Wiadomości

Sopot bez Verve 10K Run, ale z półmaratonem

Sopot nie wycofuje się z rozwoju biegu półmaratońskiego, choć pracuje nad inną formułą organizacji imprezy, która w tym roku miała premierę w maju.
Sopot nie wycofuje się z rozwoju biegu półmaratońskiego, choć pracuje nad inną formułą organizacji imprezy, która w tym roku miała premierę w maju. fot. Trojmiasto.pl

Nie odbędzie się druga edycja Verve 10K Run Sopot. Bez zmian pozostają plany miasta względem półmaratonu, choć obie imprezy były organizowane przez tę samą agencję. Wkrótce ma zostać złożony oficjalny wniosek o prawo do przeprowadzenia mistrzostw świata w biegu na tym drugim dystansie.Gdzie w Trójmieście organizują najlepsze biegi?

nie ma reguły, wszędzie zdarzają się lepsze i gorsze zawody 15%
najlepsze pewnie byłyby te, które trzy miasta organizowałyby wspólnie 16%
w Sopocie 11%
w Gdyni 44%
w Gdańsku 14%
zakończona Łącznie głosów: 127
Krótka była współpraca Sport Evolution i Sopotu. Zaledwie po przeprowadzeniu dwóch wspólnych imprez strony poróżniły się o pieniądze.

- Agencja Sport Evolution była organizatorem PKO Półmaratonu, który odbył się w Sopocie w maju 2015 roku. Gmina Miasta Sopotu zgłosiła zastrzeżenia do rozliczenia imprezy przedstawionego przez Sport Evolution. Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy kompletu dokumentacji dotyczącej rozliczenia finansowego biegu. Obecnie prowadzone są rozmowy pomiędzy Gminą a agencją Sport Evolution - wyjaśnia Magdalena Czarzyńska-Jachim, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Sopotu.
PONAD TYSIĄC OSÓB W WIETRZNYM PÓŁMARATONIE W SOPOCIE

Jednym z następstw sporu była rezygnacja z przeprowadzenia drugiej odsłony biegu Verve, która była zaplanowana na październik tego roku.

- Gmina nie zerwała umowy na organizację październikowego biegu, ponieważ taka umowa nie została przez strony zawarta - dodaje Czarzyńska-Jachim.
Jednak w marcu deklaracje były zupełnie inne. Nie tylko miał rozwijać się bieg na 10 kilometrów, ale przede wszystkim Sopot miał stać się areną mistrzostw świata w półmaratonie w 2018 roku.

- Wspólnie z Sopotem zorganizowaliśmy w ubiegłym roku bardzo udany bieg na 10 kilometrów pod nazwą Verve Sopot 10k. Cieszymy się, że nasza współpraca z Sopotem rozwija się o kolejną prestiżową imprezę biegową. PKO Półmaraton Sopot to też spore wyzwanie, ale my lubimy wyzwania. Nasz cel to mistrzostwa świata w półmaratonie w 2018 roku - mówił jeszcze w marcu Michał Drelich, dyrektor zarządzający Sport Evolution.
SOPOT CHCE MISTRZOSTW ŚWIATA W 2018 ROKU

Tak wyglądał pierwszy półmaraton w Sopocie.Wspólnym sukcesem Sopotu i Sport Evolution było zorganizowanie w 2014 roku wspomnianego biegu na 10 km. Ukończyło go 1736 uczestników. Wśród startujących była Paula Radcliffe. Brytyjka to ikona biegania i rekordzistka świata w maratonie. 41-latka sopockie zawody ukończyła na 4. pozycji wśród kobiet i wypowiadała się o nich w samych superlatywach.

RADCLIFFE O BIEGU VERVE 10K RUNN W SOPOCIE: TO ŚWIETNE MIEJSCE DO BIEGANIA

W maju odbył się pierwszy sopocki półmaraton. Na starcie zgromadził ponad tysiąc uczestników. Umowa z tytularnym sponsorem - PKO Bank Polski - na organizację tej imprezy została podpisana na trzy lata. Czy ta impreza może podzielić los Verve 10K Run? Sopot zaprzecza.

