Gdańscy judocy z ośmioma medalami w PP

30 maja 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Aleksandra Jabłońska (w środku) sięgnęła po złoto w kategorii do do 70 kilogramów. Aleksandra Jabłońska (w środku) sięgnęła po złoto w kategorii do do 70 kilogramów.

Osiem medali przywieźli gdańscy judocy i judoczki z zawodów Pucharu Polski Juniorów rozgrywanych w Łodzi. Stuprocentową skutecznością, jeśli chodzi o zajmowanie miejsca na podium, wykazali się reprezentanci AZS AWFiS i Wybrzeża. Oba kluby zgłosiły po czterech zawodników i zapisały na swoich kontach po cztery krążki. Najlepiej spisała się złota medalistka Aleksandra Jabłońska z AZS AWFiS, która wygrała wszystkie walki w kategorii do 70 kilogramów.

Reprezentanci Gdańska wystartowali w sumie w ośmiu z szesnastu kategorii. Poza Aleksandrą Jabłońską dla AZS AWFiS medale zdobyły Magdalena Miller (srebro, kat. do 57 kg), Barbara Lichońska (brąz, kat. do 78 kg) oraz Michał Jabłoński (brąz, kat. do 90 kg). Dzięki tym rezultatom klub zajął piąte miejsce w klasyfikacji medalowej.

Na 20 pozycji wśród 32 ekip, których zawodnicy choć raz znaleźli się na podium sklasyfikowano zostało Wybrzeże Gdańsk. Podobnie jak w przypadku AZS AWFiS, jego reprezentanci każdy start kończyli na "pudle". Cztery brązowe medale wywalczyli: Dajana Bołoz, Michał Dudek, Tobiasz PuzyrPaweł Kamiński.

W Łodzi startowali także judoczki Conrada Gdańsk - Ilona DaśkoAnna Cholewińska, które zajęły piąte miejsca w kategorii do 57 kg.