Włochy - Hiszpania w finale w Gdyni

1 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Polscy siatkarze pokonali reprezentację Niemiec 3:1 (25:10, 23:25, 25:20, 25:19) i w niedzielę o godzinie 12:30 zagrają o 5. miejsce w mistrzostwach Europy juniorów. Biało-czerwoni w gdyńskiej hali zmierzą się z Rosją. W finale zagrają Włosi z Hiszpanami, a to spotkanie rozpocznie się o 18.00. Wstęp do obiektu przy ul. Górskiego na wszystkie spotkania turnieju dla kibiców jest bezpłatny.

POLSKA: Nowakowski zdobył 9 punktów, Muzaj 19, Krulicki 7, Łapszyński 10, Bednorz 5, Janusz 3, Piechocki (libero) oraz Maruszczyk 11, Wachnik 1, Orczyk, Wolański.

NIEMCY: Zimmermann 3, Nagel 8, Harms 11, Marks 14, Trenkler 12, Baxpohler 2, Hoffmann (libero) oraz Porner 1, Schott, Schwerin.

Podopiecznym Jacka Nawrockiego, którzy szansę na grę o medale tegorocznego czempionatu stracili po porażce z Rosją (czytaj więcej) przyszło się zmierzyć z zespołem, który zajął czwartą pozycję, w grupie, która swoje mecze rozgrywała w duńskim Randers. Utrata szans na zajęcie podium na własnym terenie najwyraźniej mocno podziałała na naszych siatkarzy bowiem w pierwszym secie sprawili Niemcom solidne "lanie" wygrywając do 10.

Nasi zachodni sąsiedzi odgryźli się w drugiej partii, w której choć przegrywali jednym punktem do pierwszej przerwy technicznej, zdołali odrobić straty. Polacy wrócili na prowadzenie dopiero przy stanie 19:18, ale słabsza końcówka pozwoliła Niemcom doprowadzić do remisu w całym spotkaniu.

W następnej partii dla odmiany do pierwszej przerwy prowadzili nasi rywale (8:7), a przewaga zmieniała się aż do stanu 16:15 dla biało-czerwonych, którzy nie dali już jej sobie odbić, pomimo że w końcówce dwukrotnie o przerwy dla swoich podopiecznych prosił niemiecki trener.

Początek ostatniej odsłony rozpoczął się pod dyktando jego zespołu - Polacy przegrywali już 1:4, ale do przerwy technicznej zdołali objąć jednopunktowe prowadzenie. Niemcy dwukrotnie doprowadzali do remisu (13:13 i 14:14), ale było to wszystko na co mogli sobie pozwolić. Szczytową przewagę biało-czerwoni osiągnęli przy stanie 24:18 i choć nie wykorzystali pierwszej piłki meczowej, po chwili mogli się cieszyć z awansu do meczu o piątą pozycję.

Zmierzą się w nim ponownie z Rosjanami. "Sborna" wygrała z Bułgarią 3:2 (25:20, 25:22, 21:25, 15:25, 15:6). Przypomnijmy, że biało-czerwoni grali z tą drużyną na zakończenie rozgrywek grupowych. Wówczas przegrali po tie-breaku (przeczytaj relację).

Harmonogram rozgrywek w Hali Gdynia
półfinały
Włochy - Turcja 3:1 (25:14, 23:25, 25:22, 25:20)
Hiszpania - Belgia 3:1 (25:23, 25:21, 21:25, 25:16)

• 3 1

• znowu mieszana jest historia ze sportem, tylko po co?

• 4 1

• Po to chlopcze ze ci ludzie walczyli o to zebys teraz ty mogl pojsc na taki mecz i zaspiewac hymn narodowy.Jesli tego nie rozumiesz to przykre.