• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

8 zespołów piłkarskich z Trójmiasta od III do V ligi. O co zagrają wiosną?

Damian Konwent
2 marca 2023, godz. 13:30 
Opinie (9)
Niższe ligi piłkarskie wracają po przerwie zimowej. Niższe ligi piłkarskie wracają po przerwie zimowej.

4 i 5 marca piłkarską wiosnę inaugurują piłkarze od III do V ligi. W tych klasach rozgrywkowych występuje 8 zespołów z Trójmiasta. Sprawdziliśmy, co wydarzyło się u nich w przerwie w rozgrywkach oraz jakie cele stawiają przed sobą na najbliższe miesiące. Tradycyjnie też dwiesz się, gdzie w najbliższych dnia warto wybrać się na mecz.

Najniższe ligi piłkarskie. Sprawdź, o czym pisaliśmy we wcześniejszych artykułach8 zespołów z Trójmiasta wraca do gry 4 i 5 marcaInauguracja rundy wiosennej w poszczególnych ligach:
 • 4-5 marca: III, IV, V liga
 • 11-12 marca, B Klasa, gr. I
 • 18-19 marca: A Klasa, B Klasa, gr. II


W pierwszy weekend marca do gry wracają niższe ligi piłkarskie. Inauguracja nastąpi tu w III, IV i V lidze. Tydzień później czeka to pierwszą gdańską grupę B Klasy. Natomiast druga oraz A Klasa rozpocznie rozgrywki 18 marca.

Piłkarski ranking Trójmiasta po rundzie jesiennej. 1. Lechia Gdańsk... 21. UKS Klukowo Piłkarski ranking Trójmiasta po rundzie jesiennej. 1. Lechia Gdańsk... 21. UKS Klukowo

Spośród wspomnianych lig 4 i 5 marca na boiskach zobaczymy w sumie 8 drużyn. Przed szansą awansu po rewelacyjnej jesieni, a także remisie z Olimpią Grudziądz w odrabianych zaległościach z poprzedniej rundy stoi Gedania 1922 Gdańsk. Równie ciekawie zapowiada się V liga, gdzie 4 z 5 czołowych drużyn to ekipy z Trójmiasta. Nieco większą stratę do lidera w IV lidze ma z kolei Jaguar Gdańsk, ale mimo to nie porzuca myśli o promocji do III ligi.

Gedania 1922 Gdańsk - 3. miejsce w III lidze przed rundą wiosennąGedania 1922 w minioną sobotę potwierdziła, że runda jesienna nie była tylko efektem szczęścia beniaminka, a wspólnego celu całej drużyny. Dzięki temu na zespół Krystiana Ryczkowskego możemy realnie postrzegać jako kandydata do awansu do II ligi. Gdańszczanie rundę wiosenną rozpoczną od wyjazdu do Stargardu, gdzie w sobotę zmierzą się z Błękitnymi.

- Po odbyciu pauzy za żółte kartki do składu wracają Krzysztof Bąk i Maciej Gorwa, Łukasz Molga wrócił po obowiązkach służbowych. Natomiast do zdrowia wracają jeszcze: Filip SosnowskiMateusz Machola. Jesteśmy zadowoleni z remisu w Grudziądzu, choć liczba sytuacji była po naszej stronie. Rywal kontrolował grę przez pewien fragment meczu, ale w piłce nożnej trzeba być konkretnym. Dlatego optymistycznie patrzymy na nadchodzącą wiosnę - mówi nam Paweł Szajrych, asystent trenera Krystiana Ryczkowskiego w pierwszym zespole Gedanii.
Olimpia Grudziądz - Gedania 1922 Gdańsk 1:1. Przeczytaj relację Olimpia Grudziądz - Gedania 1922 Gdańsk 1:1. Przeczytaj relację

Bałtyk Gdynia - 17. miejsce w III lidzePo drugiej stronie tabeli III ligi mamy Bałtyk Gdynia. Biało-niebiescy będą się zatem bronili przed spadkiem, a w utrzymaniu pomóc mają m.in. nowi napastnicy. Dokładnie w czwartek został potwierdzony transfer Huberta Żubera, o czym informowaliśmy już wcześniej, a przypomnijmy, że dwa dni wcześniej do zespołu dołączył Ezana Kahsay. O wizji zespołu rozmawialiśmy już z trenerem Włodzimierzem Pasieką, jednak przedstawimy ją w osobnym artykule, który ukaże się w piątek, 3 marca.

