Lechia na remis w meczu przyjaźni

21 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Po golu Piotra Wiśniewskiego (na zdjęciu) Lechia prowadziła we Wrocławiu przez 35 minut. Zwycięstwo wymsknęło się gdańszczanom wraz z piłką, która przeszła pomiędzy nogami Bartosza Kanieckiego na krótko przed końcowym gwizdkiem. Po golu Piotra Wiśniewskiego (na zdjęciu) Lechia prowadziła we Wrocławiu przez 35 minut. Zwycięstwo wymsknęło się gdańszczanom wraz z piłką, która przeszła pomiędzy nogami Bartosza Kanieckiego na krótko przed końcowym gwizdkiem.

Piłkarze Lechii Gdańsk zremisowali 1:1 (0:0) na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, choć jeszcze na dwie minuty przed końcem spotkania mieli szansę na zwycięstwo. Dwa punkty uciekły gdańszczanom między nogami Bartosza Kanieckiego, którego strzałem głową pokonał Piotr Ćwielong.

Kelemen – Socha, Kokoszka, Kowalczyk, Pawelec – Kaźmierczak, Stevanović, Patejuk, Sobota, Mila – Mouloungui
Sędziowie: Paweł Pskit (Łódź) oraz Śpiewak, Hankiewicz
Kaniecki – Deleu, Bieniuk, Janicki, Brożek – Pietrowski, Bąk - Wiśniewski, Ricardinho, Buzała – Duda
  • 46' Stevanović Zmiany Elsner
  • 58' Mouloungui Zmiany Ćwielong
  • 75' Patejuk Zmiany Gikiewicz
  • 88' Ćwielong
  • 53' Wiśniewski
  • 23' Kowalczyk
  • 77' Socha

21 kwietnia 2013, godz. 14:30
Śląsk Wrocław

57% 302 typowania Śląsk Wrocław
28% 153 typowania REMIS
15% 78 typowań LECHIA Gdańsk

Pomeczowy komentarz Piotra Wiśniewskiego przed kamerami Canal Plus: Nabiegaliśmy się dzisiaj i naharowaliśmy na boisku. Straciliśmy te dwa punkty i nie wiem co mam powiedzieć. Myślałem, że szczęście będzie przy nas, bo już sporo punktów straciliśmy przez niefart. Brakuje nam koncentracji przy stałych fragmentach gry, a bramki, które tracimy to coś dramatycznego. Szkoda, że mój gol nie dał nam zwycięstwa.

W wyjściowej jedenastce Lechii po raz pierwszy w tej rundzie zabraknie Łukasza Surmy. W roli defensywnego pomocnika zastąpi go powracający po kontuzji Krzysztof Bąk (LECHIA). Z kolei w bramce zaprezentuje się Bartosz Kaniecki (LECHIA), który w pierwszym składzie po raz ostatni pojawił się 26 października minionego roku, gdy nabawił się urazu podczas wyjazdowego meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała.
W dniu dzisiejszym 30. rocznicę urodzin obchodzi obrońca Lechii Piotr Brożek (LECHIA). Miejmy nadzieję, że wraz z klubowymi kolegami sprawi sobie z tej okazji udany prezent w postaci zwycięstwa.
1'
Początek meczu. Rozpoczęli gospodarze grający w zielonych strojach. Lechia na biało.
1'
Atak Lechii, ale Wiśniewski (LECHIA) zatrzymany na lewej stronie przez obrońców gospodarzy.
1'
Deleu (LECHIA) zagrywa w pole karne Śląska, ale Wiśniewski (LECHIA) był na spalonym.
2'
Aut dla Lechii.
3'
Gra póki co toczy się głównie na połowie Śląska.
3'
Faulowany Pietrowski (LECHIA).
4'
Buzała (LECHIA) podawał do Wiśniewskiego (LECHIA), a tan z trudnej pozycji wywalczył jedynie rzut rożny.
5'
Na trybunach wspólny doping gdańskich i wrocławskich kibiców.
6'
Inicjatywa po stronie Lechii, ale Śląsk przejął piłkę. Aut dla wrocławian.
7'
Dośrodkowanie Kaźmierczaka (ŚLĄSK) w pole karne Lechii, ale sytuację z dużym spokojem opanował Brożek (LECHIA).
8'
Strzał Wiśniewskiego (LECHIA) zza pola karnego został zablokowany. Pressing ze strony Lechii
9'
Zagranie gospodarzy na prawą stronę do Soboty (ŚLĄSK) przeciął Brożek (LECHIA)
10'
Groźne dośrodkowanie Mouloungui (ŚLĄSK), ale piłkę nieczysto uderzył Stevanović (ŚLĄSK). Od bramki Kaniecki (LECHIA)
10'
Rzut rożny dla Lechii
11'
Dośrodkowanie Wiśniewskiego (LECHIA) z rzutu rożnego. Piłkę głową strącił Bieniuk (LECHIA), ale Duda (LECHIA) nie sięgnął futbolówki. Pierwsza dobra okazja dla gdańszczan
13'
Buzała (LECHIA) z lewej strony do Wiśniewskiego (LECHIA), który próbował rozegrać akcję z Pietrowski (LECHIA). Powstrzymali go jednak obrońcy
14'
Wiśniewski (LECHIA) faulowany na własnej połowie przez Kaźmierczaka (ŚLĄSK).
14'
Pierwszy kwadrans wyraźnie dla Lechii, która dobrze rozgrywa piłkę
15'
Dośrodkowanie Lechii przeleciało nieznacznie nad głową Dudy (LECHIA)
16'
Do akcji ofensywnych aktywnie włącza się Deleu (LECHIA). Wysokie tempo Lechii.
16'
Wiśniewski (LECHIA) podawał do Dudy (LECHIA), który przestrzelił z kilku metrów
17'
Rzut wolny dla Śląska. Dośrodkowanie Mili (ŚLĄSK) z problemami łapie Kaniecki (LECHIA)
18'
Dośrodkowanie Pawelca w pole karne Lechii przeciął Bieniuk (LECHIA)
19'
Dobrze ustawiony Janicki (LECHIA) powstrzymuje atak Śląska. Aut dla wrocławian
20'
Zagranie na prawą stronę do Ricardinho (LECHIA). Brazylijczyka powstrzymał Pawelec (ŚLĄSK). Aut dla Lechii
20'
Indywidualna akcja Buzały (LECHIA) lewą stroną powstrzymana przez obrońców. Znów aut dla gdańszczan
21'
Prostopadła podanie Bąka do Ricardinho (LECHIA), ale znów górą defensywa gospodarzy
22'
Lechia "siedzi" na połowie Śląska. Faulowany Janicki (LECHIA) przez Kowalczyka (ŚLĄSK)
23'
Żółtą kartką został ukarany Kowalczyk (ŚLĄSK).
24'
Śląsk ma duże problemy z wyjściem z własnej połowy
25'
Piłka po dośrodkowaniu Deleu (LECHIA) dość nerwowo wybita przez gospodarzy na róg.
26'
Rzut wolny dla Śląska na połowie Lechii. 35 metr do bramki Kanieckiego (LECHIA)
27'
Zagranie ręką Mouloungui (ŚLĄSK) po dośrodkowaniu Mili (ŚLĄSK)
28'
Bąk (LECHIA) przerywa akcję Śląska w środku pola
28'
Prostopadła piłka od Pietrowskiego (LECHIA) wypuszczona daleko do Buzały (LECHIA), którego akcję przerwał Kelemen (ŚLĄSK).
30'
Deleu (LECHIA) powstrzymuje akcję gospodarzy
31'
Dośrodkowanie Sochy (ŚLĄSK). Głową uderzył Stevanović (ŚLĄSK), ale nad bramką Kanieckiego (LECHIA). Dobra akcja Śląska
32'
Buzała (LECHIA) uderzył z dystansu, ale wprost w ręce Kelemena (ŚLĄSK)
32'
Wiśniewski (LECHIA) na prawo do Bąka. Akcja zatrzymana przez obrońców, a z lewej na czystej pozycji był Buzała (LECHIA)
33'
Pietrowski wysoko w pole karne do Bąka, ten uderza głową, ale niecelnie
34'
Kontra Śląska, ale Patejuk (ŚLĄSK) uderzył obok bramki
34'
Mila (ŚLĄSK) do Kaźmierczaka (ŚLĄSK). Uderzenie tego drugiego zablokował Deleu (LECHIA)
36'
Buzała (LECHIA) walecznie ucieka z piłką lewą stroną, ale w końcu został pwostrzymany
36'
Dobra, agresywna gra Lechii, ale wciąż brakuje gola...
37'
Dobry odbiór Soboty (ŚLĄSK) w środku pola
37'
Przy piłce znów Lechia, wycofanie piłki do Kanieckiego (LECHIA)
37'
Złe dośrodkowanie Wiśniewskiego (LECHIA) z rzutu wolnego po faulu na Dudzie (LECHIA). Piłkę na aut wybija Kokoszka (ŚLĄSK)
38'
Ricardinho (LECHIA) mógł dośrodkować w pole karne, ale został powstrzymany przez Kokoszkę (ŚLĄSK)
39'
Dośrodkowanie do Dudy (LECHIA), ale ten nie opanował piłki
39'
Statystyka celnych strzałów - Lechia 2/6, Śląsk 1/5
40'
Groźna akcja Śląska po dośrodkowaniu Mili (ŚLĄSK), ale od bramki wznowi grę Kaniecki (LECHIA)
40'
Za mocne podanie Wiśniewskiego (LECHIA) na prawe skrzydło do Dudy (LECHIA)
42'
Bieniuk (LECHIA) przerywa kontrę Śląska
42'
Socha (ŚLĄSK) faulował Buzałę (LECHIA)
43'
Kowalczyk (ŚLĄSK) omal nie stracił piłki we własnym polu karnym. Aut dla Lechii
43'
Pietrowski (LECHIA) do Wiśniewskiego (LECHIA), ale ten został powstrzymany przed polem karnym gospodarzy
44'
Bąk (LECHIA) faulowany przez Patejuka (ŚLĄSK)
45'
Wiśniewski (LECHIA) zagrywa z prawej strony w pole karne do Dudy (LECHIA), ale zbyt słabo
45'
Ostatnia szansa w tej połowie dla Lechii. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i niecelne uderzenie Bąka.
45'
Koniec pierwszej połowy. Śląsk - Lechia 0:0
46'
ŚLĄSK przeprowadza zmianę. Na drugą połowę nie wyjdzie Stevanović, w jego miejsce Elsner.
46'
Początek drugiej części meczu.
47'
Deleu (LECHIA) z prawej strony dośrodkował do Ricardinho (LECHIA), a ten z pierwszej piłki uderzył minimalnie obok słupka!
48'
Mila (ŚLĄSK) wychodził sam na sam z Kanieckim (LECHIA), ale został powstrzymany przez Bieniuka (LECHIA)
48'
Buzała (LECHIA) do Dudy (LECHIA), ale ten przegrał pojedynek z obrońcą Śląska
49'
Mila (ŚLĄSK) w polu karnym Lechii, ale wcześniej holujący piłkę Mouloungui (ŚLĄSK) faulował Pietrowskiego (LECHIA)
51'
Ricardinho (LECHIA) zagrał prostopadle do Wiśniewskiego (LECHIA), a ten nie dał rady przerzucić piłki nad Kowalczykiem (ŚLĄSK)
52'
Brożek (LECHIA) faulowany we własnym polu karnym przez Sochę (ŚLĄSK)
53'
[0:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wiśniewski.
53'
Fatalny błąd popełnił Kelemen (ŚLĄSK). Przy wyprowadzaniu piłki posłał ją wprost w Wiśniewskiego (LECHIA). Futbolówka trafiła do Buzały (LECHIA), który dograł Wiśniewskiemu (LECHIA) na czystą pozycję, a ten strzałem po ziemi zdobył gola
55'
Elsner (ŚLĄSK) uderzał zza pola karnego nad poprzeczką
57'
Buzała (LECHIA) zagrał na "pamięć" wypuszczając piłkę w pole karne, gdzie nikt z biało-zielonych na nią jednak nie czekał
58'
ŚLĄSK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mouloungui, w jego miejsce wchodzi Ćwielong.
59'
Buzała (LECHIA) kopnięty wyprostowaną nogą przez Elsnera (ŚLĄSK) zwijał się z bólu leżąc na boisku. Szybko się jednak pozbierał i gdańszczanie znów w natarciu
60'
Piłkę dośrodkowaną w pole karne Lechii ze spokojem łapie Kaniecki (LECHIA)
62'
Sobota (ŚLĄSK) w polu karnym zagrywał do Ćwielonga (ŚLĄSK), ale ten uderzając na dalszy słupek zupełnie przestrzelił
63'
Pawelec (ŚLĄSK) posłał dalekie dośrodkowanie do Mili (ŚLĄSK), ale przerwał je Kaniecki (LECHIA)
64'
Dwójkowa akcja Dudy (LECHIA) i Wiśniewskiego (LECHIA), ale decydujące podanie, po którym ten drugi mógł wyjść na czystą pozycję było zbyt niedokładne
65'
Uderzenie Wiśniewskiego (LECHIA) zablokowane przez obrońców
66'
Dośrodkowanie Soboty (ŚLĄSK) w pole karne przerwał Brożek (LECHIA). Do futbolówki dopadł jednak Kaźmierczak (ŚLĄSK), który bez zastanowienia groźnie uderzył na bramkę Lechii. Na rzut rożny sparował strzał Kaniecki (LECHIA). Dobra interwencja gdańskiego golkipera
67'
Groźna kontra Lechii, ale Ricardinho (LECHIA) powstrzymany przed polem karnym
68'
Na murawie leży Wiśniewski (LECHIA). Piłkę na aut wybija Buzała (LECHIA)
69'
Pawelec (ŚLĄSK) zza pola karnego uderzył wysoko nad bramką Kanieckiego (LECHIA)
70'
Elsner (ŚLĄSK) wrzucił piłkę w pole karne Lechii, ale podanie zupełnie do nikogo
71'
Uderzenie Deleu (LECHIA) nad bramką Kelemena (ŚLĄSK)
72'
Akcja Lechii przerwana przez Kowalczyka (ŚLĄSK). Kontra i zbyt słabe uderzenie Ćwielonga (ŚLĄSK) po ziemi ze spokojem łapie Kaniecki (LECHIA).
73'
Kokosza faulował Dudę (LECHIA)
73'
Dośrodkowanie Wiśniewskiego (LECHIA) zatrzymał Kokoszka (ŚLĄSK)
74'
Świetna sytuacja Dudy (LECHIA), który zbyt słabo uderzył po ziemi
74'
Ćwielong (ŚLĄSK) na spalonym
75'
Brożek (LECHIA) zatrzymał akcję Sochy (ŚLĄSK)
75'
ŚLĄSK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Patejuk, w jego miejsce wchodzi Gikiewicz.
76'
Gospodarze wykorzystali już wszystkie zmiany. Trener Kaczmarek wciąż trzyma na boisku wyjściową jedenastkę.
76'
Bieniuk (LECHIA) głową wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Śląska
77'
Żółtą kartką za faul na Buzale został ukarany Socha (ŚLĄSK).
78'
Rzut wolny dla Lechii z 25 metra. Wiśniewski (LECHIA) uderzył ponad bramka.
79'
Faul Deleu (LECHIA) na Sobocie
80'
Sobota (ŚLĄSK) uderzył nad bramką Kanieckiego (LECHIA)
81'
Mila (ŚLĄSK) zagrał do... Buzały (LECHIA). Kontra Lechii powstrzymana
82'
Duda (LECHIA) stracił piłkę po aucie, Ćwielong (ŚLĄSK) faulowany przez Brożka.
83'
Pietrowski (LECHIA) faulowany przez Sochę (ŚLĄSK) w walce o górną piłkę
83'
Dośrodkowanie Mili (ŚLĄSK) w polu karnym, ale sytuację opanowali obrońcy
84'
Świetną sytuację na gola zmarnował Sobota (ŚLĄSK). Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego blisko zdobycia bramki był Ćwielong (ŚLĄSK), który uderzył obok słupka
85'
Indywidualna akcja Ricardinho (LECHIA), który minął obrońcę i dośrodkował z prawej strony, ale nieudanie
88'
[1:1] ŚLĄSK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ćwielong.
88'
Z rzutu wolnego Mila (ŚLĄSK) dośrodkował na głowę Ćwielonga (ŚLĄSK), który strącił piłkę wprost na Kanieckiego (LECHIA), a bramkarz Lechii przepuścił ją między nogami.
90'
Groźnie pod bramką Lechii. Kilka zablokowanych uderzeń Śląska, a następnie niecelny strzał Gikiewicza (ŚLĄSK)
90+1
Gikiewicz (ŚLĄSK) faulował Bieniuka (LECHIA)
90+2
Buzała (LECHIA) wpadł w pole karne Śląska, ale nie zdołał oddać strzału
Koniec meczu. Śląsk - Lechia 1:1 (0:0). Gdańszczanie rozegrali dobre spotkanie i byli stroną przeważającą, remis z pewnością bardziej cieszy gospodarzy.

16 GKS Bełchatów 23 2 8 13 12:32 14

* Zagłębie Lubin rozpoczęło sezon z trzema ujemnymi punktami za korupcję w sezonie 2005/06.

Tabela wprowadzona: 2013-04-23

Wyniki 23 kolejki

• Śląsk Wrocław - LECHIA GDAŃSK 1:1 (0:0)
  • Widzew Łódź - Piast Gliwice 1:1 (1:1)
  • Korona Kielce - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Bełchatów 1:1 (0:1)
  • Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:2 (1:0)
  • Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:1 (0:1)
  • Lech Poznań - Zagłębie Lubin 3:1 (2:1)
  • Ruch Chorzów - Polonia Warszawa 2:1 (0:0)

Opinie (185) 6 zablokowanych

• Widać, że brak GR11 to ogromny problem Lechii, nie ma kto strzelać bramek, oby wrócił w najbliższym czasie.

• 34 15

• Widac bylo ze ustawione 1-1 będzie (8)

Lechia gra straszną żenadę, same porażki w tej rundzie i ledwo remisy ustawione w meczach przyjaźni

za rok spadek!

• 45 92

• bramki po błędach bramkarzy tak oczywistych, że tylko naiwniacy wierzą w to że to był czysty mecz (2)

ustawiony remis bo inaczej byłaby kolejna porażka lechii

• 18 50

• Te specjalista z anki gdynia. A powiedz nam jeszcze po co nam teraz punkty.

• 25 2

• Napisał kibic najbardziej korupcyjnego klubu w Polsce

• 16 1

• Mało obiektywna opinia (2)

• 23 14

• (1)

ledwo remisy ? W 88 minucie z Polonia tracimy bramke, w 94 minucie u siebie z Pogonia tracimy bramke z karnego, teraz tez kilka minut przed koncem meczu tracimy bramke i to sa ''ledwo'' remisy ? Jezeli chodzi o gre to nie jest taka straszna... najbardziej brakuje stkutecznosci i odrobiny szczescia. Jedynie gdzie w pelni zasluzenie przegralismy to w Poznaniu i u siebie z Jagiellonia. W Gliwicach gralismy lepiej a nie moglismy strzelic bramki i po prostu to sie zemscilo... z Jaga u siebie po prostu oddalismy punkty za free.