Arka wygrała, mimo że nie strzeliła karnego

9 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Paweł Abbott nie mógł zagrać pełnego meczu z powodu urazu, ale to on przypieczętował sukces Arki w Płocku. Paweł Abbott nie mógł zagrać pełnego meczu z powodu urazu, ale to on przypieczętował sukces Arki w Płocku.

Piłkarze Arki wygrali po raz pierwszy w I lidze od blisko czterech miesięcy. Gdynianie pokonali na wyjeździe Wisłę Płock 2:0 (1:0), mimo że znów nie strzelili karnego. Tym razem z jedenastu metrów gola nie zdobył Krzysztof Sobieraj. Sukces to zasługa sprytu Rafała SiemaszkiPawła Abbotta, którzy zdobywali bramki po ewidentnych prezentach ze strony rywali.

Wisła Płock Wisła Płock
87 Kiełpin - 20 Stefańczyk, 5 Sielewski, 25 Szymiński, 95 Stępiński - 18 Wlazło, 21 Rogalski - 10 Bąk, 41 Ilijew, 8 Darmochwał - 89 Łuczak
Sędziowie: Lasyk (Bytom) oraz Obukowicz, Jakubczyk
13 Jałocha - 2 Socha, 29 Marcjanik, 3 Sobieraj, 23 Warcholak - - 7 Renusz, 6 Łukasiewicz, 14 Nalepa, 25 Wojowski - 28 Tomasiewicz - 11 Siemaszko
  • 46' 8 Darmochwał Zmiany 7 Piotrowski
  • 58' 41 Ilijew Zmiany 11 Lebedyński
  • 71' 18 Wlazło Zmiany 23 Mroziński
  • 59' 7 Renusz Zmiany 22 Lomski
  • 67' 28 Tomasiewicz Zmiany 9 Abbott
  • 80' 25 Wojowski Zmiany 32 Stolc
  • 18' Siemaszko
  • 90+4 Abbott
  • 54' Stępiński
  • 55' Stefańczyk
  • 57' Rogalski
  • 58' Łukasiewicz

POWIEDZIELI PO MECZU
przed kamerami Polsat Sport

RAFAŁ SIEMASZKO (strzelec pierwszej bramki dla Arki Gdynia)
Miałem trzy sytuacje, jedną wykorzystałem. Całe szczęście, że Paweł dopełnił formalności i strzelił na 2:0. Uważam, że w pełni zasłużenie wygraliśmy. Na pewno pogoda dała się nam we znaki i żaden zespół nie mógł rozwinąć skrzydeł. Gdy objęliśmy prowadzenie, mecz musiał się trochę otworzyć. Wisła musiała atakować i stworzyły się dla nas kolejne okazje. My staraliśmy się zagrać konsekwentnie, zawsze interesuje nas zwycięstwo. Kiedy nadarzą się okazję to chcemy je wykorzystywać. Tutaj się to udało.

Szkoda zmarnowanego drugiego z kolei karnego. Miejmy nadzieje, że poprawimy ten element. Już w środę gramy w Pucharze Polski z Chojniczanką. Na pewno potrenujemy strzały z jedenastek, bo w tym spotkaniu może być różnie i ta umiejętność może się przydać.

SEWERYN KIEŁPIN (bramkarz Wisły Płock)
Przy stracie pierwszej bramki rozegraliśmy krótko "piątkę". Takie mieliśmy założenia, aby grać w środkowe sektory. Przy drugim golu to już postawiliśmy wszystko na jedną kartę, gdy w 93 minucie przegrywaliśmy 0:1. Włączyłem się, zabrakło sił, moment dekoncentracji... Jak chce się za dużo, to czasem tak się kończy. Jednak nie ma to znaczenia, czy przegrywamy 0:1 czy 0:2. Do straconej bramki mecz był na remis, ale takie sytuacje ustawiają mecz.

Sygnalizowaliśmy, że Sobieraj (ARKA Gdynia), Abbott i Marcus nie trenowali w tym tygodniu w pełnym zakresie. To z tego powodu w Arce zaszły poważne zmiany w ofensywie

CZTERECH PIŁKARZY ARKI LECZY URAZY

w ogóle do Płocka nie przyjechał kontuzjowany Marcus, natomiast narzekający na problemy zdrowotne Abbott zajął miejsce na ławce rezerwowych
nowi piłkarze w "11" to skrzydłowy Wojowski (ARKA Gdynia) oraz na pozycji nr 10 Tomasiewicz (ARKA Gdynia). Dla tego ostatniego to pierwszy mecz w podstawowym składzie Arki
zmiana pozycji Siemaszko (ARKA Gdynia), Rafał zagra tym razem jako najbardziej wysunięty napastnik. Dotychczas strzelał gole jako cofnięty napastnik

PREZCZYTAJ WYWIAD Z RAFAŁEM SIEMASZKO

piłkarze wychodzą na prezentację, Arka na biało, Wisła na biało-niebiesko, w koszulkach w pionowe pasy
ławki rezerwowych
Wisła: 28 Kaniecki, 9 Reca, 14 Radić, 7 Piotrowski, 23 Mroziński, 19 Łysiak, 11 Lebedyński
Arka: 24 Miszczuk, 9 Abbott, 33 Fialho, 22 Lomski, 15 Mosiejko, 32 Stolc, 18 Szerszeń
Wisła w tym samym składzie co w zwycięskim meczu na inaugurację w Sosnowcu
jeszcze przed gwizdkiem głośny doping kibiców Arki
losowanie na środku boiska dokonane przez kapitanów Sobieraja i Rogalskiego sprawiło, że drużyny muszą zmienić się stronami boiska
dla trenera Nicińskiego to podróż sentymentalna, w Płocku debiutował jako pierwszy szkoleniowiec Arki, gdynianie wygrali wówczas 1:0 po golu Szuberta, który latem odszedł do Kołobrzegu

1'
od środka rozpoczęła Wisła
2'
Darmochwał (Wisła Płock) wywalczył róg
3'
po rogu Stefańczyka (Wisła Płock) niecelny strzał głową Wlazło (Wisła Płock)
3'
zbyt mocne dośrodkowanie Warcholaka (ARKA Gdynia), piłka w rękach Kiełpina (Wisła Płock)
5'
w polu karnym Arki zabrakło zdecydowania Bąkowi, piłkę przejął Jałocha (ARKA Gdynia)
7'
na razie niezbyt duże tempo tego meczu, piłkarze zapewne starają się równomiernie siły, gdyż w Płocku jest dzisiaj gorąco
9'
Stępiński (Wisła Płock) włączył się do akcji ofensywnej, ale nie doszedł do piłki, od bramki rozpoczął Jałocha (ARKA Gdynia)
10'
będzie pierwszy róg dla Arki
10'
po dośrodkowaniu z rogu głową strzelał Łukasiewicz (ARKA Gdynia), ale akcja przerwana, bo Siemaszko (ARKA Gdynia) faulował Kiełpina (Wisła Płock)
11'
"Tylko zwycięstwo" - przypominają kibice Arki
12'
Jałocha (ARKA Gdynia) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Stefańczyka (Wisła Płock)
12'
nieudane dośrodkowanie Nalepy (ARKA Gdynia)
13'
Arka tego dnia nie powinna zresztą szukać dograć górą w pole karne, bo na pozycji 9 Siemaszko (ARKA Gdynia) (170 cm), a na "9" Tomasiewicz (ARKA Gdynia) (167)
16'
przecięte podanie Wlazło (Wisła Płock) do Łuczaka (Wisła Płock), Sobieraj (ARKA Gdynia) wybił piłkę na róg
17'
bez zagrożenia dla Arki po rogu Stefańczyka (Wisła Płock)
18'
niecelny strzał z dystansu Renusza (ARKA Gdynia)
18'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Siemaszko. Tomasiewicz przeciął podanie Kiełpina do Rogalskiego i od razu podał do Rafała, który w pojedynku sam na sam z bramkarzem strzelił gola!
18'
trzeci gol Rafała w trzecim oficjalnym meczu w tym sezonie
20'
niecelny strzał głową Ilijewa (Wisła Płock)
23'
przerwa w grze na uzupełnienie przez piłkarzy płynów
24'
Stefańczyk (Wisła Płock) wywalczył róg, znów jego podanie przeciął Sobieraj
25'
niecelny strzał głową Bąka po dośrodkowaniu z rogu Stefańczyka (Wisła Płock)
26'
nieudane dośrodkowanie Wojowskiego (ARKA Gdynia)
28'
na razie wyrównany mecz w Płocku, dużo gry w środku boiska
28'
na trybunach nadal głośni i dobrze dopingują kibice Arki
32'
Arka nie forsuje tempa, gdyż jest zadowolona z wyniku, a Wisła nie ma pomysłu jak sforsować defensywę dobrze zorganizowanych gości, dlatego kilka słabych minut gry ostatnio za nami
33'
na razie najaktywniejszym piłkarze Wisły w ofensywie jest... prawy obrońca Stefańczyk (Wisła Płock)
33'
Darmochwał (Wisła Płock) wywalczył róg, choć chciał karnego, bo piłka przypadkowo trafiła w ręce Sochę (ARKA Gdynia)
34'
Wlazło (Wisła Płock) faulował Sochę (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z rogu Stefańczyka (Wisła Płock)
34'
wulgarnie z trybun z sektora gospodarzy, spiker apeluje o kulturalny doping
36'
kolejny stały fragment gry, tym razem z wolnego wrzucał Stefaczyk a niecelnie główkował Sielewski (Wisła Płock)
38'
na spalonym Wojowski (ARKA Gdynia)
41'
coraz słabszy mecz, nic godnego uwagi nie dzieje się na boisku
43'
sędzia upomina Tomasiewicza (ARKA Gdynia), który faulował Włazło, bez kartki tym razem
44'
strzał z około 40. metra z wolnego Rogalskiego (Wisła Płock), Jałocha (ARKA Gdynia) wypuścił piłkę, ale zaraz ponownie ją złapał
45'
kolejna chaotyczna akcja Wisły, Darmochwał (Wisła Płock) swoim zagraniem zaskoczył najbardziej swoich kolegów, od bramki Arka wznowi grę
45'
minuta doliczona
45+1
Kiełpin (Wisła Płock) z kłopotami obronił strzał sprzed pola karnego Nalepy (ARKA Gdynia)
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI W PŁOCKU 1:0
