Wisła Kraków - Arka Gdynia 0:0. Pavels Steinbors obronił karnego

21 lipca 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Pavels Steinbors wybronił Arce Gdynia remis w Krakowie. Nie dał się pokonać m.in. z karnego. Pavels Steinbors wybronił Arce Gdynia remis w Krakowie. Nie dał się pokonać m.in. z karnego.

Arka Gdynia zremisowała w inauguracyjnej kolejce ekstraklasy z Wisłą w Krakowie 0:0. Punkt w dużej mierze zawdzięcza Pavelsowi Steinborsowi. Bramkarz obronił karnego, którego egzekwował kapitan gospodarzy - Rafał Boguski. W kolejnej sytuacji Łotysz zdołał musnąć rękawicą piłkę i dzięki temu strzał Martina Kostala obił poprzeczkę. Natomiast jeszcze przed przerwą w dogodnych sytuacjach pudłował Jesus Imaz. Żółto-niebiescy tego dnia nie mieli ofensywnych atutów. Nie oddali żadnego celnego uderzenia na bramkę rywali.

Wisła Kraków Wisła Kraków
22 Buchalik - 5 Bartkowski, 27 Wasilewski, 4 Sadlok, 2 Pietrzak - 19 Basha - 88 Małecki, 9 Boguski, 11 Imaz, 7 Kort - 13 Ondrasek
Sędziowie: Lasyk (Bytom) oraz Myrmus, Lekki
Widzów: 9215
1 Steinbors - 33 Zbozień, 23 Marić, 6 Helstrup, 17 Marciniak - 14 Nalepa, 90 Bogdanow - 10 Zarandia, 22 Janota, 20 Cvijanović - 92 Kolew
  • 68' 88 Małecki Zmiany 77 Kostal
  • 80' 9 Boguski Zmiany 26 Wojtkowski
  • 90' 13 Ondrasek Zmiany 24 Kolar
  • 60' 20 Cvijanović Zmiany 9 Aankour
  • 80' 90 Bogdanow Zmiany 11 Siemaszko
  • 89' 10 Zarandia Zmiany 18 Danielak
  • 51' Cvijanović

prezes Arki, Wojciech Pertkiewicz mówił nam, dlaczego klub zdecydował się na taką rewolucję w składzie oraz skąd były pieniądze na gotówkowe transfery

PRZECZYTAJ WYWIAD Z PREZESEM ARKI

jeszcze w tym tygodniu następowały zmiany kadrowe, a nie można wykluczyć, że dojdzie jeszcze do kolejnych

SPRAWDŹ, OSTATNIE DECYZJE TRANSFEROWE W ARCE. MARCUS PRZEDŁUŻYŁ KONTRAKT, DANCH SZUKA KLUBU
Trener Smółka zdecydował się na tę samą "11", która przed tygodniem rozpoczynała mecz o Superpuchar Polski

ZOBACZ VIDEO Z SUPERPUCHARU POLSKI 2018
wygrana nad Legią utwierdziła piłkarzy Arki w posiadanych umiejętnościach

PRZECZYTAJ WYWIAD Z MICHAŁEM JANOTĄ, ZDOBYWCĄ ZWYCIĘSKIEGO GOLA DLA ARKI W SUPERPUCHARZE POLSKI
Bogdanow (ARKA Gdynia), który przed tygodniem trafił do swojej, jak i przeciwników bramki, zapewnia, że i w ekstraklasie Arka stać na lepszy wynik niż w poprzednim sezonie

ANDRIJ BOGDANOW ZAPOWIADA, ŻE ARKA ZAGRA O WYŻSZE CELE NIŻ W POPRZEDNIM SEZONIE. SPRAWDŹ, CO JESZCZE DEKLARUJE POMOCNIK
siłą Arki ma być już nie tylko kolektyw, ale także indywidualności

ARKA MA JUŻ INDYWIDUALNOŚCI. PRZECZYTAJ CO O ICH ROLI W DRUŻYNIE MÓWI LUKA ZARANDIA
Wśród rezerwowych Arki zaszła jedna zmiana. w "18" pojawił sie Marokańczyk Aankour, który ostatnio leczył kontuzję, a wypadł z niej Sulewski
Ławka rezerwowych Arki. 97 Staniszewski, 2 Socha, 3 Maghoma, 4 Sołdecki, 9 Aankour, 11 Siemaszko, 18 Danielak
w roli trenera Wisły debiutuje Stolarczyk. Jednak w składzie głównie piłkarze znani z poprzedniego sezonu, ale oczywiście nie ma Carlitosa. Nowym graczem jest tylko Kort (Wisła Kraków), który był w kręgu zainteresowania i Arki oraz wracający z wypożyczenia do Lubina - Pietrzak (Wisła Kraków)
rezerwowi Wisły: 74 Chorążka, 17 Bartosz, 21 Grabowski, 24 Kolar, 26 Wojtkowski, 77 Kostal, 80 Plewka
na razie liderem w trakcie 1. kolejki jest Śląsk, który dziś pokonał Cracovię 3:1. Każde z trzech spotkań wyłoniło zwycięzcę
piłkarze wychodzą na prezentację. Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki, Wisła czerwone koszulki, białe spodenki
mecz bez kibiców gości, którzy jako jedną z kar po Pucharze Polski otrzymali zakaz wyjazdowy do końca roku
kapitanem Arki tak jak wybrali piłkarze przed sezonem. Opaska dla Marciniaka (ARKA Gdynia)
1'
od środka rozpoczęła Wisła
3'
na razie gra w środku boiska
3'
Buchalik (Wisła Kraków) interweniuje poza własnym polem karnym, nieznacznie ubiegając Zarandię (ARKA Gdynia), które wystartował do niezbyt mocnego podania Pietrzaka (Wisła Kraków)
4'
Arka zaczęła dobrze pressingiem. Stara się odbierać piłki już w środkowej strefie boiska
5'
indywidualna akcja Zarandii (ARKA Gdynia) w polu karnym Wisły, ale ostatecznie piłkę przejął Imaz (Wisła Kraków)
7'
Steinbors (ARKA Gdynia) obronił strzał sprzed pola karnego Imaza (Wisła Kraków)
7'
kolejny atak Wisły. Zablokowany strzał Korta (Wisła Kraków)
8'
kolejny strzał Imaza (Wisła Kraków) z dystansu. Uderzenie zablokowane
10'
Wisła przycisnęła. Od kilkudziesięciu sekund Arka ma kłopoty z wyjściem z własnej połowy
12'
nieudane dośrodkowanie Bartkowskiego (Wisła Kraków). Od bramki rozpocznie Steinbors (ARKA Gdynia). Arka będzie miała okazję dłużej utrzymać się przy piłce
14'
szybkie dwa faule Arki na własnej połowie
15'
zderzenie Steinborsa (ARKA Gdynia) i Imaza (Wisła Kraków) w walce o piłce. Dobrze interweniował Łotysz
15'
obaj piłkarze, którzy się zderzyli, wymagają pomocy masażystów
16'
w przerwie po uwagi do trenerka Smółki, pod linię boczną podbiegł Kolew (ARKA Gdynia)
16'
obaj piłkarze mogą kontynuować grę
18'
nadal gra z optyczną przewagą Wisły
18'
kolejna interwencja Steinborsa (ARKA Gdynia)
19'
po dośrodkowanie Małeckiego (Wisła Kraków) piłkę głową wybił Marciniak (ARKA Gdynia). Przed polem karnym przejął futbolówkę Kort (Wisła Kraków), ale jego uderzenie zablokowane
20'
dobra interwencja Maricia (ARKA Gdynia), który w pojedynku jeden na jeden nie dał się ograć Boguskiemu (Wisła Kraków) tuż przed własnym polem karnym
22'
sztuczka techniczna Bogdanowa (ARKA Gdynia), zabrał piłkę Małeckiemu (Wisła Kraków), a potem odegrał ją do partnera piętą
23'
złe wybicie od bramki Steinborsa (ARKA Gdynia). Piłka trafiła do ustawionego na 16. metrze Imaza (Wisła Kraków). Hiszpan uderzył mocno niecelnie
24'
Helstrup (ARKA Gdynia) wybił piłkę na róg spod nóg Boguskiego (Wisła Kraków)
25'
po rozegraniu przez Wisłę rogu piłka trafiła w ręce Steinborsa (ARKA Gdynia)
26'
na razie aż 6 strzałów Wisły i jeszcze ani jednego Arki
28'
dopiero teraz Arka próbuje rozegrać atak z większą liczbą podań
29'
nieporozumienie Wasilewskiego (Wisła Kraków) i Buchalika (Wisła Kraków) po dośrodkowaniu Marciniaka (ARKA Gdynia). Próbował z tego skorzystać Kolew (ARKA Gdynia), ale sędzia uznał, że Bułgar faulował bramkarza gospodarzy
30'
szczęście znów przy Arce. Imaz (Wisła Kraków) spudłował z 11. metra, choć był już sam na sam z bramkarzem po doskonałym podaniu Małeckiego (Wisła Kraków), który odebrał piłkę Zarandii. Hiszpan nie wykorzystał już drugiej doskonałej okazji na gola
32'
zamieszanie w polu karnym Arki po dośrodkowaniu z wolnego Korta (Wisła Kraków), ale ostatecznie udało się zabrać piłkę Małeckiemu (Wisła Kraków)
33'
Zbozień (ARKA Gdynia) dobrze zablokował Pietrzaka (Wisła Kraków) we własnym polu karnym i wiślak nie zdążył do piłki. Od bramki zacznie Steinbors (ARKA Gdynia)
34'
niecelny strzał z dystansu Boguskiego (Wisła Kraków)
35'
Zarandia (ARKA Gdynia) odważnie poszedł z piłką na trzech rywali i wywalczył róg 10 metrów od narożnika pola karnego Wisły
36'
zbyt mocne dośrodkowanie Janoty (ARKA Gdynia) z wolnego. Buchalik (Wisła Kraków) przejął piłkę
37'
Zarandia (ARKA Gdynia) przeniósł się na lewe skrzydło i od razu próbował się rozpędzić. Uciekł on Wasilewskiemu (Wisła Kraków), ale piłka uciekła Gruzinowi za linię boczną
38'
na razie Arka nie pokazała swych ofensywnych atutów
38'
wulgarnie z trybun pod adresem Arki. Jak informowaliśmy goście nie mogą odpowiedzieć, bo do końca roku nie mogą w grupach zorganizowanych brać udziału w meczach ekstraklasy
41'
od kilku minut nic godnego uwagi na boisku się nie wydarzyło
42'
Imaz (Wisła Kraków) kłóci się z sędzią bocznym o róg, ale z autu wrzuca Marciniak (ARKA Gdynia)
42'
niecelny strzał z dystansu Ondraska
43'
kolejny tego dnia niecelny strzał Imaza (Wisła Kraków)
44'
po dośrodkowaniu Bogdanowa (ARKA Gdynia) na spalonym Kolew (ARKA Gdynia)
45'
zagranie Pietrzaka (Wisła Kraków) wzdłuż pola karnego Arki. Nikt nie doszedł do tej piłki
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W KRAKOWIE BEZ GOLI
Arka z zerami w rubrykach strzały oraz strzały celne. W ofensywie gdynianie na razie w tym meczu nie zaistnieli. To rozczarowanie, gdyż przecież w Superpucharze Polski w pierwszej połowie strzelili aż 3 gole. Jeszcze raz okazuje się, że jednak ekstraklasa to inne wyzwanie.
Wisła przez 63 procent czasu gry miała piłkę przy sobie. Nie prowadzi, gdyż fatalnie nastawiony celownik ma Imaz (Wisła Kraków). Hiszpan zawiódł w dwóch doskonałych sytuacjach, w tym w jednej, do której doprowadziło go złe wybicie Steinborsa (ARKA Gdynia).
Krakowianie pamiętają, że wiosną bramkarz Arki na tym stadionie miał slaby mecz i chyba dlatego starają się strzelać niemal w każdej nadarzającej się okazji. Dlatego według statystyk Ekstraklasy SA mają już zaliczonych 12 uderzeń, ale tylko 2 celne.
W przerwie przed trenerem Smółką duże wyzwanie. Musi nakazać podopiecznym, by grali bliżej siebie. To pomoże zarówno w lepszej postawie w defensywie jak i przy wyprowadzeniu kontr, gdyż na razie na nie była ustawiona drużyna.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
obie drużyny w składach z pierwszej połowy
46'
Zarandia (ARKA Gdynia) wycofał piłkę do Kolewa (ARKA Gdynia), którego próba strzału została zablokowana
48'
Cvijanović (ARKA Gdynia) bezradnie rozkłada ręce, ale sędzia orzekł, że to on jako ostatni dotykał piłki i przyznał róg Wiśle
49'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Korta (Wisła Kraków)
49'
piłka wraca jednak w pole karne Arki i Marciniak (ARKA Gdynia) wybija ją na ró
50'
tym razem Wisła krótko rozegrała róg, a potem był strzal z dystansu Sadloka (Wisła Kraków), a także rykoszet. I znów róg dla miejscowych
50'
51'
Żółtą kartką został ukarany Cvijanović (ARKA Gdynia) po faulu na Bartkowskim
52'
Cvijanović (ARKA Gdynia), chyba tak jak w Superpucharze, będzie pierwszym piłkarzem zmienionym przez Arkę
52'
po dośrodkowaniu z wolnego Korta (Wisła Kraków) na spalonym Wasilewski (Wisła Kraków)
53'
Steinbors (ARKA Gdynia) końcami palców zbił futbolówkę po dośrodkowaniu Małeckiego (Wisła Kraków), a po chwili złapał piłkę, którą próbował do siatki skierować Boguski (Wisła Kraków)
55'
Nalepa (ARKA Gdynia) nie dał się ograć we własnym polu karnym Małeckiemu (Wisła Kraków), który chwilę wcześniej minął Zbozienia
56'
brzydkie zachowanie Korta (Wisła Kraków). Widząc, że nie dojdzie do piłki, już za linią końcową boiska, popchnął Marcia. Sędzia nie reagował
57'
obraz gry taki jak przed przerwą. Nadal optyczna przewaga Wisły
57'
kontra Arki, ale Sadlok przeciął dośrodkowanie Marciniaka (ARKA Gdynia) w kierunku Kolewa (ARKA Gdynia)
58'
Aankour przygotowuje się do gry
59'
jest strzał Arki. Po uderzeniu Bogdanowa (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego, rykoszet od Imaza (Wisła Kraków) i róg dla gdynian
60'
bez zagrożenia dla Wisły po rogu Arki
60'
ARKA Gdynia przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Cvijanović, w jego miejsce wchodzi Aankour.
61'
dla Aankoura (ARKA Gdynia) to debiut w Arce
61'
niecelny strzał zza pola karnego Janoty (ARKA Gdynia)
