Wiśniewski zrewanżował się za finał

6 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Mistrzowie Polski doznali drugiej porażki w tym sezonie i pierwszej w Tauron Basket Lidze. Mistrzowie Polski doznali drugiej porażki w tym sezonie i pierwszej w Tauron Basket Lidze.

AZS Koszalin pokonał we własnej hali Asseco Prokom Gdynia 96:82 (22:24, 23:21, 28:19, 23:18). Dla mistrzów Polski to już druga porażka w tym sezonie i pierwsza w rozgrywkach Tauron Basket Ligi. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył były zawodnik Trefla Sopot, Łukasz Wiśniewski.

93% 358 typowań ASSECO PROKOM Gdynia

ASSECO PROKOM: Koszarek 17, Szczotka 6, Ponitka 8, Khazzouh 7, Robinson 6 - Blassingame 14, Mahalbasić 12, Pamuła 8, Hrycaniuk 4, Witka 0.

AZS: Wiśniewski 21, Leończyk 20, Skibniewski 12, Robinson 11, Mielczarek 0 - Kuebler 16, Harris 13, Henry 3

Wynik spotkania otworzyli gospodarze po celnym trafieniu Pawła Leończyka. W pierwszych minutach trafiał także były zawodnik Trefla Sopot, Łukasz Wiśniewski natomiast gdynianie odpowiadali celnymi rzutami zza łuku w wykonaniu Łukasza KoszarkaMateusza Ponitki. Rezultat pierwszej odsłony cały czas oscylował wokół remisu z delikatnym wskazaniem na AZS, choć przy stanie 12:14 mistrzowie Polski po kolejnej trójce Koszarka zdołali wyjść na jednopunktowe prowadzenie.

Dwa szybkie trafienia Darrella Harrisa zdołały jednak przywrócić przewagę w ręce gospodarzy. Tuż przed końcem pierwszej kwarty ponownie gdynian na prowadzenie wyprowadził Jerel Blassingame, który najpierw wykorzystał akcję dwa plus jeden, a następnie jeszcze dwukrotnie zdobywał punkty z linii rzutów wolnych (24:20). Straty akademików przed drugą odsłoną do dwóch punktów zdołał zmniejszyć rzutem w ostatniej sekundzie... Michael Kuebler, który jeszcze w tamtym sezonie grał dla klubu z Gdyni.

To również on rzutem zza łuku dał ponowne prowadzenie koszalinianom zaraz po rozpoczęciu drugiej partii. Tym samym szybko odpowiedział jednak Piotr Pamuła (27:25), ale gospodarze również przez większość tej kwarty utrzymywali prowadzenie. Do przerwy był remis 45:45, ale po niej koszalinianie ponownie wyszli na prowadzenie, powiększając je stopniowo.

Na cztery minuty przed końcem trzeciej odsłony akademicy mieli już 10 punktów przewagi (61:51). Choć nadzieję na dogonienie rywali dwukrotnie dawał rzutami za trzy Koszarek (na początku czwartej kwarty po jego trafieniu Asseco Prokom przegrywał tylko 70:73), gospodarze zanotowali miażdżącą końcówkę 23:9 i zebrali swój pierwszy tegoroczny skalp w TBL rehabilitując się za inauguracyjną porażkę z Jeziorem Tarnobrzeg.

Asseco Prokom zagrał bez kontuzjowanego Drew Vineya, zaś ciężar zdobywania punktów wzięli na siebie Koszarek, Blassingame i Mahalbasić. Ich dwucyfrowe zdobycze okazały sie zbyt małe w starciu z dobrze dysponowanym AZS. Koszalinianie mieli lepszą skuteczność, a aż sześciu z nich uzyskało powyżej 10 punktów. Z bardzo dobrej strony pokazali się gdynianom: Kuebler, który na siedem rzutów z gry spudłował tylko raz (trafił wszystkie trzy próby zza łuku) oraz Wiśniewski, który choć miał gorszą skuteczność to swoim rywalom z ostatnich finałów TBL rzucił aż 21 punktów.

Przed zespołem Kestutisa Kemzury jeszcze sporo pracy. Z taką grą jak w Koszalinie (18 strat i skuteczność rzutów poniżej 50 procent) gdynianom będzie ciężko nie tylko w Eurolidze, ale także na krajowych parkietach.

Pozostałe mecze 2. kolejki TBL:
Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 70:83 (16:20, 15:25, 18:21, 21:17), Trefl Sopot - Start Gdynia 104:74 (32:22, 25:20, 25:12, 22:20) - przeczytaj relację, Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra 65:68 (15:18, 13:15, 20:19, 17:16), Jezioro Tarnobrzeg - Kotwica Kołobrzeg 94:90 (29:19, 14:20, 27:15, 24:36), Polpharma Starogard Gdański - Rosa Radom 87:80 (26:14, 17:30, 16:15, 28:21).

Trojmiasto.pl ma swoją redakcję w Gdyni!
Dzięki temu będziemy jeszcze bliżej mieszkańców Gdyni i ich problemów.
Pracujemy na trzecim piętrze Transatlantyka, przy
Placu Kaszubskim 17/307 zobacz na mapie Gdyni.
Piszcie do nas na adres
gdynia@trojmiasto.pl, dzwońcie pod nr 58 321 95 50 lub po prostu przychodźcie.

Opinie (34) 3 zablokowane

• Koszarek gratulujemy decyzji :D

Powodzenia na Eurolidze haha :D :D :D

• 66 12

• Niestety, ale z Koszalina wracamy na Kotarze...