Wisła Płock - Arka Gdynia 1:1. Zemsta nieskuteczna. Punkt na wagę utrzymania?

3 maja 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Frederik Helstrup zabrał 2 punkty Wiśle Płock i sprawił, że Arka Gdynia może zapewnić sobie utrzymanie w dwóch najbliższych kolejkach, w których zagra u siebie. Frederik Helstrup zabrał 2 punkty Wiśle Płock i sprawił, że Arka Gdynia może zapewnić sobie utrzymanie w dwóch najbliższych kolejkach, w których zagra u siebie.

Na otwarcie 34. kolejki Arka Gdynia na wyjeździe zremisowała z Wisłą Płock 1:1 (0:0). Niewiele zabrakło do skutecznej zemsty Leszka OjrzyńskiegoKrzysztofa Sobieraja, którzy przed sezonem musieli opuścić ul. Olimpijską, a od miesiąca próbują ratować miejsce w elicie dla "nafciarzy". Do podziału punktów w doliczonym czasie gry doprowadził Frederik Helstrup. - Przez długie fragmenty gry dominowaliśmy, ale w ataku brakowało zębów trzonowych. To mega ważna bramka. Być może to bezcenny, kluczowy punkt, który w końcowym rozrachunku da nam utrzymanie - ocenił trener Jacek Zieliński przed kamerami Eurosportu 2.

Wisła Płock Wisła Płock
31 Żynel - 3 McGing, 26 Łasicki, 18 Uryga, 24 Cabezali - 8 Furman, 6 Rasak - 9 Szwoch, 21 Ricardinho, 10 Merebaszwili - 16 Zawada
Sędziowie: Złotek (Stalowa Wola) oraz Siejka, Boniek
Widzów: 5011
1 Steinbors - 33 Zbozień, 26 Danch, 6 Helstrup, 2 Socha - 16 Deja, 18 Vejinović - 8 Marcus, 14 Nalepa, 9 Aankour - 22 Janota
  • 46' 21 Ricardinho Zmiany 27 Stefanović
  • 73' 10 Merebaszwili Zmiany 4 Borysiuk
  • 84' 16 Zawada Zmiany 11 Kuświk
  • 56' 8 Marcus Zmiany 10 Zarandia
  • 75' 14 Nalepa Zmiany 35 Młyński
  • 87' 18 Vajinović Zmiany 20 Cvijanović
  • 47' Zawada
  • 90+4 Helstrup
  • 58' Cabezali
  • 77' Uryga
  • 90+3 Rasak
  • 43' Marcus
  • 81' Zbozień
  • 90+4 Nalepa

Arka wygrała dwa ostatnie mecze, ale kłopoty zdrowotne i kartkowe nie przestają prześladować drużynę

Przeczytaj kto nie mógł zagrać w Płocku, a czyj występ był zagrożony i co nie tylko o tym mówił nam Luka Zarandia

ostatecznie do pauzującego za kartki Maghomy i Marciniaka dołączył kontuzjowany Jankowski. Natomiast do gry wracają nieobecni w ostatnim spotkaniu Deja (ARKA Gdynia) i Janota (ARKA Gdynia), a wspomniany Zarandia zajmuje miejsce na ławce rezerwowych
w porównaniu z meczem wygranym w Kielcach, trener Zieliński dokonał w "11" aż 4 zmian. Poza Janotą (ARKA Gdynia) i Deją (ARKA Gdynia) do gry wchodzą także: Socha (ARKA Gdynia) i Aankour
(ARKA Gdynia)

Korona Kielce - Arka Gdynia 0:2. Sprawdź relacje i wystaw oceny piłkarzom oraz trenerowi

opaskę kapitana po Marciniaku przejmuje Zbozień (ARKA Gdynia)
W Arce więcej optymizmu po dwóch zwycięstwach z rzędu

Przeczytaj co trener i piłkarze mówili po zwycięstwie Arki Gdynia nad Koroną Kielce

mecz dla obu drużyn ma wielkie znaczenie, gdyż oba drużyny znajdują się nad strefą spadkową
ławka rezerwowych Arki: 30 Krzepisz, 4 Sołdecki, 10 Zarandia, 20 Cvijanović, 21 Olczyk, 23 Marić, 35 Młyński
w "11" nie tylko zmiany personalne, ale i taktyczne. Danch (ARKA Gdynia) z pozycji defensywnego pomocnika przesunięty na środek obrony, Socha (ARKA Gdynia), nominalny prawy obrońca zagra z lewej strony defensywy, a środkowy pomocnik Janota (ARKA Gdynia) ustawiony w ataku. Wszystkich w tych rolach trener Zieliński próbował już wcześniej
po przeciwnej stronie wielu znajomych Arki. Trenerem jest były szkoleniowiec żółto-niebieskich - Ojrzyński, a także ekspiłkarze Arki - Sobieraj (obecnie asystent trenera) i Szwoch (Wisła Płock)
Trener Ojrzyński rozpoczął pracę w Płocku od czterech wygranych, ale w ostatniej kolejce przegrał
jest ostra reakcja trenera na stratę punktów w Legnicy. Aż pięć zmian w "11"
na ławce rezerwowych siada m.in. aż trzech byłych piłkarzy Lechii Gdańsk
ławka rezerwowych Wisły: 87 Zapytkowski, 4 Borysiuk, 11 Kuświk, 14 Dźwigała, 19 Angielski, 27 Stefanović, 95 Stępiński
mecz Wisła - Arka rozpoczyna 34. kolejkę ekstraklasy
piłkarze wychodzą na prezentację. Arka żółte stroje, Wisła biało-niebieskie koszulki, niebieskie spodenki
serdeczne przywitanie obu trenerów. "Niech wygra lepszy" - powiedział trener Ojrzyński
"Stadiony bez barier" - takie hasło promują piłkarze w dwóch najbliższych kolejkach
1'
od środka rozpoczęła Arka
2'
nieudane dośrodkowanie Sochy (ARKA Gdynia). Próbował wrzucać lewą nogą, a przypomnijmy, że to prawy obrońca
3'
przechwyt Arki na połowy Wisły. Strzał Nalepy (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego. Żynel (Wisła Płock) wybił piłkę na róg
3'
po krótko rozegranym rogu przez Arkę, do strzału z pola karnego wyprowadzony Nalepa (ARKA Gdynia). Strzelił mocno, ale sporo nad bramką
4'
dobry początek Arki. Gra wysokim pressingiem, praktycznie cały czas prowadzi grę na połowie rywali
6'
Vajinović wbiegł z piłką w pole karne, ale nieco "zaplątał" się w dryblingu i nic z tej akcji nie wyszło
7'
najwyraźniej Arka chciałaby powtórzyć początek Miedzi w meczu z Wisłą. Wówczas piłkarze z Płocka stracili 2 gole w pierwszych 10 minutach
8'
nadal Wisła ma kłopoty z wyjściem z piłką z własnej połowy
10'
na razie ustawienie Arki to 1-4-4-1-1, bo nie tylko Janota (ARKA Gdynia), ale i Nalepa (ARKA Gdynia) wysunięci przed linią pomocników
11'
Marcus (ARKA Gdynia) zgrał piłkę głową, Nalepa (ARKA Gdynia) jednak nie dał rady przejść dryblingiem Urygi (Wisła Płock) i stracił piłkę na skraju pola karnego
14'
Aankour (ARKA Gdynia) pokazuje sędziemu, że piłka odbiła mu się od ramienia, ale arbiter przyznaje rzut wolny dla gospodarzy
14'
Furman (Wisła Płock) z wolnego bezpośrednio za bramkę Arki
15'
coraz bardziej zdenerwowany trener Ojrzyński. Jego drużyna dała się na razie zdominować agresywnie grającej Arce
17'
teraz Wisła próbuje trzema zawodnikami atakować piłkarzy Arki, którzy rozpoczynają akcję na własnej połowie
18'
pierwszy strzał Wisły. Niecelnie główkował Zawada (Wisła Płock) po dośrodkowaniu McGing'a
20'
Wiśle udało się od kilku minut przesunąć grę na połowę Arki
21'
już trzecia okazja do dośrodkowania z wolnego dla Furmana (Wisła Płock), ale na razie nie ma z tego zagrożenia dla Arki
22'
piłka wybita spod nóg Nalepy (ARKA Gdynia). Korner dla Arki
22'
"Arka gol" - skandowanie z sektora gości
22'
zamieszanie w "16" Wisły po dośrodkowaniu z rogu Janoty (ARKA Gdynia). W polu karnym padł Vejinović (ARKA Gdynia)
23'
sędzia konsultuje się z VAR
24'
ostatecznie sędzia każe grać dalej. Od autu Arka
26'
zablokowane dośrodkowanie Vajinovicia. Kolejny korner dla Arki
27'
Janota (ARKA Gdynia) wrzucił piłkę przed pole karne. Deja (ARKA Gdynia) składał się do strzału z woleja, ale piłkę zdjął mu z nogi Merebaszwili (Wisła Płock)
28'
po kilku minutach przewagi Wisły, Arka wraca do stylu z początku meczu i teraz ona częściej przy piłce
29'
gra wysokim pressingiem kosztuje dużo sił, a zasoby kadrowe Arki nie są duże. Są zapewne ta arytmia w grze gdynian
30'
niecelny strzał głową Urygi (Wisła Płock) po dośrodkowaniu z wolnego, z okolic linii środkowej Furmana (Wisła Płock)
31'
Nalepa (ARKA Gdynia) próbował podawać w pole karne do Marcusa (ARKA Gdynia), ale zrobił to zbyt mocno. Piłka wyszła poza boisko
32'
sędzia upomina, na razie ustnie McGing'a (Wisła Płock). Australijczyk nie pierwszy raz w tym meczu nieprzepisowo powstrzymał Aankoura (ARKA Gdynia)
32'
Żynel (Wisła Płock) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z wolnego, ale akcja przerwana, bo na spalonym był Zbozień (ARKA Gdynia)
33'
Marcus (ARKA Gdynia) źle podał przed polem karnym Wisły i szansa na groźną akcję przepadła
34'
coraz bardziej nerwowo reaguje trener Ojrzyński. Zdegustowany macha rękoma
34'
Arka dobrze gra do pola karnego rywali. Tam brakuje zimnej krwi i prawidłowych decyzji odnośnie strzału czy kluczowego podania
35'
szybki atak Arki, ale Rasak (Wisła Płock) wślizgiem zabrał piłkę Janocie
38'
róg dla Wisły
38'
po dośrodkowaniu z rogu Furmana (Wisła Płock) niecelnie główkował Zawada (Wisła Płock)
40'
Vajinović fauluje Furmana (Wisła Płock) niespełna 30 metrów od własnej bramki
41'
nieznacznie niecelny strzał z rzutu wolnego Furmana (Wisła Płock).
43'
Żółtą kartką został ukarany Marcus (ARKA Gdynia) po faulu na Furmanie
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY W PŁOCKU. NA RAZIE BEZ GOLI
Arka zaczęła mecz w Płocku bardzo dobrze. Najwyraźniej chciała skopiować wyczyn z ostatniej kolejki Miedzi, która w pierwszych 10 minutach strzeliła Wiśle 2 gole. I gdynianie też mieli ku temu okazje, ale dwóch strzałów nie wykorzystał Nalepa (ARKA Gdynia).
Agresywnym pressingiem Arka potrafiła zagrać niewiele ponad kwadrans, gdyż kosztuje to dużo zdrowia.
Gdy Wisła miała więcej miejsca, próbowała atakować. Jednak zagrażała jedynie po stałych fragmentach gry, bitych przez Furmana (Wisła Płock). Trzeba uważać na Zawadę (Wisła Płock), który choć strzelał niecelnie, to potrafił dochodzić do uderzeń głową.
Arka była częściej przy piłce, ale pod bramką rywali brakowało dobrego strzału bądź ostatniego podania.
Jednak jeśli ktoś ma bardziej narzekać na pierwszą połowę to z pewnością Wisła.
46'
Wisła Płock przeprowadza w przerwie pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Ricardinho, w jego miejsce wchodzi Stefanović.
46'
Arka bez zmian w składzie, co pokazuje, to co podkreślaliśmy, że jeśli ktoś jest niezadowolony z wyniku to Wisła
46'
drugą połowę rozpoczęła Wisła
47'
[1:0] Wisła Płock STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zawada. Stefanović "zakręcić" Sochą, zbiegł do linii końcowej i zagrał przed bramkę. Tam nikt nie pilnował napastnika Wisły, który z kilku metrów skierował piłkę do siatki
47'
szczęśliwa zmiana Ojrzyńskiego, bo piłkarz, który wszedł zaliczył asystę, a dla Arki fatalny początek drugiej połowy.
48'
zobaczymy jak Arka zareaguje. Pole personalnego manewru w ofensywie ma znikome
50'
róg dla Wisły. Socha tym razem zablokował akcję Stefanovicia
51'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Furmana (Wisła Płock)
54'
Arka nie potrafi podyktować swoich warunków gry. Strata gola przybiła najwyraźniej drużynę
54'
rozgrzewa się Zarandia
55'
Stefanović (Wisła Płock) sfaulował Nalepę (ARKA Gdynia), ale ponad 30 metrów od własnej bramki
56'
Janota (ARKA Gdynia) z wolnego strzelił celnie, ale za słabo, by bramkarz miał kłopoty
56'
ARKA Gdynia przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Zarandia.
57'
zmiana na prawym skrzydle Arki
57'
Zawada (Wisła Płock) stracił piłkę w polu karnym Arki. Wcześniej mógł strzelać Furman (Wisła Płock), ale przekazał piłkę młodszemu koledze
58'
Żółtą kartką został ukarany Cabezali (Wisła Płock).
59'
Zarandia (ARKA Gdynia) uderzył z dystansu. Celny strzał, ale bramkarz nie dał się pokonać
60'
róg dla Arki. Rasak (Wisła Płock) wybił piłkę poza boisko po akcji Zarandii (ARKA Gdynia)
60'
Rasak (Wisła Płock) ucierpiał przy tej interwencji. Potrzebuje pomocy masażystów
61'
bez zagrożenia dla Wisły po rogu Janoty (ARKA Gdynia)
66'
zablokowany strzał Sochy (ARKA Gdynia), który próbował skorzystać z wrzutu z autu w ole karne Zbozienia
67'
niecelny strzał Vejinovicia (ARKA Gdynia)
68'
Stefanović (Wisła Płock) ograł Sochę (ARKA Gdynia), ale tym razem Danch (ARKA Gdynia) nie pozwolił, by piłka doszła do Zawady (Wisła Płock). Róg dla Wisły
69'
Furman (Wisła Płock) źle wybił róg. Piłka wyszła poza boisko
69'
W Wiśle rozgrzewa się Borysiuk
69'
czy to oznacza, że gospodarze chcą się przede wszystkim zabezpieczyć, gdyż to defensywny pomocnik
71'
tym razem Zawada (Wisła Płock) i Stefanović (Wisła Płock) zamienili się rolami. Napastnik dogrywał, a pomocnik próbował wyjść sam na sam z bramkarzem, ale nie opanował piłki
72'
niecelny strzał z dystansu Nalepy (ARKA Gdynia)
73'
Wisła Płock przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Merebaszwili, w jego miejsce wchodzi Borysiuk.
73'
jasne intencje trenera Ojrzyńskiego, skoro defensywny pomocnik wchodzi za skrzydłowego. Przede wszystkim zabezpieczenie korzystnego wyniku
73'
w Arce rozgrzewa się Młyński
75'
ARKA Gdynia przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Młyński.
75'
Oficjalna frekwencja 5 011 widzów
75'
celny strzał Deji (ARKA Gdynia). Broni Żynel (Wisła Płock)
75'
zmiana pokazuje, że Arka ustawia piłkarzy o świeżym zapasie sił na skrzydłach, a bardziej ofensywnie grać będzie Aankour (ARKA Gdynia)
77'
Żółtą kartką został ukarany Uryga (Wisła Płock) po faulu na Zarandii
78'
dobry pomysł Zarandii (ARKA Gdynia), ale niedokładne wykonanie, bo podanie Gruzina nie doszło do Deji (ARKA Gdynia)
79'
od kilkunastu minut Arka jest stroną atakującą, ale nadal brak dokładności i przede wszystkim celnym strzałów
81'
Żółtą kartką został ukarany Zbozień (ARKA Gdynia).
82'
Stefanović (Wisła Płock) z dystansu uderzył wysoko nad bramką
82'
aż dwaj piłkarze Wisły leżą na boisku: Zawada (Wisła Płock) i Furman (Wisła Płock)
82'
rozgrzewa się już Kuświk
84'
Wisła Płock przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Zawada, w jego miejsce wchodzi Kuświk.
84'
wymuszona zmiana Wisły w ataku, bo Zawada (Wisła Płock) na skutek urazu nie mógł kontynuować gry
85'
Steinbors (ARKA Gdynia) na róg sparował piłkę po strzale Furmana (Wisła Płock). Okazja bramkowa dla gospodarzy po stracie defensywnych pomocników Arki
85'
rozgrzewa się Cvijanović
86'
Heslstrup wybił piłkę na kolejny róg po dośrodkowaniu Furmana (Wisła Płock) z narożnika boiska
87'
Furman (Wisła Płock) przespacerował się z jednej strony boiska na drugą, "urywając" czas
87'
nieudane dośrodkowanie z rogu Furmana (Wisła Płock). Piłka opuściła boisko
87'
ARKA Gdynia przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Vajinović, w jego miejsce wchodzi Cvijanović.
87'
Arka podejmuje ostatnią szansę walki o remis. Ofensywny pomocnik w miejsce defensywnego
88'
niecelny strzał z dystansu Borysiuka (Wisła Płock)
89'
na spalonym Kuświk (Wisła Płock)
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90'
kłopoty Wisły z wybiciem piłki po wrzucie z autu w "16" Zbozienia (ARKA Gdynia). Wreszcie uderzył Deja (ARKA Gdynia). Żynel (Wisła Płock) wybił na róg
90+3
bez zagrożenia dla Wisły po dośrodkowaniu z rogu Cvijanovicia (ARKA Gdynia)
90+3
brzydki faul Kuświka (Wisła Płock) na Sosze
90+3
Żółtą kartką został ukarany Rasak (Wisła Płock) za niesportowe zachowanie
90+4
[1:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Helstrup. Duński obrońca głową strzela po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Cvijnovicia
90+4
pierwszy gol Helstrupa (ARKA Gdynia) w tym sezonie
90+4
Żółtą kartką został ukarany Nalepa (ARKA Gdynia), którego sędzia ukarał, choć piłkarz Arki był już na ławce
90+4
KONIEC MECZU. ARKA ZREMISOWAŁA W PŁOCKU 1:1
Arka szczęśliwie zremisowała, bo zdobyła wyrównującą bramkę w doliczonym czasie gry. Jednak z przebiegu gry podział punktów jest w pełni zasłużone. Gdynianie przysnęli tylko na początku drugiej połowy, gdy nie potrafili znaleźć recepty na rezerwowego Stefanovicia (Wisła Płock).
Jednak Arka była częściej przy piłce w pierwszej połowie, a także w drugiej, po stracie gola. Oczywiście znów nie obyło się bez pięknej parady Steinborsa (ARKA Gdynia), który nie pozwolił na wynik 0:2. Remis uratował Helstrup (ARKA Gdynia). dla którego to pierwszy gol w tym sezonie.

16 Zagłębie Sosnowiec 34 7 7 20 47:74 28
Po rozegraniu 30 kolejek, nastąpi podział na grupę A - mistrzowską (pozycje 1-8) oraz B - spadkową (9-16). Drużyny zagrają w grupach każdy z każdym bez rewanżów z zachowaniem całego dotychczas zdobytego dorobku punktowego.
Tabela wprowadzona: 2019-05-06

Wyniki 34 kolejki

• Grupa mistrzowska
  • Cracovia - LECHIA GDAŃSK 2:0 (0:0)
  • Lech Poznań - Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)
  • Legia Warszawa - Piast Gliwice 0:1 (0:1)
  • Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 4:2 (2:1)
  • Grupa spadkowa
  • Wisła Płock - ARKA GDYNIA 1:1 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1:2 (1:1)
  • Korona Kielce - Miedź Legnica 0:0
  • Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław 2:4 (0:1)