Wiadomości

Wybieramy Piłkarza Roku

W 29. Plebiscycie "Głosu" na Najlepszego Piłkarza Wybrzeża na razie poznajemy typy fachowców. Czekamy na kupony od Czytelników. Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi na początku stycznia.

Wczoraj poznaliśmy typy dwóch wybitnych piłkarzy. Roman Korynt i Janusz Kupcewicz na czołowych miejscach stawiali graczy Arki. Kolejnym fachowcem, którego poprosiliśmy od wytypowanie dziesiątki najlepszych piłkarzy Wybrzeża, jest Henryk Klocek. W zestawieniu prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej znaleźli się:
1. Dymkowski (Arka),
2. Ława (Arka),
3. Piskuła (Arka),
4. Pilch (Arka),
5. Woroniecki (Arka),
6. Murawski (Arka),
7. Wojciechowski (Lechia),
8. Pięta (Kaszubia),
9. Wiśniewski (Kaszubia),
10. Bartoszewicz (Arka).

- Nie wybrałem gdynian tylko zawodników klubu, który z wybrzeżowych drużyn gra w najwyższej klasie rozgrywek - uzasadnił swój wybór prezes Klocek. - Arka rywalizuje w drugiej lidze i plasuje się w czołówce tabeli. Klub jest na topie i normalny w tej sytuacji jest wybór piłkarzy w nim grających. Pierwsze miejsce w moim przekonaniu należy się Dymkowskiemu. Ten zawodnik w największym stopniu wprowadzał porządek w szeregach gdynian. Miał olbrzymi wpływ na grę Arki. O jego wartości dla gdyńskiej ekipy nikogo nie trzeba przekonywać. Gdy go zabrakło, drużyna mocno to odczuła. Nie będzie przesadą, że to on utrzymał Arkę w drugiej lidze, strzelając dwie bramki w rewanżowym meczu barażowym - dodał prezes Pomorskiego ZPN.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2020

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »