Wiadomości

Wodna prezentacja gdyńskich piłkarzy

Arka Gdynia

Prezentacja nad morzem to jasny przekaz - Arka nie utonie! Na dziobie pierwszej łodzi Ante Rozić (z lewej) i Michał Szromnik, który najwyraźniej próbuje iść drogą... Rafała Murawskiego, bo do Gdyni przeniósł się przed rokiem z Gedanii.
Prezentacja nad morzem to jasny przekaz - Arka nie utonie! Na dziobie pierwszej łodzi Ante Rozić (z lewej) i Michał Szromnik, który najwyraźniej próbuje iść drogą... Rafała Murawskiego, bo do Gdyni przeniósł się przed rokiem z Gedanii. fot. arka.gdynia.pl

Gruntowna przebudowa drużyny, która nastąpiła w Arce w przerwie letniej, ma zaowocować tym, że najbliższy sezon będzie pierwszym spokojnym od siedmiu lat. Gdynianie, w nowych strojach i w nowym składzie mają pokusić się o miejsce w środku tabeli. Takie przynajmniej oczekiwania płynęły z ust włodarzy klubu i piłkarzy podczas oficjalnej prezentacji żółto-niebieskich, która tym razem miała miejsce w plażowo-wodnej scenerii

.

Sezon 2002/03 był do tej pory ostatnim, w którym Arka nie musiała walczyć o być albo nie być. Gdynianie ukończyli wówczas rywalizację na zapleczu ekstraklasy na siódmym miejscu, zdobywając 48 punktów, odnoszący w 34 meczach 12 zwycięstw i 11 remisów.

Potem była konieczność gry m.in. w dwóch barażach o utrzymanie, karna degradacja, dwa sezony, w których nawet po ich zakończeniu nie było wiadomo, w jakiej klasie rozgrywkowej grać będzie drużyna i wreszcie ostatni sezon, kiedy degradacja groziła do ostatniej kolejki.

Tak grała Arka w latach 2003-10
2003/04 II liga - 13. miejsce, utrzymanie po barażach ze Śląskiem Wrocław
2004/05 II liga - awans do ekstraklasy z 3. miejsca, potem mecze z tego sezonu zostały objęte zarzutami korupcyjnymi
2005/06 Ekstraklasa - 15. miejsce, uniknięcie bezpośredniej degradacji po fuzji Lecha Poznań z Amiką Wronki, a utrzymanie po barażach z Jagiellonią Białystok
2006/07 Ekstraklasa - 11. miejsce z zawieszeniem w rundzie wiosennej i karna degradacja za korupcję
2007/08 II liga - 4. miejsce i awans dopiero po karnych degradacjach Widzewa Łódź i Zagłębia Lubin
2008/09 Ekstraklasa - 13. miejsce i uniknięcie gry w barażu, bo ŁKS Łódź nie otrzymał licencji
2009/10 Ekstraklasa - 14. miejsce i utrzymanie mimo porażki w ostatniej kolejce, bo Piast Gliwice i Odra Wodzisław nie wykorzystały szansy na pozostanie w elicie

O co grać będzie Arka w ekstraklasie w sezonie 2010/11?

będzie solidną drużyną środka tabeli 28%
włączy się do walki o czołowe pozycje 8%
nic się nie zmieni, nadal czeka ją walka do końca o utrzymanie 40%
zespół jest słabszy niż był, dlatego skończy się degradacją 24%
zakończona Łącznie głosów: 468

Aby podobnych emocji już nie dostarczać kibicom, przy ul. Olimpijskiej zdecydowano się na gruntowną przebudowę drużyny. Latem pożegnano się aż z jedenastoma piłkarzami, a pozyskano sześciu, w tym czterech cudzoziemców.

Co więcej grono zagranicznych piłkarzy mogą powiększyć wkrótce Giovanni Vemba-Duarte (Twente Enschede, Holandia) i Mirko Ivanovski (Makedonija Skopje, Macedonia), którzy póki co nie wzięli udziału w prezentacji. Pod względem sportowym obaj ofensywni gracze zostali ocenieni pozytywnie i teraz o tym, czy zostaną piłkarzami Arki przesądzą negocjacje transferowe. Zresztą klub zapowiada, że zachowa czujność i aktywność w tym oknie transferowym aż do jego zamknięcia, czyli 31 sierpnia.

Oni przybyli do Arki latem:
Bruma (Willem II Tilburg, Holandia), Glavina (Worskla Połtawa, Ukraina), Noll (FC Vaduz, Liechtenstein), Rozić (CS Sedan, Francja), Siemaszko (Orkan Rumia), Zawistowski (Jagiellonia Białystok), Kalkowski Sulima, Szromnik (wszyscy Arka Młoda Ekstraklasa)

Oni odeszli z Arki latem
Łukasz Kowalski (Bałtyk Gdynia), Bartosz Ława (Pogoń Szczecin), Adrian Mrowiec (koniec wypożyczenia z Heart, Szkocja), Mateusz Siebert (koniec wypożyczenia z FC Metz, Francja), Przemysław Trytko (Jagiellonia Białystok), Joel Tshibamba (Lech Poznań), Lubomir Ljubenow, Stojko Sakaliew, Tomasz Sokołowski, Marcin Wachowicz (szukają klubów), Dariusz Ulanowski (koniec kariery).

Póki co w pierwszej drużynie Arki jest 23 piłkarzy. W niedzielę na oficjalną prezentację, która odbyła się na gdyńskiej plaży, zawodnicy zostali dowiezieni drogą wodną, łodziami motorowymi, a Dariusz Pasieka przypłynął na skuterze wodnym.

-Mamy nadzieje, iż będzie to drużyna na miarę oczekiwań, że odniesie więcej zwycięstw niż to miało miejsce w ostatnim sezonie - mówił Witold Nowak, przewodniczący Rady Nadzorczej Arki zanim jeszcze piłkarze zajęli miejsca na ustawionych w... wodzie podestach.

W sezonie 2010/11 gdyńscy piłkarze zagrają w strojach z nowej kolekcji Boca firmy Jako. Podstawowy komplet jest niebieski z żółtą falą oraz oznaczeniami w tym drugim kolorze numeru oraz głównych sponsorów drużyny (Polnord, Gdynia). Natomiast wyjazdowe trykoty mają białą barwę z zaznaczoną falą, numerem i emblematami sponsorów w kolorze czarnym.

Kadra Arki na rundę jesienną

BRAMKARZE
numer na koszulce 1. Andrzej BLEDZEWSKI
33. Norbert WITKOWSKI
39. Hieronim ZOCH
- Michał SZROMNIK

OBROŃCY
2. Ante ROZIĆ (Australia/Chorwacja)
8. Michał PŁOTKA
13. Piotr ROBAKOWSKI
20. Emil NOLL (Kongo/Niemcy)
22. Marciano BRUMA (Holandia)
23. Maciej SZMATIUK
29. Robert BEDNAREK
37. Wojciech WILCZYŃSKI
17. Marcin KALKOWSKI

POMOCNICY
7. Paweł ZAWISTOWSKI
19. Miroslav BOŻOK (Słowacja)
25. Filip BURKHARDT
10. Marcin BUDZIŃSKI
31. Paweł CZOSKA
32. Adrian SULIMA
36. Denis GLAVINA (Chorwacja)

NAPASTNICY
11. Tadas LABUKAS (Litwa)
21. Joseph Desire MAWAYE (Kamerun)
26. Rafał SIEMASZKO

Szkoleniowiec żółto-niebieskich, który we wtorek będzie obchodzić 45. rocznice urodzin, publicznie nie składał deklaracji odnośnie całego sezonu, a odniósł się tylko do jednego rywala. - Liczę, że z tą ekipą, którą zmontowaliśmy latem w klubie, uda się zrobić wszystko, aby być górą w derbach Trójmiasta - mówił do kibiców trener Pasieka.

O tym, że Arka z przełomu lipca i sierpnia pod względem piłkarskim jest lepsza od tej z maja jest przekonany Czesław Boguszewicz. - Dział skautingu przeprowadził rzetelną selekcję zawodników. Ci co zostali zakontraktowani, gwarantują podniesienie jakości gry - zapewniał trener gdynian z 1979 roku, kiedy arkowcy zdobywali Puchar Polski, a obecnie szef skautingu w klubie.

Od konkretnych obietnic wstrzymywał się zaś Andrzej Czyżniewski. - Wiem, że przy takich okazjach łatwo jest składać optymistyczne deklaracje. Powiem jednak inaczej... Będę szczęśliwy, gdy ciężka praca wielu osób w klubie, przyniesie sukcesy, z których wszyscy będziemy się radować - dyplomatycznie obwieścił dyrektor sportowy Arki.

Również bez obietnic było krótkie wystąpienie w imieniu drużyny Norberta Witkowskiego, który wolał raczej mówić o oczekiwaniach względem... kibiców niż aspiracjach zespołu. - Liczymy na doping i tak dobrą atmosferę przez cały sezon, jaka jest dzisiaj - powiedział do kibiców bramkarz, który jest obecnie piłkarzem o najdłuższym stażu w pierwszej drużynie Arki, gdyż gra w niej od lata 2005 roku.

Popularny "Witek" przejął to miano od Dariusza Ulanowskiego, którego podczas prezentacji uroczyście pożegnano jako piłkarza Arki. 39-letni pomocnik, grając w gdyńskiej drużynie nieprzerwanie od 1994 roku, rozegrał w niej 422 oficjalne mecze. Jak już informowaliśmy od sierpnia popularny "Uli" ma pomagać w prowadzeniu drużyny juniorów starszych Arki trenerowi Robertowi Wilczyńskiemu.

W przyszłość wybiegał Marek Stępa. Dla władz Gdyni obecnie najważniejszą inwestycją sportową jest dokończenie budowy stadionu piłkarskiego. - Budujemy żółto-niebieski, miejski stadion - obwieścił wiceprezydent miasta.

- Na nowym obiekcie warunki gry i oglądania meczów będą dużo lepsze niż miało to miejsce dotychczas. Liczę, że od wiosny 2011 roku czekają nas wspaniałe widowiska, ale musi być was co najmniej pięć razy więcej niż dzisiaj, bo do zapełnienia będzie 15-tysięczna widownia - przypomniał wiceprezydent Stępa.

Od wtorku Arka rozpocznie ostatni mikrocykl treningowy przed inauguracją sezonu, która nastąpi w wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków 8 sierpnia o godzinie 19.15. Do soboty trener Pasieka zaplanował jeszcze sześć jednostek treningowych.

Natomiast pierwszy raz o ligowe punkty w Gdyni żółto-niebiescy zagrają w trzeciej kolejce, 21 sierpnia o godzinie 20.15 z Górnikiem Zabrze. Zgodnie z tradycją ostatnich lat, wyniki piłkarzy można obstawiać w naszym typerze.

Opinie (125) ponad 50 zablokowanych

 • Trójmiasto liczy na spokojny spadek Arki (3)

  • 85 122

  • Pewnie tak nie lubisz Arki jak ja Lechii ale nie chciałbym by Lechia spadła (1)

   bo uwielbiam tą atmosferę przed meczem derbowym. W moim pokoju w pracy 2 osoby są za Arką i dwie za Lechią. Razem pijemy grilujemy i nikt nikomu nie życzy spadku. Zdarzają się złośliwości docinki ale wszyscy cieszą się że mamy 2 drużyny w ekstraklasie. Choć poziom naszej ligi daleki jest od ideału. Tobie również życzę takich emocji. Pozdrawiam :)

