Wybrzeże słabsze od MMTS Kwidzyn

Torus Wybrzeże Gdańsk

Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk ulegli we własnej hali MMTS Kwidzyn 28:30 (10:16). O porażce gospodarzy zadecydowała fatalna postawa między 10. a 23. minutą, gdy stracili dziesięć bramek nie trafiając ani jednej. Mimo lepszej postawy po przerwie, strat nie udało się odrobić i w Mikołajki punkty ze sobą zabrali do Kwidzyna goście. Czerwono-biało-niebiescy wciąż pozostają z tylko jednym zwycięstwem w Superlidze.

WYBRZEŻE

Chmieliński, Plaszczak - Rakowski 3, Nilsson 2, Mogielnicki 5, Abram 1, Rogulski 6, Sulej 1, Kornecki 4, Kondratiuk, Jasowicz, Adamski 5, Papaj 1

MMTS

Kiepulski - Łangowski 5, Nogowski 6, Mroczkowski 3, Peret 4, Seroka 5, Zadura 4, Rosiak 1, Pilitowski, Sadowski 2

Damian Wleklak
Pomeczowy dwugłos trenerów
DAMIAN WLEKLAK (Wybrzeże):
Zagraliśmy fatalnie w pierwszej połowie. Próbowaliśmy wrócić do gry, było dużo walki z naszej strony po przerwie, ale dzisiejsi rywale to zbyt doświadczony zespół, by wypuścić taką szansę. Próbowaliśmy wszystkich wariantów, ale przegraliśmy ten mecz przede wszystkim w głowach.

Krzysztof Kotwicki

KRZYSZTOF KOTWICKI (MMTS):
Gratuluję gdańszczanom walki do końca. Wybrzeże to nieobliczalny zespół i nie było mowy o odpuszczaniu z naszej strony pomimo przewagi. Jesteśmy w dołku psychicznym po ostatnich spotkaniach, jak chociażby trzy dni temu, gdy mimo dobrej gry w Puławach, oddaliśmy punktu za darmo. Liczę na to, że dzisiejszy mecz będzie dla nas przełamaniem.

[ICO]
Przypomnijmy, że Wybrzeże gra bez Marcina Lijewskiego, który otrzymał zgodę na występy w Azjatyckiej Lidze Mistrzów, której rozgrywki zakończy w niedzielę. Z kolei goście przyjechali nad morze bez kontuzjowanego Tomasza Klingera.
[ICO]
Na 10 minut przed meczem sektor dopingujący utworzyli jedynie kibice gości, których jest około 80. To oni głośno dopingując "rządzą" teraz gdańską halą.
[ICO]
"Jesteśmy u siebie" - śpiewają kibice gości
[ICO]
Z sektora gości podczas prezentacji zespołów poleciały serpentyny. Na trybunach pojawiła się także grupa dopingująca Wybrzeża, lecz mniej liczna. Czy pociągnie do dopingu pozostałych kibiców w hali i poprowadzą oni gdańszczan do wygranej w derbach Pomorza?
Wyjściowe składy:

Chmieliński (WYBRZEŻE) - Rakowski (WYBRZEŻE), Nilsson (WYBRZEŻE), Mogielnicki (WYBRZEŻE), Abram (WYBRZEŻE), Rogulski (WYBRZEŻE), Sulej
(WYBRZEŻE)

Kiepulski (MMTS) - Łangowski (MMTS), Nogowski (MMTS), Mroczkowski (MMTS), Peret (MMTS), Seroka (MMTS), Zadura
(MMTS)

1'
Początek meczu
[ICO]
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Nogowski (MMTS).
2'
Nad bramką rzuca Mogielnicki (WYBRZEŻE)
[ICO]
3'
[1:1] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE), który trafia po koźle
[ICO]
3'
[2:1] Bramkę zdobywa Abram (WYBRZEŻE).
[ICO]
4'
Żółtą kartką otrzymuje Nilsson (WYBRZEŻE).
[ICO]
4'
[2:2] Bramkę zdobywa Mroczkowski (MMTS).
[ICO]
4'
Nilsson (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
5'
Żółtą kartką otrzymuje Łangowski (MMTS).
[ICO]
5'
Żółtą kartką otrzymuje Seroka (MMTS).
6'
Od początku meczu ostra gra z obu stron
[ICO]
6'
Rosiak (MMTS) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
7'
[3:2] Bramkę zdobywa Mogielnicki (WYBRZEŻE).
[ICO]
8'
[4:2] Bramkę zdobywa Rakowski (WYBRZEŻE).
[ICO]
10'
[5:2] Bramkę zdobywa Sulej (WYBRZEŻE).
[ICO]
11'
[5:3] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Rosiak (MMTS).
[ICO]
12'
[5:4] Bramkę po potężnym rzucie zdobywa Zadura (MMTS).
12'
Kiepulski (MMTS) broni rzut Korneckiego (WYBRZEŻE)
[ICO]
13'
[5:5] Bramkę zdobywa Mroczkowski (MMTS) i z 5:2 zrobiło się 5:5
[ICO]
14'
[5:6] Czwartą bramkę z rzędu dla gości zdobywa Zadura (MMTS).
[ICO]
15'
[5:7] Bramkę zdobywa Peret (MMTS).
[ICO]
15'
Przerwa na żądanie (WYBRZEŻE). Gdańszczanie stracili pięć bramek z rzędu pomiędzy 11. a 15. minutą
16'
Kiepulski (MMTS) broni rzut Wybrzeża, a chwilę później na wysokości zadania stanął jego vis-a-vis Chmieliński (WYBRZEŻE)
[ICO]
16'
[5:8] Bramkę zdobywa Łangowski (MMTS).
[ICO]
17'
[5:9] Bramkę zdobywa Peret (MMTS). To już siódma z rzędu stracona bramka przez gdańszczan!
[ICO]
18'
[5:10]
20'
Gdańszczanie zupełnie nie radzą sobie w ataku, a spore problemy mają także w defensywie. MMTS po osiągnięciu bezpiecznej przewagi zaczął spokojnie rozgrywać piłkę
[ICO]
20'
[5:11] Bramkę zdobywa Mroczkowski (MMTS).
[ICO]
21'
[ICO]
22'
[5:12] Bramkę zdobywa Łangowski (MMTS). To dziesiąte trafienie z rzędu dla gości
[ICO]
22'
"Gramy u siebie" - znów śpiewają kibice gości
23'
Kiepulski (MMTS) broni rzut Nilssona (WYBRZEŻE), a już wydawało się, że piłka wpadnie do bramki i przerwie passę kwidzynian
[ICO]
23'
Łangowski (MMTS) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
23'
[6:12] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
[ICO]
24'
[7:12] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
[ICO]
25'
[7:13] Bramkę zdobywa Zadura (MMTS).
[ICO]
25'
[8:13] Bramkę zdobywa Nilsson (WYBRZEŻE), który zmieścił piłkę przy samym słupku
[ICO]
26'
[8:14] Bramkę zdobywa Łangowski (MMTS), który po raz kolejny wchodzi w gdańską defensywę jak w przysłowiowe masło
[ICO]
27'
NIlsson (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
27'
[8:15] Bramkę zdobywa Nogowski (MMTS).
[ICO]
27'
[8:16] Bramkę potężnym rzutem z dystansu zdobywa Łangowski (MMTS).
[ICO]
29'
Peret (MMTS) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
29'
[9:16] Bramkę z rzutu karnego po faulu na Mogielnickim zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
[ICO]
29'
Przerwa na żądanie (MMTS).
30'
Kornecki (WYBRZEŻE) trafia piłką do bramki, ale wcześniej rozbrzmiał gwizdek sędziego po faulu gości
[ICO]
30'
[10:16] Bramkę zdobywa Mogielnicki (WYBRZEŻE).
30'
Koniec I połowy. Wybrzeże - MMTS 10:16
30'
Wybrzeże dobrze zaczęło dzisiejszy mecz, ale później gdańszczanie zanotowali fatalny przestój. Na dodatek dobrze bronił Kiepulski (MMTS) i goście zdołali wypracować serię 10:0 pomiędzy 10. a 22. minutą. Sześć bramek dla zdecydowanie lepiej grającego MMTS to spora zaliczka.
31'
Rozpoczęła się II połowa
[ICO]
31'
[11:16] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
[ICO]
31'
[11:17] Bramkę zdobywa Zadura (MMTS).
[ICO]
32'
[12:17] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
32'
Nogowski (MMTS) rzuca nad bramką
[ICO]
33'
[13:17] Bramkę zdobywa Nilsson (WYBRZEŻE).
33'
Plaszczak (WYBRZEŻE) obronił rzut Pilitowskiego (MMTS)
34'
Abram (WYBRZEŻE) trafił z kąta prosto w bramkarza
34'
Faulowany Rogulski (WYBRZEŻE), będzie rzut karny
34'
Kiepulski (MMTS) broni rzut karny Rogulskiego (WYBRZEŻE)
[ICO]
36'
[13:18] Bramkę zdobywa Łangowski (MMTS).
36'
Strata gdańszczan w ataku. Wybrzeże ma teraz spory problem z przebiciem się przez defensywę gości
[ICO]
37'
[13:19] Bramkę zdobywa Peret (MMTS).
[ICO]
38'
38'
Rogulski (WYBRZEŻE) faulem przerywa kontrę gości, będzie rzut karny dla MMTS
[ICO]
38'
Rogulski (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę.
38'
Rosiak (MMTS) z 7. metra rzuca nad bramką Plaszczaka (WYBRZEŻE)
[ICO]
39'
[14:19] Bramkę zdobywa Adamski (WYBRZEŻE).
[ICO]
40'
[14:20] Bramkę zdobywa Nogowski (MMTS).
[ICO]
40'
[15:20] Bramkę zdobywa Adamski (WYBRZEŻE).
[ICO]
41'
[ICO]
41'
[16:20] Bramkę zdobywa Papaj (WYBRZEŻE).
[ICO]
41'
[16:21] Bramkę zdobywa Peret (MMTS).
[ICO]
42'
[17:21] Bramkę zdobywa Adamski (WYBRZEŻE).
[ICO]
42'
[17:22] Bramkę zdobywa Seroka (MMTS).
[ICO]
43'
[18:22] Bramkę zdobywa Mogielnicki (WYBRZEŻE).
[ICO]
44'
[19:22] Bramkę zdobywa Rakowski (WYBRZEŻE).
[ICO]
44'
[19:23] Bramkę zdobywa Nogowski (MMTS).
46'
Plaszczak (WYBRZEŻE) broni rzut Seroki (MMTS)
[ICO]
47'
[20:23] Bramkę sprytnym niskim rzutem z dystansu zdobywa Adamski (WYBRZEŻE).
47'
Szansa na udaną kontrę Wybrzeża uciekła ze zbyt dalekim podaniem do Rakowskiego (WYBRZEŻE)
49'
Rzut karny dla MMTS
[ICO]
49'
[20:24] Bramkę zdobywa Nogowski (MMTS) pokonał Plaszczaka rzutem z 7. metra
[ICO]
49'
[ICO]
50'
[21:24] Bramkę zdobywa Mogielnicki (WYBRZEŻE). Potężny rzut nad głową Kiepulskiego!
[ICO]
50'
[21:25] Bramkę zdobywa Seroka (MMTS).
[ICO]
50'
[22:25] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
[ICO]
50'
[22:26] Bramkę zdobywa Seroka (MMTS).
[ICO]
50'
Papaj (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę.
51'
Kiepulski (MMTS) broni rzut Adamskiego (WYBRZEŻE)
[ICO]
52'
[22:27] Bramkę zdobywa Sadowski (MMTS).
[ICO]
52'
[23:27] Bramkę zdobywa Adamski (WYBRZEŻE).
[ICO]
53'
[23:28] Bramkę zdobywa Sadowski (MMTS).
53'
Fatalnie przestrzelił Adamski (WYBRZEŻE) posyłając piłkę obok słupka
[ICO]
54'
[24:28] Bramkę zdobywa Rakowski (WYBRZEŻE).
54'
Udana interwencja Plaszczaka (WYBRZEŻE)
[ICO]
55'
Po starciu z rywalem na parkiecie leży Rogulski (WYBRZEŻE), któremu udzielana jest pomoc medyczna
55'
Kołowy gdańszczan zdołał wstać o własnych siłach, na szczęście nie wygląda to na poważniejszy uraz
55'
Adamski (WYBRZEŻE) rzuca mocno, ale prosto w ręce Kiepulskiego (MMTS)
[ICO]
56'
[24:29] Bramkę zdobywa Nogowski (MMTS).
[ICO]
57'
[25:29]
[ICO]
59'
[26:29] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
[ICO]
59'
[26:30] Bramkę zdobywa Seroka (MMTS).
[ICO]
59'
[27:30] Bramkę zdobywa Mogielnicki (WYBRZEŻE).
[ICO]
60'
[28:30] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
[ICO]
60'
Przerwa na żądanie (MMTS). 7 sekund do końca meczu
60'
Koniec meczu. MMTS pokonał Wybrzeże 30:28 (16:10). Mimo lepszej gry po przerwie, gdańszczanom nie udało się odrobić strat z fatalnej pierwszej połowy.