Wisła wygrała dzięki trzeciej kwarcie

Marta
1 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Jolene Anderson Jolene Anderson

Koszykarki Lotosu nie powtórzyły sukcesu z przedsezonowego turnieju "Zawsze z Mistrzem", w którym ograły mistrzynie Polski. Jeszcze raz okazało się, że mecze towarzyskie a ligowe to dwie różne sprawy. Na inaugurację PLKK gdynianki przegrały na wyjeździe z Wisłą Can-Pack 54:67 (17:15, 18:18, 6:17, 13:17). O porażce zadecydowała trzecia część meczu, w której nasza drużyna dała całkowicie się zdominować.

WISŁA: Kobryn 19, Bjelica 10, Krężel 5, DeMondt 4, Pawlak 3 - Powell 10, Dabović 9, Ujhelyi 7, Czarnecka 0.

LOTOS: Anderson 14, Jalcova 10, Knezević 8, Henry 5, Żurowska 4 - Ajanović 4, Plumbi 2, Ziętara 0, Bandyk 0, Kaczmarska 0.

Mimo wspomnianego na wstępie zwycięstwa Lotosu w sparingu to jednak gospodynie były faworytkami sobotniej inauguracji rozgrywek ligowych, choćby z tego powodu, że trener Javier Fort Puente dysponuje w praktyce zupełnie nowym zespołem zaś jego rodak z ławki Wisły Jose Hernandez pracuje pod Wawelem już kolejny sezon z rzędu i tylko uzupełnia skład a nie buduje go od nowa.

Tymczasem gdynianki w pierwszej połowie nie dały sobie narzucić warunków gry Białej Gwiazdy. Mistrzynie Polski wprawdzie prowadziły 7:4 w 5 minucie meczu ale za moment po rzucie za 3 punkty Ivany Jalcovej był już remis.

Później właśnie wynik remisowy najczęściej pojawiał się na tablicy wyników. Mecz mógł się podobać nie było w nim zbytnich przestojów w grze a obydwa zespoły prowadzone przez hiszpańskich szkoleniowców myślały raczej o szybkich atakach. Było więc 9:9 i 11:11. dopiero w końcówce pierwszej kwarty Natalia Plumbi zdobyła punkty, które dały prowadzenie gdyniankom 17:15 po 10 minutach meczu.

Szkoda, że były to jedyne punkty Greczynki polskiego pochodzenia, która do dwóch punktów dołożyła jeszcze 3 asysty ale miała też dwie straty. Na szczęście to dopiero początek ligi i być może jej osiągnięcia w kolejnych spotkaniach będą bardziej okazałe.

Tymczasem za zdobywanie punktów w ekipie Lotosu wzięła się przede wszystkim Jolene Anderson. Amerykanka już po 13 minutach meczu miała na koncie 12 punktów. Po jej pięciopunktowej serii właśnie w 13 minucie Lotos prowadził 29:22.

Szkoda, że w następnych minutach meczu koszykarka z USA dorzuciła do swojego dorobku już tylko zaledwie 2 "oczka". Po imponującym wejściu w mecz jej skuteczność coraz bardziej spadała i zakończyła spotkanie z 40-procentową skutecznością z gry.

Gdyniankom jednak jeszcze w pierwszej połowie udawało się zachować przewagę, oprócz Anderson do kosza trafiała m.in. Adrijana Knezević. W 17 minucie gdynianki prowadziły 32:29 a przed przerwą Wiśle udało się odrobić straty do poziomu, który był po 10 minutach, Lotos prowadził 35:33.

Krakowianki bardzo dynamicznie rozpoczęły drugą połowę, szybko odrobiły straty, a że w tym okresie gry piłka wpadała im do kosza niemal po każdym rzucie szybko odskoczyły od rywalek. W 25 minucie Wisła prowadziła już 44:37 i trener Lotosu poprosił o czas. Po przerwie gdyniankom udało się odrobić jedynie dwa punkty straty i później znów inicjatywę objęła Wisła. Gospodynie po trzeciej kwarcie prowadziły 50:41.

Gdynianki poderwały się do walki jeszcze na początku ostatniej odsłony stać je było jednak tylko na wygranie otwarcia ostatniej partii 4:1, później pogoń Lotosu została przerwana i mistrzynie Polski zaczęły kontrolować przebieg rywalizacji, ostatecznie wygrały 67:54.

Tabela wprowadzona: 2011-10-01
Pozostałe wyniki pierwszej kolejki FGE: MUKS Poznań - Widzew Łódź 55:76 (19:14, 15:20, 11:20, 10:22), Artego Bydgoszcz - KK ROW Rybnik 70:71 (15:13, 19:18, 18:18, 18:22), ŁKS Siemens AGD Łódź - CCC Polkowice 63:72 (15:14, 20:17, 13:27, 15:14), INEA AZS Poznań - Energa Toruń 53:74 (20:14, 7:14, 10:27, 16:19), Matizol Lider Pruszków - AZS PWSZ Gorzów Wlkp.70:74 (18:22, 20:20, 14:13, 18:19).
Odra Brzeg - Tęcza Leszno 50:61 (17:14, 11:14, 4:15, 18:18).
Marta

Opinie (13)

• Czy Mietek nadal może ? (1)

Dużo pracy przed zespołem.Dzisiaj były niestety słabsze.I te przestoje w grze.I ta niska skuteczność rzutowa .I te straty.Mietek ! Pokaż na co Cię stać !

• 11 1

• Czyli póki co działa powiedzenie"miało być pięknie,a..."

Zobaczymy co będzie za kilka miesięcy,ale tak jak pisałem po tamtym (w sumie towarzyskim) meczu:nie ma się co podniecać tamtym zwycięstwem.Wtedy pisałem,że więcej będziemy wiedzieli pod 1.10.2011...i ociupinkę więcej wiemy.To początek sezonu i jeszcze się pewnie nieco zgrają,ale na wiemy że na dziś dobrze nie jest.Nie znaczy to jeszcze,że sezon będzie tak totalnie w plecy jak poprzedni,ale na dziś Mietek nie ma powodów do zadowolenia i dużo pracy przed nim.To nie tragedia,ale też na dziś brak podstaw by twierdzić że Mietek zbudował mocny zespół.Zobaczymy za kilka kolejek...

• 3 1

• Jak widać zwycięstwo w turnieju w lidze nie równe. Porażka planowa, mogła się zdarzyć. Wierzę, że w finale play off zwyciężymy!

• 10 3

• Pierwsze koty za płoty...Pierwsza połowa ok ,w drugiej Wiśle wychodziło wszystko ,nam nic. Myślę ,że następne mecze pokażą wartośc tej drużyny..

• 11 1

• Koszykówka to obrona a potem atak!

Bieganie pod kosz przeciwnika-przerzucanie kosza i brak siły w obronie,to hiszpański Lotos!Trener nie ma posłuchu u zawodniczek.To nie Winnicki!

• 1 6

• Brawo Wisło!

Niezły mecz i na start w osłabieniu lotos zlany!

• 2 11

• refleksja

Redakcjo, nie piszcie że skład Wisły się prawie nie zmienił bo to jest bzdura. Do tego należy dodać że najlepsze na parkiecie Powell wczoraj dotarła do Krakowa a Kobryn jest w Krakowie od wtorku.

• 6 2

• braki (2)

Jak dla mnie, brakuje w Lotosie klasowej rozgrywającej (np. takiej Swanier) oraz silnej fizycznie, masywnej podkoszowej. Ajanović to raczej 4, była troche za słaba fizycznie na gre przeciwko takiej Kobryn. Ale mam nadzieję, że dalej bedzie lepiej. Do góry głowy, dziewczyny!

• 4 0

• rozgrywanie

Już przed sezonem gdy pisano że Jalcowa ma być rozgrywającą wydawało mi się to nieporozumieniem , niestety mecz z wisłą to potwierdził. My chcemy Swanier!!!

• 3 1

• Wisła skisła

Oglądałem ten mecz, brak rozgrywającej, rzucającej - Anderson nie pokazała nic, poza tym Żurowska zero walki. Henry nie ma siły by się przepchnąć z Kobryn, piłka od niej odskakuje jak od Marty Jujki. Serce do walki Ziętary to za mało no i gdzie jest Gala, co znowu 3 sezon kontuzja? Madziara wracaj na parkiet, trzeba zrobić tam porządek. Mietek ściągnij Mayę Moor z Min Lynx i Swanier. Do boju dziewczyny!!!!

• 3 0

• Brawa dla Wisły!

Przygotowaniem do tego meczu był już jak pewnie większosc z was się domysla był mecz finałowy w łodzkim turnieju kiedy to Lotos ograł wysoko Wisłę. Wisła zagrała wtedy znakomicie nie zdradzając swojej taktyki oraz zagrań. Gdynianki się nico zdziwiły w sobotę gdy zobaczyły jaki basket gra Wisła.

• 6 3

• (1)

to nie było tak, że Wisła grała dobrze, my zagraliśmy fatalnie 3 kwartę i to miało wpływ na wynik spotkania. Z Wisłą nie można tracić koncentracji, a chyba po przerwie nasze nie za bardzo myślały o meczu albo, że Wisła się już położy.. szkoda, ale na pewno mamy ciekawy zespół, który w trakcie sezonu jeszcze napsuje krwi i Wiśle i europejskim gigantom.Trochę za mało Robert na parkiecie, nie wiem czemu jej nie dał więcej minut.