Szczypiorniści Wybrzeża na remis ze Śląskiem

8 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej

Wybrzeże Gdańsk zremisowało ze Śląskiem Wrocław 26:26 (10:11) w meczu beniaminków PGNiG Superligi. W hali AWFiS gospodarze stracili szanse na drugie zwycięstwo w sezonie w ostatnich sekundach spotkania!

WYBRZEŻE: Chmieliński, Plaszczak - Mogielnicki, Kornecki 3, Sulej 2, Rogulski 6, Papaj 1, Lijewski 7, Kondratiuk 1, Rakowski 2, Adamski 2, Abram 2 oraz Nilsson

ŚLĄSK: Cudic - Jarowicz 3, Miszka 7, Radojevic 4, Ścigaj 3, Białaszek 3 , Telepnev 6 oraz Wróblewski, Garbacz, Herudziński

WEEKEND Z PIŁKĄ RĘCZNĄ - TUTAJ ZNAJDZIESZ MECZE W TRÓJMIEŚCIE OD SUPERLIGI PO III LIGĘ I ROZGRYWKI MŁODZIEŻY

Spotkanie beniaminków Superligi, kontynuujących tradycje jednych z najbardziej utytułowanych w Polsce zespołów, na początku przebiegało pod dyktando gospodarzy. Śląsk przez 10 minut rzucił zaledwie jedną bramkę na otwarcie meczu.

WASZKIEWICZ ŁĄCZNIKIEM Z NAJLEPSZYMI LATAMI WYBRZEŻA I ŚLĄSKA

Gdańszczanie odpowiedzieli serią, która dała im prowadzenie 3:1, ale jeszcze przed upływem kwadransa goście doprowadzili do wyrównania. Po raz pierwszy Śląsk wyszedł na prowadzenie w 17. minucie. Po rzucie Ivana Telpeneva było 6:4 dla przyjezdnych.

W kolejnych akcjach dobrze bronił jednak Artur Chmieliński i gdańszczanie odzyskali prowadzenie. Na 8:6 dla Wybrzeża trafił jego najlepszy strzelec Łukasz Rogulski.

Na przerwę z minimalnym prowadzeniem schodzili jednak wrocławianie, którzy po zmianie stron w najgorszym dla nich przypadku pozwalali gospodarzom doprowadzić jedynie do remisu. Wybrzeże odzyskało przewagę dopiero w 49. minucie gdy z rzutu karnego trafił Kacper Adamski.

Ostatnie 10 minut gry to batalia punkt za punkt. Mimo starań Chmielińskiego, Śląsk na w 57. minucie gry wyszedł na prowadzenie 24:23. Wówczas dwie bramki z rzędu rzucili gdańszczanie.

Na 60 sekund przed końcem gry Wybrzeże prowadziło po rzucie Marcina Lijewskiego 26:25, ale z rzutu karnego skutecznie odpowiedział Arkadiusz Miszka.

W ostatniej sekundzie meczu po faulu na Lijewskim, z rzutu wolnego zwycięstwo gdańszczanom próbował zapewnić Hubert Kornecki, jednak mecz zakończył się podziałem punktów.

Tym razem niestety, remis wyrwali rywale Wybrzeża, a nie gdańscy zawodnicy, tak jak miało to miejsce w Ergo Arenie podczas wrześniowego meczu z Zagłębiem Lubin.

Wyniki 8 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Śląsk Wrocław 26:26 (10:11)
  • MMTS Kwidzyn - Gaz-System Pogoń Szczecin 30:32 (14:20)
  • Górnik Zabrze - Chrobry Głogów 34:23 (15:8)
  • PGE Stal Mielec - Zagłębie Lubin 37:37 (19:19)
  • Azoty Puławy - Nielba Wągrowiec 29:24 (15:14)
  • Orlen Wisła Płock - Vive Tauron Kielce 22:35 (12:20)

Opinie (12) 6 zablokowanych

• Strasznie nerwowy mecz, pot krew i nie wiem, czy łzy? Niemniej, gratulacje remisu:)
    więcej wiary wybrzeże:)

• 15 0

• Mecz

Ukłony dla Marcina za klasę, tyle dobrego... skrzydła..... na 1 i karne na tyle samo.. Chłopaki czas przypomnieć sobie jak się w piłkę gra, najwyższy czas

• 11 0

• Szkoda tego jednego punktu!

Za to bardzo fajny mecz z konkretną porcją emocji, niezłą frekwencją i średnim dopingiem. Przyznam, że więcej się spodziewałem po tym "słynnym" klubie kibica, no a tu pod koniec reszta hali musiała podrywać doping! Trochę jeszcze w tej grze brakuje dokladności i dogrania kilku detali, no i porządnego rozgrywającego. Super Lijek, bardzo dobre koło, niezła bramka i pólewy z "10"-tką, reszta musi się mocno poprawić, bo ledwo na dwóje zagrali.
    Niemniej fajnie było pójść i miło spędzić czas w sobotni wieczór, chociaż spokojnie nie było. Cóż, taki to sport!

• 6 1

• Brawo , pierwszy mecz na poziomie Ekstraklasy. (4)

Objawienie, to Kornecki , myślący, dynamiczny , szybki o świetnej motoryce zawodnik. Doskonały mecz Marcina Lijewskiego. Pełen repertuar rzutów i kapitalne rozprowadzanie piłki.
    Dobra gra w obronie , ale tylko jeden szybki atak. Brakuje zawodnika pokroju Marcina Pilcha czy też Cwiklińskiego. Pokazały się rzuty z podłoża, przejscia z przełożeniem ręki. Brak jeszcze przejscia z kozłem i rzutu ze skrzydła wkretką.(był jeden) Dobra gra bramkarza. NIe była stosowana maniera wyskoku w górę i podanie w kierunku swojej bramki - duży sukces, bo prawie każdy wyskok kończył się rzutem na bramkę lub podaniem do kołowego.
    Byle tak dalej , to sukces polegajacy na utrzymaniu się Ekstraklasie będzie spełniony.

• 20 5

• Ta maniera nie była stosowana

Bo ten, który ją stosuje prawie nie grał. Wszedł, za chwilę bład w ataku i potem 2 minuty za bezsensowny faul w obronie, no i tyle było jego grania!

• 6 3

• (2)

Wojtek na trenera kadry !!! Ty się tyle samo znasz na piłce ręcznej jak ja na języku chińskim. J.e.l.e.ń jeden.........

• 2 10

• (1)

wojtek to wąs. Nie zwracaj na niego tychi

• 2 6

• nie zwracaj na niego uwagi miało być :-)

• 2 6

• Warunki to nie wszystko

Mogielnickiemu należy przypomnieć na czym polega gra w piłkę ręczną. W skrócie - tam gdzie stoi bramkarz przeciwnika należy rzucać a co najmniej atakować w tym kierunku, a nie szarpać się i grać w poprzek boiska.

• 8 0

• Zobaczymy.

Uważam, że 1pkt zdobyty w lidze przybliża nas do utrzymania!! Fajnie i nie można marudzić, że tylko remis. Punkt do punktu i będzie zakładany cel!!! Brawo chłopaki.

• 5 2

• Najlepszy mecz Szeryfa i Wybrzeża! (1)

Szeryf, Kornecki, Rogulski i Sulej to nasza moc w ataku, do tego w obronie Nilsson i dobry bramkarz. Jednak Sulejowi brakuje niestety kilku centymetrów i rzutu z 2 linii, a to przy doświadczeniu Szeryfa, dynamice Korneckiego i przebojowości Rogulskiego dałoby nam dużo więcej możliwości rozwiązania akacji w ataku! Masiak też nie był wysokim rozgrywającym ale jego sposób rozgrywania dawał jednak większe pole manewru. Nie wiem też czy nasze skrzydła dadzą radę wznieść się na poziom, którego od nich oczekujemy? Mecz dobry dla kibica i fajnie się go oglądało ale strata punktu trochę bolesna!