- Miasto nadal planuje organizacje biegów, w tym półmaratonów w przyszłości oraz jest w finalnej fazie aplikowania o mistrzostwa świata - zapewnia rzecznik Czarzyńska-Jachim.
Wypracowana ma zostać nowa formuła organizacyjna. Przy półmaratonie Sopot będzie współdziałać z Ergo Areną. To przy tym obiekcie finiszował tegoroczny bieg. Koordynatorem organizacji kolejnej imprezy ma zostać Kamil Kukułka, który pełnił tę funkcję także podczas halowych mistrzostw świata 2014 w Sopocie.

W 2014 roku Sopot i Sport Evolution zorganizowały bieg na 10 kilometrów.

Opinie (14) 3 zablokowane

 • Jak na bieg 10km , wpisowe dośc wysokie, szczególnie blado wypada w porównaniu z Biegiem Westerplatte czy PZU Maraton w Gdańsku

  i ten podział wysokości wpisowego na mieszkanców Sopotu i resztę....

  Na dodatek pokłócili sie o kasę.

  • 18 1

 • poklocili sie o kase na polmaratonie dla ścislości

  • 1 1

 • żenada.

  Ile oni dokładnie zarabiają? Niech opublikują przychody. Niech uczestnicy wiedzą jak się z nich zdziera skórę. Kiedy słyszy się takie newsy to aż chce się biegać gdzie indziej. Cwaniaczki.

  • 6 0

 • W przypadku tej i innych imprez biegowych:sponsorów masa, tytularnych także. A wpisowe,

  jakby ich nie było. Ja rozumiem, że bieganie jest popularne, ale dlaczego przy tym ciepełku wszyscy chca się bardzo mocno ogrzać (czytaj - zarobić bardzo dużo). Nagle organizatorów poprzybywało i w każdym miasteczku (o miastach nie mówiąc) są biegi. Jak 10 lat temu była tylko dycha w Gdyni, Bieg Westerplatte i Maraton Solidarności w Gdańśku, tak teraz można przebierać...

  • 11 0

 • TOP 3 tegorocznych biegów w Trójmiescie

  1.PZU Maraton
  2.Westerplatte
  3.Świetojański
  Najbardziej hardkorowy to Maraton Solidarności (ze względu na temp pow 30st)

  zostały w tym roku do zaliczenia Pólmaraton w Gdańsku i Bieg Niepodległości w Gdyni.

  Wiem ze "fejsbukowym biegaczom" najbardziej podoba sie dreptanie w tłoku po bulwarze i skwerku, ale obiektywnie mogą sie wypowiedzieć ci co biegli w kazdym z nich.

  • 5 1

 • artykuł jest nieprecyzyjny

  Brytyjka nie zajęła 4 miejsca w zawodach, tylko dalszą pozycję. Czwarta była w klasyfikacji kobiet. To chyba jest róźnica.

  Odpowiedź redakcji:

  Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Treść została poprawiona.

  • 3 2

 • Maraton Solidarności

  Biegłem w MAratonie Solidarności i chyba to był mój najtrudniejszy bieg. W słońcu to temperatura była jeszcze większa ;) większość trasy była na rozgrzanym asfalcie w pełnym słońcu więc warunki były naprawdę hardcorowe

  • 3 1

 • róbta se maratony, półmaratony, ćwierćmaratony, półćwierćmaratony...

  ... ćwierććwierci maratony itp. itd., ale nie blokujta pół miasta. biegajta se po lesie lub nad morzem, a ulice zostawta dla samochodziarzy i rowerzystów ;)

  • 4 9

 • Półmaraton 2016

  Oczekuję od miasta obrony tytułu Mistrza Sopotu w przyszłym roku!

  • 0 3

 • W Sopocie temp asfaltu była powyzej 40st

  tak przynajmniej było na wyswietlaczu temp przy ulicy
  :)
  Była katorga ale jaka satysfakcja na mecie w Gdańsku, choc czas o 15 minut gorszy od życiówki.

  • 1 1

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane