Wielki niedosyt

20 stycznia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Wielki niedosyt. Z takim uczuciem kończyliśmy regulaminowy czas gry starcia hokeistów Energi Stoczniowiec z GKS Tychy. Gdańszczanie "tylko" zremisowali z liderem 4:4 (2:1, 2:2, 0:1), gdyż pierwszego i czwartego gola stracili, gdy posiadali liczebną przewagę! Dogrywkach nie przyniosła rozstrzygnięcia, a karne wygrali goście 2:0. Portal trojmiasto.pl przeprowadził z "Olivii" bezpośrednią transmisję.

• Energa Stoczniowiec Gdańsk Energa Stoczniowiec Gdańsk
    GKS Tychy GKS Tychy
    20 stycznia 2008, godz. 18:00

1:0 Skutchan - asysta Jurasek (0:10)
1:1 Proszkiewicz - Kotlorz osłabienie (15:48)

Trenerski dwugłos:

Henryk Zabrocki (Energa Stoczniowiec): - Drużyna pozbierała się i pokazała, że przegrana w Krakowie była wypadkiem przy pracy. Sądzę, że ten punkt pozwoli na nowo drużynie odzyskać wiarę w swoje możliwości. Cieszę się, że strzelecko odbudowali się Czesi. Co prawda ostatnio mocno już trenowaliśmy pod kątem play off, ale powinno nas być stać nie tylko na obronę czwartej pozycji, ale nawet o powalczenie o trzecią.

Wojciech Matczak (GKS Tychy): - Po takim meczu satysfakcja może być tylko ze zdobytych punktów. Zagraliśmy bowiem żenująco słabo. Tyle błędów dawno nam się nie zdarzyło w jednym meczu.

Ostatnią szansą na ponowne złapanie kontaktu z trzecią lokatą będzie wtorkowy mecz z Zagłębiem Sosnowiec. Początek gry w "Olivii" o godzinie 18.00.

Pozostałe wyniki 41. kolejki w grupie o miejsca 1-6: Zagłębie Sosnowiec - Naprzód Janów 6:1 (1:1, 3:0, 2:0), Wojas Podhale Nowy Targ - ComArch Cracovia 2:1 (0:0, 1:0, 1:1). o miejsca 7-10: KH Sanok - Unia Oświęcim 8:2 (2:0, 4:0, 2:2), Polonia Bytom - TKH Toruń 2:1 (1:0, 1:0, 0:1).

[tabela]

Poniżej zapis bezpośredniej transmisji, którą dziś z hali "Olivia" przeprowadził Maciej Napiórkowski. Zdjęcia Michał Dolny.

Stoczniowiec przegrał mecz po rzutach karnych 0:2.
Bacul także pokonuje Solińskiego.
Furo w bramkarza
Proszkiewicz pokonał Solińskiego
Jurasek nie trafia
65' Koniec dogrywki O wyniku zadecydują rzuty karne.
63:40' Zawodnikom Stoczniowca zaczyna brakować sił.
63:30' Dwa groźne strzały tyszan, oba ładnie broni Soliński.
62:30' Jurasek również strzela w bramkarza GKS Tychy
60:47' Mocny strzał Vitka, ale na miejscu Sobecki
60:01' Rozpoczynamy dogrywkę
60' Koniec trzeciej tercji. Chwila przerwy i zapraszamy na dogrywkę.
59:20' Pomimo podwójnej przewagi serca kibiców zadrżały, kiedy trójką do ataku wyjechali zawodnicy GKS Tychy.
58:04' Dwie minuty kary dla Śmiełowskiego za rzucenie przeciwnika na bandę. Ucierpiał Vitek.
57:05' Co za pech. Po raz drugi tracimy bramkę grając w przewadze! 4:4. Robin Bacul przejął krążek we własnej tercji obronnej, przejechał całe lodowisko i strzelił bramkę.
56:56' Dwie minuty dla Sebastiana Gonery za atak kolanem
56:05' Wynik pozostaje bez zmian mimo wielu ataków biało-niebieskich
52:31' Dwie minuty kary dla Tomasa Jakesa za zahacznie
52:12' Stoczniowiec obronił się grając w osłabieniu
50:12' Dwie minuty kary dla Milana Furo za spowodowanie upadku przeciwnika.
50:10' Tym razem mnóstwo szczęścia mają goście. Udaje im się wybić krążek z lini bramkowej
49:04' Na lodzie zaczyna robić się nerwowo. Przepychanki pomiędzy Wojciechem Jankowskim, a Adrianem Parzyszkiem
47:35' Dobra obrona zawodników Stoczniowca.
43:28' Bardzo dobrze radzi sobie drugi atak Stoczniowca. Kilka ładnych, składnych akcji. Jednak bez efektu w postaci bramki.
40:01' Rozpoczyna się trzecia część spotkania
40' Koniec drugiej tercji spotkania.
38:25' Podbudowana bramkami "Stocznia" nie ustaje w atakach.
34:54' 4:3 gol!!! "Stocznia" wychodzi na prowadzenie. Strzał Juraska odbija Sobecki, ale przy dobitce Furo bramkarz GKS był już bezradny.
32:52' Gol wyrównujący dla Stoczniowca na 3:3!!! W końcu do siatki z okolic bulika trafił Jurasek, strzelając w "krótki róg". Podawał Vitek.
31:17' Gra się wyrównała.
28:40' Dwie minuty kary dla Mariusza Jakubika za zahaczanie
27:27' Stoczniowcowi brakuje skuteczności. Kolejny raz ładnie strzelał Furo
26:45' Gol dla gości 2:3. Autorem bramki Adrian Parzyszek, podawał Krzysztof Śmiełowski.
25:30' Dwie minuty kary dla Łukasza Sokoła za zahaczanie
25:16' Niewiele brakowało, a Milan Furo strzeliłby bramkę podczas gry gospodarzy w osłabieniu.
25:05' Dwie minuty kary dla Pawła Skrzypkowskiego za przeszkadzanie.
24:17' Jurasek indywidualnie próbuje zmienić wynik. Jednak w bramce skuteczne interweniuje Arkadiusz Sobecki
22:10' Gol dla GKS 2:2. Bartosz Matczak dostał dokładne podanie od Bartłomieja Gawliny i pokonał Solińskiego.
22:07' Bardzo widowiskowe akcje po obu stronach lodowiska
20:01' Rozpoczynamy drugą część gry
20' Koniec pierwszej tercji spotkania
19:43' 2:1!!! To co nie udało się Jankowskiemu, poprawił Josef Vitek. Czech wspaniale strzelił, nie pozostawiając żadnych szans Sobeckiemu. Gol bez asysty.
19:25' Wojciech Jankowski nie wykorzystuje sytuacji sam na sam
18:32' Goście nie zwalniają tempa. Coraz więcej pracy ma Soliński.
17:37' Na lodzie widać coraz większą przewagę podopiecznych Wojciecha Matczaka
17:07' Dwie minuty kary dla Jarosława Rzeszutki za uderzanie.
15:48' GOL dla zespołu gości. 1:1. Pomimo gry w osłabieniu Proszkiewicz wyprowadził krążek i bez problemu strzelił bramkę. Asysta Kotlorz.
14:34' Dwie minuty kary dla Bacula za uderzanie
13:45' Stocznia bardzo dobrze radzi sobie w obronie grając w osłabieniu
12:43' Dwie minuty kary dla Milana Furo za zahaczanie
11:19' Tym razem przed szansą na doprowadzenie do remisu był Wołkowicz, ale Soliński jest na posterunku
10:58' Spore zamieszanie pod bramką Stoczniowca. Solińskiemu udaje się "zamrozić" krążek przy lewym słupku.
9:26' Oba zespoły w komplecie
7:26' 2 min kary dla Sokoła za trzymanie
4:26' Dopiero teraz udało się tyszanom udało się zagrozić bramce strzeżonej przez Solińskiego
3:10' Gospodarze cały czas w ataku. Dobrych sytuacji nie wykorzystują Jurasek i Maciej Urbanowicz.
0:10' Gol dla Stoczniowca! 1:0!!! Szybkie przejęcie krążka w tercji obronnej gości. Zdenek Jurasek wyśmienicie obsłużył Romana Skutchana.
0:01' Rozpoczęcie spotkania, pierwsze wznowienie wygrywają zawodnicy GKS.

Opinie (8) 5 zablokowanych

• STOCZNIOWIEC

Piękne spotkanie - tylko trza było strzelać !!

• 0 0

• Hmmm.....i znowu nic.

No i znowu nie udalo sie "Stoczniowcu"wygrac na swoim lodowisku i zdobyc cennych punktow.A szkoda,bo zapowiadalo sie ciekawie.No coz,moze kiedys uda sie hokeistom "Stoczniowca"pokonac w sposob zaskakujacy gdanskich kibicow rywali......Trzymam w dalszym ciagu mocno kciki i zycze sukcesow.Kibic z daleka sledzacy na biezaco wyniki.

• 0 0

• Brawo dla Stoczni!

pomimo przegranej nalezy sie szacuneczek za postawe a wpie#$%%^&* za te bledy w obronie podczas przewag :( ogolnie stocznia na plus tylko szkoda tak glupio traconego gola na 3 min przed koncem meczu. Fajne widowisko i niezla promocja hokeja.

• 0 0

• Roller

Panie Robercie dzięki za wspaniałe foty z meczu!
    (Nie pierwsze zresztą)

• 0 0

• no i robi sie nieciekawie.zagłębie ucieka a Podhale coraz bliżej.

• 0 0

• Emocje super

Mecz piękny.O braku sukcesu Stoczni w regulaminowym czasie zadecydowały:
    1.Brak skuteczności w I tercji - którą powinniśmy wygrac 4-1 lub 5-2
    2.Słabe pierwsze 10 minut w 2 t i strata 2 goli (potem chwała za drugie 10 minut i za niesamowitą wolę walki - wielkie brawa!)
    3.Strata w meczu 2 bramek w przewadze.
    Ponadto da się zauważyć fakt, że obecnie w Stoczni brak jest skutecznych egzekutorów rzutów karnych.No i w końcówce 3 tercji zabrakło już chyba sił.