Woods rozpoczął na ławce rezerwowych

5 lutego 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Qyntel Woods Qyntel Woods

Qyntel Woods rozpoczyna drugą przygodę z Asseco Prokom od ławki rezerwowych. Amerykanin na parkiecie spędził niespełna kwadrans, zdobywając m.in. dziesięć punktów i cztery asysty. Dobry debiut zaliczył Tommy Adams. Mistrzowie Polski nie mieli kłopotów z wygraniem na własnym parkiecie z PBG Basket Poznań 86:73 (17:10, 26:23, 28:18, 15:22). Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z hali przy ul. Górskiego. W środę w tym obiekcie podopieczni Tomasa Pacesasa wrócą do rozgrywek VTB.

ASSECO PROKOM: Hrycaniuk 10, Eldridge 9 (1x3), Widenow 8, Szczotka 5, Burrell 3 oraz Adams 16 (4), Witka 10 (2), Woods 10 (2), Varda 8, Ewing 7 (1), Łapeta, Seweryn

BASKET: Tica 19, Miller 18 (4), Hawkins 6, Kulig 5 (1), Dabrowski 5 (1) oraz Stelmach 12 (1), Tuljković 8 (1), Ochońko, Surmacz, Wiśniewski

Gospodarze przystąpili do gry z mocnym postanowieniem rewanżu za porażkę z pierwszej rundy. Już w 16. sekundzie wynik otworzył najlepszy sportowiec Gdyni 2010 roku. Adam Hrycaniuk trafił po asyście Courtneya Eldridge'a. Nie upłynęła inauguracyjna minuta, a Filip Widenow poprawił na 4:0.

Przy tym wyniku pierwsze punkty dla gości zdobył Vladimir Tica. Jako się okazało tylko na chwilę przerwał serię gdynian. Po akcjach Widenoowa i "trójce" Eldridge'a gospodarze w 4. minucie odskoczyli na 11:2.

Milija Bogicević, szkoleniowiec rywali zarządził pressing na całym parkiecie. Dzięki temu goście sprowadzili straty do 9:15. Na więcej nie mogli się zdobyć, gdyż Asseco Prokom w 7. minucie miał blisko 90-procentową skuteczność w rzutach za dwa punkty (6 trafionych z 7)!

Pod koniec kwarty gdynianie zaczęli pudłować, nie trafili pięciu kolejnych rzutów. Na 48 sekund przed końcem tej odsłony Tomas Pacesas poprosił o czas. Wynik 17:10 jednak się nie zmienił. Pudłowali kolejno Łukasz Seweryn i Daniel Ewing.

W 11. minucie Ratko Varda trafił na 19:10. Trener Pacesas wystawił do gry już dziesięciu zawodników, w tym jeszcze do koniec pierwszej kwarty na parkiet wszedł debiutujący w miejscowych barwach Tommy Adams, ale nadal najbardziej oczekiwany Woods siedział na ławce. Jego rodak przywitał się z polską ligą udanym rzutem za trzy punkty.

W 14. minucie Asseco Prokom na 29:17. Eddie Miller odpowiedział "trójką". Jednak cztery minuty później było już 41:22 dla miejscowych. W rzutach spod kosza nie mylił się Hrycaniuk, a zza łuku po raz drugi celnie przymierzył Adams. Trzeba też pochwalić gdyńską defensywę, która na rywalach wymusiła już 11 strat.

W 19. minucie na parkiet wszedł witany owacyjnie Woods. Jednak do przerwy Amerykanin nie wykonał żadnego rzutu. Końcówka kwarty ponownie należała do ambitnie grających gości.

PBG Basket sprowadził straty do dziesięciu punktów. Przy wyniku 43:33 drużyny zeszły na przerwę, choć jeszcze na pięć sekund przed ostatnim gwizdkiem trener Pacesas wziął czas i próbował ustawić punktową akcję. Skończyła się ona stratą Ewinga.

Po zmianie stron Woods wrócił na ławkę, a goście jeszcze mocniej ruszyli do odrabiania strat. W 23. minucie, po "trójce" Piotra Stelmacha trener Pacesas wziął czas, choć nadal było 10 punktów różnicy (48:38).

