Wołąkiewicz przestrzelił z karnego

20 kwietnia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

W meczu z Jagiellonią karnego nie wykorzystał Karol Piątek, a dzisiaj jedenastki na gola nie zamienił Hubert Wołąkiewicz. W meczu z Jagiellonią karnego nie wykorzystał Karol Piątek, a dzisiaj jedenastki na gola nie zamienił Hubert Wołąkiewicz.

Piłkarze Lechii zaledwie zremisowali z Polonią Bytom 0:0 i nadal na wiosnę nie poczuli smaku wygranej przy Traugutta. Ten rezultat to wynik nieskuteczności gdańszczan, którzy mieli bardzo dużą przewagę. Nie potrafili jej udokumentować nawet rzutem karnym. Już w szóstej minucie z jedenastu metrów przestrzelił Hubert Wołąkiewicz. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z dzisiejszego spotkania

.

LECHIA: Kapsa - Bąk, Wołąkiewicz, Kożans, Mysona - Pietrowski (89 Bajić), Surma, Nowak - Wiśniewski (86 Kaczmarek), Dawidowski (79 Buzała), Lukjanovs.

POLONIA: Skaba - Nowak, Killar, Klepczyński, Kotrys - Sawala, Kuranty - Barčik (90 Trzeciak), Bažik, Radzewicz (75 Tomasik) - Bykowski (87 Milenković).

Sędzia: Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Kożans, Surma, Mysona (Lechia), Kuranty (Polonia). Widzów: 4500.

90+3' koniec meczu 0:0.

90+1' ostatnia zmiana w Polonii. Trzeciak za Barcika

90' sędzia doliczył trzy minuty

89' ostatnia zmiana w Lechii. Bajić za Pietrowskiego

86' zmiany w obu zespołach. Na boisku Kaczmarek i Milinković

84' szczęście przy Lechii, Nowak wrzucił piłkę w pole karne Polonii, która dała początek kontrze bytomian. Tomasik w dobrej sytuacji uderzył obok słupka

79' pierwsza zmiana w Lechii, za Dawidowskiego wszedł Buzała

75' pierwsza zmiana w Polonii, Tomasik zastąpił Radzewicza

72' dobre uderzenie z wolnego Mysony, ale piłka nieznacznie minęła słupek

71' Wiśniewski wywalczył rzut wolny niemal z narożnika pola karnego

68' tempo akcji osłabło

63' jeden z nielicznych kontrataków bytomian zatrzymał Kożans

61' Polonia zepchnięta do defensywy, tym razem zablokowany strzał Lukjanovsa

58' zablokowany strzał Nowaka, do piłki dopadł Wiśniewski i strzelił tuż nad poprzeczką

55' Nowak wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale zamiast strzelać próbował wyłożyć piłce koledze i wybili ją poloniści

54' Wiśniewski dobry strzał i jeszcze lepsza interwencja Skaby

48' dogodna sytuacja dla Nowaka. Po podaniu Lukjanovsa aż się prosiło, aby Paweł uderzył z pierwszej piłki. Przyjął ją jednak, a gdy uderzał, naciskany już przez obrońcę uczynił to niecelnie

46' drugą połowę rozpoczęli piłkarze Lechii. Obie drużyny bez zmian.

45+2' koniec pierwszej połowy przy wyniku 0:0

45+1' po dośrodkowaniu z rogu Nowaka Wiśniewski próbował złożyć się do strzału przewrotką

45' sędzia doliczył 2 minuty do pierwszej połowy

44' z narożnika pola karnego, z wolnego uderzył Wiśniewski, Skabva ratował się piąstkowaniem piłki

43' zderzenie głowami Lukjanovsa z Tomaszem Nowakiem. Łotysz poza boiskiem potrzebuje pomocy masażystów.

41' Bykowski doszedł do dośrodkowania, ale nie zdołał skierować głową piłki w kierunku bramki, bo ostro naciskał na niego Kożans

40' strzał Dawidowskiego zablokowany

35' dośrodkowanie Nowaka, strzał głową Wiśniewskiego i kapitalna interwencja Skaby, który przeniósł piłkę nad poprzeczką

34' żółta kartka dla Kurantego

33' szczęście przy Skabie. Bramkarz Polonii odbił przed siebie strzał Nowaka, a następnie sfaulował próbującego dobijać Dawidowskiego. Karnego nie było, gdyż sędzia dopatrzył się, że Tomek był wcześniej na spalonym

30' Dawidowski dobrze odebrał piłkę Sawali i rozpoczął akcję z Nowakiem. Szkoda, że przerwał ją spalony

27' po rogu strzelał Sawala, dobrze obronił Kapsa, ale bytomianie stanowczo zbyt łatwo dochodzą do pozycji strzeleckich

26' po dośrodkowaniu z wolnego Bażika strzelił Klepczyński, a Kapsa wybił piłkę na róg

25' żółta kartka dla Mysony

24' po strzale Bażika Mysona wybił głową piłkę na róg

23' żółta kartka dla Surmy, który tuż przed polem karnym ratował się faulem taktycznym, aby powstrzymać Bykowskiego, który wcześniej zabrał piłkę Bąkowi

21' żółta kartka dla Kożansa. W kolejnym meczu łotewski stoper będzie musiał pauzować

20' Dawidowski wygrał pojedynek z Klepczyński i zagrał w pole karne do Wiśniewskiego. Piotr strzelił z pierwszej piłki, ale Skaba odbił futbolówkę nogami

18' pierwszy strzał Polonii. Radzewicz uderzył lewą nogą, ale niecelnie

15' dobra akcja Wiśniewskiego, który znalazł w polu karnym Nowaka, ale strzał tego drugiego za słaby i niecelny

12' dobre dośrodkowanie Nowaka na drugi słupek. Zamykający akcję Bąk główkował, ale piłka poszybowała wzdłuż bramki i minęła cel

12' Lukjanovs wywalczył pierwszy róg dla Lechii

7' Wołąkiewicz z karnego strzelił obok prawego słupka bramki Polonii! Kapitan Lechii uderzał z karnego w tym sezonie ekstraklasy po raz piąty i drugi raz się pomylił. Poprzednio 21 listopada w 83. minucie nie trafił przy 0:1 meczu z Bełchatowem, a trzy minuty później goście poprawili na 0:2.

6' karny dla Lechii! Ładna akcja Wiśniewskiego i Nowaka. Paweł znalazł w polu karnym dobrym podaniu Lukjanosa. Gdy Ivans mijał Tomasza Nowaka, prawy obrońca Polonii sfaulował napastnika Lechii.

3' Dawidowski wygrał pojedynek z Kotrysem i dośrodkował w pole karne, ale tam dobra interwencja bytomskich obrońców

1' niewiele brakowało, aby Nowak rozpoczął jak w meczu z Legią. Już w pierwszej minucie Paweł strzelił groźnie z pola karnego, ale piłka minęła słupek. Wcześniej dobrze w tej akcji zagrywali Surma i Wiśniewski.

1' mecz rozpoczęła Polonia

0' "Ojczyzna kochana, jaka wielka jest znów Twoja Rana" - tej treści transparent został rozpostarty na trybunach

0' spotkanie poprzedziła minuta ciszy dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu oraz niedawno zmarłego Witolda Żemojtela. Piłkarze obu drużyn grają z czarnymi opaskami.

0' Trener Kafarski tym razem nie zaskoczył składem. W polu wystawił tych piłkarzy, których sprawdził w piątkowym sparingu. Gra też Krzysztof Bąk, który w tym spotkaniu zszedł już w pierwszej połowie z powodu stłuczenia kości piszczelowej.

0' goście przyjechali do Gdańska bez swojego najlepsze snajpera Grzegorza Podstawka. Zdobywcę sześciu goli w tym sezonie zmogła choroba. Dla porównania najskuteczniejsi w Lechii, Piotr Wiśniewski i Hubert Wołąkiewicz zdobyli trzy bramki.

Pozostałe wyniki 24. kolejki:
Mecze z 9 kwietnia: Lech Poznań - Arka Gdynia 2:0 (1:0), Zagłębie Lubin - Cracovia 0:0.
Mecze 19-20 kwietnia: Piast Gliwice - Polonia Warszawa 0:2 (0:1), Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 2:1 (2:0), Ruch Chorzów - Odra Wodzisław 3:2 (1:1), Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:0 (1:0), Korona Kielce - GKS Bełchatów 1:1 (0:0).

Opinie (307) ponad 20 zablokowanych

• Co za idiota ustawił mecz na 16.30? (15)

To jest piłka dla kibiców czy dla kogo? ;/

• 75 8

• dla robotnych inaczej... (1)

• 3 1

• dla kiboli, kibiców nie ma na lechii ...

• 13 24

• J.. K....

• 6 2

• nawet karnego nie potrafią strzelić. (2)

Co więcej może sędzia zrobić? Już nawet karnego dał ;)))

• 15 16

• widzę, że moderator czujny i ocenzurował mój wpis.

• 3 4

• ale moderatorze, platfus to nie jest NIECENZURALNE SŁOWO.

• 5 3

• wy nie macie kibiców

• 8 6

• (4)

Już betony szukają głupiego usprawiedliwienia SUPERFREKWENCJI. 4.500 kibola na meczu, ale żeście pojechali. Ale lepiej się czepiać innych niż zobaczyć ile "prawdziwych kibiców"przychodzi na mecze lech..jki.

• 3 12

• a ile przychodzi na stadion Bałtyku? (3)

szybko posprzątaj teraz - zaczyna śmierdzieć bo sie śledziu z napinki sfaj... na podłoge. Dla Lechii remis to kiepski wynik - dla was marzenie ścietej głowy!

• 11 1

• (2)

Poziom twej wypowiedzi obrazuje twe IQ,które jest mniejsze od poziomu pantofelka,więc się tak nie podniecaj bo ci pikawka pęknie i jednego pustaka mniej będzie na następnym meczu i będzie was tylko 4.499. Choc ty i tak pewnie jeszcze nie widziałeś jak wygląda stadion twej betonowej drużyny. A stadionu Bałtyku już nie ma,zaorali.