Wieści spod żagli

16 lipca 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Ponad 160 zeglarzy rywalizowalo w regatach o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Władysławowa. Równolegle 42 zawodników specjalizujących się w klasie Laser rozegrało mistrzostwa Polski. Po raz dziewiąty z rzędu tytuł w tej specjalności wywalczył Maciej Grabowski. Reprezentant SKŻ Hestia Sopot przyjechał na zawody bezpośrednio z Warnemunde, gdzie w regatach o Puchar Świata zajął drugie miejsce.

W rozegranym po raz 66. Warnemunder Woche popularny "Grab" uległ tylko o dwa punkty Zachary Railey'owi (USA). W krajowym championacie 25-latek królował niepodzielnie. W jedenastu wyścigach do minimalnej noty zabrakło mu jednego punktu, ale i tak drugi w klasyfikacji uzbierał ich aż dwa razy więcej. To już dziewiąty tytuł Maćka, który jest niepokonany na krajowych akwenach od 1995 roku, ale pierwszy, który zdobył dla sopockiego klubu.

8. Karol Porożyński (ChKŻ Chojnice) 86.

W kategorii młodzieżowej w klasie Laser, za którą był Puchar PKOl. triumfował A. Wilandt. Natomiast w Pucharze Władysławowa na najwyższym stopniu podium nie udało się stanąć żadnemu pomorskiemu zawodnikowi.

2. Mateusz Wojewski (LKS Charzykowy) 9.

W zakończonych regatach o mistrzostwo Europy polscy żeglarze nie odnieśli większych sukcesów. W Palmie de Mallorca w klasie Europa najlepsza z biało-czerwonych Monika Bronicka (AZS UWM) zajęła 12. miejsce. Z kolei we francuskim Breście w klasie 470 Katarzyna Tylińska i Gabriela Brzóska (AZS AWFiS Gdańsk) wśród kobiet zdobyły 19, a w rywalizacji mężczyzn Rafał Sawicki (YKP Gdynia) i Paweł Nowakowski (AZS AWFiS) - 32. pozycję.

W najnowszym rankingu ISAF w klasach olimpijskich z trójmiejskich zawodników najwyżej klasyfikowani są: Przemysław Miarczyński i Anna Graczyk (oboje SKŻ Hestia) - 8 lokaty w Mistralu oraz Paweł Kacprowski (AZS AWFiS) i Paweł Kuźmicki (SKŻ Hestia) - 7. w 49-er.