Pod względem widowiska piłkarskiego jest to słabe spotkanie. Jednak z pewnością sztab trenerski Arki postawę piłkarzy z Gdyni oceni wysoko. Żółto-niebiescy wykazali się czujnością, wykorzystali nie tyle błąd, co "wielbłąda" gości i niesamowicie skuteczny w tym sezonie Siemaszko (ARKA Gdynia) strzelił gola. Wcześniej i później Arka na niewiele pozwoliła rywalom pod własną bramką. Dobrze zorganizowani goście rozbijali większość ataków Wisły w zarodku, agresywnie grali w środku boiska.
Gospodarze w zasadzie zapisali się w ofensywie tylko stałymi fragmentami gry. W ich szeregach najaktywniejszym piłkarzem był prawo obrońca - Stefańczyk (Wisła Płock).
46'
Wisła Płock przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Darmochwał, w jego miejsce wchodzi Piotrowski.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka, gdynianie bez zmian w składzie
47'
jest znów doping dla Arki
48'
Stefańczyk (Wisła Płock) ucierpiał w pojedynku z Wojowskim (ARKA Gdynia)
49'
druga połowa zaczęła się tak jak kończyła pierwsza, czyli od nieporadnych akcji z obu stron
52'
nieźle wyglądający atak Wisły, Warcholak (ARKA Gdynia) wybił piłkę z pola bramkowego po dograniu Bąka
53'
w polu karnym pada Tomasiewicz (ARKA Gdynia), który w walce o górną piłkę starł się ze Stępińskim, będzie karny dla Arki
53'
wulgarnie z trybun pod adresem sędziego
54'
Żółtą kartką został ukarany Stępiński (Wisła Płock) za faul na Tomasiewiczu
54'
nie ma Marcusa, strzelać będzie Sobieraj (ARKA Gdynia)
55'
Żółtą kartką został ukarany Stefańczyk (Wisła Płock), który zbyt mocno protestował u sędziego przeciwko karnemu dla Arki
55'
Kiełpin (Wisła Płock) obronił strzał z karnego Sobieraja (ARKA Gdynia) Kapitan żółto-niebieskich strzelił w lewy róg bramkarza, ale właśnie tam rzucił się golkiper gospodarzy!
55'
w drugim meczu z rzędu Arka nie wykorzystała karnego, w spotkaniu z Zawiszą jedenastki nie wykorzystał Marcus, również, gdy było 1:0 dla gdynian
55'
jeszcze róg dla Arki, ale bez zagrożenia dla gospodarzy
56'
kontra Wisły, Bąk (Wisła Płock) nie sięgnął piłki dośrodkowanej przez Ilijewa (Wisła Płock)
57'
Nalepa (ARKA Gdynia) faulowany tuż przed polem karnym
57'
Żółtą kartką został ukarany Rogalski (Wisła Płock) za ten faul na Nalepie
58'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ilijew, w jego miejsce wchodzi Lebedyński.
58'
strzał z wolnego Warcholaka (ARKA Gdynia) w mur
58'
Żółtą kartką został ukarany Łukasiewicz (ARKA Gdynia) za faul na Piotrowskim
59'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Renusz, w jego miejsce wchodzi Lomski.
61'
kontra Arki zakończona niecelny dośrodkowaniem Siemaszki (ARKA Gdynia)
63'
po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA Gdynia) niecelny strzał głową Lomskiego (ARKA Gdynia)
64'
rozgrzewa się Abbott
67'
Jałocha (ARKA Gdynia) minął się z piłką przy dośrodkowaniu Stefańczyka (Wisła Płock), ale nie wykorzystała tego Wisła
67'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tomasiewicz, w jego miejsce wchodzi Abbott.
68'
Arka wraca do ustawienia w ataku z dwóch pierwszych meczów tego sezonu, Paweł jest najbardziej wysuniętym napastnikiem, a Siemaszko (ARKA Gdynia) cofniętym
69'
Stefańczyk (Wisła Płock) przewraca się w polu karnym Arki po starciu z Warcholakiem (ARKA Gdynia), sędzia nakazuje grać dalej
71'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wlazło, w jego miejsce wchodzi Mroziński.
73'
nadal jest to słaby mecz, mnóstwo niecelnych podań
73'
Siemaszko (ARKA Gdynia) mógł poprawić wynik, Kiełpin (Wisła Płock) zdołał przerzucić piłkę nad poprzeczką