61'
jeśli chodzi o strzały w ciągu dwóch minut Arka zrobiła więcej niż przez godzinę gry
62'
kolejny strzał z dystansu i rykoszet, co daje róg. Tym razem dla Wisły
62'
defensywa Arki radzi sobie z dośrodkowaniem Korta (Wisła Kraków)
63'
piłka jednak wraca w pole karne Arki, gdzie Helstrup (ARKA Gdynia) popchnął Ondraska i jest karny dla Wisły
64'
sędzie jeszcze poczekał na analizę VAR, ale decyzji nie zmienił
64'
Steinbors (ARKA Gdynia) obronił strzał Boguskiego (Wisła Kraków), gdyż piłka została skierowana niemal w środek bramki, a dobitka kapitana Wisły nad poprzeczką
64'
"Wisła grać, kur... mać" - skandowanie z trybun
65'
zamieszanie w "16" Wisły, ale Kolew (ARKA Gdynia) nie sięgnął piłki
67'
Wisła przygotowuje pierwszą zmianę. Rozgrzewa się Kostal
68'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Małecki, w jego miejsce wchodzi Kostal.
68'
nieco dziwna decyzja, bo Małecki (Wisła Kraków) był wyróżniającym się piłkarzem Wisły. Sporo pracy miał z nim Zbozień (ARKA Gdynia)
69'
poprzeczka ratuje Arkę. Przymierzył Kostal (Wisła Kraków), a piłka jeszcze po rękawicach Steinborsa (ARKA Gdynia) wyszła na róg
70'
i kolejny róg, gdyż Marić jako ostatni dotykał piłki przy główce Bartkowskiego
70'
tym razem defensorzy Arki wybili piłkę po dośrodkowaniu KOrta
71'
dobry powrót Zarandii (ARKA Gdynia), który przerwał groźnie wyglądającą akcję Wisły
72'
Marciniak (ARKA Gdynia) włączył się do ataki i doskonale wycofał piłkę przed pole karne do Aankoura (ARKA Gdynia). Marokańczyk zamiast uderzać, przeskoczył nad piłką, a za jego plecami nie było nikogo z Arki
73'
indywidualna akcja Janoty (ARKA Gdynia) przed polem karnym. Minął dwóch rywali, ale na trzecim się skończyło
74'
pomocy medycznej potrzebuje Wasilewski (Wisła Kraków)
75'
podczas przerwy w grze kilku piłkarzy Arki podbiegło do linii bocznej. Pili wodę i słuchali uwag trenera
75'
Wasilewski (Wisła Kraków) zostaje na boisku
75'
Oficjalna frekwencja 9215 kibiców
76'
rozgrzewa się Siemaszko
79'
zablokowany strzał z dystansu Korta (Wisła Kraków)
80'
niecelny strzał sprzed pola karnego Bogdanowa (ARKA Gdynia)
80'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bogdanow, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
80'
Arka przechodzi do gry na dwóch napastników
80'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Boguski, w jego miejsce wchodzi Wojtkowski.
81'
opaskę kapitana Wisły od Boguskiego (Wisła Kraków) przejął Sadlok (Wisła Kraków)
82'
pierwszy kontakt z piłką Siemaszki (ARKA Gdynia) i niecelny strzał z pola karnego. Dobrą piłkę zagrał do niego Marciniak (ARKA Gdynia)
82'
kolejne zagranie w kierunku Siemaszki (ARKA Gdynia). Buchalik (Wisła Kraków) interweniuje dobrze poza własną "16"
84'
słaby i niecelny strzał Imaza (Wisła Kraków), który w drugiej połowie praktycznie był niewidoczny
87'
niecelny strzał Imaza (Wisła Kraków)
87'
Wisła nie ma pomysłu na sforsowanie defensywy Arki, a gdynianie zadowoleni z jednego punktu. Dlatego niewiele ciekawego na boisku
88'
Nalepa (ARKA Gdynia) przejął piłkę po płaskim zagraniu w "16" Bartkowskiego (Wisła Kraków)
89'
Kostal (Wisła Kraków) domaga się karnego po starciu z Nalepą (ARKA Gdynia). Sędzia decyduje, że nic nie było
89'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zarandia, w jego miejsce wchodzi Danielak.
90'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ondrasek, w jego miejsce wchodzi Kolar.
90'
4 minuty doliczone
90+3
Steinbors (ARKA Gdynia) łapie piłkę po dośrodkowaniu Pietrzaka (Wisła Kraków)
90+4
ARKA ZREMISOWAŁA NA WYJEŹDZIE Z WISŁĄ 0:0
W drugiej połowie Arka zagra lepiej niż w pierwszej, a Wisła słabiej, ale nadal było to bardzo przeciętne spotkanie. Mimo że gdynianie po przerwie dobili się wreszcie do strzałów to uderzali niecelnie. Ani razu tego dnia nie trafili w światło bramki Buchalika (Wisła Kraków).
Natomiast wiślacy nadal strzelali niemal z każdej pozycji, dlatego dobili się do około 20 strzałów. Jednak tak naprawdę mieli tylko dwie szansę na gola. Tej najlepszej nie wykorzystał Boguski (Wisła Kraków), który z karnego nie pokonał Steinborsa (ARKA Gdynia). Potem było jeszcze uderzenie w poprzeczkę rezerwowego Kostala (Wisła Kraków).
Za nami pierwszy bezbramkowy remis w sezonie 2018/19 w ekstraklasie.

