Wybrzeże słabsze od MMTS Kwidzyn

Rafał Sumowski
6 grudnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk ulegli we własnej hali MMTS Kwidzyn 28:30 (10:16). O porażce gospodarzy zadecydowała fatalna postawa między 10. a 23. minutą, gdy stracili dziesięć bramek nie trafiając ani jednej. Mimo lepszej postawy po przerwie, strat nie udało się odrobić i w Mikołajki punkty ze sobą zabrali do Kwidzyna goście. Czerwono-biało-niebiescy wciąż pozostają z tylko jednym zwycięstwem w Superlidze.

Chmieliński, Plaszczak - Rakowski 3, Nilsson 2, Mogielnicki 5, Abram 1, Rogulski 6, Sulej 1, Kornecki 4, Kondratiuk, Jasowicz, Adamski 5, Papaj 1

Miejsce: Hala AWFiS
Sędziowie: Baranowski, Lemanowicz
Widzów: 1000
Kiepulski - Łangowski 5, Nogowski 6, Mroczkowski 3, Peret 4, Seroka 5, Zadura 4, Rosiak 1, Pilitowski, Sadowski 2

Damian Wleklak Damian Wleklak
Pomeczowy dwugłos trenerów
DAMIAN WLEKLAK (Wybrzeże):
Zagraliśmy fatalnie w pierwszej połowie. Próbowaliśmy wrócić do gry, było dużo walki z naszej strony po przerwie, ale dzisiejsi rywale to zbyt doświadczony zespół, by wypuścić taką szansę. Próbowaliśmy wszystkich wariantów, ale przegraliśmy ten mecz przede wszystkim w głowach.

Krzysztof Kotwicki Krzysztof Kotwicki

KRZYSZTOF KOTWICKI (MMTS):
Gratuluję gdańszczanom walki do końca. Wybrzeże to nieobliczalny zespół i nie było mowy o odpuszczaniu z naszej strony pomimo przewagi. Jesteśmy w dołku psychicznym po ostatnich spotkaniach, jak chociażby trzy dni temu, gdy mimo dobrej gry w Puławach, oddaliśmy punktu za darmo. Liczę na to, że dzisiejszy mecz będzie dla nas przełamaniem.

Przypomnijmy, że Wybrzeże gra bez Marcina Lijewskiego, który otrzymał zgodę na występy w Azjatyckiej Lidze Mistrzów, której rozgrywki zakończy w niedzielę. Z kolei goście przyjechali nad morze bez kontuzjowanego Tomasza Klingera.
Na 10 minut przed meczem sektor dopingujący utworzyli jedynie kibice gości, których jest około 80. To oni głośno dopingując "rządzą" teraz gdańską halą.
"Jesteśmy u siebie" - śpiewają kibice gości
Z sektora gości podczas prezentacji zespołów poleciały serpentyny. Na trybunach pojawiła się także grupa dopingująca Wybrzeża, lecz mniej liczna. Czy pociągnie do dopingu pozostałych kibiców w hali i poprowadzą oni gdańszczan do wygranej w derbach Pomorza?
Wyjściowe składy:

Chmieliński (WYBRZEŻE) - Rakowski (WYBRZEŻE), Nilsson (WYBRZEŻE), Mogielnicki (WYBRZEŻE), Abram (WYBRZEŻE), Rogulski (WYBRZEŻE), Sulej
(WYBRZEŻE)

Kiepulski (MMTS) - Łangowski (MMTS), Nogowski (MMTS), Mroczkowski (MMTS), Peret (MMTS), Seroka (MMTS), Zadura
(MMTS)

1'
Początek meczu
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Nogowski (MMTS).
2'
Nad bramką rzuca Mogielnicki (WYBRZEŻE)
3'
[1:1] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE), który trafia po koźle
3'
[2:1] Bramkę zdobywa Abram (WYBRZEŻE).
4'
Żółtą kartką otrzymuje Nilsson (WYBRZEŻE).
4'
[2:2] Bramkę zdobywa Mroczkowski (MMTS).
wykluczenie
4'
Nilsson (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę.
5'
Żółtą kartką otrzymuje Łangowski (MMTS).
5'
Żółtą kartką otrzymuje Seroka (MMTS).
6'
Od początku meczu ostra gra z obu stron
wykluczenie
6'
Rosiak (MMTS) otrzymuje dwuminutową karę.
7'
[3:2] Bramkę zdobywa Mogielnicki (WYBRZEŻE).
8'
[4:2] Bramkę zdobywa Rakowski (WYBRZEŻE).
10'
[5:2] Bramkę zdobywa Sulej (WYBRZEŻE).
11'
[5:3] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Rosiak (MMTS).
12'
[5:4] Bramkę po potężnym rzucie zdobywa Zadura (MMTS).
12'
Kiepulski (MMTS) broni rzut Korneckiego (WYBRZEŻE)
13'
[5:5] Bramkę zdobywa Mroczkowski (MMTS) i z 5:2 zrobiło się 5:5
14'
[5:6] Czwartą bramkę z rzędu dla gości zdobywa Zadura (MMTS).
15'
[5:7] Bramkę zdobywa Peret (MMTS).
czas
15'
Przerwa na żądanie (WYBRZEŻE). Gdańszczanie stracili pięć bramek z rzędu pomiędzy 11. a 15. minutą
16'
Kiepulski (MMTS) broni rzut Wybrzeża, a chwilę później na wysokości zadania stanął jego vis-a-vis Chmieliński (WYBRZEŻE)
16'
[5:8] Bramkę zdobywa Łangowski (MMTS).
17'
[5:9] Bramkę zdobywa Peret (MMTS). To już siódma z rzędu stracona bramka przez gdańszczan!
18'
[5:10]
20'
Gdańszczanie zupełnie nie radzą sobie w ataku, a spore problemy mają także w defensywie. MMTS po osiągnięciu bezpiecznej przewagi zaczął spokojnie rozgrywać piłkę
20'
[5:11] Bramkę zdobywa Mroczkowski (MMTS).
21'
22'
[5:12] Bramkę zdobywa Łangowski (MMTS). To dziesiąte trafienie z rzędu dla gości
22'
"Gramy u siebie" - znów śpiewają kibice gości
23'
Kiepulski (MMTS) broni rzut Nilssona (WYBRZEŻE), a już wydawało się, że piłka wpadnie do bramki i przerwie passę kwidzynian
wykluczenie
23'
Łangowski (MMTS) otrzymuje dwuminutową karę.
23'
[6:12] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
24'
[7:12] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
25'
[7:13] Bramkę zdobywa Zadura (MMTS).
25'
[8:13] Bramkę zdobywa Nilsson (WYBRZEŻE), który zmieścił piłkę przy samym słupku
26'
[8:14] Bramkę zdobywa Łangowski (MMTS), który po raz kolejny wchodzi w gdańską defensywę jak w przysłowiowe masło
wykluczenie
27'
NIlsson (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę.
27'
[8:15] Bramkę zdobywa Nogowski (MMTS).
27'
[8:16] Bramkę potężnym rzutem z dystansu zdobywa Łangowski (MMTS).
wykluczenie
29'
Peret (MMTS) otrzymuje dwuminutową karę.
29'
[9:16] Bramkę z rzutu karnego po faulu na Mogielnickim zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
czas
29'
Przerwa na żądanie (MMTS).
30'
Kornecki (WYBRZEŻE) trafia piłką do bramki, ale wcześniej rozbrzmiał gwizdek sędziego po faulu gości
30'
[10:16] Bramkę zdobywa Mogielnicki (WYBRZEŻE).
30'
Koniec I połowy. Wybrzeże - MMTS 10:16
30'
Wybrzeże dobrze zaczęło dzisiejszy mecz, ale później gdańszczanie zanotowali fatalny przestój. Na dodatek dobrze bronił Kiepulski (MMTS) i goście zdołali wypracować serię 10:0 pomiędzy 10. a 22. minutą. Sześć bramek dla zdecydowanie lepiej grającego MMTS to spora zaliczka.
