Wraca Rzeszutko, niepewny Vitek

Marta, jag.
23 października 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Hokeiści osiągnęli półmetek sezonu zasadniczego. Rewelacyjnym liderem PLH jest zespół Energi Stoczniowca. Nie ma czasu na świętowanie tego sukcesu. Gdańszczanie już w piątek, w "Olivii" rozpoczną trzecią rundę rozgrywek meczem z Akuną Naprzód Janów. Początek gry o godzinie 18.00.

Podopieczni Henryka Zabrockiego mają świetny bilans spotkań. 15 razy zwyciężali, w tym raz po dogrywce i raz po karnych. Po stronie porażek mają trzy mecze z tym, że raz doznali porażki po rzutach karnych, jedynie więc w dwóch meczach (Sanok, Jastrzębie) nie zdobyli choćby punktu. Te piękny dorobek został osiągnięty, mimo licznych kontuzji.

Z licznego grona pauzujących z powodu zdrowotnych w biało-niebieskich szeregach spodziewamy się w piątek powrotu Jarosława Rzeszutki. Napastnik przez sześć tygodni pauzował z powodu złamanej szczęki. Niestety, pod znakiem zapytania stoi gra Josefa Vitka. Czech opuścił ostatni trening, gdyż narzeka na dolegliwości kręgosłupa.

Tymczasem to on jest najlepiej punktującym zawodnikiem drużyny, a w klasyfikacji najlepszych graczy ekstraligi plasuje się na trzecim miejscu (za Milanem Baranykiem z Podhala 27 i Peterem Lipiną z Jastrzębia 26). 27-latek zaliczył 10 goli i 14 asyst.

Kolejni w klubowej klasyfikacji są: Roman Skutchan 21 punktów (9 goli i 12 asyst), Peter Hurtaj 16 (7 i 9), Maciej Urbanowicz 15 (9 i 6) oraz Mikołaj Łopuski 11 (8 i 3) i Milan Furo 11 (5 i 6).

Ten ostatni jest również najostrzej grającym "stoczniowcem". 34-letni Słowak odsiedział już 28 karnych minut. Kolejne miejsce w tej klasyfikacji zajmuje znów napastnik - Łopuski 20 minut. Natomiast obrońcy, którzy teoretycznie najczęściej narażeni są na faulowanie, mają tyle samo karnych minut co dotychczas odbyło się meczów. Na Michała Smeję i Pawła Skrzypkowskiego nałożono 18 minut.

Trzecią rundę, podobnie jak dwie poprzednie "Stocznia" rozpocznie od starcia z Naprzodem, który również gra nadspodziewanie dobrze, plasując się na czwartym miejsce w tabeli. Bilans spotkań gdańsko - janowskich (dokładnie Janów to dzielnica Katowic) w sezonie 2008/2009 jest korzystniejszy dla gdańszczan, którzy wygrali obydwa mecze z bilansem bramek 9:6.

Cztery trafienia podczas meczów ze Ślązakami zaliczył Skutchan, a po jednym Urbanowicz, Rzeszutko, Furo, Hurtaj i Łopuski. Dla Naprzodu gole zdobywało sześciu graczy. Wśród nich jest były gracz "Stoczni", Marcin Słodczyk.

W pierwszym meczu na początku września o dwie bramki lepsi byli gdańszczanie, a losy meczu rozstrzygnęły się w trzeciej tercji.

5 września Energa Stoczniowiec Gdańsk - Akuna Naprzód Janów 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Bramki dla Energi Stoczniowca: Roman Skutchan (5), Maciej Urbanowicz (42), Jarosław Rzeszutko (45), Milan Furo (60).
Dla Naprzodu: Ondrej Lauko (21), Tomasz Jóźwik (56)

W rewanżowym meczu gdańszczanie przegrywali już 2:4. Jednak doskonała druga połowa w ich wykonaniu zapewniła zwycięstwo i zdobycie "Twierdzy Janów".

28 września - Akuna Naprzód Janów - Energa Stoczniowiec Gdańsk 4:5 (3:2, 1:2, 0:1)

Bramki dla Energi Stoczniowca: Roman Skutchan - trzy - (15, 31, 53), Peter Hurtaj (1), Mikołaj Łopuski (38).
Dla Naprzodu: Marcin Słodczyk (4), Wojciech Wojtarowicz (17), Adrian Kowalówka (19), Wojciech Stachura (30).

W minionym sezonie potyczki pomiędzy zespołami z Gdańska i Janowa zakończyły się trzema zwycięstwami po stronie każdego z zespołów. Bilans bramek był nieco lepszy dla podopiecznych Zabrockiego i wynosił 18:15.

Naprzód to osiemnastokrotny medalista mistrzostw Polski, ale zaledwie od dwóch sezonów ponownie gra w hokejowej elicie. W pierwszym sezonie po latach nieobecności wśród najlepszych janowianie zdobyli ósme miejsce, a w drugim ekipa trenera Jaroslava Lechocky'ego przesunęła się na szóstą pozycję.

Latem ekipę z Janowa wzmocnili m.in. znany z występów w Stoczniowcu obrońca Jerzy Gabryś, rutynowany napastnik Waldemar Klisiak, bramkarz Zbigniew Szydłowski czy król strzelców ligi węgierskiej, Słowak Marek Klacanski.
Marta, jag.

Opinie (27)

• jedziemy z nimi!

• 0 0

• Arka Gdynia pozdrawia Stoczniowca! (2)

• 0 0

• a po co?? (1)

sledzie nie pływają po lodzie

• 0 0

• ale część z nich kibicuje Stoczni i daj sobie spokój z komentarzami

też pozdrawiamy i zapraszamy do kibicowania - bo w hokeju nie macie kogo wspierać przecież :D:D;D

• 0 0

• TYLKO STOCZNIA (2)

ZAPRASZAMY KIBIÓW Z GDYNI NA MECZE HOKEJA :)