Arka przegrała z liderem I ligi

13 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Arka nie zdołała ani razu pokonać bramkarza Termaliki. Nic dziwnego, celnych strzałów było bowiem jak na lekarstwo. Arka nie zdołała ani razu pokonać bramkarza Termaliki. Nic dziwnego, celnych strzałów było bowiem jak na lekarstwo.

Trener Paweł Sikora zdecydował się na powrót do ustawienia 1-4-2-3-1. Wraz z tą taktyką, którą preferowała Arka jesienią, wróciły koszmary z poprzedniej rundy. Gdynianie mieli optyczną przewagę w spotkaniu z liderem I ligi, ale z posiadania piłki nic nie wynikało. Strzałów, nie mówiąc, o celnych było jak na lekarstwo. Nic nie dało nawet ostatnie dziesięć minut gry z przewagą jednego piłkarza. Żółto-niebiescy przegrali u siebie z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza 0:1 (0:0).

TERMALICA TERMALICA
Miszczuk - Krajanowski, Jarzębowski, Brodziński, Tomasik - Rzuchowski, Pruchnik - Kuklis, Grzelak, Radzewicz - Marcus
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Kwiatkowski (Warszawa) oraz Rosa, Sierant
Widzów: 4050
Nowak - Piątek, Czerwiński, Nalepa, Pielorz - Lipecki, Pleva - Pawlusiński, Kaczmarczyk, Piotrowski - Sobczak
  • 64' Kuklis Zmiany Surdykowski
  • 66' Rzuchowski Zmiany Szwoch
  • 73' Pruchnik Zmiany Zwoliński
  • 46' Piotrowski Zmiany Jarecki
  • 58' Lipecki Zmiany Rybski
  • 78' Sobczak Zmiany Ceglarz
  • 60' Sobczak
  • 16' Radzewicz
  • 87' Marcus
  • 89' Zwoliński
  • 20' Lipecki
  • 44' Kaczmarczyk
  • 90+2 Pleva
  • 80' Jarecki

POMECZOWE KOMENTARZE TRENERÓW
PAWEŁ SIKORA (Arka):
Kuleje skuteczność. Brakuję nam napastnika, zawodnika, który umie się obrócić z przeciwnikiem na plecach i stworzyć przewagę. Dzisiaj dałem się wykazać wszystkim piłkarzom, których mam w ataku. Obraliśmy taktykę ofensywną. Prowadziliśmy grę, ale to nie wystarczyło do dobrego rezultatu, choć uważam, że wynik remisowy byłby najbardziej sprawiedliwy w tym spotkaniu.

Lider nas zweryfikował. Stało się to, przed czym ostrzegałem przed meczem. Termalica to doświadczony zespół, który jest w stanie wykorzystać każdy błąd.

Muszę dokładnie przeanalizować zachowanie zawodników przy stracie gola. Na gorąco wydawało się, że podanie mógł przeciąć spróbować Kuklis, a Miszczuk stał "za głęboko".

KAZIMIERZ MOSKAL (Termalica): Chciałbym podsumować krótko i nietypowo. Dziękuję trenerowi Arki, że... doskonale zmotywował mój zespół do walki. Wystarczyło, że pokazałem piłkarzom jego wypowiedź, że Termalica ma dobrych piłkarzy, ale mogą nie mieć motywacji , aby grać w ekstraklasie.

Dla mnie nawet odpowiadanie na pytania, czy zależy nam na awansie, jest obraźliwe. Na pewno nie gramy tylko, aby sobie grać. Każdy, kto występuje w lidze, chce osiągać sukcesy i walczyć o najwyższe cele. My też. W klubie mamy prężnych ludzi, którzy zrobią wszystko, abyśmy w razie czego byli gotowi organizacyjnie na grę w ekstraklasie.

Wiedzieliśmy, że Arka gra wysoko. Dlatego liczyliśmy, że odbierzemy piłkę i uda nam się zagrać na wolne pole. Cieszę się, że postawiłem na Sobczaka, gdyż na treningach widziałem, że spisuje się coraz lepiej.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza

49% 249 typowań ARKA Gdynia
29% 146 typowań REMIS
22% 114 typowań Termalica Bruk-Bet Nieciecza

przed meczem brawa dla Krajanowskiego, kapitan Arki wraca do składu po kontuzji, a ponadto wczoraj miał 30. rocznicę urodzin
Kuklis rozegra dzisiaj 50. metr w barwach Arki
spiker przypomina kibicom, że na stadionie przy ul. Olimpijskiej mogą kupić piwo. Kufel o pojemności 0,4 l kosztuje 7 zł. Część dochodu z tego tytułu trafi do kasy Arki
wreszcie można mówić o piłkarskiej wiośnie także, jeśli chodzi o aurę, co prawda niedawno padło, ale obecnie bardzo dobre warunki do gry, jest ciepło, boisko dobrze przygotowane
drużyny wychodzą na prezentację, goście pomarańczowe stroje, Arka żółte koszulki i getry, niebieskie spodenki
losowanie stron boiska, na środku kapitanowie: Krajanowski (ARKA) i Piątek (TERMALICA). Karol ma w piłkarskim życiorysie grę zarówno w Arce jak i w Lechii
drużyny zamieniają się stronami, Miszczuk (ARKA) zajmuje miejsce w bramce od strony sektora "Górka"
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
"Arkowcy, minuta ciszy" - skandowanie z "Górki". To na cześć "Denisa" z Czerska
2'
Miszczuk (ARKA) zbyt krótko odbił dośrodkowanie po dośrodkowaniu Pawlusińskiego (TERMALICA), obrońcy wyjaśnili sytuację
4'
dobre dośrodkowanie Radzewicza (ARKA), akcje zamykał Kuklis (ARKA), ale strzelił nad bramką
5'
Arka w innym ustawieniu niż dotychczas, trener Sikora wrócił do systemu 1-4-2-3-1, który stosował jesienią trener Nemec, defensywnymi pomocnikami są Rzuchowski (ARKA) i Pruchnik (ARKA), a przed nimi ustawiony jest Grzelak (ARKA), Kuklis (ARKA), grający wcześniej jako "podwieszony" napastnik tym razem na prawym skrzydle
7'
śpiewy z trybun "MZKS"
8'
Kaczmarczyk (TERMALICA) zdołał dośrodkować tuż sprzed linii końcowej, Miszczuk (ARKA) pewnie złapał piłkę
9'
zablokowany strzał Rzuchowskiego (ARKA) sprzed pola karnego
10'
"Arka gol" - z trybun
12'
Marcus (ARKA) wywalczył róg
12'
po wrzutce Radzewicza (ARKA) z kornera z piłką minęło się dwóch jego kolegów
13'
długie podanie Rzuchowskiego (ARKA) z prawego skrzydła do wbiegającego w pole karne Radzewicza (ARKA), Marcin nie opanował piłki, a w dodatku był na spalonym
15'
szybką akcję wyprowadził Marcus (ARKA) i przekazał piłkę do Radzewicza (ARKA), Marcin przegrał pojedynek jeden na jeden z Piątkiem
16'
Żółtą kartką został ukarany Radzewicz (ARKA), który faulował Pawlusińskiego, pomocnik gdyński "zagotował" się, gdyż rywal założył mu "siatkę"
17'
Lipecki (TERMALICA) próbował zagrać piłkę w pole bramkowe Arki, najszybciej był przy niej Miszczuk (ARKA)
17'
Arka to pany, żółto-niebieskie szatany" - skandowanie z trybun
18'
najwięcej kibiców na trybunie "Górka" i "Tory", dokładną frekwencje podamy, gdy otrzymamy odczyt ze stadionowych kołowrotków
19'
Rzuchowski (ARKA) z okolic linii środkowej zagrał za plecy obrońców, przy piłce pierwszy był Marcus (ARKA), ale nie doszło do jego pojedynku sam na sam z bramkarzem, gdyż sędzia odgwizdał spalonego
19'
"Lech, Areczka, Cracovia" - śpiewy na trybunach
20'
Żółtą kartką został ukarany Lipecki (TERMALICA) po faulu na Tomasiku
21'
zbyt głębokie dośrodkowanie Radzewicza (ARKA) z wolnego, Nowak (TERMALICA) pewnie złapał piłkę
21'
na trybunach pozdrawianie kolejnych zgód Arki: Gwardii Koszalin, Górniak Wałbrzych, Polonii Bytom...
22'
Radzewicz (ARKA) płasko zagrał piłkę w polu karnym, nie sięgnęli jej, choć atakowali wślizgiem: Marcus (ARKA) i Kuklis (ARKA)
23'
Grzelak (ARKA) stracił piłkę w polu karnym
23'
nieporozumienie w Arce, szybki atak wyprowadził Pruchnik (ARKA), prawym skrzydłem biegł niepilnowany Krajanowski (ARKA), ale piłka poszła na lewo do Radzewicza (ARKA), który akurat zbiegał do... środka
25'
Rzuchowski (ARKA) w efektownym dryblingu, przerwał ten popis dopiero faul Sobczaka (TERMALICA)
26'
