Wiadomości

stat

Wiosenny Garmin MTB Series dla Bogdziewicza i Zabrockiej. Zapisy na jesienną edycję

Wiosenna edycja Garmin MTB Series zakończyła się 28 kwietnia w Sopocie.
Wiosenna edycja Garmin MTB Series zakończyła się 28 kwietnia w Sopocie. mat. prasowe

Niedzielne zawody w Sopocie zakończyły tegoroczną wiosenną edycję cyklu Garmin MTB Series 2019. Miłośnicy kolarstwa w wydaniu górskim mieli okazję ścigać się na kolejnej wymagającej trasie. Podczas sopockiego etapu na zawodników czekało mnóstwo ciekawych i trudnych fragmentów, a jak przystało na finał serii, trasa była zdecydowanie najtrudniejsza ze wszystkich etapów edycji. Zapisy na jesienną edycję cyklu już rozpoczęte.Niedzielna rywalizacja zakończyła wiosenną serię zawodów - poprzednie edycje odbywały się 7 kwietnia w Gdańsku14 kwietnia w Kolbudach. W każdym z wyścigów brało udział ponad pięciuset kolarzy.

Sopocki wyścig był ostatnią szansą na poprawę swojej pozycji w klasyfikacji generalnej cyklu. Zawodnicy na dystansie Maxi ruszyli na 60-kilometrową trasę, aby powalczyć o zwycięstwo z dotychczasowym liderem cyklu, Michałem Bogdziewiczem. Najgroźniejszym jego rywalem był Piotr Rzeszutek, który rywalizował z nim ramię w ramię aż do feralnego upadku na drugiej pętli. Michał Bogdziewicz z dużą przewagą dojechał do mety jako pierwszy i mógł cieszyć się ze zwycięstwa w "generalce". Kolejne miejsca na podium edycji sopockiej zajęli Adam Adamkiewicz i Mateusz Mróz. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Bogdziewicz przed Piotrem Reszutkiem i Przemysławem Ebertowskim.


Wśród kobiet niepokonana okazała się Aleksandra Zabrocka. Druga na mecie oraz w klasyfikacji generalnej znalazła się Justyna Machowska. Trzecia na podium w Sopocie stanęła Katarzyna Rompa.

Na dystansie Mini najszybszy okazał się Robert Banach, wicemistrz klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce na podium zajął Damian Ciba, który jednocześnie zwyciężył klasyfikację generalną cyklu. Trzecie miejsce - zarówno w Sopocie, jak i w całym cyklu - przypadło Sławkowi Pituchowi. Wśród kobiet triumfowała Ewelina Cywińska, która dojechała na metę przed Marzeną JanczarskąKamilą Gurzyńską. Cywińska okaazła się także najlepsza w "generalce", plasując się przed Kamilą Gurzyńską i Moniką Kulling.

Impreza w Sopocie zakończyła zmagania kolarzy w edycji wiosennej, ale to jeszcze nie koniec kolarskich zmagań podczas Garmin MTB Series w tym roku. Na zawodników czeka jeszcze niezwykle atrakcyjna druga część sezonu z jesienną edycją cyklu. Zapisy na zawody w Wejherowie (22.09), Stężycy (29.09) i Rumi (06.10) trwają od wczoraj.

Zobacz nasz film z jesiennej edycji zawodów Garmin MTB Series

Opinie (10) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2019

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane