Vistal Łączpol odprawił Ruch

Marta
23 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Patrycja Kulwińska w meczu przeciwko chorzowiankom zdobyła 9 bramek. Patrycja Kulwińska w meczu przeciwko chorzowiankom zdobyła 9 bramek.

Szczypiornistki Vistalu Łączpolu Gdynia nie miały w środowy wieczór problemów z pokonaniem chorzowskiego Ruchu. Gdynianki, przed którymi mecze z Zagłębiem Lubin i SPR Lublin, mogły potraktować pojedynek kończący 15. kolejkę PGNiG Superligi jako ostrzejszy trening. Na własnym parkiecie mistrzynie Polski wygrały 33:23 (19:9).

VISTAL ŁĄCZPOL: Gapska, Kowalczyk - Kulwińska 9, Sulżycka 8, Zych 3, Janiszewska 2, Pawłowska 2, Koniuszaniec 2, Petrinja 1, Andrzejewska 1, Kozłowska 1, Ziemienowicz 1, Królikowska 1, Duran 1, Krnić 1, Mateescu 0.

RUCH: Montowska, Wąż - Jasinowska 7, Grzyb 7, Migała 4, Lanuszny 2, Pieniowska 1, Jarović 1, Sucheta 1.

Gdynianki wyciągnęły wnioski z meczu z Samborem, w którym długo męczyły się z "siódemką" beniaminka. Wprawdzie pierwszą bramkę w meczu zdobył Ruch, ale już w 3. minucie po trzech bramkach z rzędu Patrycji Kulwińskiej było 3:1 dla gdynianek.

Później chorzowianki zdobyły jeszcze bramkę kontaktową (3:2), ale gospodynie znów bardzo szybko zbudowały przewagę. Gdynianki grały dokładniej i szybciej od rywalek. W 11. minucie po trafieniu Karoliny Sulżyckiej było 7:2 , pięć minut później 10:4.

Przewaga mistrzyń Polski nie podlegała dyskusji, co więcej - gdynianki nie zaprezentowały na parkiecie pełni swoich umiejętności, zdarzała im się niedokładność w grze. Tak było m.in. w końcówce pierwszej połowy. Na 15 sekund przed końcem tej części gry Ana Petrinja fatalnie podała piłkę w ataku i zamiast wyniku 20:8 było 19:9, gdyż Karolina Jasinowska skwapliwie skorzystała z prezentu gdynianek.

Po przerwie niewiele się w meczu zmieniło. Gdynianki prowadziły przez cały czas różnicą około 10 bramek. Tuż po rozpoczęciu gry w drugiej odsłonie było już 21:10 dla Vistalu Łączpolu, a na kwadrans przed końcem meczu po efektownej, dwójkowej akcji Kulwińska - Sulżycka 25:15.

Ruch nie był w stanie w środę zagrozić gospodyniom na dłużej. To mistrzynie Polski dłużej utrzymywały się przy piłce, a jeśli rywalki przedostały się już pod bramkę gdynianek, bez zastrzeżeń spisywały się bramkarki Vistalu Łączpolu.

W 48. minucie Ruch zniwelował straty do rozmiarów jednocyfrowych (25:17) i trener Jens Steffensen od razu wziął czas. Przerwa w grze nie przerwała jednak dekoncentracji, Loredana Mateescu nie wykorzystała karnego, a po kontrze Ruchu było 26:19 dla gdynianek.

Gospodynie postanowiły spróbować swoich sił w kończeniu akcji rzutami ze skrzydeł i po kilku akcjach przeprowadzonych według podobnego scenariusza, zdobyły gole. Gdynianki przy każdej akcji zmieniały stronę i w 55. minucie wyszły na prowadzenie 31:19.

W końcówce Ruch zdołał jeszcze odrobić dwie bramki straty i mecz zakończył się zwycięstwem mistrzyń Polski 33:23.

Wyniki 15 kolejki

• VISTAL ŁĄCZPOL GDYNIA - Ruch Chorzów 33:23 (19:9)
  • KPR Jelenia Góra - SPR Lublin 32:43 (18:19)
  • Start Elbląg - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 26:26 (15:13)
  • Piotrcovia - KSS Kielce 30:33 (14:18)
  • Pogoń Baltica Szczecin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 30:31 (15:11)
  • Aussie Sambor Tczew - KU AZS Politechnika Koszalińska 31:31 (18:16)