   • 54 2

   • Masz 100% racji

    Podzielam Twoje zdanie, jestem kibicem Lechii, sam byłem na derbach w Gdyni i cieszy mnie obecność dwóch Trójmiejskich zespołów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Te internetowe wrzuty to radosna twórczość 16 latków którzy podniecają się takimi rytuałami jak palenie szalików i są zbyt głupi żeby zrozumieć co znaczy pojęcie "kibicowanie".
    Pozdrawiam wszystkich normalnych z całego Trójmiasta.

    • 6 0

  • DERBY BLISKO !!! 6:0 !!!

   Czekamy na was na T29

   • 11 11

 • WIELKA ARKA!! (3)

  JAK W NAGŁÓWKU!!

  WIELKA ARKA!!

  • 77 53

  • Ha, ha, ha! (2)

   "wielka arka" na łódkach pontonowych, ale wiocha!
   Lechia jak robiła prezentację na wodzie, to na okręcie morskim o nazwie LECHIA.

   Biedna Arka, jak zawsze wszystko od Lechii papuguje, narażając się na drwiny :))

   • 5 21

   • (1)

    Wszystko oprócz głupoty

    • 13 3

    • Czyli wiele nie zostaje ;)

     • 2 0

 • (3)

  W tym roku mija 38 rocznica zmiany klubowych barw przez Arkę i jej kibiców.
  Jubilatom życzę kolejnych kolorowych zmian.

  • 50 54

  • dziękujemy i życzymy udanej fety z okazji 15-rocznicy powstania waszej wielkiej Olimpii/Lechii. (2)

   • 25 14

   • (1)

    Lechia-Olimpia była biało-zielonym klubem.
    A jakie barwy miała Kotwica, Doker, Szkuner, Balia i inne wynalazki ?

    • 16 21

    • olimpia poznań, na której licencji gracie miała barwy granatowo-biało-czerwone!

     • 19 7

 • no i zaczelo sie (6)

  promowanie klubu, który został skazany prawomocnym wyrokiem za korupcje

  • 47 61

  • To nie klub został skazany tylko działacze (3)

   • 13 5

   • klub nie zostal skazany? dziwne, bo jakos jak siegam pamiecia zostal karnie zdegradowany.. Chyba ze sie myle? (1)

    ale w sumie ta kara i tak nic nie dała bno rok później awansowała fartem z 5 miejsca w tabeli;/ masakra

    • 7 10

    • Każdy klub w tym kraju ma korupcyjną przeszłość.

     Więc każdy powinien zostać zdegradowany.

     • 1 1

   • Przepraszam!

    Czy to ci działacze, którzy kręcą się między Cisową a Urzędem Miasta? (a podrodze mijają Estakadę Krauzego)

    • 2 8

  • To że Was koledzy nie skazali za Wasze wyczyny w niższych ligach (1)

   Za Wasze ustawione mecze w ostatnich dwóch sezonach z PIastem to nie znaczy że jesteście czyści.
   Dobrze wiecie jak wyglądała piłka w tamtym czasie, jak wygląda teraz, to po co się tego czepiacie. Arke ukarano tak jak jeszcze kilka innych klubów. Część klubów jeszcze jest rozpracowywana. Pewnym klubom nic nie udowodnią. My swoje odpokutowaliśmy
   Zobaczcie jakie wałki kręciła Legia i kilka innych klubów z górnej półki naszej ligi.

   • 14 5

   • Tylko , że te kluby są bezkarne .

    • 3 0

 • (2)

  Na wyjazdy my jeździmy
  I śpiewamy ile sił
  Aby tylko MZKS
  W I lidze znowu był !~!

  • 35 44

  • (1)

   Na wyjazdy jeździmy polnymi drogami,
   Puchar Polski zdobyliśmy,
   z VillaRealem w pucharach gramy,
   swoich bijemy,
   dopingu nie ciągniemy,
   gtsowi kibicujemy.

   • 20 9

   • kompletnie bez rymu

    • 7 9

 • "Arka liczy wreszcie na spokojny sezon"

  Mowa zapewne o wiosennym sezonie w niższej lidze.

  • 38 37

 • 20 czerwca 1984 (2)

  • 40 53

  • Opinia została zablokowana przez moderatora

  • debil z zomo

   zapisałeś się podpisac cymbale

   • 12 4

 • ! ! ! ! !

  Super ! Ciesze sie z tych transferów. Gwarantują po latach, i to już w przyszłym sezonie Derby Gdyni !

  • 33 30

 • wypowiedź Stępy (14)

  JEST SKANDALICZNA

  w normalnym mieście już by go wyrzucili na zbity pysk!!!!

  • 37 28

  • Opinia została zablokowana przez moderatora

  • Gdynianie przejrza na oczy i powiedza NIE dla pompowianie naszych pieniedzy w umoczony klub (2)

   • 17 13

   • Seweryś, swoje pieniądze oddajesz na Królową na razie.

    Wróć do Gdyni to pogadamy.

    • 7 12

   • się wyprowadź za miedzę ...

    • 9 6

  • HALLO!!! jak miasto ma się promować III ligową drużyną, mającą kilkuset kibiców w całym mieście i której największym sukcesem (2)

   było 7 sezonów w I lidze w latach 80 tych?????

   • 15 12

   • ZA ROK bedziemy grac w 1 lidze :D :D :D (1)

    • 8 12

    • jasne:)

     • 4 5

  • Za co mają go wyrzucić ?? (2)

   Miasto pompuje pieniądze tam gdzie może sie wypromować. A za pomocą piłki można się świetnie wypromować. (patrz Wronki, Grodzisk )
   Co do koloru krzesełek to jakie mają być? Bałtyk tam grać nie będzie bo obiekt jest za duży na garstkę kibiców. Jak awansujecie do ekstraklasy, na mecze będzie chodzić po kilka tysięcy osób to będziecie mieć swoje krzesełka. Teraz Arka jest znacznie wyżej od Was, Ma o wiele więcej kibiców i przestańcie skomleć póki co.

   • 8 13

   • stadion się buduje na lata a nie na sezon

    • 5 1

   • słusznie

    ja tam nie narzekam, bo przy takim układzie za rok będzie fifty - fifty, a za dwa... hmm, na ekstraklasę za szybko, no ale też nie może być tak, że drużyna piłkarska w I klasie, zbieranina kopaczy w II, a krzesełek żółto-niebieskich dalej 50%

    • 0 0

  • CBA !!! (3)

   Skandaliczna i obłudna wypowiedź Stępy, bo niby jak stadion żółto-niebieski może być miejski. Klika, mafia żółto-niebieska rządzi w Gdyni. Były zatwierdzone inne projekty. Jakżesz miasto musi się bać albo jest umoczone w różne machloje że boi się kiboli arki czy rugbistów i tańczy tak jak oni im zagrają !!!
   CBA by się przydało napuścić na Gdynię. Kamień na kamieniu w UM by nie pozostał

   • 8 12

   • (2)

    Wstyd mieszkać w Gdyni gdzie jakieś gnojki terrozyzujące miasto mają wpływ na kolor krzesełek na stadionie budowanym za kasę wszystkich gdynian. A w innych sprawach trudno całymi latami zmusić UM by np udrożnił przejazd drogowy w Chyloni.

    • 11 8

    • ileż ty możesz sam sobie odpowiadac? (1)

     ....jestes, ale cóż.

     pomyśl może o tym że 90% gdynian jest mimo wszystko sympatykami arki, a jak wiesz, panuje demokracja, więc większośc wybiera, a Ty powinienes to szanowac kolego.

     moze wymagam za duzo, zacznij od sprzatania kup po swoim psie i uprzejmej jeździe samochodem, zglos sie jak to opanujesz

     • 3 4

     • powiem więcej

      za arką jest 110% gdynian, czyli niemal tak samo dużo jak popierających urząd miejski

      • 4 1

 • OLIMPIA/LECHIA GDAŃSK (2)

  ukochany klub regiony z mocnym FC w Elblągu!

  • 43 33

  • Chyba w Ping Ponga (1)

   • 9 0

   • W bilarda kieszonkowego i cymbergaja .

    • 3 0

 • Arka ma silnego sponsora i to Ciebie boli co?

  Co ma zmiana barw nazwy czy logo klubu do ogólnej historii klubu. Zobacz jak ewolułowało godło Polski. Czyli Państwo Polskie swą historię datować może od ostatniej zmiany w godle?

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 01.12.2021 godz. 17:15 LIVE!

mecz pucharowy

Jak typują inni

1

23%

47 typowań

x

20%

41 typowań

2

57%

119 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Grzegorz Preiss 21 36 61.9%
2. Krzysztof Wiecki 21 36 61.9%
3. J P 21 35 57.1%
4. Robert Jaworski 21 35 57.1%
5. Leszek Dec 20 34 70%

Aktualna tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Miedź Legnica 19 12 5 2 34:15 41
2 Widzew Łódź 19 11 5 3 35:21 38
3 Podbeskidzie Bielsko-Biała 19 9 5 5 34:22 32
4 Korona Kielce 19 9 5 5 25:19 32
5 Sandecja Nowy Sącz 19 9 4 6 23:19 31
6 GKS Tychy 19 8 6 5 21:19 30
7 ŁKS Łódź 18 8 5 5 22:18 29
8 Skra Częstochowa 19 7 6 6 13:18 27
9 ARKA GDYNIA 19 8 2 9 25:19 26
10 Odra Opole 19 7 5 7 26:27 26
11 Chrobry Głogów 18 7 4 7 21:18 25
12 Apklan Resovia 18 6 5 7 19:20 23
13 Puszcza Niepołomice 19 5 4 10 21:28 19
14 GKS Katowice 18 4 7 7 21:30 19
15 Zagłębie Sosnowiec 19 4 6 9 22:30 18
16 Stomil Olsztyn 18 5 1 12 21:29 16
17 Górnik Polkowice 19 1 10 8 17:32 13
18 GKS Jastrzębie 18 2 7 9 15:31 13

Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.

Wyniki 19 kolejki:

 • Chrobry Głogów - ARKA GDYNIA 1:0 (0:0)
 • GKS Katowice - Miedź Legnica 2:3 (1:1)
 • Skra Częstochowa - ŁKS Łódź (mecz w Łodzi) 0:0
 • Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała (mecz w Bielsko-Białej) 1:1 (0:1)
 • Puszcza Niepołomice - Korona Kielce 5:2 (3:1)
 • GKS Tychy - Apklan Resovia 0:1 (0:0)
 • Sandecja Nowy Sącz - Górnik Polkowice 1:1 (1:0)
 • Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:1)
 • Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie (przełożony na 16.03.2022)
 • Mecz zaległy z 12. kolejki
 • Chrobry - ŁKS (środa)
 • Mecz zaległy z 18. kolejki
 • Apklan Resovia - Katowice (środa)

Terminarz

01.12 (śr) godz.17:15 ARKA Gdynia typuj Zagłębie Lubin LIVE!
05.12 (nd) godz.12:40 ARKA Gdynia typuj Stomil Olsztyn
27.11 (sob) godz.12:40 Chrobry Głogów 1:0 ARKA Gdynia LIVE!
20.11 (sob) godz.12:40 Zagłębie Sosnowiec 1:0 ARKA Gdynia LIVE!
14.11 (nd) godz.15:00 Sandecja Nowy Sącz 3:1 ARKA Gdynia LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane