Wiadomości

Wybieramy Piłkarza Roku

Rusza 29. Plebiscyt "Głosu" na Najpopularniejszego Piłkarza Wybrzeża. Wynik głosowania kibiców poznamy na początku stycznia.

Na pierwsze głosy jeszcze trochę będziemy musieli poczekać. A jak typują wybitni piłkarze?

Dziesiątka Janusza Kupcewicza przedstawia się następująco: 1. Krupski, 2. Dymkowski, 3. Ława, 4. Sobieraj, 5. Pilch, 6. Borkowski, 7. Hartman, 8. Murawski, 9. Górski, 10. Chamera, Arkadiusz Kupcewicz, Dudziński.

- Mój wybór jest subiektywny - przyznał pięciokrotny zwycięzca naszego plebiscytu. - W dziesiątce są tylko ci piłkarze, których miałem okazję oglądać na boisku. Niestety, nie widziałem żadnego spotkania naszych trzecioligowców. Uważam, że gracze Lechii, Kaszubii powinni być w dziesiątce, ale nie miałem okazji ich oglądać w akcji i trudno mi wystawiać oceny. Mimo, że Krupski nie grał jesienią, stawiam go na pierwszym. Po powrocie do Arki dużo wniósł do tej drużyny. Chodzi mi tu o jego rolę zawodnika oraz charakter, jaki dał drużynie. Istotny był jego wkład jako człowieka - dodał trener Cartusii.

O wytypowanie dziesięciu najpopularniejszych piłkarzy zwróciliśmy się do Romana Korynta. Wybór Piłkarza 50-lecia przedstawia się następująco: 1. Ława, 2. Murawski, 3. Pilch, 4. Woroniecki, 5. Wojnecki, 6. Dymkowski, 7. Piskuła, 8. Pięta, 9. Chamera, 10. Biskup.

- Postawiłem na graczy Arki ze względu na jej udaną rundę jesienną. To nasz najwyżej notowany zespół, ze sporymi szansami na awans do esktraklasy. Trzeba to uszanować. Na pierwszym miejscu w mojej klasyfikacji jest Ława. Zadecydowała o tym bardzo dobra końcówka rundy jesiennej. Bartosz potrafił wziąć na swoje barki ciężar gry po tym jak kontuzji doznał Dymkowski. Drugie miejsce przyznałem Murawskiemu, może trochę niedocenianemu. W dziesiątce jest również dwóch trzecioligowców - Pięta i Biskup, jedyny przedstawiciel Lechii w moim zestawieniu - dodał pan Roman.

Opinie (2)

 • głosuję na Bora

  ja tam zagłosowałbym na (Boro)Borowskiego Andrzeja z Cartusii, bo niesamowity fuksiarz z niego i do tego kapitalnie strzela wolne;]

  • 0 0

 • PIłkarz roku

  Szanowni Państwo,

  Myslę, że zapomnieliśmy jeszcze o bramkostrzelnym piłkarzu Lechi Gdansk jaki jest pomocnik Janusz Melaniuk, który statystycznie grając najmniej czasowo strzelił najwięcej goli przeciwnikom. Proszę zwrócić na to uwagę.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2020

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »