Lechia zremisowała z Wisłą w Krakowie

26 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Joao Oliveira dał dobrą zmianę w Krakowie, a jego pierwsza bramka w ekstraklasie zapewniła Lechii remis. Joao Oliveira dał dobrą zmianę w Krakowie, a jego pierwsza bramka w ekstraklasie zapewniła Lechii remis.

Lechia Gdańsk zremisowała na wyjeździe z Wisłą Kraków 1:1 (0:1). Biało-zieloni do przerwy nie oddali ani jednego celnego strzału. W drugiej połowie po wejściu z ławki grę biało-zielonych ożywił Joao Oliveira. Skrzydłowy rozegrał znakomitą akcję na jeden kontakt razem z braćmi Paixao zdobywając swojego pierwszego gola w ekstraklasie. Trafienie uratowało punkt, ale to już szósty z rzędu ligowy mecz bez wygranej dla zespołu trenera Piotra Nowaka. Kolejne spotkanie czeka Lechię dopiero 11 września w Gliwicach po przerwie na mecze reprezentacji.

22 Buchalik - 19 Cywka, 15 Arsenić, 32 Gonzalez, 4 Sadlok - 7 Llonch, 44 Velez - 77 Kostal, 70 Ze Manuel, 88 Małecki - 10 Carlitos
Sędziowie: Złotek (Gorzyce)
1 Kuciak - 41 Stolarski, 5 Vitoria, 26 Augustyn, 13 Lewandowski - 35 Łukasik - 28 F.Paixao, 9 Lipski, 7 Krasić, 21 Peszko - 19 M.Paixao
  • 59' 88 Małecki Zmiany 17 Bartosz
  • 66' 77 Kostal Zmiany 8 Halilović
  • 74' 44 Velez Zmiany 23 Brożek
  • 29' 9 Lipski Zmiany 32 Matras
  • 56' 35 Łukasik Zmiany 96 Oliveira
  • 71' 7 Krasić Zmiany 31 Schikowski
  • 39' 10 Carlitos
  • 79' 96 Oliveira
  • 44' 88 Małecki
  • 63' 77 Kostal
  • 65' 44 Velez
  • 76' 70 Ze Manuel
  • 35' 26 Augustyn
  • 47' 35 Łukasik
  • 60' 19 M.Paixao
  • 69' 32 Matras

Przez ostatnio tydzień sporo działo się wokół Lechii Gdańsk. Po porażce z Sandecją spekulowano na temat zwolnienia trenera Nowaka. Szkoleniowiec nadal cieszy się jednak zaufaniem ze strony władz klubu, ale jak sam przyznał, niektórzy z jego piłkarzy nie wykazują jego zdaniem pełnego zaangażowania. Rośnie za to kadra, którą będzie miał do dyspozycji. Do drużyny dołączył w piątek napastnik Romario Balde, który może grać także na skrzydle.

ROMARIO BALDE PIŁKARZEM LECHII. NOWAK CHCE WIĘKSZEGO ZAANGAŻOWANIA
- Lepiej przełamywać się z najlepszymi, ponieważ wtedy znacznie szybciej wzrastają morale drużyny. Wiemy w jakim miejscu znajduje się teraz Wisła. Krakowianie dobrze zaczęli, ale nie jest powiedziane, że nie zatrzymają się na nas - mówi przed meczem w Krakowie obrońca Lechii Błazej Augustyn (LECHIA Gdańsk) .

PRZECZYTAJ WYWIAD Z BŁAŻEJEM AUGUSTYNEM
W wyjściowej jedenastce nie ma Wawrzyniaka, który nabawił się urazu podczas ostatniego spotkania. Zastępuje go Lewandowski (LECHIA Gdańsk). Miejsce na skrzydle stracił po nieudanym debiucie Oliveira, a także grający jako defensywny pomocnik Nunes. Do podstawowego składu wrócili Flavio Paixao (LECHIA Gdańsk) i Krasić (LECHIA Gdańsk). Opaskę kapitańską zachował jednak Peszko.
Ławka rezerwowych Wisły: 74 Chorążka - 2 Pietrzak, 8 Halilović, 9 Boguski, 17 Bartosz, 23 Brożek, 26 Wojtkowski

Ławka rezerwowych Lechii: 33 Zelenika - 23 Wojtkowiak, 25 Nalepa, 30 Nunes, 31 Schikowski, 32 Matras, 96 Oliveira

Gdańszczanie bez nominalnego napastnika do zmiany. W kadrze nie ma Kuświka, a Romario Balde na debiut będzie musiał poczekać.
Równolegle prowadzimy relację z Ergo Areny, gdzie siatkarze reprezentacji Polski mierzą się z Finlandią w ramach mistrzostw Europy.

TUTAJ RELACJA Z MECZU POLSKA - FINLANDIA
Zobaczymy dziś pojedynek czołowych snajperów ekstraklasy. M.Paixao (LECHIA Gdańsk) ma na koncie 5 bramek, a Carlitos (Wisła Kraków) 4. Lepszy od nich jest tylko Angulo z Górnika Zabrze, który ma 10 goli.
1'
Od środka mecz rozpoczęli wiślacy.
2'
Lechia rozgrywa akcje spokojnie, od tyłu.
3'
Próby dalekich zagrań uruchamiających w polu karnym M.Paixao (LECHIA Gdańsk) na razie bez powodzenia.
4'
Groźną kontrę gospodarzy skasował Augustyn (LECHIA Gdańsk), choć wiślacy wyszli w 5 na 4
5'
Za mocne zagranie krakowian w pole karne, Kuciak (LECHIA Gdańsk) przy piłce
6'
Kostal (Wisła Kraków) niedokładnie do Carlitosa (Wisła Kraków), ale Wisła znów łatwo podeszła pod pole karne gdańszczan
7'
Ucierpiał w starciu z Łukasikiem (LECHIA Gdańsk) Ze Manuel (Wisła Kraków), ale już wrócił na boisko
8'
łatwa strata Lechii, Carlitos (Wisła Kraków) zagrał prostopadle do Małeckiego (Wisła Kraków), ale za mocno
9'
Warto zwrócić uwagę na ustawienie Lechii, która gra dziś na jednego defensywnego pomocnika systemem 1-4-1-4-1. Rolę łącznika między obroną a atakiem pełni Łukasik (LECHIA Gdańsk). Wcześniej u jego boku był Nunes, ale jego kosztem do pierwszego składu wrócił bardziej ofensywnie usposobiony Krasić (LECHIA Gdańsk).
13'
Lechia ma duży problem z przebiciem się do przodu. Rozgrywa piłkę na własnej połowie.
13'
M.Paixao (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut wolny po faulu Arsenicia (Wisła Kraków)
14'
Płasko uderzał M.Paixao (LECHIA Gdańsk), ale trafił w mur
15'
W pole karne Lechii piłkę wrzucał Kostal (Wisła Kraków), ale obrońcy przerwali akcję
16'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbija piłkę po strzale Małeckiego (Wisła Kraków), który zszedł ze skrzydła i uderzał z dużego kąta
17'
Duże problemy mają gdańszczanie z przebiciem się pod pole karne Wisły
19'
Dalekie zagranie do Carlitosa (Wisła Kraków), ale uprzedził go Kuciak (LECHIA Gdańsk)
20'
Carlitos (Wisła Kraków) zatańczył z Lewandowskim (LECHIA Gdańsk) i Vitorią (LECHIA Gdańsk) i dośrodkował ale piłkę na rzut rożny wybył F.Paixao (LECHIA Gdańsk).
21'
Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Piłkę zgrał głową w światło bramki Arsenić (Wisła Kraków), ale złapał ją Kuciak (LECHIA Gdańsk)
21'
Lechia przeważa w posiadaniu piłki, ale większość czasu spędza rozgrywając ją na własnej połowie.
22'
Lewą stroną urwał się Peszko (LECHIA Gdańsk) i wywalczył rzut rożny
22'
Wrzucał Lipski (LECHIA Gdańsk). Nieskutecznie, ale jest kolejny korner dla Lechii
23'
Lipski (LECHIA Gdańsk) wrzucił za nisko, prosto na głowę obrońcy, który oddalił zagrożenie od bramki Wisły
24'
Lewandowski (LECHIA Gdańsk) zagrał do M.Paixao (LECHIA Gdańsk), ale ten w polu karnym obstawiony był przez trzech obrońców, a jego próba strzału została zablokowana.
25'
Rzut rożny dla Wisły
25'
Carlitos (Wisła Kraków) wrzucał w pole karne, końcówkami palców strącił ją Kuciak (LECHIA Gdańsk)
26'
Nieudany rajd Stolarskiego (LECHIA Gdańsk), który starał się przedrzeć środkiem, mimo iż miał do kogo podawać.
27'
Dobra daleka piłka Krasicia (LECHIA Gdańsk) do F.Paixao (LECHIA Gdańsk). Portugalczyk wrzucał w pole karne. Rzut rożny dla Lechii
27'
Na uraz biodra narzeka Lipski (LECHIA Gdańsk). Będzie wymuszona zmiana w zespole Lechii
28'
Rzut wolny dla Lechii po faulu Małeckiego (Wisła Kraków) na Stolarskim (LECHIA Gdańsk)
29'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lipski, w jego miejsce wchodzi Matras.
30'
Lechia znów gra na dwóch defensywnych pomocników (Łukasik (LECHIA Gdańsk), Matras (LECHIA Gdańsk) ). W środku pola wyżej rządzić ma teraz sam Krasić (LECHIA Gdańsk).
30'
Nie ma zagrożenia dla Wisły po rzucie wolnym gdańszczan. Sadlok (Wisła Kraków) wybija piłkę głową.
32'
Cywka (Wisła Kraków) na spalonym
35'
Żółtą kartką został ukarany Augustyn (LECHIA Gdańsk) Nieprzepisowo przerwał rajd Carlitosa przed polem karnym. Rzut wolny na 24 metrze
36'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) broni uderzenie Cywki (Wisła Kraków)! Obrońca dobijał piłkę po tym, gdy Carlitos trafił w mur
37'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbija piłkę po uderzeniu Carlitosa (Wisła Kraków) po ziemi!
37'
Sporo w obronie pracuje F.Paixao (LECHIA Gdańsk). Zablokował próbę dośrodkowania
39'
[1:0] Wisła Kraków STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Carlitos. Sadlok zagrał po ziemi w pole karne, a pilnujący napastnika Lewandowski spóźnił się z reakcją, a co więcej poślizgnął się. Carlitos zdołał obrócić się z piłką i posłał piłkę obok Kuciaka.
42'
Łukasik (LECHIA Gdańsk) wrzucał piłkę w pole karne z rzutu wolnego. Leciała w światło bramki, ale Matras (LECHIA Gdańsk) faulował Sadloka (Wisła Kraków)
44'
Żółtą kartką został ukarany Małecki (Wisła Kraków) za faul na Stolarskim. Obrońca Lechii nie podnosi się z murawy, jest już przy nim sztab medyczny. Wygląda na to, że to jednak nic groźnego.
45'
Arbiter doliczył 2 minuty do pierwszej części gry
45+2
Koniec I połowy. Wisła prowadzi z Lechią 1:0 po golu Carlitosa (Wisła Kraków) w 39. minucie. Gospodarze w pełni zasłużyli na ten wynik. Byli szybsi i bardziej zdecydowani w ataku. Lechia w ofensywie jest dziś zupełnie bezbarwna. Choć wymieniła więcej podań i częściej jest przy piłce, nie oddała ani jednego celnego strzału. W dodatku gdańszczanie znów mają problemy z ustawieniem w obronie, a już 29. minucie stracili Lipskiego, który narzekał na uraz biodra.
46'
Rozpoczęła się II połowa
46'
Peszko (LECHIA Gdańsk) zderzył się z Cywką (Wisła Kraków). Rzut wolny dla Lechii.
47'
Żółtą kartką został ukarany Łukasik (LECHIA Gdańsk) za faul na Ze Manuelu.
47'
Uderzał bezpośrednio z wolnego Carlitos (Wisła Kraków). Piłkę odbił Kuciak (LECHIA Gdańsk).
48'
Główkował Vitoria (LECHIA Gdańsk), ale nie zagroził Buchalikowi (Wisła Kraków)
49'
Dalekie zagranie do Carlitosa (Wisła Kraków). Ten przyjął piłkę, obrócił się i próbował z dystansu lobować zaskoczonego Kuciaka (LECHIA Gdańsk). Na szczęście uderzył nad bramką
51'
Gonzalez (Wisła Kraków) faulował F.Paixao (LECHIA Gdańsk). Rzut wolny dla Lechii.
52'
Dośrodkowanie Lewandowskiego (LECHIA Gdańsk) i tłok pod bramką Wisły. Piłkę łapie jednak Buchalik (Wisła Kraków). Za koszulkę ciągnięty był Vitoria, ale sędzia kazał kontynuować grę.
55'
Szykuje się do wejścia Oliveira
55'
Peszko (LECHIA Gdańsk) zagrał w pole karne, ale piłkę odbił Arsenić (Wisła Kraków).
56'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łukasik, w jego miejsce wchodzi Oliveira.
57'
Skrzydłowy za defensywnego pomocnika. To zapewne oznacza, że Matras (LECHIA Gdańsk) zostanie sam, a z prawej strony bardziej do środka zejdzie F.Paixao (LECHIA Gdańsk).
59'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Małecki, w jego miejsce wchodzi Bartosz.
60'
Żółtą kartką został ukarany M.Paixao (LECHIA Gdańsk). To kara za komentowanie decyzji arbitra
61'
Dośrodkowanie Carlitosa (Wisła Kraków) do Veleza (Wisła Kraków), ale na miejscu był Augustyn (LECHIA Gdańsk), który przerwał je głową tuż przed nadbiegającym rywalem
63'
Żółtą kartką został ukarany Kostal (Wisła Kraków), który przerwał akcję Stolarskiego ciągnąc go za koszulkę. Wcześniej Pawła świetnie uruchomił na skrzydle Krasić
63'
Lewandowski (LECHIA Gdańsk) nie zaskoczył Buchalika (Wisła Kraków) z rzutu wolnego
64'
Augustyn (LECHIA Gdańsk) przerwał akcję Wisły wygrywając pojedynek z Bartoszem (Wisła Kraków)
65'
Żółtą kartką został ukarany Velez (Wisła Kraków) za faul na Peszce.
66'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kostal, w jego miejsce wchodzi Halilović.
67'
Oliveira (LECHIA Gdańsk) faulował Ze Manuela (Wisła Kraków)
68'
Nieudane podanie F.Paixao (LECHIA Gdańsk) do Peszki (LECHIA Gdańsk) na lewą stronę
68'
Uderzał po ziemi Peszko (LECHIA Gdańsk), ale prosto w ręce Buchalika (Wisła Kraków).
69'
Żółtą kartką został ukarany Matras (LECHIA Gdańsk) za faul na Haliloviciu.
71'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Krasić, w jego miejsce wchodzi Schikowski.
72'
Faulowany Stolarski (LECHIA Gdańsk)
72'
Zawiesił piłkę w polu karnym Lewandowski (LECHIA Gdańsk). Z obrońcami przepychał się Augustyn (LECHIA Gdańsk), ale przewrócił się
74'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Velez, w jego miejsce wchodzi Brożek.
75'
Dobra akcja Carlitosa (Wisła Kraków) z lewej strony, ale z piłką nie zabrał się Ze Manuel (Wisła Kraków)
76'
Żółtą kartką został ukarany Ze Manuel (Wisła Kraków) za faul na Stolarskim.
78'
Lechia nie może się przedrzeć w szesnastkę Wisły. Gospodarze ruszają z kontrą. Wywalczyli rzut rożny
79'
[1:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Oliveira. Pierwsza jego bramka w ekstraklasie. Zdobył ją po znakomitej akcji na jeden kontakt. Złamał akcję z prawej strony do środka, podał do F.Paixao a ten jednym ruchem wypuścił ją do przodu na głowę M.Paixao. Ten zgrał piłkę i Oliveira znalazł się sam na sam z Buchalikiem.
81'
M.Paixao (LECHIA Gdańsk), bo akcji z F.Paixao (LECHIA Gdańsk) trafia prosto w Buchalika (Wisła Kraków)
84'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) broni uderzenie Carlitosa (Wisła Kraków) po akcji lewą stroną
87'
Chaotyczna gra w środku boiska. Wydawało się, że Lechia pójdzie za ciosem i rzeczywiście prowadzi grę, ale nic z tego nie ma.
89'
Wisła niemal stanęła, ale Lechia wciąż za długo męczy się w środku boiska.
90'
Daleka piłka na M.Paixao (LECHIA Gdańsk), ale łapie ją Buchalik
(Wisła Kraków)
90'
Zagranie w pole karne Lechii po ziemi z prawej strony, ale na miejscu był Stolarski (LECHIA Gdańsk)
90'
Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry drugiej połowy.
90+2
Sadlok (Wisła Kraków) faulował wyprowadzającego akcję Stolarskiego (LECHIA Gdańsk)
90+3
Groźne uderzenie Carlitosa (Wisła Kraków), potknął się atakujący go Stolarski (LECHIA Gdańsk). Piłkę odbija Kuciak (LECHIA Gdańsk)!
90+3
Carlitos (Wisła Kraków) próbował poprawić, ale wywalczył tylko rzut rożny
90+3
Koniec meczu. Lechia Gdańsk zremisowała na wyjeździe z Wisłą Kraków 1:1 (0:1). Biało-zieloni zagrali fatalną pierwszą połowę, w której nie oddali jednego celnego strzału. Po przerwie dobrą zmianę dał Oliveira, który został bohaterem gości zdobywając wyrównującego gola. Wydawało się, że biało-zieloni pójdą za ciosem, ale niewiele brakowało, a Carlitos zaskoczyłby Kuciaka w doliczonym czasie gry.

Wyniki 7 kolejki

• Wisła Kraków - LECHIA GDAŃSK 1:1 (1:0)
  • Lech Poznań - ARKA GDYNIA 3:0 (1:0)
  • Górnik Zabrze - Wisła Płock 4:0 (2:0)
  • Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1 (1:1)
  • Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 0:1 (0:0)
  • Korona Kielce - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (1:0)
  • Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:1 (0:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Pogoń Szczecin 2:1 (0:1)

Opinie (210) ponad 20 zablokowanych

• Uff (10)

Dzięki Bogu mamy najlepszego Bramkarza w lidze

• 133 7

• I tragicznych stodkowych obroncow i brak rozgrywajacego (1)