Wielkie emocje w doliczonym czasie gry

17 września 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia i Ogniwo w pierwszym wiosennych derbach. Arka podejmuje Budowlanych
Rugbiści zagrali przy Traugutta, gdzie wcześniej występowali piłkarze Lechii. Może dlatego przyszło im grać nie 80, a aż ponad 90 minut Rugbiści zagrali przy Traugutta, gdzie wcześniej występowali piłkarze Lechii. Może dlatego przyszło im grać nie 80, a aż ponad 90 minut

Na początku doliczonego czasu gry Marek Skindel zdobył przyłożenie, które okazało się na wagę zwycięstwa rugbistów Arki w Gdańsku 17:14 (7:14). Przez kolejne dziesięć minut Lechia szturmowała gdyńskie przedpole, zdobywała karnego za karnym, ale nie zdołała zmienić rezultatu. Gdyby zamiast grać ręką i walczyć o zwycięstwo, biało-zieloni zdecydowali się kopać na słupy, mieliby pewny remis. A tak pozostał im jeden punkt, "Buldogi" zdobyli ich cztery, a nowym liderem ekstraligi zostali... Budowlani z Łodzi, którzy są jedyną drużyną bez porażki w tym sezonie.

Witoszyński, Janiec, Kaszuba - Lademan, Wantoch-Rekowski - Sziszkan, Majcher, Nowicki - Janeczko - Buchajło - Buczek, Rokicki, Hedesz, Płonka - Jurkowski
Sędziowie: Jarowicz (Sopot) jako główny oraz Szczepański i G.Szostek
Widzów: 1300
Bartkowiak, Bachurzewski, Wilczuk - Skindel, Nowak - Perzak, Raszpunda, P.Dąbrowski - Ł.Szostek - Tsiklauri - Korbolewski, Podolski, Chromiński, Szrejber - Kvernadze
  • 45' Lademan Zmiany Doroszkiewicz
  • 62' Wantoch-Rekowski Zmiany Kucharek
  • 75' Kaszuba Zmiany Zieliński
  • 77' Płonka Zmiany Piszczek
  • 80+2 Witoszyński Zmiany Klusek
  • 53' Raszpunda Zmiany Andrzejczuk
  • 64' P.Dąbrowski Zmiany Bojke
  • 30' Sziszkan
  • 33' Jurkowski
Punkty Punkty
  • 23' Tsiklauri
  • 80+1 Skindel
  • 44' Tsiklauri
  • 31' Janeczko
  • 34' Janeczko
  • 24' Tsiklauri
  • 80+2 Tsiklauri
  • 27' Korbolewski

