 18:21, 25:13, 19:11)
  • CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 79:86 (23:25, 21:16, 13:23, 22:21)
mip.

Opinie (1)

• Trochę przycinało transmisję i jak na początku sie tym denerwowałam to pod koniec było mi to obojętne takie to były emocje. Oby trenerowi zostały do rozegrania 4 mecze a nie 2, ale na tym koniec bo ile można grać bez jakiegokolwiek pomysłu na grę w ataku, dziurawą obronę i bez reakcji na to co się dzieje na parkiecie Dobranoc