Wisła Płock - Lechia Gdańsk 1:0. Flavio Paixao zmarnował karnego

28 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Flavio Paixao nie wykorzystał drugiego w tym sezonie karnego. Flavio Paixao nie wykorzystał drugiego w tym sezonie karnego.

Piłkarze Lechii Gdańsk niespodziewanie przegrali z Wisłą w Płocku 0:1 (0:0) na otwarcie 10. kolejki ekstraklasy. Flavio Paixao nie wykorzystał karnego, a jeszcze przed przerwą były dwa strzały w słupki. - To bolesna porażka, bo z przebiegu gry zasłużyliśmy na zwycięstwo. Natomiast jak pokazuje tabela nie zasługujemy na fotel lidera ekstraklasy - podsumował trener Piotr Stokowiec od razu po zakończeniu spotkania przed kamerami Eurosportu 2.

31 Żynel - 20 Stefańczyk, 26 Łasicki, 18 Uryga, 95 Stępiński - 6 Rasak, 8 Furman - 7 Varela, 4 Szymański, 21 Ricardinho - 19 Angielski
Sędziowie: Raczkowski (Warszawa) oraz Obukowicz, Kupsik
Widzów: 3123
1 Alomerović - 19 Fila, 25 Nalepa, 26 Augustyn, 22 Mladenović - 35 Łukasik - 28 Paixao, 6 Kubicki, 27 Wolski, 17 Haraslin - 90 Sobiech
  • 75' 4 Szymański Zmiany 23 Stilić
  • 90' 21 Ricardinho Zmiany 5 Sielewski
  • 90+3 7 Varela Zmiany 96 Łukowski
  • 64' 27 Wolski Zmiany 9 Lipski
  • 79' 28 Paixao Zmiany 8 Mak
  • 79' 90 Sobiech Zmiany 18 Arak
  • 75' Angielski
  • 26' Rasak
  • 45' Angielski
  • 53' Stefańczyk
  • 22' Nalepa
  • 86' Augustyn
  • 86' Łukasik

dziś już miała miejsce dobra nowina dla Lechii. Gdańszczanom dopisało szczęście w losowaniu 1/16 finału Pucharu Polski. Zmierzą się na wyjeździe z II-ligową Resovią

SPRAWDŹ POZOSTAŁE PARY I ZAGŁOSUJ

Lechia awans do tej fazy wywalczyła we wtorek, wygrywając po karnych z Wisłą w Krakowie

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU WISŁA - LECHIA, KTÓRY ROZSTRZYGNĘŁY KARNE I WYSTAW OCENY PIŁKARZOM ORAZ TRENEROWI
trener Stokowiec rotuje składem. Z "11" z Krakowa do gry w Płocku wyjdą tylko: Alomerović (LECHIA Gdańsk), Nalepa (LECHIA Gdańsk) i Kubicki (LECHIA Gdańsk)
po raz pierwszy odkąd wiosną 2017 roku w Lechii pojawił się Kuciak, słowacki bramkarz siada na ławce w ekstraklasie, wówczas, gdy nie ma przeszkód do gry. W poprzednim sezonie jedno spotkanie opuścił na skutek pauzy za kartki

PRZECZYTAJ CO KUCIAK MÓWIŁ O TRACONYCH GOLACH PO OSTATNIM MECZU LIGOWYM LECHII

ławka rezerwowych Lechii: 12 Kuciak, 5 Vitoria, 8 Mak, 9 Lipski, 18 Arak, 33 Lewandowski, 80 Sopoćko
Wisła ma kłopoty z bramkarzami. Dziś w ekstraklasie debiutuje 20-letni Żynel (Wisła Płock)
Wisła w Pucharze Polski pokonała we wtorek Siarkę w Tarnobrzegu 4:1. Trener Dźwigała wystawił tam do "11" aż 7 piłkarzy, którzy wychodzą do gry z Lechią. Zasób sił powinien być zatem po stronie gdańszczan
ławka rezerwowych Wisły: 87 Zapytowski, 2 Warcholak, 5 Sielewski, 11 Calo, 23 Stilić, 96 Łukowski, 16 Zawada
piłkarze na prezentacji. Wychodzą w towarzystwie... seniorów
Lechia szare stroje, Wisła na biało-niebiesko
1'
od środka rozpoczęła Lechia
2'
niecelny strzał z dystansu Ricardinho (Wisła Płock)
2'
Ricardinho (Wisła Płock) grał w Lechii w sezonie 2012/13. Następnie został sprzedany do mistrza Mołdawii, a Lechia zarobiła na nim około 350 tys. euro
3'
róg dla Lechii
3'
Żynel (Wisła Płock) wybił piłkę po dośrodkowaniu z rogu Wolskiego (LECHIA Gdańsk)
5'
na razie badanie sił z obu stron
6'
Żynel (Wisła Płock) odbił piłkę po strzale Wolskiego (LECHIA Gdańsk), który zamykał akcję na lewym skrzydle
8'
celny strzał Angielskiego (Wisła Płock) z linii bocznej pola karnego. Pewnie łapie piłkę Alomerović (LECHIA Gdańsk)
11'
zbyt mocne zagranie Fili (LECHIA Gdańsk), który od początku meczu jest aktywny na prawym skrzydle
13'
od kilkudziesięciu sekund gra głównie w środku boiska
15'
piłka w siatce Lechii po strzale Angielskiego (Wisła Płock). Gola nie ma, bo był wyraźny spalony
15'
jednak Alomerović (LECHIA Gdańsk) musi wyciągnąć wnioski z tej akcji, gdyż to on podał piłkę pod nogi Vareli (Wisła Płock), który następnie zagrywał w pole karne do Angielskiego (Wisła Płock)
17'
Stępiński (Wisła Płock) wybił na róg piłkę po dośrodkowaniu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)
17'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) z bliska główkował w słupek po dośrodkowaniu z rogu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)
18'
przypomnijmy, że we wtorek, w Krakowie, w meczu Pucharu Polski Nalepa (LECHIA Gdańsk) strzelił gola właśnie po dośrodkowaniu z rogu
19'
zablokowane dośrodkowanie Paixao (LECHIA Gdańsk). Kolejny róg dla Lechii
20'
znów słupek ratuje Wisłę. Tym razem bomba z dystansu Łukasika (LECHIA Gdańsk), do którego trafiła piłka odbita przez Stępińskiego po dośrodkowaniu z rogu Wolskiego
21'
trwa napór Lechii
22'
już 65 procent posiadania piłki Lechii
22'
Żółtą kartką został ukarany Nalepa (LECHIA Gdańsk), który tuż przed własnym polem karnym przewrócił Angielskiego
23'
to już 7. żółta kartka Nalepy (LECHIA Gdańsk) w tym sezonie. Jeszcze jednak i czekać go będzie przymusowa pauza
24'
sędzia długo ustawia mur Lechii. Do bramki niespełna 20 metrów
24'
lekki strzał Furmana (Wisła Płock) w mur Lechii
26'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) wymaga pomocy masażystów po starciu z Rasakiem (Wisła Płock)
26'
Żółtą kartką został ukarany Rasak (Wisła Płock) za faul na Kubickim
28'
Alomerović (LECHIA Gdańsk) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Stępińskiego (Wisła Płock)
29'
od kilku minut Wisła odważniejsza w ofensywie
30'
Stefańczyk (Wisła Płock) nie pozwolił by piłka doszła do Haraslina (LECHIA Gdańsk), który starał się zamknąć akcję po dobrym dośrodkowaniu
32'
Ricardinho (Wisła Płock) starał się wejść między Augustyna (LECHIA Gdańsk) a Mladenovicia (LECHIA Gdańsk), ale ten drugi nie pozwolił się "zabrać" z piłką Brazylijczykowi
35'
dobre dośrodkowanie Paixao (LECHIA Gdańsk), ale nie ma piłkarzy Lechii w polu karnym
37'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Vareli (Wisła Płock)
37'
od kilkunastu minut sporo niecelnych podań z obu stron, a mało płynnych akcji
38'
defensywa Lechii zaskoczona po rozegraniu autu przez Wisłę. Furman (Wisła Płock) spudłował z 5. metra po podaniu Vareli (Wisła Płock)
38'
szybka odpowiedź Lechii. Mladenović (LECHIA Gdańsk) kopnął piłkę w boczną siatkę bramki rywali
39'
Varela (Wisła Płock) pada w polu karnym, po ataku Paixao i domaga się karnego. Sędzia każe grać dalej
41'
niecelny strzał Urygi (Wisła Płock) z pola karnego Lechii
42'
i mimo, że mecz toczy się przy przewadze Lechii, to więcej strzałów Wisły (6:5)
42'
odważny wślizg Nalepy (LECHIA Gdańsk) w polu karnym przerwał akcję Furmana (Wisła Płock)
45'
Żółtą kartką został ukarany Angielski (Wisła Płock) po faulu na Fili
45'
Fila (LECHIA Gdańsk) wymaga pomocy masażystów
45'
minuta doliczona
45+1
Kubicki (LECHIA Gdańsk) stracił piłkę w dryblingu w polu karnym rywali
45+2
Augustyn (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę na róg
45+2
i jeszcze raz dobra interwencja Augustyna (LECHIA Gdańsk) i jego wybicie głową po dośrodkowaniu z rogu Furmana (Wisła Płock)
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. BEZ GOLI W PŁOCKU
Pod względem jakości gry z pewnością w przerwie obaj trenerzy będą mieli zastrzeżenia do swoich zespołów. Natomiast sporo dzieje się pod obiema bramkami. Lechia częściej była przy piłce i miała lepsze okazje na zdobycie prowadzenia, choć częściej strzelała Wisła (7:5). Nalepa (LECHIA Gdańsk) i Łukasik (LECHIA Gdańsk) obijali słupki, a strzał Wolskiego (LECHIA Gdańsk) obronił bramkarz.
Wisła najbliższej szczęścia była, gdy Furman pudłował z 5. metrów. Ponadto miała kila akcji, które nie kończyły się groźnymi uderzeniami, ale gdyby lepiej zostały rozegrane, mogły być niebezpieczne.
Dotychczas nie potwierdza się zatem, że stadion w Płocku jest najbardziej dogodny do strzelania goli w tym sezonie. Wcześniej padło tu w 5 meczach 16 goli, czyli średnia trafień jest zdecydowanie najwyższa ze wszystkich obiektów ekstraklasy.
46'
drugą połowę rozpoczyna Wisła. Obie drużyny bez zmian w składach
46'
zaledwie 15 sekund potrzebowała Wisła na oddanie strzału w drugiej połowie. Alomerović (LECHIA Gdańsk) obronił uderzenie Angielskiego (Wisła Płock)
48'
niepewne wybicie piłki przez Żynela (Wisła Płock), po chwili musiał mu pomagać Stępiński (Wisła Płock)
49'
Stępiński (Wisła Płock) teraz wybił piłkę na róg
50'
wybita piłka po dośrodkowaniu z rogu Wolskiego (LECHIA Gdańsk). Przejął ją Haraslin (LECHIA Gdańsk), który został sfaulowany przez Ricardinho (Wisła Płock)
51'
Akcja na linii bocznej pola karnego. Sędzia na razie ustawił piłkę do wolnego, ale czeka na podpowiedź VAR, czy nie było karnego
52'
sędzia biegnie do monitora telewizyjnego
52'
sędzia wraca i wskazuje na "wapno". Karny dla Lechii
53'
Żółtą kartką został ukarany Stefańczyk (Wisła Płock), gdyż to on najmocniej protestował przeciwko karnemu
53'
protestują jeszcze piłkarze Wisły, ale zmiany decyzji już nie będzie
54'
Paixao (LECHIA Gdańsk) nie wykorzystał karnego! Strzał Portugalczyka w słupek i jego natychmiastowa dobitka do siatki. W takiej sytuacji egzekutor karnego nie miał prawa strzelać. Musiał to uczynić któryś z jego kolegów!
55'
w tym sezonie bilans Paixao (LECHIA Gdańsk) z karnych: 3 wykorzystane, 2 niewykorzystane
56'
Angielski (Wisła Płock) w boczną siatkę Lechii. Znów po rozegraniu przez Wisłę autu
57'
indywidualna akcja Haraslina (LECHIA Gdańsk), ale strzał tylko w boczną siatkę
60'
Wolski (LECHIA Gdańsk) faulowany przez Furmana (Wisła Płock) około 25 metrów od bramki
60'
rozgrzewa się Lipski
61'
Paixao (LECHIA Gdańsk) umieścił piłkę w siatce, ale sędzia pokazuje, że gola nie ma. Uryga (Wisła Płock) podnosi rękę, sygnalizując przewinienie rywala, ale chyba to on zagrywał ręką
62'
arbiter znów ucieka się do VAR
62'
Paixao (LECHIA Gdańsk) łapie się za głowę, bo arbiter po powrocie od monitora potwierdził, że to Portugalczyk przewinił przy tym strzale, a zatem gola nie ma
64'
LECHIA Gdańsk przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Wolski, w jego miejsce wchodzi Lipski.
64'
od razu Lipski (LECHIA Gdańsk) podszedł do wolnego, Uderzył celnie, ale w środek bramki. Żynel (Wisła Płock) złapał piłkę
65'
Lipski (LECHIA Gdańsk) fauluje Furmana (Wisła Płock) w pobliżu własnego pola karnego. Około 20 metrów od bramki
66'
strzał z wolnego Furmana (Wisła Płock) nad poprzeczką
70'
niecelny strzał Lipskiego (LECHIA Gdańsk) sprzed pola karnego
71'
72'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po dośrodkowaniu z rogu Furmana (Wisła Płock)
73'
Stilić przygotowuje się do zmiany
73'
obaj trenerzy decydują się zatem na roszady na pozycji ofensywnego pomocnika, gdyż gra z obu stron zawiera wiele niedokładności
74'
Haraslin (LECHIA Gdańsk) wślizgiem wybił piłkę na róg spod nóg Stefańczyka (Wisła Płock)
75'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szymański, w jego miejsce wchodzi Stilić.
75'
a kapitanem Wisły po Szymańskim (Wisła Płock) będzie Stefańczyk (Wisła Płock)
75'
bez zagrożenia dla Lechii po rogu Furmana (Wisła Płock)
75'
[1:0] Wisła Płock STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Angielski. Dośrodkowanie z prawego skrzydła Furmana. Alomerović stał na linii bramki, nikt z obrońców nie asekurował piłki, a Angielski wepchnął piłkę do siatki, gdyż wbiegł sam w pole bramkowe
75'
3123 kibiców ogląda mecz
76'
trener Stokowiec przygotowuje podwójną zmianę. Rozgrzewają się Mak i Arak
77'
Żynel (Wisła Płock) złapał piłkę po dośrodkowaniu Haraslina (LECHIA Gdańsk)
79'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Paixao, w jego miejsce wchodzi Mak.
79'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sobiech, w jego miejsce wchodzi Arak.
79'
nowe siły w ofensywie Lechii, roszady w ataku i na prawym skrzydle
80'
wsparcie dla Lechii z trybun
83'
czas ucieka, a Lechii nie udaje się prowadzić gry tylko na połowie rywali
85'
Wisła pressing zaczyna 30-40 metrów od własnej bramki, a gdy przejmą piłkę starają się przy niej utrzymać
86'
nieudane zagranie Kubickiego (LECHIA Gdańsk) w pole karne rywali. Mak (LECHIA Gdańsk) nie miał szans dogonić piłki
86'
indywidualna akcja Haraslina (LECHIA Gdańsk), ale wracający Stefańczyk (Wisła Płock) wybił piłkę, którą przejął Żynel (Wisła Płock)
86'
Żółtą kartką został ukarany Augustyn (Lechia) po faulu na Stiliciu
86'
Żółtą kartką został ukarany Łukasik (LECHIA Gdańsk), gdyż próbował sam podnieść z boiska Stilicia, choć rywal nie miał na to ochoty
89'
Żynel (Wisła Płock) opóźnia wybicie piłki spod własnej bramki
89'
Wisła ma jeszcze dwie zmiany i z pewnością je też wykorzysta, aby "urwać" trochę czasu
90'
strzał z przewrotki Araka (LECHIA Gdańsk). Piłka nieznacznie minęła słupek
90'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ricardinho, w jego miejsce wchodzi Sielewski.
90'
4 minuty doliczone
90+1
"Lechijka gol" - z trybun
90+1
rykoszet po strzale Haraslina (LECHIA Gdańsk). Będzie róg
90+2
Mladenović (LECHIA Gdańsk) z rogu wrzucił piłkę na głowę Lipskiego (LECHIA Gdańsk), ale Patryk w czystej pozycji strzelił nad poprzeczką
90+3
Wisła Płock przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Varela, w jego miejsce wchodzi Łukowski.
90+4
kolejna okazja na wyrównanie. Tym razem Mak (LECHIA Gdańsk) wrzucił piłkę na głowę Nalepy (LECHIA Gdańsk), który spudłował
90+5
KONIEC MECZU. LECHIA PRZEGRAŁA W PŁOCKU 0:1
Dla Wisły to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, a dla Lechii trzeci mecz z rzędu bez wygranej w ekstraklasie. Gdańszczanie mogą mieć pretensje tylko do siebie. Częściej strzelali (14:12), dłużej posiadali piłkę (45:45), ale byli nieskuteczni pod bramką rywali. Zmarnowali nawet karnego. Paixao (LECHIA Gdańsk) nie popisał się ani egzekutor, ani piłkarz, który zna przepisy.
Natomiast gospodarze wykorzystali jedną z sytuacji i dlatego to oni cieszą się z 3 punktów.