• Wisła Kraków - ARKA GDYNIA 0:0
  • Jagiellonia Białystok - LECHIA GDAŃSK 0:1 (0:1)
  • Miedź Legnica - Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)
  • Śląsk Wrocław - Cracovia 3:1 (1:1)
  • Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 1:3 (1:2)
  • Górnik Zabrze - Korona Kielce 1:1 (0:0)
  • Wisła Płock - Lech Poznań 1:2 (0:1)
  • Zagłębie Sosnowiec - Piast Gliwice 1:2 (1:0)

Opinie (157) ponad 10 zablokowanych

• (2)

Ani 1 strzału w światło bramki, choć podania do bramkarza hahahahahha.

• 66 33

• Hm ?

W sumie racja, ale to nowa ARKA !

Czas gra oby na korzyść !

• 7 9

• Taki piach w wykonaniu obu druzyn, ze wylaczylem w przerwie.

• 10 4

• Ważny punkty z wyjazdu (2)

Czas gra na korzyść Arki, z meczu na mecz będą się zgrywali i będzie to lepiej wyglądało. Każdy punkt jest wartością dodaną

• 74 41

• Tylko styl był tragiczny. Wisła strzał za strzałem, a Arka 0 lecących na bramkę (1)

Duży fart, że Arka nie przegrała

• 19 2

• Prawda. Kiepski mecz. Lechia też na farcie wygrała, wystarczy spojrzeć na statystyki ich meczu, chociaż obiektywnie zagrali z Jagą mecz lepszy, niż Arka z Wisłą. Słabo wygląda początek ligi w Trójmieście, należy się cieszyć, że są jakieś punkty. Sporo pracy przed trenerami.

• 2 0

• (19)

Brawo za punkt i grę fair play.Nie to co Lechja i brutalny faul niedoszłego reprezentanta.