Rezerwy Arki powtórzyły wynik I drużyny

31 maja 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Najnowszy artykuł na ten temat Małe derby Gdyni: Arka II - Bałtyk 1:2
Trener Robert Wilczyński nie był zadowolony z postawy swoich piłkarzy w niedzielnym meczu z Gwardią. Trener Robert Wilczyński nie był zadowolony z postawy swoich piłkarzy w niedzielnym meczu z Gwardią.

Tak jak w sobotę pierwsza drużyna Arki, również w niedzielę rezerwy żółto-niebieskich zeszły ze swojego boiska pokonane 0:2 (0:1). Drużyna Roberta Wilczyńskiego nia dała rady walczącej o podium III ligi Gwardii Koszalin. Dwie bramki na Narodowym Stadionie Rugby zdobył Przemysław Brzeziański.

PIERWSZA DRUŻYNA ARKI CORAZ BARDZIEJ BEZRADNA

Arka II Gdynia - Gwardia Koszalin 0:2 (0:1)

Bramki
Brzeziański 26, 51

ARKA II: Skowron - Glauber, Kowalski, Wojcinowicz (58 Skrzypczak), Dampc - Gałecki (76 Matys), Lech - Tomczak, Tomasiewicz (63 Karłowicz), Dżawaszwili (63 Koziara) - Wardziński

Rezerwy Arki czekają na ligowe zwycięstwo od 25 kwietnia, kiedy na wyjeździe pokonały 3:2 Cartusię. U siebie, w Grupie Bałtyckiej wygrały po raz ostatni 19 kwietnia, 3:2 z GKS Przodkowo.

Niestety złej serii nie udało się przerwać w niedzielę. Do Gdyni zawitała Gwardia, która walczy o podium III ligi m.in. z Kaszubią Kościerzyna, która w sobotę pokonała Bałtyk Gdynia.

Co prawda do żółto-niebiescy jako pierwszy mogli strzelić bramkę, ale w 6. minucie Otar Dżawaszwili uderzył niecelnie głową w dogodnej do zdobycia gola sytuacji. W odpowiedzi swoją dobrą dyspozycję zasygnalizował Przemysław Brzeziański, który za pierwszym razem trafił w siatkę, ale boczną.

Piłkarz gości nie pomylił się już w 26. minucie. Brzeziański wykorzystał prostopadłe podanie, po którym znalazł się sam na sam z Łukaszem Skowronem i skierował piłkę do siatki. Za chwilę mógł podwyższyć na 2:0, ale tym razem jego strzał minął i golkipera i bramkę.

Po drugiej stronie boiska zagrożenie próbował stwarzać Grzegorz Tomasiewicz. Najpierw uderzył groźnie na bramkę Gwardii, a następnie odgrywał piłkę do dobrze ustawionego Dżawaszwiliego. Niestety w żadnej z sytuacji nie udało się doprowadzić do remisu.

Niestety dla drużyny Roberta Wilczyńskiego podobnie układała się druga połowa. Z tą różnicą, że już w 51. minucie Brzeziański wpakował piłkę do bramki z najbliższej odległości, a goście mieli już przewagę dwóch goli.

Tym razem atak żółto-niebieskich starali się rozruszać Maciej KoziaraPiotr Karłowicz, ale podobnie jak Tomasiewiczowi nie udało się im pokonać Sebastiana Fabiańskiego.

- Niestety byliśmy tłem dla Gwardii. Jak już wcześniej powiedziałem, trudno zjeść jabłko bez zębów. A my dzisiaj byliśmy właśnie bez zębów. Niestety zabrakło u niektóry zawodników determinacji. Było ją to za to widać u rywali - podsumowuje Wilczyński.

• Wigry Suwałki - ARKA GDYNIA 1:0 (0:0)
  • Chrobry Głogów - GKS Katowice 1:2 (0:0)
  • Bytovia Bytów - GKS Tychy 1:1 (0:1)
  • Wisła Płock - Widzew Łódź 2:1 (0:0)
  • Zagłębie Lubin - Dolcan Ząbki 2:0 (1:0)
  • Flota Świnoujście - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:2 (0:1)
  • Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 2:1 (0:1)
  • Pogoń Siedlce - Sandecja Nowy Sącz 1:2 (1:1)
  • Chojniczanka - Miedź Legnica 3:0 (3:0)

Opinie (10)

• Pozdro dla obecnych na meczu chłopaków z Koszalina.

• 14 7

• Wy****ie Grzegorza Lecha z Arki, bo to co on dziś robił na boisku to woła o pomstę do nieba, za taką grę i dreptanie po boisku powinien zapłacić karę finansową!!!
    Dobrze, że patrzeli na to dyr. sportowy i trenerzy pierwszej drużyny, czas wyciągnąć wnioski i to samo się dotyczy Abbota!!!

• 11 2

• (2)

Ciężko napisać, że Gryf Wejherowo awansował dziś do II ligi?

Gratulacje dla Gryfa.

• 16 3

• (1)

po pierwsze Lechia jeszcze ma matematyczne szanse zając 1 miejsce (lepszy bilans bezposredni), a poza tym są jeszcze baraże...

• 2 4

• Tak zgadza się Lechia ma lepszy bilans pomyliłem się ale baraży nie ma gryf musi zdobyć 1 pkt i ma awans

• 5 0

• Słabe to dziś było.

Jednym się chciało - np. Glauber - a innym... Mniej, że tak delikatnie powiem. A Gwardia na tle Arki wyglądała naprawdę dobrze i nic dziwnego, że wygrała.