Po powrocie do gry przestrzelił Eldrige, a Tica trafił na 48:40. Na parkiet wrócił Adams, który znów trafił za "trzy". Natomiast Varda nie pomylił się przy wolnych. Na tym się nie skończyło. Akcja 2+1 Piotra Szczotki oraz celny rzut Eldridge podniosły rezultat do 60:40. W 26. minucie mieniliśmy przerwę na żądanie szkoleniowca przyjezdnych.

W 28. minucie Woods zrobił to na co czekali kibice. Qyntel celnie przymierzył za trzy punkty na 65:45. Na 82 sekund przed zakończeniem trzeciej kwarty Amerykanin nie pomylił się również przy próbie za dwa punkty. Do tej pory grał ze 100-procentową skutecznością, a ponadto zaliczył po jednej asyście i przechwycie.

Po 30 minutach gry mistrzowie Polski prowadzili 71:51. Czwartą kwartę akcją 2+1 rozpoczął Tica. Woods na początku tej odsłony do udanych zagrań dołożył też defensywną zbiórkę, ale potem i jego zaczęła zawodzić ręka. Spudłował dwa razy, tak z pół- jak i dystansu, ale był niesłychanie czujny w obronie, bo liczbę przechwytów podniósł do trzech.

Końcowe statystyki Woodsa, na którego cześć niektórzy kibice ubrali koszulki z literką "Q", to: 14:16 min. gry, 10 punktów (za dwa 1/2, za trzy 2/4, wolne 2/2), 1 zbiórka, 4 asysty, 1 faul, 3 straty, 3 przechwyty.

Lepszy bilans miał Adams, ale grał dłużej, blisko 24 minuty. Debiutant w Asseco Prokomie zdobył 16 punktów, czterokrotnie trafiając za trzy, mając z gry skuteczność aż 75 procent!

Na równo cztery minuty przed końcem interweniować musiał trener Pacesas, bo >przewaga gospodarzy stopniała do 13 punktów (78:65). Po powrocie do gry szybko sytuacja została opanowana, bo "trójkami" trafili Ewing i Adams!

Ostatnie minuty nie były ładnym widowiskiem. Zawodnicy obu drużyn spieszyli się, stąd było sporo strat. Poznanianie kończyli mecz z 24 tego typu błędami, a gospodarze z 20. Ostatecznie mistrzom Polski nie udało się wygrać wyżej niż przegrali w pierwszej rundzie (64:80) w Poznaniu, gdyż w ostatnich 90 sekundach nowy gracz Basketu, Muko Tuljković dwa razy skarcił ich udanymi rzutami.

Pozostałe wyniki 16. kolejki:
Siarka Tarnobrzeg - Trefl Sopot 63:65 (16:20, 19:16, 12:13, 16:16)
, AZS Koszalin - PGE Turów Zgorzelec 85:78 (26:25, 14:20, 22:19, 23:14), Kotwica Kołobrzeg - Polonia Warszawa 82:76 (24:18, 14:21, 23:20, 21:17), Polpharma Starogard Gdański - Anwil Włocławek 74:70 (20:20, 25:12, 10:18, 19:20), Zastal Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk 70:94 (18:20, 16:27, 22:21, 14:26).

• Akademia Koszykówki Gdynia Sharks

Zapraszamy dzieci w wieku 6-15 lat - tych , którzy lubią koszykówkę, a jeżeli nie załapiesz się do asseco junior tym bardziej zapraszamy do nas my szkolimy wszystkich nie tylko najlepszych.działamy już 2lata.

• (4)

Byłem pierwszy raz w życiu na meczu koszykówki.Fajowa atmosfera ,dobra momentami gra zwłaszcza Woodsa,piękna hala i dużo kibiców.Ekstra!

• 36 7

• No to zapraszamy częściej. Pozdrawiam,

• 14 4

• Ja bylem juz drugi raz... (2)

Powiem Wam,ze na meczu euroligi z Realem Maryt bylo bosko....ale troszke za slabo na meczu z Anwilem.Pelno ziewania i jakos tak malo dopingu.Nie mniej jednak pozytywnie oceniam wyjscie na mecz i bede tu zachodzic czesciej.