Arka dopadła lidera. Wygrała 4:2

27 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Tak cieszyli się piłkarze i kibice Arki po zwycięstwie w ostatnim meczu 2015 roku w Gdyni i pokonaniu lidera I ligi.

Efektownie zakończyli rok piłkarze Arki. W meczu w Gdyni wicelidera z liderem I ligi zdecydowanie lepsi byli gospodarze. Żółto-niebiescy pokonali Wisłę Płock 4:2 (1:1). Dwukrotnie podopiecznych Grzegorza Nicińskiego i Grzegorza Witta na prowadzenie wyprowadzał Paweł Abbott, a kolejne bramki strzelali: Paweł WojowskiRafał Siemaszko. W przerwie zimowej pierwszą od drugiej drużyny w tabeli dzielić będzie tylko jeden punkt.

13 Jałocha - 2 Socha, 33 Fialho, 29 Marcjanik, 23 Warcholak - 8 Marcus, 6 Łukasiewicz, 14 Nalepa, 18 Yussuff - 11 Siemaszko - 9 Abbott
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Dobrynin (Łódź) oraz Hankiewicz, Heinig
Widzów: 6179
87 Kiełpin - 20 Stefańczyk, 25 Szymiński, 5 Sielewski, 95 Stępiński - 21 Rogalski, 18 Wlazło - 7 Piotrowski, 41 Iliev, 9 Reca - 11 Lebedyński
  • 73' 18 Yussuff Zmiany 25 Wojowski
  • 85' 11 Siemaszko Zmiany 28 Tomasiewicz
  • 88' 14 Nalepa Zmiany 15 Mosiejko
  • 68' 25 Szymiński Zmiany 89 Łuczak
  • 78' 9 Reca Zmiany 16 Kun
  • 83' 41 Iliev Zmiany 23 Mroziński
  • 29' Abbott
  • 48' Abbott
  • 79' Wojowski
  • 81' Siemaszko
  • 37' Lebydyński
  • 90+2 Lebedyński
  • 51' Fialho
  • 71' Łukasiewicz
  • 90' Socha
  • 54' Rogalski
  • 60' Stępiński

PRZECZYTAJ POMECZOWE WYPOWIEDZI PIŁKARZY I TRENERÓW

Tak rozpoczynał się mecz wicelidera z liderem I ligi

Dariusz Schwarz, kierownik Stadionu Miejskiego: "W terminie meczu spodziewana jest temperatura minus 2 stopnie Celsjusza. Murawa będzie przygotowana właściwie. Od 2 listopada nieprzerwanie pracuje instalacja podgrzewająca"
przed stadionem odpalono race
w sektorze gości miało być 350 osób, niestety od razu na wejściu "popisali" się wulgarnym skandowaniem, miejscowi nie pozostali dłużni
w "11" Arki dwie zmiany w porównaniu z wyjściowym składem w Bydgoszczy. Na prawą obronę wszedł Socha (ARKA), na pozycję nr 10 Siemaszko (ARKA)

RAFAŁ SIEMASZKO: LICZĘ, ŻE STRZELĘ KOLEJNEGO GOLA
niespodzianką jest brak nawet w "18" Bożoka
rezerwowi Arki: 24 Miszczuk, 32 Stolc, 3 Sobieraj, 15 Mosiejko, 7 Renusz, 25 Wojowski, 10 Tomasiewicz
Taki pomysł na mecz na szczycie I ligi miał Grzegorz Niciński

ODWAŻNIE, ALE Z GŁOWĄ
trener Wisły Marcin Kaczmarek szuka miejsca, z którego najlepiej mógłby obserwować to co dzieje się na boisku, szkoleniowiec w drugiej kolejce z rzędu nie może zasiąść na ławce
Piłkarze Arki grają o udane zwieńczenie roku. Na pewno Gdynia zrobiło wszystko, aby piłkarze mieli komfort finansowy. Miasto tej jesieni przekazało rekordową kwotę na klub.

