Arka II wyeliminowała Jaguar z Pucharu Polski

26 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Damian Mosiejko mecz z Jaguarem zaczął od bramki samobójczej, ale po przerwie zanotował asystę i gola na wagę awansu rezerw Arki. Damian Mosiejko mecz z Jaguarem zaczął od bramki samobójczej, ale po przerwie zanotował asystę i gola na wagę awansu rezerw Arki.

Rezerwy Arki Gdynia pokonały na wyjeździe Jaguara Gdańsk 2:1 (0:1) i awansowały do 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Żółto-niebiescy wywalczyli awans dzięki trafieniom w ostatnich minutach przez Oskara Sikorskiego i Damiana Mosiejko. Ten drugi zrehabilitował się golem i asystą za bramkę samobójczą z pierwszej połowy. W przyszłym roku o prawo gry na szczeblu ogólnopolskim rywalizować będą dwie gdyńskie drużyny, gdyż tydzień wcześniej w czołowej "16" rozgrywek znalazł się też III-ligowy Bałtyk.

Mosiejko 30 (samobójcza) - Sikorski 85, Mosiejko 88
JAGUAR: Rybicki - Bujak, Siarnecki, Sobczyk, Dębek - Zalow, Kinas (86 Pietruszewski), Słaby, Wróblewski (75 Czerwionka), Kuźniarski - Podkański

ARKA II: Moczadło - Gębiś, Pasieka (46 Chmielnicki), Sikorski, Wawszczyk - Mosiejko, M.Olszewski (46 Hołtyn)- Łyszyk (46 Ziarkowski), Nowicki (75 Wośk), Gabor - Węsierski

Arka II Gdynia to drugi i ostatni trójmiejski zespół po Bałtyku Gdynia, który awansował do grona 16 uczestników 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Wcześniej w eliminacjach poległy inne drużyny z niższych klas rozgrywkowych. Bałtyk awans wywalczył przed tygodniem, zaś spotkanie arkowców zostało przełożone.

W środę żółto-niebiescy zmierzyli się na boisku przy ul. Budowlanych z Jaguarem Gdańsk. Drużynę trenera Roberta Wilczyńskiego na derbowy pojedynek wzmocniło w  dwóch zawodników z kadry pierwszego zespołu: bramkarz Arkadiusz Moczadło i pomocnik Damian Mosiejko.

Ten drugi odegrał kluczową rolę w starciu z podopiecznymi Michała Anslika. Na początku spotkania 21-letni pomocnik interweniował na tyle niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki. Jaguar prowadzenie utrzymał niemal do końca, ale gdańszczanie mieli prawo do niedosytu. Do przerwy mogli prowadzić nawet 3:0, ale dwóch sytuacji bramkowych nie wykorzystał Jarosław Kuźniarski, który najpierw trafił w Moczadłę, a następnie w słupek.

Do wyrównania dopiero pod koniec meczu zdołał doprowadzić Oskar Sikorski, który trafił po podaniu Mosiejki. Damian w głównej roli wystąpił chwilę później, gdy niedługo przed ostatnim gwizdkiem z niemal połowy boiska przelobował zbyt wysoko ustawionego bramkarza gdańszczan i zapewnił Arce II awans.

W 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski zagra na wiosnę 16 drużyn: 8 z okręgu Gdańsk i po 4 z okręgów Malbork i Słupsk. Zwycięzca awansuje do centralnych rozgrywek Pucharu Polski 2017/18.

Mecze V rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu pomorskiego, Gdańsk
Jaguar Gdańsk - Arka II Gdynia 1:2 (1:0)
Radunia Stężyca - Bałtyk Gdynia 1:3 (0:1)

Słupsk: Pogoń Lębork, Anioły Garczegorze, Drutex Bytovia II Bytów, Gryf Słupsk
Gdańsk: Bałtyk Gdynia, GKS Przodkowo, Czarni Pruszcz Gdański, Start Mrzezino, KS Kamienica Królewska, GKS Sierakowice, Stolem Gniewino, Arka II Gdynia