Lechia tylko na remis z Koroną

30 września 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Piotr Grzelczak strzelił gola i zaliczył asystę, ale to wystarczyło tylko do remisu w meczu z outsiderem ekstraklasy na PGE Arenie. Piotr Grzelczak strzelił gola i zaliczył asystę, ale to wystarczyło tylko do remisu w meczu z outsiderem ekstraklasy na PGE Arenie.

Piłkarze Lechii przegrywali 0:2 po zagraniach ręką we własnym polu karnym i golach traconych po karnych, choć Sebastian Małkowski odbił piłkę po jednym z aż trzech strzałów z jedenastu metrów Michała Janoty. Sędzia pozwolił pomocnikowi Korony Kielce powtórzyć nieudaną próbę! Jeszcze przed przerwą gdańszczanie zdołali doprowadzić do wyrównania, a w drugiej połowie byli bliżsi uzyskania zwycięskiej bramki. Adam Duda zdobył nawet gola, ale arbiter odgwizdał spalonego. Mecz na PGE Arenie zakończył się ostatecznie remisem 2:2 (2:2). To już piąty mecz ligowy z rzędu biało-zielonych bez zwycięstwa, a czwarty zakończony podziałem punktów. Outsider ekstraklasy po raz pierwszy w tym sezonie nie przegrał poza domem.

S.Małkowski - Deleu, Bieniuk, Madera, Janicki - Pietrowski, Dawidowicz - Oualembo, Wiśniewski, Grzelczak - Tuszyński
Sędziowie: Stefański (Bydgoszcz) oraz Rostkowski, Boniek
Widzów: 9608
Z.Małkowski - Golański, Malarczyk, Stano Lisowski - Marković, Lenartowski - Trojanowski, Janota, Pylypchuk - Gołębiewski
  • 32' Oualembo Zmiany Buzała
  • 81' Tuszyński Zmiany Duda
  • 46' Trojanowski Zmiany Stąporski
  • 60' Malarczyk Zmiany Sylwestrzak
  • 82' Janota Zmiany Trytko
  • 31' Grzelczak
  • 39' Dawidowicz
  • 14' Janota karny
  • 20' Janota karny
  • 15' Deleu
  • 22' Lisowski
  • 44' Trojanowski
  • 64' Pylypchuk
  • 66' Marković

POMECZOWY DWUGŁOS TRENERÓW
Michał Probierz Michał Probierz
MICHAŁ PROBIERZ (Lechia):
Bardzo trudno coś powiedzieć po tym meczu. Zabrakło nam w nim na pewno happy endu. Nie postawiliśmy tej kropki nad "i". Zabrakło tej zimnej krwi.

Co prawda dobrze rozpoczęliśmy grę, ale praktycznie z niczego straciliśmy gole. Dwa karne odmieniły oblicze spotkania. Nie mam pretensji, którym przydarzyły się zagrania ręką. Dawidowicz jest bardzo młody, zapewne popełni jeszcze nie jeden błąd. Natomiast Oualembo nie zdjąłem za karę, ale było to podyktowane względami taktycznymi. Już przed meczem założyliśmy, że Buzała wejdzie w drugiej połowie, gdy przeciwnik będzie podmęczony. Sytuacja na boisku sprawiła, że tę zmianę przeprowadziliśmy szybciej.

Od wyniku 0:2 zagraliśmy jeden z najlepszych meczów w tym sezonie. Pokazaliśmy charakter i dobrą piłkę. To pokazuje, że nie ma mowy o kryzysie w zespole.

Piłkarze do ostatniej minuty walczyli o zwycięstwo. Zasłużyli na pochwałę. Jednak, aby wygrywać z takimi przeciwnikami, trzeba jeszcze dołożyć cwaniactwo w sytuacjach podbramkowych.

JOSE ROJO MARTIN: (Korona)
Jestem bardzo zadowolony z moich piłkarzy, bo zostawili serce na boisku. Dziękuję również kibicom, którzy przyjechali za nami z Kielc. Lechii należy się szacunek za to, że odrobiła stratę dwóch bramek.

My musimy zrobić wszystko, aby ograniczyć liczbę popełnianych błędów. Znów straciliśmy dwa gole. Gdy tyle piłek wpada do naszej siatki, to trudno wygrywać meczem.

trener Probierz zaskoczył zestawieniem "11", do podstawowego składu wpisani zostali m.in.: Janicki (LECHIA), Tuszyński (LECHIA), Oualembo (LECHIA). Pierwszy z nich nie grał w tym sezonie w ekstraklasie, dzisiaj Rafał na lewej obronie
na ławce rezerwowych m.in. Buzała, czyli piłkarz, który jak strzelał gola to Lechia w tym sezonie wygrywała, na szpicy wysunięty będzie Tuszyński (LECHIA)
nie ma ponownie w "18" kontuzjowanego Matsui, na ławce po raz pierwszy w tym sezonie Łazaj, nie ma oczywiście pauzującego za czerwoną kartkę Frankowskiego
przeciętna frekwencja w poniedziałkowy wieczór na PGE Arenie, liczbę widzów podamy tradycyjnie w przerwie, gdyż wówczas na tym obiekcie podawany jest odczyt z kołowrotków
w obu zespołach na bramce staną piłkarze o nazwisku Małkowski, nie ma między nimi pokrewieństwa
na lewej obrony zagrał Lisowski, który przed zamknięciem okna transferowego latem uzgodnił warunki indywidualnego z... Lechią, ostatecznie jednak Korona zrezygnowała z oddania tego piłkarza, a 3 kolejki temu przywróciła go do "11"
piłkarze wyszli do prezentacji
śpiewy na trybunach i uniesione biało-zielone szaliki do góry przez kibiców, po chwili skandowanie Lechia Gdańsk
Lechia dzisiaj na zielono, jedynie biały pas na koszulkach, Korona na żółto-czerwono
Kto wygra mecz? - pytają kibice, i odpowiadają: Lechia
1'
od środka rozpoczęła Lechia
1'
po gwizdku głośne skandowanie Lechia Gdańsk
2'
pierwszy atak Lechii zakończony po niecelnym dośrodkowaniu Grzelczaka (LECHIA)
3'
obaj trenerzy na stojąco oglądają mecz od pierwszej minuty i instruują swoich piłkarzy
3'
z pola karnego uderzył Pylypchuk (KORONA), mimo asysty Deleu (LECHIA), piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Lechii
4'
Z.Małkowski (KORONA) odbija piłkę po zagraniu Wiśniewskiego (LECHIA), ale sędzia przerywa grę, uważa, że lechista dochodząc do piłki faulował Stano
5'
Korona cofnięta na własną połowę, Lechia musi kreować grę, to nie jest ulubiona taktyka biało-zielonych w tym sezonie, lepiej czują się grając z kontry
6'
40 metrów od bramki rywali Lechia próbowała kombinacyjnie rozegrać wolny, Wiśniewski (LECHIA) lekko zagrał do Grzelczaka (LECHIA) ten dośrodkował w "16", ale niecelnie
7'
cały czas doping dla Lechii
8'
na prawej stronie boiska gra dzisiaj dwóch nominalnych obrońców: Deleu (LECHIA) i Oualembo (LECHIA), właśnie oni próbowali atakować, ale płaskie zagranie Brazylijczyka w pole karne nie doszło do piłkarzy Lechii
9'
na środku boiska piłkę stracił Janicki (LECHIA), który gra dzisiaj na lewej obronie, nie jest to dla niego nowa rola, nominalny stoper był próbowany już w Lechii jako prawy i lewy obrońca
10'
Korona na razie nastawiona na przeszkadzanie Lechii i szukanie szans na kontrę
12'
fragment gry wyłącznie w środku boiska, gdy trzeba, obie drużyny nie omieszkają uciekać się do fauli
13'
karny dla Korony! Sędzia odgwizdał zagranie Oualembo ręką w starciu z Lisowskim
13'
S.Małkowski (LECHIA) obronił karnego Janoty (KORONA)! Bramkarz Lechii odbił piłkę, która została uderzona w prawy róg jego bramki
13'
niesamowite, sędzia nakazuje powtórzenie karnego! Uznał, że S.Małkowski za wcześnie wyszedł z bramki przed strzałem
13'
gwiżdżą kibice, protestują piłkarze Lechii
14'
[0:1] KORONA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Janota z karnego. Pomocnik Korony jeszcze raz uderzył w prawy róg bramki, gdy S.Małkowski rzucił się w lewo
15'
Żółtą kartką został ukarany Deleu (LECHIA).
16'
kibice po protestach wobec decyzji sędziowskich, znów ruszyli z pozytywnym dopingiem dla Lechii
17'
Jeb... PZPN - skandowanie z trybun
18'
pomocy medycznej potrzebuje Janicki (LECHIA)
18'
róg dla Korony
19'
kolejny karny dla Korony!
19'
po dośrodkowaniu z rogu Golańskiego (KORONA), znad głowy Lenartowskiego (KORONA) ręką piłkę zabrał Dawidowicz, gdański pomocnik zagrał niczym koszykarz bądź siatkarz!
20'
[0:2] KORONA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Janota z karnego. Znów S.Małkowski w lewym rogu własnej bramki, a piłka w przeciwległy róg została kopnięta
21'
przypomnijmy, że Janota (KORONA) chciał grać w... Lechii już kilka lat temu, jeszcze za kadencji trenera Kafarskiego, gdy kończył przygodę z Feyenoordem, wówczas piłkarz czuł się nawet oszukany przez gdańszczan, bo uważał, że miał się tylko pokazać, a klub zorganizował mu testy, po który skreślił Michała
22'
Żółtą kartką został ukarany Lisowski (KORONA), który faulował Oualembo
23'
Wiśniewski (LECHIA) nie może wykonać wolnego, bo sędzia wzywa do siebie Tuszyńskiego (LECHIA) i Markovicia (KORONA), którzy przepychali się w polu karnym, na razie udziela im słownej reprymendy
23'
niecelne dośrodkowanie Wiśniewskiego (LECHIA) z wolnego
25'
kolejny faul piłkarzy Korony, przy takim wyniku trudno wymagać, aby kielczanie szli do przodu, jeszcze bardziej cofnęli się na własną połowę
26'
zbyt mocne kopnięcie z wolnego Wiśniewskiego (LECHIA), piłka od razu wyszła poza boisko
28'
brzydki mecz, dużo fauli i przerw w grze
28'
Pylypchuk (KORONA) próbował strzelać po dośrodkowaniu z wolnego Korony, ale niecelnie
29'
Kibice skandowaniem deklarują, że oddadzą serce dla Lechii
30'
Golański (KORONA) sfaulował Grzelczaka (LECHIA), kolejny wolny, ale znów złe dośrodkowanie Wiśniewskiego (LECHIA)
31'
[1:2] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Grzelczak. Kapitalne uderzenie Piotra z woleja z około 16 metra, lewoskrzydłowy uderzył po zbyt krótkim wybiciu piłki przez obrońców Korony po wrzutce Wiśniewskiego
32'
LECHIA przeprowadza pierwszą zmianę, wzmacniając ofensywę. Boisko opuszcza Oualembo, w jego miejsce wchodzi Buzała.
33'
Buzała (LECHIA) zajął miejsce na środku ataku, Tuszyński (LECHIA) wycofany do drugiej linii
34'
mocny doping dla Lechii z trybun
35'
skandowanie z trybun Lechia
36'
dla Grzelczak (LECHIA) to trzeci gol w tym sezonie, zrównał się dorobkiem z Buzałą (LECHIA)
38'
wolny dla Lechii, Lisowski ciął równo z trawą Tuszyńskiego, choć ryzykował, bo ma już żółtą kartkę
39'
[2:2] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Dawidowicz. Paweł strzelił głową z 5. metra po dośrodkowaniu z wolnego Grzelczaka
41'
Buzała (LECHIA) niecelnie główkuje z 10 metrów po dośrodkowaniu Tuszyńskiego
43'
niewiele brakowało, aby Buzała (LECHIA) wpakowałby piłkę do siatki po zagraniu Deleu (LECHIA), zabrakło Pawłowi kilku centymetrów, aby wślizgiem skierować piłkę do siatki
44'
Żółtą kartką został ukarany Trojanowski (KORONA) po faulu na Grzelczaku
44'
po wolnym Wiśniewskiego (LECHIA) próbował strzelać Tuszyński (LECHIA), piłka po głowie Markovicia (KORONA) wyszła na róg
45'
po dośrodkowaniu z rogu próbował dojść do strzału Bieniuk (LECHIA), ale obrońcy Korony wybili piłkę
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
niecelny strzał z dystansu Dawidowicza (LECHIA)
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA REMISUJE Z KORONĄ 2:2
Niesamowite emocje na PGE Arenie. Po dwóch golach straconych po rzutach karnych, w tym jednym powtórzonym Lechia nie załamała się. Trener Probierz dokonał zmiany, która wyraźnie pokazała, że oczekuje gry ofensywnej. Gola i asystę zaliczył Grzelczak (LECHIA), który z piłkarza niechcianego w Gdańsku na początku roku, stał się obecnie głównym snajperem drużyny. Pierwszego gola w ekstraklasie strzelił Dawidowicz (LECHIA), który zrehabilitował się za zagranie ręką we własnym polu karnym, po którym Korona strzeliła drugiego gola
ten mecz wydaje się być daleki od rozstrzygnięcia, zresztą dużo bramek padło również w spotkaniu tych drużyn wiosną w Gdańsku, wówczas Lechia wygrała 3:2
Frekwencja na dzisiejszym meczu 9608. Najmniej kibiców w tym sezonie
brawa witają wracających z szatni piłkarzy Lechii
46'
KORONA przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Trojanowski, który miał żółtą kartkę, w jego miejsce wchodzi Stąporski.
46'
drugą połowę rozpoczęła Korona
46'
Lechia w składzie, w którym kończyła pierwszą połowę
48'
Lisowski z autu wrzucił piłkę bezpośrednio w "16" Lechii, wybił głową Dawidowicz (LECHIA)
48'
nieudane Grzelczaka (LECHIA), który niecelnie podawał do Tuszyńskiego (LECHIA), piłkę złapał Z.Małkowski (KORONA)
49'
na spalonym Stąporski (KORONA)
49'
Do boju marsz, zwycięstwo czeka nas - śpiewają kibice Lechii
51'
niedokładne akcje, niecelnie podania z obu stron na początku drugiej połowy
52'
Lechia gol - skandują kibice
53'
kolejne faule z obu stron, przed przerwą było ich aż 16
54'
Deleu (LECHIA) wrzucił piłkę w "16", strzał Wiśniewskiego (LECHIA) zablokowany przez Stano
55'
niecelny strzał Lisowskiego
56'
56'