REKRDOWE WSPARCIE GDYNI DLA ARKI. MIASTO PRZYZNAŁO KLUBOWI PONAD 2,5 MLN ZŁ NA RUNDĘ JESIENNĄ
przed wejściem na stadion kibice byli proszeni o dowód tożsamości. To efekt nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O ZNOWELIZOWANEJ USTAWIE

Wisła w identycznym składzie jak w wygranym meczu z Zagłębiem Sosnowiec w ostatniej kolejce. Na ławce ponownie w zastępstwie Kaczmarka - Adam Majewski
rezerwowi Wisły: 28 Kaniecki, 10 Bąk, 16 Kun, 89 Łuczak, 23 Mroziński, 14 Radić, 22 Łysiak
piłkarze wychodzą na prezentację, Arka na żółto-niebiesko, Wisła na biało
1'
od środka rozpoczęła Wisła
1'
od pierwszej sekundy ruszył też doping dla Arki
1'
o frekwencji, która miała być rekordowa tej jesieni, poinformujemy w drugiej połowie, gdy otrzymamy oficjalne dane
2'
"Tylko zwycięstwo" - skandowanie z sektorów gospodarzy
2'
zbyt krótko wybita piłka po dośrodkowaniu Siemaszki (ARKA), 20 metrów od bramki piłkę dopadł Nalepa (ARKA), huknął mocno, ale nad poprzeczką
3'
pressing Arki na połowie rywali
4'
daleki wrzut z autu Warcholaka (ARKA), Abbott (ARKA) nie sięgnął piłkę głową
5'
Piotrowski (WISŁA) przywołany do linii bocznej przez Majewskiego, pomocnik otrzymał wskazówki najwyraźniej jak jego drużyna ma sobie poradzić z wyjściem z własnej połowy spod pressingu Arki
7'
nie zmienia się obraz gry, nadal optyczna przewaga Arki
8'
Kiełpin (WISŁA) wyręcza obrońców wybicie piłki poza własnym polem karnym
8'
pierwsza kontra Wisły, w dobrej sytuacji spudłował Reca (WISŁA)
10'
obrońcy Wisły po raz kolejny zatrudniają własnego bramkarza po wybijania piłki spoza "16"
13'
indywidualna akcja Recy (WISŁA) zakończona dograniem do Jałochy (ARKA)
14'
kibice gości próbują dopingować, ale nie mogą się przebić przez skandowanie gdynian
15'
dobry wślizg Warcholaka (ARKA) przerwał atak Piotrowskiego (WISŁA)
16'
piłkarze Wisły starają się "wyżej" podchodzić pod wyprowadzającą piłkę Arkę, już tak łatwo gdynianie nie przebijają się na połowę gości
17'
Fialho (ARKA) z łatwością poradził sobie z przejęciem piłki, mimo że naciskał go Lebedyński (WISŁA)
18'
Wiśle udaje się przenieść grę do środkowych rejonów boiska
18'
Yussuff (ARKA) przedarł się w pole karne, ale źle wycofał piłkę, zamiast Abbottowi (ARKA) na strzał, podał do Rogalskiego (WISŁA)
19'
po kontrze gości pierwszy róg dla Wisły
19'
Jałocha (ARKA) pewnie złapał piłkę bitą z rogu przez Stefańczyka
20'
spiker prosi gdyńskich kibiców o kulturalny doping
21'
Yussuff (ARKA) dobrze wrócił pod własną bramkę i przerwał atak rywali
21'
Warcholak (ARKA) wywalczył róg
22'
po dośrodkowaniu Marcusa (ARKA) z rogu bez zagrożenia dla Wisły
23'
Lebedyński (WISŁA) nie zdołał oddać strzału w polu karnym Arki, będzie jeszcze róg dla gości
24'
Abbott (ARKA) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z rogu Stefańczyka (WISŁA)
27'
"Arka to jest potęga... " - z trybun
28'
Arka jak na razie nie ma pomysłu jak dobrać się do dobrze zorganizowanej w defensywie Wisły
29'
strzał z dystansu Stefańczyka (WISŁA) prosto w ręce Jałochy (ARKA)
29'
[1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Abbott. Akcja gospodarzy lewą stroną. Yussuff zagrał do Warcholaka, który ostro wstrzelił piłkę w pole bramkowe, był jeszcze rykoszet od nogi Stefańczyka, który zaskoczył bramkarza, Kiełpin odbił futbolówkę przed siebie, a do siatki z 3. metra dobił ją Abbott
29'
to 7. trafienie Abbbotta tej jesieni
30'
skandowanie imienia i nazwiska strzelca gola z trybun
31'
akcja Piotrowskiego i Wisła zdobyła kolejny róg
31'
po dośrodkowaniu Stefańczyka (WISŁA) niecelnie główkował Lebedyński (WISŁA)
32'
"Gdyńska Arka" - z trybun
34'
strzał Sochy (ARKA) sprzed pola karnego, piłka wysoko nad bramką
35'
Socha (ARKA) zablokował dośrodkowanie Recy (WISŁA), róg dla gości
36'
zamieszanie w polu karnym Arki po wrzutce z rogu Stefańczyka (WISŁA), zablokowany strzał Lebedyńskiego (WISŁA), piłkę z "16" wybił w końcu Abbott (ARKA)
36'
nieco za mocne, prostopadłe podanie Abbotta (ARKA) do Nalepy (ARKA), który gdyby przejął piłkę, wyszedłby sam na sam z bramkarzem
37'
[1:1] WISŁA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Lebydyński. Nikt nie przeciął piłki dośrodkowanej z lewego skrzydła Stępińskiego. Napastnik gości uderzył z 10. metra, z półobrotu nie do obrony
39'
po dośrodkowaniu z wolnego Marcusa (ARKA) niecelnie główkował Siemaszko (ARKA)
41'
"Ekstraklasę za rok będziemy mieli..." - śpiewają kibice Arki
43'
zablokowany strzał Abbbotta, będzie tylko róg, Paweł wykorzystał niezdecydowanie obrońców i bramkarza, którzy bali się najwyraźniej wyjść zdecydowanie do wrzutki Warcholaka (ARKA)
43'
bez zagrożenie dla gości po rogu Arki
45'
nad poprzeczką strzał z dystansu Łukasiewicza (ARKA)
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W GDYNI REMIS 1:1
Mecz wygląda tak jak można było się tego spodziewać. Wisła cofnięta, czeka na to co zaproponuje w ataku pozycyjnym Arka i próbuje kontratakować. Gospodarzom udało się wypracować dwie okazje na gola. Obie narodziły się po dograniach z lewego skrzydła Warcholaka (ARKA). Abbottowi (ARKA) udało się wykorzystać pierwszą z tych sytuacji. Goście odpowiedzieli golem również swojego najskuteczniejszego napastnika. Lebedyński (WISŁA) zdobył 10. gola tej jesieni.
w przerwie uhonorowano trzech kibiców, którzy dzisiaj obchodzą urodziny
oklaski witają wracających na boisko piłkarzy
żaden z trenerów w przerwie nie zdecydował się na zmianę
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
47'
po zagraniu Marcusa (ARKA) na spalonym Siemaszko (ARKA)
48'
[2:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Abbott. Yussuff przerwał kontrę Wisły 2 na 3 i od razu poszedł szybki atak gospodarzy. Nalepa ładnym podaniem zagrał na lewe skrzydło, gdzie w pole karne wbiegł Paweł. Napastnik Arki miał przed sobą tylko Szymińskiego, ale zwolnił akcje i wydało się, że nic już z tej akcji nie będzie. Abbott uderzył jednak precyzyjnie "po długim" rogu", a piłka przy biernej postawie Kiełpina wpadła do siatki
48'
spiker informuje, że Abbott (ARKA) dedykuje dzisiejsze bramki obchodzącemu 55. urodziny teściowi, który ogląda mecz z trybun
51'
Żółtą kartką został ukarany Fialho (ARKA).
52'
drugi w tej połowie róg dla Wisły, ale znów bez zagrożenia dla Arki
53'
dobra interwencja Sochy (ARKA) w obronie
54'
goście po stracie gola ruszyli do ataku
54'
Żółtą kartką został ukarany Rogalski (WISŁA).
55'
strzelał z dystansu Abbott (ARKA), Kiełpin (WISŁA) znów miał kłopoty, ale tym razem złapał piłkę
55'
w polu karnym przewrócił się Siemaszko (ARKA), ale zamiast karnego sędzia odgwizdał spalonego
57'
nieudane dośrodkowanie Recy (WISŁA), piłka bezpośrednio opuściła boisko
58'
"Hej, Wisła gol" - z sektora gości
Oficjalna frekwencja 6179
to najwyższa frekwencja w tej rundzie w Gdyni
59'
Jałocha (ARKA), choć z kłopotami, to złapał piłkę po zagraniu z prawego skrzydła Piotrowskiego (WISŁA)
60'
Abbott (ARKA) wywalczył róg, co nie podoba się piłkarzom Wisły
60'
Żółtą kartką został ukarany Stępiński (WISŁA), który najmocniej protestował
61'
jeszcze jeden róg, bo był rykoszet po strzale Warcholaka (ARKA)
61'
i trzeci z rzędu róg dla Arki, tym razem jednak Marcus (ARKA) musi przebiec na drugą stronę boiska, poprzednie dwa bił z prawego skrzydła
62'
po dośrodkowaniu z rogu Marcusa (ARKA) Abbott (ARKA) strzelał głową, Kiełpin (WISŁA) odbił przed siebie piłkę, ale nie było nikogo na dobitkę
63'
Teraz dobra interwencja Kiełpina (WISŁA), złapał piłkę, którą w pole bramkowe wrzucił Socha (ARKA)
64'
"Arka gol" - z trybun
65'
na spalonym Abbott (ARKA)
66'
Kiełpin (WISŁA) wybił piłkę po strzale z dystansu Łukasiewicza (ARKA)
66'
zablokowane strzały Siemaszko (ARKA) i Marcusa (ARKA)
67'
niecelny strzał z dystansu Warcholaka (ARKA)
68'
pomocy medycznej potrzebuje Szymiński (WISŁA)
68'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szymiński , w jego miejsce wchodzi Łuczak.
68'
ofensywna zmiana gości, napastnik za obrońcę
70'
po kilku minutach szturmu Arki Wiśle udaje się przenieść grę do środka boiska
71'
zupełnie zbędne wulgaryzmy z trybun
71'
Żółtą kartką został ukarany Łukasiewicz (ARKA).
71'
to 4 żółta kartka w tym sezonie dla Łukasiewicza (ARKA), na inaugurację wiosny nie będzie mógł zagrać. W tej rundzie był jednym piłkarzem Arki, który grał we wszystkich meczach w lidze i Pucharze Polski
73'
niecelny strzał sprzed pola karnego Nalepy (ARKA)
73'
ARKA przeprowadza zmianę na lewym skrzydle. Boisko opuszcza Yussuff, w jego miejsce wchodzi Wojowski.
74'
pierwszą akcję Wojowskiego (ARKA) przerwał sędzia, uznając, że skrzydłowy faulował Stefańczyka (WISŁA)
75'
zamieszanie w polu karny Arki, Jałocha (ARKA) i dwaj obrońcy Arki przewrócili się, ale kończy się na strachu i rogu
75'
bez zagrożenia dla Arki po rogu Stefańczyka (WISŁA)
76'
Marcus (ARKA) faulowany 10 metrów od narożnika pola karnego przez Ilieva (WISŁA)
77'
defensywa Wisły poradziła sobie z dośrodkowanie z wolnego Warcholaka (ARKA)
78'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Reca, w jego miejsce wchodzi Kun.
79'
[3:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wojowski. Warcholak 35 metrów od własnej bramki zagrał prostopadłe podanie pod pole karne rywali, Wojowski wyprzedził obrońców, minął bramkarza i strzelił do pustej bramki!
80'
róg dla Arki
81'
[4:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Siemaszko. Po dośrodkowaniu z rogu Marcusa zamieszanie w polu bramkowym gości. Piłka odbiła się od słupka po strzale Fialho, a w gąszczu nóg atakujących i broniących najsprytniejszy okazał się Siemaszko, który z bliska wepchnął futbolówkę do siatki
83'
Jałocha (ARKA) wybił na róg piłkę po strzale Ilieva (WISŁA)
83'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Iliev, w jego miejsce wchodzi Mroziński.
84'
po rogu niecelny strzał Wlazło (WISŁA)
85'
zablokowany strzał Marcusa (ARKA)
85'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Siemaszko, w jego miejsce wchodzi Tomasiewicz.
85'
"Dziękujemy" - takie skandowanie żegna Rafała
86'
strzał nad poprzeczką z wolnego Rogalskiego (WISŁA)
88'
ARKA przeprowadza zmianę młodzieżowców. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Mosiejko.
88'
róg dla gości
89'
Jałocha (ARKA) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Wlazły (WISŁA)
90'
Żółtą kartką został ukarany Socha (ARKA) po faulu na Łuczaku
90'
3 minuty doliczone
90+1
spiker apeluje, aby kibice zostali po meczu, gdyż otrzymają nagrodę od przedstawiciela jednego z browarów
90+2
[4:2] WISŁA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki po szybkiej kontrze Lebedyński.
90+3
KONIEC MECZU. ARKA WYGRAŁA 4:2
czek na 25 tys. zł dla kibiców Arki, którzy zebrali 100 tys. kapsli z butelek browaru, który tę nagrodę ufundował
Arka wygrała zasłużenie, gdyż tego dnia była skuteczna. Kiełpinowi (WISŁA) z pewnością po nocach może śnić się Abbott (ARKA), który strzelił dwa pierwsze gole dla Arki. Trener Niciński pokazał, że znów ma nosa do zmian, gdyż na 3:1 poprawił rezerwowy Wojowski (ARKA). A czwartą bramkę dla gospodarzy zdobył Siemaszko (ARKA), który tym sam spełnił dano nam przed spotkaniem obietnicę, że zaliczy kolejne trafienie.
piłkarze i kibice Arki z sektora "Górka" wspólnie fetują sukces, poza skandowaniem "Arka" i "MZKS" jest także "Znowu będzie bal" oraz "Paweł Abbott"
śpiewy: "Quantanamera, Arka jeb... lidera"

• ARKA GDYNIA - Wisła Płock 4:2 (1:1)
  • MKS Kluczbork - Zawisza Bydgoszcz 0:1 (0:0)
  • Rozwój Katowice - Wigry Suwałki 1:3 (1:1)
  • Chojniczanka - GKS Bełchatów 2:0 (2:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn 0:2 (0:1)
  • Olimpia Grudziądz - Bytovia 1:1 (0:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 2:1 (0:0)
  • Pogoń Siedlce - Chrobry Głogów 1:0 (0:0)
  • Dolcan Ząbki - Miedź Legnica 3:4 (1:2)
  • Zaległy mecz z 17. kolejki
  • Zawisza - Zagłębie 6:1 (4:1)
  • UWAGA
  • Dolcan nie przystąpił do rundy wiosennej. Automatycznie został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli, a jego kolejne mecze będą weryfikowane jako walkowery na korzyść przeciwników.

Opinie (178) ponad 20 zablokowanych

• Brawo Areczko jestem dumny ! (7)

Rozpiera mnie duma oglądając mecze mojej ukochanej drużyny. Zawsze taka sama, prawdziwa i budowana przez naszych ludzi. Nikt nas nie wykupił, nie przelewają sie miliony przez prywatne kieszenie, nie zatrudniamy przeplaconych emerytów. Skromnie i zawsze do przodu jestem pewien ze ci sami gdanszczanie którzy podskakiwali ile to nie Lechijka nie ma kasy teraz oddaliby wszystko by wrócić do starych czasów z Traugutta. Teraz to my jestesmy na topie to my mamy sie czym szczycić. Szkoda tylko, ze derby wcale pewne nie sa, utrzymać sie utrzymacie .. Tylko Arka Gdynia

• 251 46

• Zajmij się swoją drużyna. A lepszą strona Trójmiasta się martw,

• 17 68

• (3)

nie no kolo... przegiąłeś, gdzie są ci co rok temu prawili wyj....ć Nitka, co za ekipa itd, pewnie byłeś w tym gronie, a teraz sie spuszczacz, troche cie rozumiem, bo są wyniki, ale troche pokory, co będzie za 3 mce nie wiadomo, także czekamy, póki co w eklasie zawsze byliście w d....z nami, ale kibicuje wam, wejdźcie i zagramy....

• 26 18

• boli? ma boleć (2)

• 14 11

• (1)

co haha, co boli? siedzicie pare lat lige niżej, teraz jest w końcu szansa, uda sie, albo nie, a ty hahaha, co za kmiot...

• 11 16

• a wy co..siedzicie wyzej,mieliscie grac w pucharach.mistrzostwo polski

liga europejska,a tu ..12 miejsce :0 i moge sie zalozyc ze jakby wasza pseudo druzyna z waszymi pseudo kibicami grala teraz z nasza tobyscie dostali baty.a wladcami polnocy nigdy nie bedziecie.pamietajcie o tym.wladcy polnoscy zawsze byli tylko jedni i to na pewno nie byla lechijka.jedynie co potraficie to papugowac.p.s. ukradliscie nam wladcow polnocy.jedna flage i spaliliscie.a my wam 21..kto lepszy??aahhh jak mi przykro :0 i kto jest lepszy?

• 9 3

• (1)

Teraz wy na topie? O jakim topie ty mowisz? Hehe
      A poza tym, 6 tysi to bardzo przecietny wynik nawet mimo niskiej temperatury

• 5 18

• 6 tysi

Na Arce to połowa stadionu. Na Letnicy zapowiadają ok 13000 na Lecha a to 1/3 pojemności wiec procentowo Arka wygrywa ;)