Wisła Kraków - DGT Politechnika Gdańska 66:55. Play-off nadal zagrożony

mip.
7 marca 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Koszykarki DGT Politechniki przegrały czwarty mecz z rzędu. Tym razem uległy Wiśle Kraków. Koszykarki DGT Politechniki przegrały czwarty mecz z rzędu. Tym razem uległy Wiśle Kraków.

DGT Politechnika Gdańska przegrała w wyjazdowym spotkaniu z Wisłą Kraków 55:66 (18:19, 9:17, 16:16, 12:14) w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego. O porażce zadecydowała druga kwarta, w której przyjezdne miały problem ze skutecznością i popełniła dużo błędów. To czwarta porażka z rzędu zespołu Vadima Czeczuro. O tym, czy zagra on w play-off, zadecyduje jego mecz 14 marca we Wrocławiu oraz wynik CosinusMED Widzew Łódź w Krakowie.

Artego Bydgoszcz - AZS Uniwersytet Gdański 73:81. Relacja, oceny

Wisła: Wells 19 pkt (3x3, 12 as.), Jakubiuk 15 (1x3), Meskonyte 12 (1x3, 7zb.), Lass 6, Ziętara 5 (1x3) oraz Trzeciak 4, Grzenkowicz 3, Puter 2 (7 zb.)

DGT PG: Hudson 24 (2x3), Koc 16 (6 zb.), Nayo 4 (6 zb.), Bujniak 2, Ostrowska 0 oraz Haryńska 7 (2x3, 5 st.), Duszkiewicz 2, Gwizdała 0, Strzelczyk 0

Podopieczne Vadima Czeczuro środową porażką z CosinusMED Widzewem Łódź skomplikowały sobie sprawę awansu do fazy play-off. Gdańszczanki nie mogą dopuścić do sytuacji, kiedy to łodzianki zrównają się z nimi punktami, bowiem Widzew ma lepszy bilans w bezpośrednich meczach.

W ostatniej kolejce, 14 marca oba zespoły zagrają na wyjazdach. Politechnika we Wrocławiu ze Ślęzą, Widzew w Krakowie z Wisłą. Gdańszczanki do obrony 8. miejsca potrzebują spełnienia co najmniej jednego z tych warunków: własnego zwycięstwa lub porażki łodzianek.

CosinusMED Widzew Łódź - DGT Politechnika Gdańska 67:51. Relacja, oceny

Początek spotkania był dość chaotyczny z obu stron. Zarówno gdańszczanki, jak i gospodynie popełniały proste błędy i nie grzeszyły skutecznością. Prowadzenie w premierowej kwarcie co chwilę ulegało zmianie, gdyż gra toczyła się kosz za kosz. Osiem punktów z rzędu dla Politechniki zdobyła Presley Hudson nie wystarczyło to jednak, aby podopieczne trenera Czeczuro wygrały pierwszą kwartę. Ta padła łupem wiślaczek 19:18.

Gdańszczanki do wyrównania po 21 doprowadziły po prawie czterech minutach drugiej partii. "Trójką" zza łuku popisała się Agnieszka Haryńska. Później jednak koszykarki Politechniki popełniły pięć prostych błędów, które kosztowały sporo. Wisła sukcesywnie powiększała przewagę i pewnie wygrała drugą kwartę, w której przyjezdne rzuciły zaledwie 9 punktów. Do przerwy gdańszczanki miały 9 "oczek" straty do gospodyń (36:27).

Demony nieskuteczności i oddawania piłki rywalkom powróciły także po przerwie. Na pierwsze punkty gdańszczanki musiały czekać aż do piątej minuty trzeciej kwarty. W tym czasie Wisła zanotowała serię 8:0 i znacząco powiększyła prowadzenie (44:27). Wtedy jednak do gry wziął się duet Haryńska - Hudson, który odrobił stratę z tej części gry i zakończyła się ona remisem 16:16 (52:43).

Enea AZS Poznań - Arka Gdynia 77:107. Relacja, oceny

Gabija Meskonyte na początku czwartej kwarty wykorzystała akcję "2+1" i dołożyła "trójkę" wobec czego strata koszykarek Politechniki urosła do 15 punktów (58:43). Było już wtedy jasne, że obrócić losy spotkania będzie niezwykle trudno. O czas poprosił wtedy trener Czeczuro, aby jeszcze pobudzić swoje koszykarki do walki w ostatnich minutach.

Za sprawą Martyny Koc i niezawodnej Hudson udało się zniwelować przewagę Wisły do 9 punktów. To okazało się już jednak barierą nie do przebicia. Gospodynie umiejętnie kontrolowały wynik i nie dały szans gdańszczankom na walkę o zwycięstwo. Dla DGT Politechniki była to czwarta przegrana z rzędu.

12 Energa Toruń 21 3 18 1321:1669 24
W sezonie zasadniczym każdy z każdym mecz i rewanż. Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, będą uczestniczyć w play-off. Pozostałe kończą rozgrywki, a zespół z 12. miejsca jest degradowany.
Tabela wprowadzona: 2020-03-08

Wyniki 21 kolejki

• Artego Bydgoszcz - AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI 81:73 (23:22, 20:24, 15:15, 15:20)
  • Wisła Kraków - DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 66:55 (19:18, 17:9, 16:16, 14:12)
  • Enea AZS Poznań - ARKA GDYNIA 77:107 (10:29, 23:30, 17:27, 27:21)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - CosinusMED Widzew Łódź 82:72 (15:19, 22:15, 21:23, 24:15)
  • Ślęza Wrocław - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 81:68 (21:19, 18:25, 24:12, 18:12)
  • CCC Polkowice - Energa Toruń 74:85 (13:24, 16:15, 26:18, 19:28)
mip.

Opinie (4)

• (1)

Plan wykonany na ten sezon, więc po co playoff?
    Będzie 40-120 że śledziami w każdym meczu

• 2 3

• Tylko może kibice się sami by przyszli. Jest fajna relacja na TVP Gdansk z podsumowaniem prezesa K. Pustki na trybunach mówią same za siebie. Na mecze z Arka to Gdynia by przyjechała, tak jak kibice UG na mecz z UG. Politechnice mimo 10000 studentów kibiców nie udało się wypracować mimo tylu lat grania

• 0 0

• do Boju PG!

Trzeba walczyć do końca PG i się nie poddawać !

• 1 0

• mecz

Niestety P .Coco po jednym dobrym meczu dostała amoku i to co wyprawia na boisku wola o pomste do nieba. Błędy straty totalnie brak celność Masakra. Dziwne że trener na to pozwala. Polki nie najgorsze w naszej lidze to ewenement.Cel już blisko