Wyniki 10 kolejki

• Legia Warszawa - ARKA GDYNIA 1:1 (1:1)
  • Wisła Płock - LECHIA GDAŃSK 1:0 (0:0)
  • Piast Gliwice - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)
  • Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)
  • Wisła Kraków - Korona Kielce 0:1 (0:0)
  • Lech Poznań - Miedź Legnica 2:1 (1:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:1 (1:0)
  • Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 0:4 (0:0)

Opinie (188) ponad 10 zablokowanych

• Budyń przegra wybory jak tak dalej będą grac (5)

Co ten Lipski i Nalepa w doliczonym czasie to ja nie wiem

Pucharki znowu tylko u Grycana a w Gdyni radość

• 65 22

• włączyła się klątwa Stokowca... teraz już tylko zjazd sportowy i konflikty w klubie (2)

• 8 8

• Na twoim tyłku rolmopsie..

• 7 9

• To już pewne. Od poniedziałku nowym menadżerem Lechii Sławomir Peszko.

• 7 7

• I znowu pierwszy wpis.. (1)

To śmierdziel z wioski rybackiej.Taki z ciebie kibic to oglądaj parchu, swoich kopaczy z ległą...

• 6 12

• Piekny dzien

Tak trzymac

• 4 2

• Znowu wstyd, przegrać z tak słabym Płockiem (7)

Lechia mocno dołuje, we wrześniu ani jednej wygranej i coraz niżej w tabeli. Każda drużyna Stokowca po dobrym początku robi zjazd i to samo jest z Lechią

• 108 12

• Frajerstwo straszne

• 15 2

• Powrót Augustyna po kontuzji, w 3 meczach 9 straconych bramek z nim w składzie... (1)

• 14 3

• Akurat Augustyn był najlepszy

• 1 7

• (1)

Zeby nam tych punkto nie zabraklo do mistrza.