74'
poprzeczka uratowała Wisłę. Po dośrodkowaniu Nalepy (ARKA Gdynia) z rogu piłka trafiła pod nogi Sobieraja (ARKA Gdynia). Kapitan Arki próbował miękko wrzucić piłkę w pole bramkowe, a Kiełpin (Wisła Płock) zbił futbolówkę na poprzeczkę, a potem ją złapał
74'
szybka kontra Wisły, Bąk (Wisła Płock) nie doszedł w polu karnym Arki do podania Lebedyńskiego (Wisła Płock)
75'
po akcji Stępińskiego (Wisła Płock) niecelny strzał Bąka
76'
Kiełpin (Wisła Płock) interweniuje daleko poza własnym polem karnym
79'
ostre spięcie już po gwizdku między Sobierajem (ARKA Gdynia) a Piotrowskim (Wisła Płock)
79'
sędzie nakazuje, by piłkarze się przeprosili
80'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wojowski, w jego miejsce wchodzi Stolc.
80'
trener Niciński najwyraźniej chce zabezpieczyć defensywę, gdyż za skrzydłowego wszedł prawy obrońca
81'
strzał nad bramką Łuczaka (Wisła Płock)
83'
róg dla Wisły, wywalczył go obrońca Sielewski (Wisła Płock)
83'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Stefańczyka (Wisła Płock)
85'
Szymiński (Wisła Płock) wybił piłkę głową w aut po dośrodkowaniu Sochy (ARKA Gdynia)
86'
trener Niciński cały czas na stojąco dopinguje piłkarzy, a trener Kaczmarek usiadł na ławce, czyżby szkoleniowiec Wisły już nie wierzył w zmianę wyniku?
87'
"Arka gol" - z trybun
87'
gdynianie cofnęli się na własną połowę i czekają na to co zrobi Wisła
88'
po przejęciu piłki przez Łukasiewicza (ARKA Gdynia) gdynianie próbują się przy niej jak najdłużej utrzymać, wolno wymieniają między sobą podania
89'
Wisła próbuje grać długą piłką, Jałocha (ARKA Gdynia) wyszedł i wybił futbolówkę 20 metrów od własnej bramki
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90'
wstaw też trener Kaczmarek
90+1
Nalepa (ARKA Gdynia) faulował w polu karnym gospodarzy
90+1
Łukasiewicz (ARKA Gdynia) niepotrzebnie wskoczył na plecy Bąkowi, wolny dla Wisły niespełna 30 metrów od bramki Arki
90+1
rykoszet po strzale z wolnego Rogalskiego (Wisła Płock), piłka przeszła tuż obok słupka, będzie jeszcze róg
90+2
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Stefańczyka (Wisła Płock) z rogu
90+2
kolejny stały fragment gry dla gospodarzy, tym razem wolny, dogodna pozycja do dośrodkowania w "16" Arki
90+3
Kiełpin (Wisła Płock) wbiegł w pole karne Arki
90+3
Arka wyszła kontrą, Kiełpin (Wisła Płock) nie zdążył do bramki, ale Rafał z 40. metra nie trafił do siatki
90+4
[0:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Abbott. Kiełpin postanowił wyprowadzić sam piłkę poza własnym polu karnym. Bramkarz Wisły przegrał drybling z Abbottem, Paweł zabrał mu piłkę i posłał ją do siatki na pustą bramkę
90+4
KONIEC MECZU. ARKA WYGRAŁA W PŁOCKU 2:0
Mecz w Płocku stał na kiepskim poziomie piłkarskim, ale dla Arki to nie ma większego znaczenia. Gdynianie wygrali po raz pierwszy w I lidze od 11 kwietnia. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego skwapliwie wykorzystali katastrofalne błędy rywali w defensywie. W dodatku mogli wygrać 3:0, ale w drugim kolejnym spotkaniu nie wykorzystali karnego.

• Wisła Płock - ARKA Gdynia 0:2 (0:1)
  • Zawisza Bydgoszcz - MKS Kluczbork 2:3 (0:2)
  • GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:1)
  • Bytovia - Olimpia Grudziądz 2:2 (1:1)
  • Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 2:2 (1:0)
  • Chrobry Głogów - Pogoń Siedlce 1:1 (1:1)
  • GKS Bełchatów - Chojniczanka 2:1 (0:0)
  • Miedź Legnica - Dolcan Ząbki 1:1 (1:0)
  • Wigry Suwałki - Rozwój Katowice 4:0 (2:0)