Szczypiorniści Wybrzeża na remis ze Śląskiem

Torus Wybrzeże Gdańsk

Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Wybrzeże Gdańsk zremisowało ze Śląskiem Wrocław 26:26 (10:11) w meczu beniaminków PGNiG Superligi. W hali AWFiS gospodarze stracili szanse na drugie zwycięstwo w sezonie w ostatnich sekundach spotkania!

WYBRZEŻE: Chmieliński, Plaszczak - Mogielnicki, Kornecki 3, Sulej 2, Rogulski 6, Papaj 1, Lijewski 7, Kondratiuk 1, Rakowski 2, Adamski 2, Abram 2 oraz Nilsson

ŚLĄSK: Cudic - Jarowicz 3, Miszka 7, Radojevic 4, Ścigaj 3, Białaszek 3 , Telepnev 6 oraz Wróblewski, Garbacz, Herudziński

WEEKEND Z PIŁKĄ RĘCZNĄ - TUTAJ ZNAJDZIESZ MECZE W TRÓJMIEŚCIE OD SUPERLIGI PO III LIGĘ I ROZGRYWKI MŁODZIEŻY

Spotkanie beniaminków Superligi, kontynuujących tradycje jednych z najbardziej utytułowanych w Polsce zespołów, na początku przebiegało pod dyktando gospodarzy. Śląsk przez 10 minut rzucił zaledwie jedną bramkę na otwarcie meczu.

WASZKIEWICZ ŁĄCZNIKIEM Z NAJLEPSZYMI LATAMI WYBRZEŻA I ŚLĄSKA

Gdańszczanie odpowiedzieli serią, która dała im prowadzenie 3:1, ale jeszcze przed upływem kwadransa goście doprowadzili do wyrównania. Po raz pierwszy Śląsk wyszedł na prowadzenie w 17. minucie. Po rzucie Ivana Telpeneva było 6:4 dla przyjezdnych.

W kolejnych akcjach dobrze bronił jednak Artur Chmieliński i gdańszczanie odzyskali prowadzenie. Na 8:6 dla Wybrzeża trafił jego najlepszy strzelec Łukasz Rogulski.

Na przerwę z minimalnym prowadzeniem schodzili jednak wrocławianie, którzy po zmianie stron w najgorszym dla nich przypadku pozwalali gospodarzom doprowadzić jedynie do remisu. Wybrzeże odzyskało przewagę dopiero w 49. minucie gdy z rzutu karnego trafił Kacper Adamski.

Ostatnie 10 minut gry to batalia punkt za punkt. Mimo starań Chmielińskiego, Śląsk na w 57. minucie gry wyszedł na prowadzenie 24:23. Wówczas dwie bramki z rzędu rzucili gdańszczanie.

Na 60 sekund przed końcem gry Wybrzeże prowadziło po rzucie Marcina Lijewskiego 26:25, ale z rzutu karnego skutecznie odpowiedział Arkadiusz Miszka.

W ostatniej sekundzie meczu po faulu na Lijewskim, z rzutu wolnego zwycięstwo gdańszczanom próbował zapewnić Hubert Kornecki, jednak mecz zakończył się podziałem punktów.

Tym razem niestety, remis wyrwali rywale Wybrzeża, a nie gdańscy zawodnicy, tak jak miało to miejsce w Ergo Arenie podczas wrześniowego meczu z Zagłębiem Lubin.

Wyniki 8 kolejki:

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Śląsk Wrocław 26:26 (10:11)
  • MMTS Kwidzyn - Gaz-System Pogoń Szczecin 30:32 (14:20)
  • Górnik Zabrze - Chrobry Głogów 34:23 (15:8)
  • PGE Stal Mielec - Zagłębie Lubin 37:37 (19:19)
  • Azoty Puławy - Nielba Wągrowiec 29:24 (15:14)
  • Orlen Wisła Płock - Vive Tauron Kielce 22:35 (12:20)

Opinie (12) 6 zablokowanych

22.03 (nd) godz.16:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 0:0 mecz odwołany Zagłębie Lubin
14.03 (sob) godz.17:00 MMTS Kwidzyn 0:0 mecz odwołany TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
06.03 (pt) godz.18:00 Grupa Azoty Tarnów 31:34 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
03.03 (wt) godz.18:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 19:32 Orlen Wisła Płock LIVE!
22.02 (sob) godz.20:30 Energa MKS Kalisz 26:23 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
11.02 (wt) godz.18:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 17:27 PGE Vive Kielce LIVE!

.

• Sezon zakończono po 24. kolejce rundy zasadniczej ze względu pandemię koronawirusa i wprowadzenie stanu epidemii w Polsce. Mistrzem Polski zostało PGE Vive Kielce, żadna z drużyn nie spada.