31'
Rozpoczęła się II połowa
31'
[11:16] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
31'
[11:17] Bramkę zdobywa Zadura (MMTS).
32'
[12:17] Bramkę zdobywa Kornecki (WYBRZEŻE).
32'
Nogowski (MMTS) rzuca nad bramką
33'
[13:17] Bramkę zdobywa Nilsson (WYBRZEŻE).
33'
Plaszczak (WYBRZEŻE) obronił rzut Pilitowskiego (MMTS)
34'
Abram (WYBRZEŻE) trafił z kąta prosto w bramkarza
34'
Faulowany Rogulski (WYBRZEŻE), będzie rzut karny
34'
Kiepulski (MMTS) broni rzut karny Rogulskiego (WYBRZEŻE)
36'
[13:18] Bramkę zdobywa Łangowski (MMTS).
36'
Strata gdańszczan w ataku. Wybrzeże ma teraz spory problem z przebiciem się przez defensywę gości
37'
[13:19] Bramkę zdobywa Peret (MMTS).
wykluczenie
38'
38'
Rogulski (WYBRZEŻE) faulem przerywa kontrę gości, będzie rzut karny dla MMTS
wykluczenie
38'
Rogulski (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę.
38'
Rosiak (MMTS) z 7. metra rzuca nad bramką Plaszczaka (WYBRZEŻE)
39'
[14:19] Bramkę zdobywa Adamski (WYBRZEŻE).
40'
[14:20] Bramkę zdobywa Nogowski (MMTS).
40'
[15:20] Bramkę zdobywa Adamski (WYBRZEŻE).
czas
41'
41'
[16:20] Bramkę zdobywa Papaj (WYBRZEŻE).
41'
[16:21] Bramkę zdobywa Peret (MMTS).
42'
[17:21] Bramkę zdobywa Adamski (WYBRZEŻE).
42'
[17:22] Bramkę zdobywa Seroka (MMTS).
43'
[18:22] Bramkę zdobywa Mogielnicki (WYBRZEŻE).
44'
[19:22] Bramkę zdobywa Rakowski (WYBRZEŻE).
44'
[19:23] Bramkę zdobywa Nogowski (MMTS).
46'
Plaszczak (WYBRZEŻE) broni rzut Seroki (MMTS)
47'
[20:23] Bramkę sprytnym niskim rzutem z dystansu zdobywa Adamski (WYBRZEŻE).
47'
Szansa na udaną kontrę Wybrzeża uciekła ze zbyt dalekim podaniem do Rakowskiego (WYBRZEŻE)
49'
Rzut karny dla MMTS
49'
[20:24] Bramkę zdobywa Nogowski (MMTS) pokonał Plaszczaka rzutem z 7. metra
wykluczenie
49'
50'
[21:24] Bramkę zdobywa Mogielnicki (WYBRZEŻE). Potężny rzut nad głową Kiepulskiego!
50'
[21:25] Bramkę zdobywa Seroka (MMTS).
50'
[22:25] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
50'
[22:26] Bramkę zdobywa Seroka (MMTS).
wykluczenie
50'
Papaj (WYBRZEŻE) otrzymuje dwuminutową karę.
51'
Kiepulski (MMTS) broni rzut Adamskiego (WYBRZEŻE)
52'
[22:27] Bramkę zdobywa Sadowski (MMTS).
52'
[23:27] Bramkę zdobywa Adamski (WYBRZEŻE).
53'
[23:28] Bramkę zdobywa Sadowski (MMTS).
53'
Fatalnie przestrzelił Adamski (WYBRZEŻE) posyłając piłkę obok słupka
54'
[24:28] Bramkę zdobywa Rakowski (WYBRZEŻE).
54'
Udana interwencja Plaszczaka (WYBRZEŻE)
kontuzja
55'
Po starciu z rywalem na parkiecie leży Rogulski (WYBRZEŻE), któremu udzielana jest pomoc medyczna
55'
Kołowy gdańszczan zdołał wstać o własnych siłach, na szczęście nie wygląda to na poważniejszy uraz
55'
Adamski (WYBRZEŻE) rzuca mocno, ale prosto w ręce Kiepulskiego (MMTS)
56'
[24:29] Bramkę zdobywa Nogowski (MMTS).
57'
[25:29]
59'
[26:29] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
59'
[26:30] Bramkę zdobywa Seroka (MMTS).
59'
[27:30] Bramkę zdobywa Mogielnicki (WYBRZEŻE).
60'
[28:30] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE).
czas
60'
Przerwa na żądanie (MMTS). 7 sekund do końca meczu
60'
Koniec meczu. MMTS pokonał Wybrzeże 30:28 (16:10). Mimo lepszej gry po przerwie, gdańszczanom nie udało się odrobić strat z fatalnej pierwszej połowy.