Brodziński (ARKA) dobrze blokował Piątka, piłka wyszła za boisko, od bramki rozpoczął Miszczuk (ARKA)
27'
mecz z optyczną przewagą Arki, ale jeszcze nie było żadnego celnego strzału
28'
Nowak (TERMALICA) interweniuje poza polem karnym, wybił piłkę, którą do Marcusa (ARKA) podał Grzelak (ARKA)
29'
Radzewicz (ARKA) bliski przechwytu po zbyt mocnym podaniu Nowaka (TERMALICA) do Czerwińskiego (TERMALICA), ale skończyło się na wyjściu piłki poza boisko, od bramki Termalica wznowiła grę
30'
Pruchnik (ARKA) stracił piłkę na rzecz Kaczmarczyka (TERMALICA), Termalica wyszła kontrą 3 na 3, ale Kaczmarczyk (TERMALICA) zdecydował się na uderzenie z dystansu, piłka przeszła nad poprzeczką bramki Arki
31'
"Arka Gdynia" - głośne skandowanie z trybun
32'
niecelny strzał Radzewicza (ARKA)
32'
zapalono jupitery, chociaż pierwsza połowa z powodzeniem mogłaby się toczyć bez sztucznego światła
33'
nieco ryzykownie, Jarzębowski (ARKA) mając rywala "na plecach" nie wybijał piłki, a czekał aż wtoczy się ona w pole karne, ostatecznie złapał ją Miszczuk (ARKA)
35'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
35'
na razie nie było jeszcze żadnego celnego strzału
35'
na trybunę honorową wszedł Michał Listkiewicz, były prezes PZPN, obecnie szef I ligi
38'
spadło tempo gry, od kilku minut gra w środku boiska, Termalica skoncentrowana na przeszkadzaniu Arce, gdynianie nie mogą stworzyć klarownych sytuacji strzeleckich
39'
Krajanowski (ARKA) wywalczył róg
39'
po dośrodkowaniu Rzechowskiego z rogu zablokowany strzał Marcusa (ARKA)
40'
słupek uratował Termalica, strzelał Kuklis (ARKA) po ładnej akcji, w której wzięli udział również Marcus (ARKA) i Grzelak (ARKA)
43'
Nowak (TERMALICA) piąstkuje po dośrodkowaniu z wolnego Radzewicza (ARKA)
44'
Żółtą kartką został ukarany Kaczmarczyk (TERMALICA) za faul na Kuklisie
45'
doliczona 1 minuta
45+1
sędzia przerwał grę, bo na murawie leżał Sobczak (TERMALICA)
45+2
wznowienie od rzut sędziowskiego
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W GDYNI NIE TYLKO BEZ GOLI, ALE NAWET BEZ ŻADNEGO CELNEGO STRZAŁU!
w przerwie konkurs dla kibiców, w bramce klubowa maskotka Śledź, kibice strzelają jedenastki
piłkarze wracają na boisko, lekkie gwizdy dla gości, brawa dla gospodarzy z trybun
46'
TERMALICA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piotrowski, w jego miejsce wchodzi Jarecki.
46'
od środka rozpoczęli goście, Arka bez zmian w składzie
46'
"Areczko, wygrajcie dla nas" - skandowanie z trybun
47'
Kuklis (ARKA) faulował Jareckiego (TERMALICA), wolny dla Termaliki z wysokości pola karnego Arki
47'
Pawlusiński (TERMALICA) z wolnego zagrał po ziemi w pole karne, nikt nie doszedł do piłki z drużyny gości, Arka wybiła na róg
48'
drugi róg z rzędu dla gości, gdyż dośrodkowanie zablokował Rzuchowski (ARKA)
48'
pewna interwencja Miszczuka (ARKA)
49'
Hej, Arka gol" - niesie po trybunach
51'
jeden z kibiców z kuflem piwa, chwiejnym krokiem próbował dostać się na trybunę honorową, ale ochroniarz nie wpuścił go
51'
Oficjalna frekwencja 4050 kibiców
52'
spiker poinformował o obecności Listkiewicza na trybunach, nie było oklasków, a jedynie pojedyncze gwizdy
53'
pierwszy celny strzał, Nowak (TERMALICA) z trudem odbił piłkę po uderzeniu Marcusa (ARKA) z około 20 metrów
54'
ładna akcja Arki, Rzuchowski (ARKA) dobrze rozszerzył grę do Grzeklaka, ten powinien uderzać, ale zamiast tego próbował odegrać do Tomasika (ARKA) i szansa na gola przepadła
57'
indywidualna akcja Marcusa (ARKA) zakończona celnym strzałem, jednak uderzał z trudnej pozycji i bramkarz nie miał problemu z dobrą interwencją
58'
"Areczko, tylko zwycięstwo przypominają kibice"
58'
TERMALICA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lipecki, w jego miejsce wchodzi Rybski. Czyżby goście zamierzali zagrać odważniej, bo ofensywny gracz zastąpił defensywnego?
59'
Rybski (TERMALICA) został "przywitany" skandowanie wulgarnym na temat jego byłego klubu
60'
[0:1] TERMALICA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sobczak. Dobre podanie Jareckiego. Napastnik Termaliki znalazł się sam na sam z Miszczukiem i zagrał piłkę pomiędzy nogami bramkarza Arki do siatki
60'
pierwszy celny strzał w tym meczu gości przyniósł im od razu prowadzenie!
62'
"Areczko, ten mecz musimy wygrać" - skandowanie z trybun
63'
"Wygramy, wygramy, Niecieczę pokonamy" - skandowanie z trybun
64'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuklis, w jego miejsce wchodzi Surdykowski. Gospodarze przechodzą do gry na dwóch napastników, Marcus przejdzie na prawe skrzydło
66'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rzuchowski, w jego miejsce wchodzi Szwoch.
68'
zderzenie Marcusa (ARKA) z Nalepą (TERMALICA) przed polem karnym gości, sędzia uznał, że to napastnik Arki faulował
70'
przechyt Plevy (TERMALICA) 40 metrów od bramki Arki i groźny atak Termaliki, Jareckiemu (TERMALICA) piłka uciekła jednak poza boisko
71'
róg dla gości
71'
po dośrodkowaniu z rogu Pawlusińskiego (TERMALICA) Rybski (TERMALICA) próbował uderzać przewrotką, źle trafił w piłkę
72'
przerwana kontra Arki, bo Grzelak (ARKA) faulował Nalepę (TERMALICA)
73'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Pruchnik, w jego miejsce wchodzi Zwoliński.
74'
Arka została bez defensywnych pomocników, na środku drugiej linii obecnie grają Szwoch (ARKA) i Grzelak (ARKA)
75'
Nowak (TERMALICA) obronił strzał Tomasika (ARKA)
75'
Marcus (ARKA) w roli... prawego obrońcy, powrót kosztował Brazylijczyka dużo sił, bo podał w aut
75'
na boisku leży Sobczak (TERMALICA), pozostali piłkarze Termaliki korzystają i podbiegają do ławki, aby napić się wody, ta drużyna grała zaległy mecz w środę w Nowym Sączu, ma prawo być zmęczona
77'
kolejna dobra piłka od Jareckiego (TERMALICA), na wolnej pozycji Pawlusiński (TERMALICA), ale piłka zeszła mu z nogi i poszybowała wysoko nad bramką Arki
78'
TERMALICA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sobczak, w jego miejsce wchodzi Ceglarz.
78'
"Pomagamy piłkarzom, kur..., dadzą radę!" - słychać nawoływanie prowadzącego doping w sektorze "Górka"
78'
jest skandowanie "Arka"
czerwona kartka
80'
Jarecki (TERMALICA) otrzymał czerwoną kartkę za atak nogą w twarz Marcusa.
81'
Termalika groźnie zaatakowała nawet w "10", z bliska spudłował Rybski (TERMALICA) po akcji Pielorza i Ceglarza
83'
kolejny atak Termaliki, z 10. metrów niecelny strzał Ceglarza (TERMALICA)
84'
mimo liczebnej przewagi Arki nie może przenieść gry na połowę gości!
85'
"Arkowcy gol" - głośne skandowanie z trybun
85'
zaczął padać deszcz
86'
nieudane dośrodkowanie Marcusa (ARKA)
87'
Żółtą kartką został ukarany Marcus (ARKA), który próbując odzyskać piłkę przy linii końcowej boiska sfaulował Pielorza
87'
"Arka grać, kur... mać" - pojedyncze okrzyki z trybun
88'
Zwoliński (ARKA) głową z 4. metra obok słupka, dobrze dośrodkował Radzewicz (ARKA)
89'
Żółtą kartką został ukarany Zwoliński (ARKA) po faulu na Nalepie
90'
"Areczko, gramy do końca" - z trybun
90'
sędzia doliczył 3 minuty
90+1
Szwoch (ARKA) niecelnie podaje w polu karnym
90+1
podanie Marcusa (ARKA) do Szwocha (ARKA), ale ten nie dogonił piłki, od bramki rozpocznie Termalica
90+2
odważne wyjście Nowaka (TERMALICA) kończy kolejny atak Arki
90+2
Żółtą kartką został ukarany Pleva (TERMALICA) po faulu na Grzelaku
90+3
Grzelak (ARKA) z połowy boiska dośrodkował z wolnego w "16", dobra "główka" Nalepy (TERMALICA)
90+3
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA 0:1
gwizdy na trybunach
to już 6 porażka w Gdyni Arki oraz 6 zwycięstwo Termaliki na wyjeździe
piłkarze Termaliki głośno świętują sukces na murawie w Gdyni
sektor "Górka" wezwał do siebie piłkarzy Arki i skanduje: "Walczyć, trenować, Arka musi panować"

Wyniki 23 kolejki

• ARKA GDYNIA - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:1 (0:0)
  • Warta Poznań - Olimpia Grudziądz 0:1 (0:1)
  • Dolcan Ząbki - Bogdanka Łęczna 5:0 (1:0)
  • Stomil Olsztyn - Kolejarz Stróże 2:3 (1:1)
  • Miedź Legnica - Polonia Bytom 1:0 (0:0)
  • GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:0)
  • GKS Katowice - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (1:0)
  • Okocimski Brzesko - Flota Świnoujście 2:2 (0:0)
  • ŁKS Łódź - Cracovia 0:3 (walkower, ŁKS wycofał się z rozgrywek)
  • Mecze zaległe
  • Sandecja - Termalica Bruk-Bet 0:0
  • Dolcan - Olimpia 2:0 (0:0)
  • Okocimski - Bogdanka 1:1 (0:1)

Opinie (136) ponad 20 zablokowanych

• to bylo pewne ze Bruk mocniejszy od arki (1)

• 78 8

• No coz...termalica o wiele mocniejsza

• 10 4

• 1500 (9)

Nedza na trybunach i nedza na boisku !

• 82 18

• POkemonie, nędza to jedynie na Bałtyku wczoraj była kiedy z hali głośniejszy doping był (4)

Dziś na Arce 4 tysiące ludzi i bardzo dobry doping!

Niestety gra słabsza ale to był lider ligi

• 10 47

• ciekawe...

nawet jak milkł doping Bałtyku, nic nie było słychać z hali,
        bo i jak te parenaście kibiców kotary miałoby zagłuszyć?

• (1)

byłeś widziałeś słyszałeś ??? z hali doping było słychać w całym trojmieście takie gardla ma 800 osób które były na meczu apg

• 2 9

• a wrzeszczącą kotarę było słychać aż w Rzeszowie

• 6 0

• hej! hej! Termalica ! :)

• 25 1

• bez napinki

ten mecz i wynik pokazują tylko miejsce arczan wtej "ich" lidze .pewnie skończą na 10 pozycji i przez to uda im się utrzymać w tej klasie rozgrywkowej

• (6)

arka jest naprawde żałosna.. 4tys ludzi na meczu, choć pogada dziś w 3miescie najlepsza od miesiecy.. Mecz z viceliderem, a trybuny puściutkie. Bardzo dobrze, że ich słoniki ukruciły w 10tkę. a komentarz z relacji tekstowej "
    84'
    mimo liczebnej przewagi Arki nie może przenieść gry na połowę gości!" pozostawie bez komentarza. arka jest tylko w internecie. Awansuje dwójka z czwórki Tychy Nieciecza Zawisza Flota. I.. bardzo dobrze. Dośc tych skorumpowanych klubów, chociaż zawisza i tak pohandlowała z arka ostatnio..

• 64 16

• Zawisza B. i GKS T. też były zamieszane w kupczenie meczami... :-)

• 5 5

• sam jesteś puściutki i skorumpowany

i żałosny jak ta arka, o której piszesz. Tak tak, albo białe, albo czarne.

• 5 8

• 4k w I lidze to najlepszy wynik, wiec nie masz sie czego czepiać (3)

spójrz ile chodzi na Lechie, ledwo 10 k na takim stadionie - to joz powód do wstydu