w Arce mocna grupa zawodników stoi przy ławce rezerwowych i nie bierze udziału w rozgrzewce. Trener Stachura nie skorzysta dzisiaj m.in. z Wojaczka, Motyla, Malochwego, Ruszkiewicza i Rafała Kwiatkowskiego. Z licznego grona zawodników ostatnio kontuzjowanych do gry wrócił tylko Nowak
w Lechii brak pauzujących po czerwonych kartach otrzymanych w Krakowie Kuźmińskiego i Roberta Kwiatkowskiego
na 12 minut przed rozpoczęciem spotkania rugbisty zeszli z murawy po rozgrzewce, a na boisku rozpoczął się występ cheerleaders RC Lechii
Arka dostarczyła już skład drużyna na derby do stanowisk dziennikarskich, Lechia jeszcze nie
na dzisiejszym meczu pojawili się przedstawiciele komisji antydopingowej, po meczu zapewne po trzech zawodników z każdej drużyny wyłonionych w drodze losowania zostanie skontrolowanych na obecność niedozwolonych substancji w organizmie
opóźnia się rozpoczęcie meczu
dopiero teraz zawodnicy wyszli na murawę, Lechia zielone koszulki, białe spodenki, zielone getry, Arka żółto-niebieskie koszulki, czarne spodenki, niebieskie getry
1'
mecz rozpoczęła Lechia, której składu nadal nam nie dostarczono, postaramy się rozpoznać, kto ostatecznie wyszedł na boisko
2'
publiczność zgromadzona na krytej trybunie, siedzą zgodnie sympatycy Lechii i Arki, widownia liczy ponad tysiąc osób
3'
karny dla Lechii, Janeczko będzie kopał na słupy, mimo że do celu ma 40 metrów
3'
kop nieudany, piłka nawet nie doleciała do słupów
5'
mamy skład Lechii, niespodzianką może być obecność w ataku Hedesza i Płonki, którzy grali w poprzednim sezonie w młynie, w lidze w biało-zielonych barwach debiutuje Mołdawianin Sziszkan
6'
karny dla Arki, Tsiklauri kopać będzie, mimo że piłka jest ustawiona pięć metrów za linią środkową na połowie gdynian
6'
szczęście przy Lechii, Tsiklauri przymierzył z karnego ze środka boiska w słupek! Nadal 0:0
10'
kolejny karny dla Arki, tym razem znacznie bliżej, Tsiklauri będzie kopać z 22 metrów
10'
przedwczesna radość i oklaski zawodników Arki, którzy siedzą na trybunach, piłka po kopie Tsiklauriego minimalnie, ale jednak mija słupy Lechii
11'
dla osób, które znają topografię stadionu przy ul. Traugutta dodajmy, że Lechia gra plecami do tablicy świetlnej
13'
gra toczy się w strefie środkowej, z ciekawostek podajmy zatem, że w Arce kapitanem jest Łukasz Szostek, a na linii sędziuje jego... ojciec, Grzegorz Szostek
15'
Tsiklauri z własnej połowy przeniósł piłkę nogą na pole 22 metrów, ale tam pewnie interweniował Buczek, który od razu też rozpoczął kontratak Lechii
16'
aut dla Arki, ale gdynianie przegrali własny wrzut
17'
dobra akcja Arki, jednak Bachurzewski nie przebił się przez defensywę Lechii dziesięć metrów od pola punktowego
19'
akcja Arki przerwana przez sędziego, gdyż Raszpunda zbyt późno odłożył piłkę po upadku na ziemię, Buchajło nogą przeniósł piłkę na pole 22 metrów gdynian
20'
akcja Lechii przerwana po niedozwolonym bloku 20 metrów od celu
21'
przy linii bocznej liczne grono fotoreporterów, są wśród nich m.in. dwie panie
23'
widowiskowa akcja Raszpundy i Nowaka zatrzymana 10 metrów od pola punktowego
5 punktów
23'
[0:5] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Tsiklauri (ARKA). Gdynianie ponowili atak. Tym razem przenieśli ciężar akcji na prawe skrzydło i tam przez gdańską defensywę przedarł się Gruzin
2 punkty
24'
[0:7] 2 punkty z podwyższenia zdobywa Tsiklauri (ARKA).
26'
kolejny atak Arki przerwany po szarży jednego z lechistów i zbyt późnym odłożeniu piłki na ziemi, tym razem przez Podolskiego
27'
Żółtą kartką został ukarany Korbolewski (ARKA). Za nieprzepisową szarżę gdynian "odpocznie" 10 minut poza boiskiem, goście w tym okresie grać będą w liczebnym osłabieniu
29'
Lechia rzuciła się do ataku, blisko punktów Janiec
5 punktów
30'
[5:7] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Sziszkan (LECHIA). Gdańszczanie zyskali kilka metrów formacją młyna i wepchnęli gdynian na ich pole punktowe. "Piątkę" zdobył Mołdawianin, dla którego to pierwszy mecz w ekstralidze
2 punkty
31'
[7:7] 2 punkty z podwyższenia zdobywa Janeczko (LECHIA).
5 punktów
33'
[12:7] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Jurkowski (LECHIA). Kapitalna akcja gdańszczan. Tym razem Rokicki rozprowadził atak, a wykończył go gdański obrońca. Obaj byli zbyt szybcy dla gdyńskiej defensywy
2 punkty
34'
[14:7] 2 punkty z podwyższenia zdobywa Janeczko (LECHIA).
36'
Arka jeszcze w osłabieniu liczebnym spróbowała zaatakować, jednak 20 metrów od własnego pola karnego piłkę wykopnął Buchajło, wracamy znów na połowę gdyńską
37'
kolejny wyłom w gdyńskiej defensywie zrobił Jurkowski
37'
efektowna akcja Lechii, Janeczko wysoko zagrał piłkę na skrzydło, tutaj próbował do niej doskoczyć Płonka, ale nie opanował "jaja"
37'
Korbolewski wrócił do gry, gramy 15 na 15, Lechia doskonale wykorzystała liczebną przewagę, zdobywając w tym okresie aż 14 punktów
38'
przerwa w grze na murawie masażyści Lechii
39'
po udzieleniu pomocy medycznej Witoszyński wrócił do gry
40'
Lechia blisko punktów, sędzia przerwał akcję i podyktował młyn dla Arki siedem metrów od pola punktowego gdynian
40'
minął regulaminowy czas gry
40+2
koniec pierwszej połowy, co nie spodobało się kibicom Lechii, bo gospodarze znajdowali się w polu 22 metrów Arki, gdy sędzia nakazał rugbistom udać się do szatni
Lechia prowadzi po pierwszej połowie 14:7
41'
drugą połowę rozpoczęła Arka, obie drużyny w tych samych składach co w pierwszej połowie
41'
już w pierwszej akcji karny dla Arki, Tsiklauri spróbuje zdobyć punkty z 35 metrów
42'
nie ma zmiany wyniku, Tsiklauri z karnego kopnął obok słupów
42'
na trybunach cheerleaders roznoszą kupony, na których kibice mogą oddać głosy na najlepszą "15" w 55-letniej historii Lechii
43'
kolejny karny, niemal z tego samego miejsca kopać będzie Tsiklauri
3 punkty
44'
[14:10] Celny kop i Tsiklauri (ARKA) zdobywa 3 punkty.
44'
kopacz Arki otrzymał brawo m.in. od kilkunastu kibiców Arki, którzy, choć nie ma dziś takiego przymusu, zajęli miejsca w "klatce" dla kibiców przyjezdnych
45'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lademan, w jego miejsce wchodzi Doroszkiewicz. Roszada w drugiej linii młyna
46'
zablokowany przekop Buczka na połowie Arki
47'
przerwa w grze dla masażystów obu zespołów, opatrywani Kaszuba i Szostek, czyli kapitanowie drużyn
48'
gdy zawodnikom formacji ataku Lechii zostawi się dużo miejsca są bardzo groźni, znów rozpędzili się Rokicki i Hedesz, ale akcja zakończona po piłka wypadła do przodu
53'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Raszpunda, w jego miejsce wchodzi Andrzejczuk.
54'
karny dla Lechii, zgłoszona próba, choć do celu prawie 50 metrów
54'
Janeczko z tak dalekiego dystansu nie zdobył punktów z karnego
56'
kolejna przerwa w grze, aby udzielić pomocy Witoszyńskiemu
58'
Szostek i Tsiklauri zaatakowali zdecydowanie Lechię, sędzia przerwał ich akcję, bo uznał, że Gruzinowi wypadła piłka z rąk
62'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wantoch-Rekowski, w jego miejsce wchodzi Kucharek.
64'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dąbrowski, w jego miejsce wchodzi Bojke.
66'
indywidualna akcja Rokickiego, gdy zobaczył, że nie dobiegnie do pola punktowego kopnął piłkę przed siebie licząc, że dojdą do niej jego koledzy, jednak najszybciej przy "jaju" znalazł się Korbolewski
67'
znów interweniują masażyści Lechii
67'
brawa na trybunach dla... rugbistek Lechii, gdy spiker poinformował, że w turnieju na Śląsku zajęły trzecie miejsce jedynie za dwoma zespołami reprezentacji Polski
69'
Tsikluari nogą z karnego z własnej połowy w aut około 22 metrów od pola punktowego Lechii
70'
po wygranym aucie atak Arki, gdy było 10 metrów od celu odgwizdane wypadnięcie piłki do przodu, młyn dla Lechii
72'
przerwa w grze, następuje tzw. zmiana czasowa, po opatrzeniu poza boiskiem do gry wróci Podolski, bandażowana jest głowa środkowego ataku Arki, na chwilę w jego miejsce wszedł Zembroń
75'
przerwa w grze, bo na murawie leży kolejny rugbista Arki, znów interweniuje masażysta żółto-niebieskich
75'
na ostatnie minuty zapalono jupitery
75'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kaszuba, w jego miejsce wchodzi Zieliński.
77'
indywidualna akcja Kvernadze, gdy zobaczył, że nie dobiegnie kopnął przed siebie, o piłkę walczyli Tsiklauri i Płonka, będzie młyn dla Lechii, bo sędzia dopatrzył się zagrania do przodu gdynianina
77'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Płonka, w jego miejsce wchodzi Piszczek.
78'
teraz młyn dla Arki, 10 metrów od pola punktowego Lechii, na trybunach doping dla gdynian
80'
Lechia broni się kilka metrów od własnego pola punktowego
80'
5 punktów
80+1
[14:15] Przyłożenie i 5 punktów zdobywa Skindel (ARKA), formacja młyna wjechała na pole punktowe Lechii, Marek wykorzystał podanie Roberta Andrzejczuka
2 punkty
80+2
[14:17] 2 punkty z podwyższenia zdobywa Tsiklauri (ARKA).
80+2
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Witoszyński, w jego miejsce wchodzi Klusek.
80+2
sędzia pozwolił wznowić grę Lechii i pokazał, że ten mecz potrwa jeszcze trzy minuty
80+4
Lechia atakuje
80+6
już szósta minuta doliczonego czasu gry, Lechia 5 metrów od pola punktowego
80+7
sędzia nie kończy gry, gdyż cały czas trwa atak Lechii, jeden za drugim karny dla gdańszczan
80+8
lekarz proszony na boisko, gra przerwana, sędzia trzyma wszystkich w niepewności, jaką podejmie decyzję
80+9
sędzia zezwolił grać Lechii, gdańszczanie 3 metry od celu
80+10
kolejny karny dla Lechii, gdańszczanie grają vabank, kop na słupy dałby im remis, a gospodarze grają ręką chcą zdobyć pięć punktów i wygrać

Pozostałe wyniki 3. kolejki:
Budowlani Łódź - AZS AWF Warszawa 57:0 (26:0), Budowlani Lublin - Juvenia Kraków 32:12 (18:7), Orkan Sochaczew - Posnania 53:19 (22:14)