Wyniki 12 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - MMTS Kwidzyn 28:30 (10:16)
  • Nielba Wągrowiec - Orlen Wisła Płock 22:41 (11:19)
  • Vive Tauron Kielce - Gaz-System Pogoń Szczecin 45:24 (20:14)
  • Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 30:30 (14:15)
  • Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 22:26 (11:13)
  • Azoty Puławy - PGE Stal Mielec 33:35 (21:20)

Opinie (48)

• (4)

Witamy w 1 lidze, to dopiero siara nie mogą poradzić sobie z słabym Kwidzynem to z kim chcą wygrać z Kielcami, Płockiem chyba żarty jak pisałem tak to jest jak się gra składem z 1 ligi ten sam błąd popełniła Legionovia i wylądowała w 1 lidze jak się nie ma kasy to nie należy pchać się do ekstraligi i nie robić obciachu.

• 21 9

• (1)

Przestań się mazać,jeszcze cała runda przed nami i damy radę się utrzymać takie jest moje zdanie !!! A obciachowy to ty jesteś kibić a nie Wybrzeże w Superlidze !!! Bez pozdrowień i odbioru !!!

• 5 12

• byłeś na meczu bo chyba nie jak piszesz taki piardy ty na pewno znasz sie na piłce recznej to jacię pozdrawim a jak ja chodziłe na wielkie Wybrzeże to ty biegałeś w sandałkach i podkolanówkach to były mecze ale co ty o tym wiesz panie Grzecho!!!

• 6 6

• "..nie mogą poradzić sobie z słabym Kwidzynem"
      Gdyby Kwidzyn, który napsuł już krwi wielu topowym zespołom SL
      jest słabiutki, to masz wiedzę o ręcznej...
      Ale nie usprawiedliwia to chłopków z "Wybrzeża" pt. "Od 5:2 do...5:12"

• 11 1

• Marcin - wracaj, potrzebujemy Ciebie!!!!! (1)

• (5)

Poza tym, że przegraliśmy uważam, że skandaliczny jest ten cały klub młode wybrzeże. Banda kiboli, co to znaczy, że skandują "taki ch..j" i nikt nie reaguje. Powinni ich od razu wywalić. Strach przychodzić na mecze. Kiedyś tego nie było. Poza tym, w kontraście do kwidzyńskich kibiców wypadli żałośnie. Powinni się uczyć - kultury przede wszystkim. Mam nadzieje, że zarząd coś z tym zrobi i ich więcej nie ujrzymy. Po meczu szwendają się między autami, bluzgają, szarpią... Co to ma być? Przestaję być dumnym, że chodzę na ręczną.

• 33 13

• kibice TAK, kibolom NIE!

wracajcie w tych swoich czarnych bluzach na stadiony!

• Żużel im zamknęli (1)

To się biedaczki nie mają gdzie podziać.

• 13 4

• to z lechii nie z żużla

• 0 11

• Dobry mecz, żal bo znowu bez zwycięstwa! (5)

Ogólnie bardzo fajne widowisko, żywiołowa i twarda gra czyli tak jak powinno być. Atmosfera na trybunach bardzo dobra, doping niezły z obu stron chyba po raz pierwszy w tym sezonie, dało się odczuć klimat ekstraklasy!
    Szkoda trochę tych słownych zaczepek i niepotrzebnie kilka razy coś się z trybun wyrwało kibicom. Niepotrzebnie też kibice Kwidzyna pokazywali "pewne " gesty, wtórując śpiewem "...gramy u siebie .." itd.
    Kilku z nich wyraźnie przesadziło z procentowymi trunkami, co z pewnością miało wpływ na ich zachowanie i realną ocenę sytuacji.

• 17 5

• Na moje oko, to widzów spoko 1.300!

• 4 4

• gruby nie pieprz glupot

i przestan sie zachowywac jak malpa bo zalosnie wygladasz razem ze swoimi kolegami co ledwo krzyczeli w tym niby mlynku

• 3 5

• (1)

Szkoda, że nie byłeś na meczu w Kwidzynie i nie widziałeś jak banda z żużla się zachowywała. Nikt w kwidzyńskiej hali a przyjeżdża wielu kibiców gości nie krzyczy "jazda z kurk..." i to jeszcze przegrywając 5 bramkami. Potem po meczu przed halą szukają zaczepki. Wstyd żeby na piłkę ręczną przychodzili kibole, którzy nic z tym sportem nie mają wspólnego, a szukają zaczepki.

• 9 3

• to nie te Wybrzeże

Nawet kibice OWP, którzy nie darzą naszych kibiców sympatią (z wzajemnością zresztą), zachowują się przyzwoicie jak na takie niesnaski. Kończy się na kilku wyprostowanych palcach, dwóch, trzech wymianach zdań i tyle. Natomiast ta banda łysych w czarnych bluzach kolesi...może na ustawkę jechali przez Kwidzyn i "wstąpili" na chwilę, bo gra zespół z Gdańska? Klub z takimi tradycjami, a takich "kibiców" mieć to trochę jednak nie przystoi (nie mówię o normalnych, których pewnie jest 95%).
        Brawo MMTS! Doświadczenie w SL robi swoje.
        Wybrzeże - trochę więcej wiary w siebie i swoje umiejętności!

• 5 2

• Zespół jest źle ustawiony!

Młody bramkarz przerazony i zawstydzony prawie nic nie lapał, a Sokołowski na ławce! Ile bramek stracilismy z prawego skrzydła po obiegu? Zero reakcji ławki trenerskiej. Dlaczego wartościowy zawodnik z najmocniejszym rzutem ale niewysoki (K. Adamski) gra na prawej połówce? To idealny zawodnik na środek rozegrania, ma szeroki repertuar rzutów, jest szybki i to on powinien grać na środku. Sulej jest dużo słabszy od niego pod względem rzutowym. 2 linia powinna wyglądać tak: Mogielnicki, Adamski, Lijewski, zamiennie Kornecki, Kondratiuk-ew.Sulej- Nilsson. Kolejne pytanie, dlaczego nie gra skrzydłowy Żak, a grają Abram czy Papaj, którzy w mojej ocenie są zbyt słabi fizycznie i za mało produktywni na grę w superlidze. Dziś już widać, kto nie załapie poziomu superligi. Troszkę jest już to denerwujące, bo co mecz te same przestoje, błędy własne, zmarnowane karne i kontry. Ja już straciłem cieprliwość i to co nie drażniło na poczatku ligi, powtarzając się po raz kolejny, zrobiło się nie do zniesienia. Ławka trenerska również mogła by zacząć reagować we właściwym czasie i mniej nerwowo przede wszystkim. Piłka ręczna bardzo się zmieniła (stała się szybsza, bardziej kontaktowa i fizyczna) polska liga bardzo się zmieniła (doszło wielu dobrych zagranicznych zawodników, nasi podniesli swój poziom) i to co było dobre 8-10 lat temu (np. za czasu AZS AWFis-u) dzis może już nie zdawać egzaminu!

• 9 0

• Za słabi na Ekstraklasę. (6)

Pomimo wykazanej ambicji w drugiej połowie meczu błędy w obronie, przyjęciu piłki nie pozwoliły na wygraną. Młody bramkarz był zestresowany i puszczał prawie każdą piłkę. Można było wymienić go na doświadczonego Sokołowskiego. Na szczęście Mogielnicki pozbył się chorobliwej maniery oddawania piłki w sytuacji rzutowej i zaczął zdobywać bramki. Sulei ambitnie walczył i rozgrywał piłki w środku pola i heroicznie przebijał się przez obronę MMTS-u - nawet dostał indywidualne krycie. Rogulski, Kornecki, Adamski byli skuteczni pod bramką przeciwnika, ale zbyt dużo tracili prostych piłek, co skrzętnie wykorzystywali Kwidzynianie. Brak Marcina Lijewskiego wyraźnie osłabił drużynę. Niestety, o ile w drugiej rundzie nie nastąpi zdecydowana poprawa, to spadek murowany.

• 27 4

• (5)

Za słaby to ty jesteś wąsie.......chłopaki walczymy dalej. A wąsaty wojtek to typowy Janusz. Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce. Gramy dalej. GKS !!

• 3 18

• Do abc (4)

Jak ja ciebie lubię....

• 2 8

• (3)

Sorry chłopie, ale pojęcia nie masz o piłce ręcznej.........

• 3 13

• (2)

No nie mam , bo grałem tylko 25 lat.

• 13 5

• (1)

Co z tego ? Czytam te Twoje komentarze i odnoszę wraźenie, że na mecze chodzisz od miesiąca. A.........ja też grałem. Również coś około 25 lat. Ale zdecydowanie na wyższym poziomie niż Ty. I pamiętaj. Z drużną jest się na zawsze. Na dobre i na złe. Czy spadną, czy się utrzymają oraz wtedy jak odniosą sukces. Ale co będę Tobie tłumaczył. Pewnie i tak wiesz lepiej ode mnie.

• 5 15

• idzcie obaj pograc na podworku bo z tego co widac to was obu poziom

i przestancie sie tu przekrzykiwac jak male dzieci w piaskownicy

• 6 4

• Jeżeli z Nielbą nie zagra Lijek

to też będzie wtopa i spadek wtedy pewny.

• 6 1

• Zakaz wstępu kiboli na mecz. (3)

Tak jak palenie niedopuszczalne powinno być wchodzenie kiboli na mecze, którzy manifestują bardziej wrogości, a nie wsparcie dla swojego zespołu. Powinno się coś z tym zrobić. Zawodnicy Wybrzeża dziękują za doping kibolom, pomijając kibiców, to wydaje mi się niewłaściwe.

• 18 10

• Żałosne jest to, że to bandą kiboli rządzi dziennikarzyna, który po meczu przeprowadza wywiady z trenerami i zawodnikami i umieszcza je na ogólnopolskim forum.

• 5 5

• To chyba na innym muczu bylismy skoro slyszales wiecej bluzgow niz wsparcia dla zawodników. ..

• 4 3

• Może dlatego dziękują im, a nie "kibicom" bo CI o to "kibice" w liczbie 90% zaraz po końcowej syrenie wstają i zmierzają do wyjścia?

• 4 4

• Wstyd (5)

Najbliższy mecz z Nielbą to nie jest mecz Ligowy. Pozdrawiam Znawców.
    W istocie klubowi kibica brakuje klasy i kultury - na miejscu zawodników wstydziłabym się takich kibiców :)

• 7 9

• (4)

Czyli prawdziwy kibic to ten który siedzi na tyłku i jego aktywność ogranicza się do klaskania po bramce ? Dziwne myślenie ...

• 1 4

• (3)

nie, na fajnym POZYTYWNYM kibicowaniu, a nie na darciu twarzy z bluzgami. To nie wymaga ani inteligencji ani kreatywności ani niczego. Uczcie się od godnych uwagi Kibiców.

• 3 1

• NIE PODOBA SIĘ TO NIE PRZYCHODŹ ! (2)

Jak wygląda pozytywne kibicowanie w takim razie ? Poproszę o jakąś ściślejszą definicję :) Sam pewnie siedzisz i poklaszczesz raz na jakis czas a na wyjeździe to nie byłeś nigdy.
          Ci kibice, zwani tutaj "kibolami" jeżdżą na mecze razem ze swoją drużyną i to właśnie im, za doping po każdym meczu dziękują zawodnicy - a nie tej masie której aktywność ogranicza się do kilkukrotnego klasnięcia podczas meczu albo nawet zupełnej bierności.