Wolno się rozkręcały

3 stycznia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że piłkarki ręczne Łączpolu mają kłopotu na początku meczu nawet z najsłabszym rywalem. Nie inaczej było i w Warszawie. Najważniejsze, że gdyńskie piłkarki ręczne po przerwie nie pozostawiły złudzeń, kto jest lepszy. Podopieczne Grzegorza Gościńskiego pokonały na wyjeździe tamtejszy AZS AWF 38:25 (20:15)

.

AZS AWF: Lorek, Michalska, Pawłowska - Kaźmierczak 7, Rytel-Tyburczy 5, Walkiewicz 4, Marczuk 4, Sokal 4, Ancypa 1, Wilczyńska, Wańczyk.

ŁĄCZPOL: Jurkowska, Szywierska - Stachowska 7, Wasak 6, Sulżycka 5, Aleksandrowicz 5, Szott 6, Waldowska 4, Musiał 3, Szejerka 1, Całużyńska, Andrzejewska, Zagrodzka 1.

Gdynianki były zdecydowanym faworytem tego spotkania, bo lider w ekstraklasie nie zdobył jeszcze punktu. Jednak beniaminek nie miał zamiaru poddać się bez walki. To akademiczki otworzyły wynik po akcji Barbary Kaźmierczak, a w 5. minucie nie odpuściły, gdy Łączpol wyszedł na prowadzenie 4:2. Przy 8:7 znów mieliśmy przewagę outsidera.

Zapędy miejscowych nieco ostudziły dwa trafienia z rzędu Karoliny Sulżyckiej. Ostatni remis był przy 10:10. Gdy ze swoimi bramkami włączyła się do gry Paulina Wasak, gdynianki uciekły na 15:11. Tuż przed przerwą Sulżycka i Monika Aleksandrowicz poprawiły rezultat na pięć bramek różnicy.

Druga połowa toczyła się już pod zdecydowane dyktando faworytek. Tę odsłonę otworzyły udane akcje Moniki Stachowskiej i Wasak. Natomiast okazałe zwycięstwo Łączpol zapewnił sobie zwłaszcza między 42. a 51. minutą. Wówczas wynikł został poprawiony z 27:20 na 33:21. Na dwie minuty przed końcem gdynianki prowadziły już nawet różnicą 15 bramek (38:23).

Tabela wprowadzona: 2009-01-04

Pozostałe wyniki 15. kolejki: Dablex AZS AWFiS Gdańsk - Zgoda Ruda Śląska 18:34 (10:16), AZS Politechnika Koszalin - SPR Asseco BS Lublin 23:37 (15:15), Ruch Chorzów - Start Elbląg 30:28 (15:11), Słupia - Piotrcovia 19:26 (10:17), Carlos-Astol Jelenia Góra - Interferie Zagłębie Lubin 29:39 (16:21).

Opinie (15) 1 zablokowana

• Życzenia

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin dla Moniki Andrzejewskiej.

• (4)

Widac, ze jacys zazdrosni kibice juz "pracuja" nad ocenami naszych zawodniczek, które leca w dol...ciekawe czy to ktos kto w ogole kiedykolwiek byl na meczu...czy raczej sasiedzka zawisc

• 0 0

• (3)

ale Ty "mądry" jesteś. Akurat jakbys nie zauważał to gdańscy kibice sa zawsze na meczach Łączpolu i są głośniejsi i bardziej widoczni niz Wy - to raz. Dwa wiekszośc z tych Dziewczyn to studentki AWFiS, gdańswzczanki i część z Nich zna się równie dobrze co gdańskie Zawodniczki. ale jak zwykle wychodzi Waszw zakompleksienie - jak ktoś Was nisko ocenia to juz szukacie jakiejs "sąsiedzkiej zawiści" - tragedia

• 0 0

• (2)

widziales kiedy oceny zostaly oddane? jeszcze mecz sie nie rozpoczal a juz wszystkie dziewczyny z Gdyni byly ocenione na jeden. Dziwne ze wasze dziewczyny nie dostaja przed meczem ocen jedynkowych. I co z tego wynika? Ze gdyńscy kibice nie oceniaja z nienawisci.
        Po drugie Jacy gdańscy kibice sa na meczach Łączpolu i w dodatku są głośniejsi. Od kogo???
        Moze jeszcze napisz ze gdyby nie gdańscy kibice to nikogo by nie bylo na meczach Łączpolu.

• 0 0

• Jak ktoś stawia jedynki, to od razu musi być z Gdańska?
          Jeśli nie wiesz, ze na Łączpol chodzą kibice z Gdańska, to pewnie sam nie bywasz.

• 0 0

• w 15 jesteśmy głośniejsi od wszystkich Waszych 300 widzów razem wzietych - patrz derby. Szkoda że Wasz Pani Prezes nie może publicznie powiedziec tego co wtedy nam powiedziała

• 0 0

• (2)

Panowie, dyskusja z kibiami Gdanska nie ma sensu, swój poziom zaprezentowali już przy poprzednich artykułach.

• 0 0

• (1)

w Gdańsku przynajmniej sa kibice :p

• 0 0

• Kompleksy trzeba leczyc u psychologa.

Roznicy pomiedzy sarkazmem, a zenujacymi, burackimi dowcipami nie bede Ci tlumaczyl, bo pewnie bys nie zrozumial.

I powtarzam po raz n-ty, tutaj jest podstrona dotyczaca Laczpolu dla normalnych inteligentnych ludzi, dyskutujacych na pewnym poziomie. Jeżeli chcecie kogos obrazac to robcie to u siebie.

• 0 0

• ale głupoty piszecie

Ja jestem z Gdyni i wiernie kibicuję łączpolowi ale nic nie mam do kibiców z Gdańska i widuję ich często na naszych meczach!Są w porządku więc się nie czepiajmy!osobiście uwazam, ze nic nie stoi na przeszkodzie żebyśmy sobie razem kibicowali zwłaszcza, ze czasy dla piłki ręcznej w Trójmieście są trudne....a Gdynia też się przecież od lat zmaga z różnymi problemami !Pozdrawoam wszystkich kibiców piłki ręcznej!

• 0 0

• ideałem byłby klub 3CITY grający chociażby w Gdyni, z dala (1)

od "mentalnych sprawnych inaczej": zarządu AZS AWFiS.
    Przecież sercem NASZE DZIEWCZYNY są dalej TUTAJ.
    I pomyśleć, że moglibyśmy mieć w 3CITY dalej Alutka, Darię, Dorę, Edzie, Gosię, Obie Karoliny, Darię, Lucka, Olę, Strzałę, Wiolę ...
    eh
    My z Gdańska kibicujemy i życzymy dobrze Łączpolowi i w miarę możliwości "najeżdzamy" Rumunię.
    W sobotę też będziemy ;-)

• 0 0

• Jeśli już, to trzy Karoliny, włącznie z Siódmiak.
      Dora? Może chodzi o Malczewską, bo Dorota Kowalewska przecież została.