Buzała (LECHIA) nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Tuszyńskiego (LECHIA) z lewego skrzydła
56'
Buzała (LECHIA) strzela tuż obok słupka po podaniu Pietrowskiego (LECHIA)!
57'
szybka kontra Korony, strzał Gołębiewskiego (KORONA) w boczną siatkę bramki Lechii
58'
dwa faule z rzędu Grzelczaka (LECHIA)
59'
S.Małkowski (LECHIA) złapał piłkę, którą uderzał w zamieszaniu podbramkowym Pylypchuk (KORONA)
60'
KORONA przeprowadza niespodziewaną zmianę, bo na środku obrony. Boisko opuszcza Malarczyk, w jego miejsce wchodzi Sylwestrzak.
60'
po raz drugi na spalonym Stąporski (KORONA)
61'
ostre starcie Markovicia (KORONA) i Tuszyńskiego (LECHIA), faulował kielczanin i on wymaga pomocy... masażystów
61'
zmian nie jest potrzebna, Marković (KORONA) wrócił do gry
62'
Hej, Lechia gol - śpiewy z trybun
63'
Lechia ponownie osiągnęła optyczną przewagę, Korona cofnięta na własną połowę
64'
około 30 metrów od bramki, a mimo to Janicki (LECHIA) zdecydował się na uderzenie, piłka po ziemi trafiła w światło bramki, ale Z.Małkowski (KORONA) nie miał problemów ze złapaniem piłki
64'
Żółtą kartką został ukarany Pylypchuk (KORONA) po faulu na Pietrowskim
66'
dobra interwencja Z.Małkowskiego (KORONA), ubiegł Buzałę (LECHIA)
66'
Żółtą kartką został ukarany Marković (KORONA) po faulu na Wiśniewskim
68'
Z.Małkowski (KORONA) doskonale obronił strzał Grzelczaka (LECHIA), Piotr ponownie uderzał z woleja
71'
po dośrodkowaniu z wolnego Golańskiego (KORONA) Bieniuk (LECHIA) wybija piłkę na róg
72'
Gołębiewski (KORONA) faulował Deleu (LECHIA) przy próbie dojścia do piłki uderzanej z rogu przez Golańskiego (KORONA)
73'
lekki przestój z obu stron, jakby piłkarze zbierali siły na zadanie decydującego uderzenia w ostatnim kwadransie
74'
W Wolny Mieście Gdańsku... - kultura pieśń z trybun
75'
niecelny strzał z dystansu Golańskiego (KORONA)
77'
Trener Probierz wyraźnie pokazuje piłkarzom, aby poszli do przodu, bo ostatnio częściej przy piłce Korona
77'
kapitalna kontra Lechii, doskonałe podanie Grzelczaka (LECHIA), Buzała (LECHIA) sam na sam z bramkarzem, Z.Małkowski (KORONA) rzucił się pod nogi napastnika i złapał piłkę!
79'
Lechia ponownie odzyskała inicjatywę, buduje akcje wieloma podaniami, ale nie zyskuje szybko terenu
80'
podanie Wiśniewskiego (LECHIA) do Buzały (LECHIA), ale Paweł stracił piłkę na linii pola karnego Korony
81'
Trener Probierz ma jeszcze dwie zmiany, rezerwowi cały czas się rozgrzewają
81'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tuszyński, w jego miejsce wchodzi Duda.
81'
kibice skanduje imię i nazwisko napastnika, który w tym sezonie zagrał tylko w meczu z Podbeskidziem
82'
KORONA przeprowadza ostatnią zmianę, także wprowadza napastnika. Boisko opuszcza Janota, w jego miejsce wchodzi Trytko.
83'
niecelny strzał Grzelczaka (LECHIA)
84'
kibice wciąż wierzą w zwycięstwo, ruszyły kolejne śpiewy na trybunach na cześć Lechii
85'
kontry z obu stron, ta Korony zakończona niecelnym podaniem Stąporskiego (KORONA), a akcja Lechii kończy się złym zagraniem Grzelczaka (LECHIA)
86'
Trytko (KORONA) ostro sfaulował Wiśniewskiego (LECHIA), bez kartki dla rezerwowego Korony, który niegdyś grał w... Arce
86'
zbyt mocne dośrodkowanie z wolnego Grzelczaka (LECHIA), Z.Małkowski (KORONA) łapie piłkę
87'
Duda (LECHIA) strzela gola po podaniu Wiśniewskiego, ale sędzia go nie uznaje! Spalony!
89'
Z.Małkowski (KORONA) złapał piłkę po zagraniu Pietrowskiego (LECHIA)
90'
Lechia w ataku, doping z trybun
90'
sędzia doliczył 4 minuty
90+2
wszyscy piłkarze Korony na własnej połowie
90+2
Pylypchuk (KORONA) sfaulował Deleu (LECHIA), okazja na dośrodkowanie z wolnego
90+3
wybita piłka po dośrodkowaniu z wolnego Grzelczaka (LECHIA)
90+3
jeszcze Grzelczak (LECHIA) potężnie kopnął z dystansu, piłka wysoko nad bramką Korony
90+4
Lechia gra długimi piłkami, ta od Bieniuka (LECHIA) trafiła w ręce Z.Małkowskiego (KORONA)
90+4
Z.Małkowski (KORONA) wyłapuje kolejną piłkę
90+4
KONIEC MECZU. LECHIA ZREMISOWAŁA Z KORONĄ 2:2
Dla gości to pierwszy wyjazdowy punkt w tym sezonie, dla Lechii już piąty mecz bez zwycięstwa
ciekawa sytuacja pod sektorem, gdzie byli kibice Korony, bramkarz Małkowski wszedł aż na ogrodzenie, aby porozmawiać z kieleckimi fanami
Lechia w tym meczu miała 67 procent posiadania piłki, Korona nie przebierała w środkach, aby nie przegrać, gościom odgwizdano aż 21 fauli

Wyniki 10 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Korona Kielce 2:2 (2:2)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice 0:1 (0:0)
  • Cracovia - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)
  • Ruch Chorzów - Wisła Kraków 1:1 (0:1)
  • Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 2:1 (1:1)
  • Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0)
  • Lech Poznań - Widzew Łódź 1:0 (1:0)
  • Górnik Zabrze - Zawisza Bydgoszcz 3:2 (1:1)

Opinie (172) 6 zablokowanych

• żenada. Marsz w dół tabeli od dawna (6)

5 remis i to z czerwona latarnią ligi ktora nie zdobyła jeszcze punktu na wyjeździe!

do tego marna frekwencja, nawet nie było 10 tys.

• jaka żenada

ładnie zagrali wg mnie: Grzelczak się starał i dwa razy wyszło (gol i wolny), Deleu jak zawsze dobrze, Tuszyński wg mnie super mecz, Dawidowicz ambitnie (mimo ręki) strzelił gola, Pietrowski Janicki Wisnia jak zawsze dobrze mimo kilku pomyłek, niezła obrona, fatalna skuteczność Buziego, nic nie wniósł Duda ale był krótko... tu nie ma słabych druzyn o każdy punkt trzeba wlaczyć, wczoraj wieszałem na nich psy ale dzisiaj na zimno wiem że dali z siebie ile mogli i iiczę na troche więcej...