Koszykarki Riviery o włos od wygranej w Łodzi

30 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Anna Jakubiuk była jedną z dwóch zawodniczek Riviery, które w Łodzi zanotowały double-double. Niestety, gdyniankom nie udało się odnieść zwycięstwa. Do pełni szczęścia zabrakło 2 punktów. Anna Jakubiuk była jedną z dwóch zawodniczek Riviery, które w Łodzi zanotowały double-double. Niestety, gdyniankom nie udało się odnieść zwycięstwa. Do pełni szczęścia zabrakło 2 punktów.

Koszykarki Riviery Gdynia przegrały na wyjeździe z Widzewem Łódź 62:63 (13:15, 16:20, 21:14, 12:14). Dla gospodyń był to pierwszy triumf w sezonie, z kolei podopieczne Vadima Czeczuro doznały trzeciej porażki z rzędu.

WIDZEW: Bednarek 17 (3x3), Tomiałowicz 14 (1x3), Pawlak 13 (2x3), Rozwadowska 8 (7 zb.), Crook 7 (7 zb.) - Boothe 2, Dziwińska 2, Rzeźnik 0.

RIVIERA: Wilson 16 (10 zb.), Misiuk 12 (5 zb.), Jakubiuk 12 (2x3, 11 zb.), Johnson 10 (5 as.), Matsko 7 (1x3) - Małaszewska 3 (1x3), Miłoszewska 2, Baryło 0, Szymczak-Górzyńska 0.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodyń 5:2 po rzucie zza łuku Alicji Bednarek. 7 punktów z rzędu zdobyły jednak gdynianki, z czego 5 to zasługa Krystyny Matsko. Po chwili 8-punktową serią odpowiedział Widzew, który po rzutach wolnych Bednarek prowadził już 15:11. W ostatniej akcji pierwszej kwarty piłkę przechwyciła jednak Emilie Johnson, która po szybkiej kontrze samodzielnie zmniejszyła straty do 2 punktów.

Druga partia również od pierwszych minut układała się po myśli miejscowych, które zdobyły punkty po rzutach Rozwadowskiej i Cook. Odpowiedź Riviery była jednak piorunująca. Celne "trójki" oddały Natalia MałaszewskaAnna Jakubiuk, a 4 punkty dorzuciła Wilson, co złożyło się na serię 10:2. O przerwę poprosił trener gospodyń Janusz Wierzbicki, ale to nie wystarczyło by wyhamować kapitalnie dysponowaną Wilson, która w niespełna 5 minut drugiej kwarty zapisała na swoim koncie aż 8 punktów.

Serię 14:2 przerwała dopiero Bednarek trafiając zza łuku (27:24 dla Riviery). Łodzianki doprowadziły jednak do remisu za sprawą rzutu z dystansu Aleksandry Pawlak. Widzew do końca kwarty zdobył trzy "trójki" z rzędu i na przerwę gospodynie schodziły prowadząc 35:29. Trzecia kwarta pozwoliła gdyniankom nie tylko odrobić straty, ale i objąć prowadzenie. Na początku tej odsłony świetnie spisała się Anna Jakubiuk, która zdobyła 8 punktów, dwukrotnie trafiając za trzy.

Punktować znów zaczęła Johnson i gdynianki zbliżyły się do rywalek na punkt (40:41). Chwilę później po serii 6:0 i rzucie Matsko podopieczne Vadima Czeczuro prowadziły 48:44 i o kolejną przerwą poprosił Widzew. Łodzianki zdołały zniwelować straty do jednego punktu i właśnie przy takim rezultacie rozpoczęło się ostatnie 10 minut gry. Świetnie rozpoczęła je Małgorzata Misiuk, która w ciągu 30 sekund zanotowała dwie akcje dwa plus jeden. Gdynianki prowadziły już różnicą 7 punktów, ale zryw zanotowały gospodynie, które na 4,5 minuty przed końcem gry po rzucie zza łuku Pawlak przegrywały już tylko 58:60.

Na 2 minuty do końca meczu łodzianki wyszły na prowadzenie za sprawą akcji dwa plus jeden byłej zawodniczki gdyńskiego klubu Olivii Tomiałowicz. Riviera po chwili uciekła się do faulu na Bednarek, która nie wykorzystała dwóch rzutów wolnych. W kontrze dwukrotnie niecelnie rzucała Johnson, ale dwukrotnie piłkę zbierała Wilson, która po chwili doprowadziła do remisu 62:62. Znów spudłowała jednak Johnson i faulować musiała Misiuk. Tylko jeden rzut wolny wykorzystała Tomiałowicz, a dwukrotnie po faulu Małaszewskiej spudłowała Crook. Gdyniankom zostało 10 sekund, ale niestety, nie zdołały ich wykorzystać.

Wyniki 7 kolejki

• Widzew Łódź - RIVIERA GDYNIA 63:62 (15:13, 20:16, 14:21, 14:12)
  • Wisła Can-Pack Kraków - MKS MOS Konin 97:19 (23:9, 27:0, 27:4, 20:6)
  • CCC Polkowice - King Wilki Morskie Szczecin 76:52 (20:13, 17:11, 24:11, 15:17)
  • KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Artego Bydgoszcz 76:71 (19:19, 22:17, 16:15, 19:20)
  • Basket ROW Rybnik - Energa Toruń 61:72 (16:23, 19:14, 11:24, 15:11)