Tabela III ligi, gr. II Tabela III ligi, gr. II


Jaguar Gdańsk - 8. miejsce w IV lidzeJaguar Gdańsk to 1 z 2 trójmiejskich zespołów w IV lidze. Przypomnijmy, że drużyna przystępowała do sezonu z aspiracjami na awans do III ligi, ale obecnie strata do liderującego Wikędu Luzino wynosi 15 punktów. Mimo to gdańszczanie nie porzucają nadziei.

- Cel się nie zmienia. Chcemy wygrywać w każdym meczu. To dla nas kluczowe, bo jeśli chcemy myśleć o awansie, to nie możemy patrzeć tylko na siebie, ale również na innych. Ponadto naszym celem jest ogrywanie naszych młodych zawodników, aby rozwijali się i stanowili o sile zespołu. Świadczy o tym fakt, że połowa drużyny to wychowankowie, z czego spore grono to młodzieżowcy. Za nami sporo sparingów, w tym także z II-ligowcami, którzy pokazali nam, jaka jest między nami dysproporcja i w jakim kierunku mamy zmierzać. Gry kontrolne posłużyły nam w zgraniu drużyny, żeby każdy miał odpowiednią liczbę minut do pokazania się. Obserwowaliśmy również rezerwy, dobraliśmy zawodników i liczymy, że będą dla nas wzmocnieniem. Oprócz nich dołączył także Robert Sulewski, który ma za sobą rywalizację na wysokim poziomie. Jeśli wykonujemy transfery, to myślimy o ludziach, którzy wniosą coś do zespołu - mówi trener Piotr Formela, który jesienią na tym stanowisku zastąpił Pawła Pagiełę.
Bałtyk Gdynia dopiął transfer napastnika z Erytrei. Kibice pomogli Bałtyk Gdynia dopiął transfer napastnika z Erytrei. Kibice pomogli

Arka II Gdynia - 10. miejsce w IV lidzeArka II Gdynia takich aspiracji co lokalny rywal nie ma. Nie oznacza to jednak, że nie warto jej śledzić, bo w szeregach zespołu Macieja Cieślika będzie można często oglądać także piłkarzy grających na co dzień w pierwszej drużynie, a także Centralnej Lidze Juniorów.

- Kadra zespołu została zachowana z poprzedniej rundy. Oczywiście jest wspierana przez zawodników z pierwszej drużyny i Centralnej Ligi Juniorów. Nie mamy problemów, bo jesteśmy w tej samej sytuacji, czyli chcemy rozwijać chłopaków. Mamy szeroką grupę z rocznika 2005, która w przyszłym sezonie będzie stanowiła o sile CLJ. Mamy też grupę rokujących już seniorów z roczników 2003 i 2002, a nawet jednego z 2001. Tutaj cel się nie zmienia i wciąż chcemy ich wszystkich ogrywać. Chcemy też pracować jak najbardziej profesjonalnie, dlatego tak naprawdę działamy przez cały rok, może z małymi przerwami w ciągu zimy i lata. A jakie to przyniesie efekty? O tym przekonamy się już 4 marca - mówi trener Cieślik.
Tabela IV ligi Tabela IV ligi


Gedania 1922 II Gdańsk - 1. miejsce w V lidzeBardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja w V lidze, bo przed rundą wiosenną rezerwy Gedanii są głównym kandydatem do awansu. Mimo że drużyna jest złożona głównie z młodzieży, która ma się przede wszystkim rozwijać, to klub nie wyklucza ewentualności ogrywania jej także o poziom wyżej.

- Zimą trenowaliśmy po pięć razy w tygodniu. W sparingach grali głównie juniorzy starsi, a wszyscy młodsi wyróżniający się grali w pierwszym zespole. Miało to służyć sprawdzeniu ich przed drugą rundą i muszę przyznać, że jesteśmy zadowoleni. W sparingach rywalizowaliśmy m.in. z IV-ligowcami z Pruszcza i Kowal. Mimo że przegraliśmy, to przygotowane założenia były spełniane. Przewaga rywali wynikała głównie z warunków fizycznych czy doświadczenia, ale kreowanie sytuacji czy podejmowanie decyzji było po naszej stronie, więc w przyszłości będziemy szukali przeciwników jeszcze lepszych od siebie. Filozofia się nie zmienia. Najważniejszy jest każdy najbliższy mecz, a gdzie to nas zaprowadzi, to zobaczymy. Wrócił do nas Bartek Bałwat, który ma służyć doświadczeniem. Ponadto jest jeszcze dwóch zawodników z Bałtyku i Cartusii, ale jeszcze muszą pokazać, że zasługują na grę. Naprawdę nie możemy się już doczekać i czekamy na start rundy - mówi trener Paweł Szajrych, który prowadzi rezerwy Gedanii.
"Chłopaki chcieli wcześnie zacząć weekend". Grał w Górniku Zabrze, strzela w A klasie

Jaguar II Gdańsk - 2. miejsce w V lidzeWysoko stoją także rezerwy Jaguara, ale tutaj sytuacja jest zgoła odmienna. To dlatego, że nawet jeśli Jaguar II awansuje, a pierwsza drużyna pozostanie w IV lidze, to wówczas de facto tego awansu nie będzie. To dlatego, że według regulaminu 1 klub nie może mieć 2 zespołów na tym samym poziomie. Mimo to młodzi piłkarze mają o co walczyć, bo dzięki dobrym występom mogą trafić właśnie do IV-ligowej ekipy.

- Celem nadrzędnym jest rozwój chłopaków, aby mogli trafić do pierwszego zespołu. Drużyna składa się z młodych zawodników. Co więcej, trenują tu, a nawet z pierwszą drużyną, chłopcy z rocznika 2008. Oczywiście z racji wieku nie mogą jeszcze grać na tym poziomie, ale szlify już zbierają. Rozwijanie poprzez piłkę seniorską, to w naszym roku myślenia najlepsza droga - mówi trener Formela w imieniu Łukasza Sapielaka, szkoleniowca Jaguara II, który obecnie przebywa na stażu we włoskim Interze Mediolan.
Tabela V ligi Tabela V ligi


Bałtyk II Gdynia - 3. miejsce w V lidze.Podobna sytuacja, co w Jaguarze II, jest także w rezerwach Bałtyku, który w przypadku spełnienia najczarniejszego scenariusza, czyli spadku pierwszego zespołu, nie będzie mógł grać w IV lidze, mimo wywalczonego awansu na boisku. Mimo to piłkarze chcą ugrać jak najwięcej, by również móc trafić do drużyny Włodzimierza Pasieki.

- Nie mamy wygórowanego celu w postaci awansu. Natomiast nie zmienia to przekonania, że chcemy wygrywać w każdym meczu, a co życie przyniesie, to zobaczymy. Oczywiście fajnie byłoby zagrać w IV lidze, ale na to składa się jeszcze kilka innych aspektów. Uważam, że okres przygotowawczy przepracowaliśmy bardzo solidnie, więc pozostaje czekać nam na inaugurację wiosny. Mamy młody zespół, złożony głównie z roczników 2003 i 2004. Ponadto dołączyli do nas Michał Dmochowski z Warmii Olsztyn i Eryk Żeglewski ze Stoczniowca Płock. Jesteśmy drużyną rezerw, więc chodzi o to, aby ci wszyscy chłopcy się rozwijali i mogli trafić do pierwszego zespołu. Dużo pracy przed nimi, ale jest kilku, którzy pukają już do tych drzwi i dają sygnał, co na pewno bardzo cieszy. Tam z kolei kadra liczy więcej niż 18 piłkarzy, więc z drugiej strony ci, którzy nie będą grali w III lidze, będą występowali u nas, aby byli w rytmie meczowym. Jestem dobrej myśli przed nadchodzącą rundą - mówi trener Robert Jędrzejczak, którego asystentem - co ciekawe - jest Sebastian Bartlewski, który w przeszłości był kapitanem III-ligowego Bałtyku.
Jakie sposoby mają trenerzy na Komitet Oszalałych Rodziców? Czy to duży problem? Jakie sposoby mają trenerzy na Komitet Oszalałych Rodziców? Czy to duży problem?

Stoczniowiec Gdańsk - 5. miejsce w V lidzeNadziei na awans do IV ligi nie traci za to Stoczniowiec Gdańsk. To był właśnie przedsezonowy cel drużyny, który de facto jest beniaminkiem. Warto jednak pamiętać, że w drużynie jest wielu doświadczonych piłkarzy, z przeszłością na wyższych poziomach. Drużyna była budowana właśnie z myślą o grze w IV lidze, a obecna strata do lidera może zostać szybko zniwelowana, bo wynosi 10 punktów.

Najbliższe mecze trójmiejskich zespołów niższych klas rozgrywkowychI LIGA KOBIET
CHECZ GDYNIA - Bielawianka Bielawa, niedziela, godz. 13, ul. Górskiego 10
TERMINARZ I TABELA I LIGI KOBIET

III LIGA
BAŁTYK GDYNIA - Unia Swarzędz, sobota, godz. 17, ul. Górskiego 10
Błękitni Stargard - GEDANIA 1922 GDAŃSK, sobota, godz. 13
TERMINARZ I TABELA III LIGI

IV liga
Jantar Ustka - ARKA II GDYNIA, sobota, godz. 11
Wierzyca Pelplin - JAGUAR GDAŃSK, sobota, godz. 14
TERMINARZ I TABELA IV LIGI

V liga
BAŁTYK II GDYNIA - KS Chwaszczyno, niedziela, godz. 11, ul. Górskiego 10
GEDANIA 1922 II GDAŃSK - Osiczanka Osice, niedziela, godz. 15, ul. Górskiego 1
GLKS Różyny - JAGUAR II GDAŃSK, sobota, godz. 13
Zenit Łęczyce - STOCZNIOWIEC GDAŃSK, sobota, godz. 14
TERMINARZ I TABELA V LIGI

Opinie (9) 1 zablokowana

Wszystkie opinie

 • (2)

  Gedania zasługuje na ekstraklasę.

  • 16 11

  • I Ligę Mistrzów.

   • 1 0

  • Odleciałeś?

   • 1 0

 • Opinia wyróżniona

  hej stocznia

  Gedanii Życzę awansu, Stoczniowcowi również;)

  • 14 2

 • Do boju Kadłuby!

  • 12 1

 • Melon na traktor (1)

  Ściemniacz i kłamca jedrzejczak - jest dobrej myśli kiedy po 6 osób przychodzi na trening a większość do mógł zniszczyć już zniszczył

  • 7 4

  • Krzysztof daj już na luz

   • 3 2

 • Kibic.g

  Szczerze powiem..
  Ze nie mam Pojęcia jak tacy ludzie jak Slynny Melon pracują jako trenerzy..
  Okropna Rzecz..Zenada..
  Niszczenie naszej kochanej Młodzieży

  • 3 2

 • Kto jest debeściak ?

  Włodek Pasieka i jego synowie też

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Maciej Szpak 32 50 50%
2. Grzegorz Wantoch-rekowski 35 49 45.7%
3. Miś Beżuś 33 48 48.5%
4. Marek Węgrzynowski 35 44 40%
5. Sylwia Figura 33 43 42.4%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 ŁKS Łódź 34 19 9 6 58:36 66
2 Ruch Chorzów 34 17 11 6 48:33 62
3 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 34 16 13 5 55:37 61
4 Wisła Kraków 34 18 6 10 61:38 60
5 Puszcza Niepołomice 34 16 10 8 49:36 58
6 Stal Rzeszów 34 14 9 11 57:44 51
7 Podbeskidzie Bielsko-Biała 34 12 13 9 56:47 49
8 ARKA GDYNIA 34 13 9 12 56:45 48
9 Chrobry Głogów 34 12 10 12 44:53 46
10 GKS Katowice 34 10 14 10 41:39 44
11 Zagłębie Sosnowiec 34 10 12 12 33:43 42
12 Górnik Łęczna 34 9 13 12 40:45 40
13 GKS Tychy 34 10 9 15 46:52 39
14 Resovia 34 9 11 14 43:51 38
15 Odra Opole 34 10 7 17 39:48 37
16 Skra Częstochowa 34 9 4 21 19:50 31
17 Chojniczanka Chojnice 34 5 12 17 35:57 27
18 Sandecja Nowy Sącz 34 5 12 17 28:54 27
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Ponadto zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.

Wyniki 34 kolejki

 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - ARKA GDYNIA 2:1 (1:0)
 • Stal Rzeszów - Skra Częstochowa 2:1 (0:1)
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Apklan Resovia 4:3 (1:3)
 • Ruch Chorzów - GKS Tychy 1:0 (0:0)
 • Puszcza Niepołomice - Chrobry Głogów 0:1 (0:0)
 • Górnik Łęczna - Wisła Kraków 0:3 (0:2)
 • Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1)
 • ŁKS Łódź - Odra Opole 1:0 (1:0)
 • Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice 3:3 (2:1)

Ostatnie wyniki Arki

Bruk-Bret Termalica Nieciecza
3 czerwca 2023, godz. 17:30
72% Bruk-Bret Termalica Nieciecza
10% REMIS
18% ARKA Gdynia
ŁKS Łódź
35% ARKA Gdynia
24% REMIS
41% ŁKS Łódź

Najbliższy mecz Gedanii

Polonia Środa Wielkopolska
10 czerwca 2023, godz. 16:00
36% Polonia Środa Wielkopolska
17% REMIS
47% GEDANIA 1922 Gdańsk

Tabela

Piłka nożna - III liga
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Olimpia Grudziądz 32 21 7 4 68:17 70
2 Pogoń II Szczecin 32 19 9 4 66:22 66
3 GEDANIA 1922 GDAŃSK 32 19 4 9 60:51 61
4 Polonia Środa Wielkopolska 32 19 3 10 70:51 60
5 Zawisza Bydgoszcz 32 18 5 9 66:40 59
6 KP Starogard Gdański 32 17 8 7 42:31 59
7 Świt Skolwin 32 15 7 10 58:39 52
8 Pogoń Nowe Skalmierzyce 32 14 6 12 48:46 48
9 Sokół Kleczew 32 13 5 14 49:46 44
10 Unia Swarzędz 32 11 10 11 37:41 43
11 Błękitni Stargard 32 10 11 11 46:44 41
12 Cartusia Kartuzy 32 10 9 13 35:40 39
13 Stolem Gniewino 32 9 7 16 32:51 34
14 Unia Solec Kujawski 32 8 8 16 36:57 32
15 Jarota Jarocin 32 8 6 18 39:64 30
16 Vineta Wolin 32 6 11 15 42:63 29
17 BAŁYK GDYNIA 32 7 4 21 39:68 25
18 Unia Janikowo 32 2 4 26 17:79 10
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Unia Janikowo po 17. kolejkach wycofała się z rozgrywek i na koniec sezonu zajmie ostatnie miejsce. Kolejne spotkania z jej udziałem będą weryfikowane jako walkower na korzyść rywala.

Wyniki 32 kolejki

 • GEDANIA 1922 GDAŃSK - Cartusia Kartuzy 2:4 (2:2)
 • Vineta Wolin - BAŁTYK GDYNIA 3:1 (0:0)
 • Olimpia Grudziądz - Polonia Środa Wielkopolska 1:0 (0:0)
 • Unia Solec Kujawski - Pogoń II Szczecin 1:0 (0:0)
 • Błękitni Stargard - Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:2 (0:1)
 • Sokół Kleczew - KP Starogard Gdański 1:2 (0:1)
 • Jarota Jarocin - Unia Swarzędz 3:0 (1:0)
 • Świt Skolwin - Zawisza Bydgoszcz 3:3 (0:3)
 • Stolem Gniewino - Unia Janikowo 3:0 (walkower)

Ostatnie wyniki Gedanii

95% GEDANIA 1922 Gdańsk
3% REMIS
2% Cartusia Kartuzy
31 maja 2023, godz. 19:30
mecz pucharowy
10% Chojniczanka II Chojnice
4% REMIS
86% GEDANIA 1922 Gdańsk

Najbliższy mecz Bałtyku

Jarota Jarocin
81% BAŁTYK Gdynia
11% REMIS
8% Jarota Jarocin

Ostatnie wyniki Bałtyku

3 czerwca 2023, godz. 16:00
21% Vineta Wolin
25% REMIS
54% BAŁTYK Gdynia
Sokół Kleczew
49% BAŁTYK Gdynia
18% REMIS
33% Sokół Kleczew

Relacje LIVE

Najczęściej czytane