Wybrzeże Gdańsk - Pogoń Szczecin 31:27. Dobra passa piłkarzy ręcznych przedłużona

dak.
25 września 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Kamil Adamczyk i Mateusz Wróbel byli najskuteczniejsi w starciu z Sandrą Spa Pogoń Szczecin. Obaj rzucili po 11 bramek. Kamil Adamczyk i Mateusz Wróbel byli najskuteczniejsi w starciu z Sandrą Spa Pogoń Szczecin. Obaj rzucili po 11 bramek.

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk wygrali przed własną publicznością z Sandrą Spa Pogoń Szczecin 31:27 (14:13). To trzecie z rzędu zwycięstwo podopiecznych Thomasa Orneborga. Najwięcej, po 11 bramek dla gdańskiego zespołu zdobyli Kamil AdamczykMateusz Wróbel.

Zmiana prezesa Torus Wybrzeża Gdańsk - szczegóły

TORUS: Chmieliński, Kiepulski - Adamczyk 11, Wróbel 11, Janikowski 5, Pieczonka 2, Komarzewski 1, Papaj 1, Sadowski, Didyk, Gądek, Gajek, Salacz, Malinski, Bednarek

POGOŃ: Gawryś, Terekhov - Bosy 6, Horiha 4, Krupa 4, Rybski 4, Matuszak 3, Krysiak 2, Zaremba 2, Fedeńczak 1, Biernacki 1, Wąsowski, Jedziniak

Dzień przed spotkaniem z Sandrą Spa Pogoń Szczecin, klub poinformował, że Serge Bosca z dniem 1 października przestanie pełnić funkcję prezesa Torus Wybrzeża Gdańsk. Nowym zostanie Dorota Trojanowska.

Szczypiorniści z Gdańska przystępowali do środowego pojedynku w dobrych humorach. Dwa poprzednie spotkania zakończyły się ich zwycięstwem, dlatego potyczka z klubem ze Szczecina była okazją do trzeciej wygranej z rzędu.

Stal Mielec - Torus Wybrzeże Gdańsk 23:27. Relacja i oceny

Pierwsze 10 minut było bardzo wyrównane, a oba zespoły wzajemnie wymieniały się ciosami, doprowadzając do remisu 3:3. Następnie Artur Chmieliński popisał się świetną interwencją przy rzucie Piotra Rybskiego z rzutu karnego, ale nie na tyle dobrą, bo piłka wróciła do gracza Pogoni, który wykorzystał dobitkę. Chwilę później trafił Dmytro Horiha i po raz pierwszy mieliśmy prowadzenie wyższe, niż różnicą dwóch bramek (6:4).

W kolejnej fazie żaden z zespołów nie zamierzał odpuszczać, w efekcie czego oglądaliśmy wyrównaną bitwę do ostatnich minut tej części gry. W końcówce większą determinacją wykazali się jednak gospodarze, którzy rzucili 3 gole z rzędu, dlatego na przerwę schodzili z jednobramkową zaliczką.

W drugiej połowie obraz gry nieszczególnie się zmienił. Pierwszą serię bramek oglądaliśmy w okolicach 40. minuty, gdy goście rzucili trzy bramki z rzędu, a Thomas Orneborg poprosił o przerwę. Chwilę później Ksawery Gajek po raz trzeci otrzymał dwuminutową kartę, w konsekwencji czego obejrzał czerwoną kartkę. Rywale grali w przewadze, ale to miejscowi zdobywali bramki (22:21).

Torus Wybrzeże Gdańsk - Piotrkowianin 29:23. Relacja

Jedną z aktywniejszych postaci tego wieczoru był Kamil Adamczyk, który trafił trzy bramki z rzędu w odstępie dwóch minut w końcówce. Po jego akcjach gdańska drużyna była na trzybramkowym prowadzeniu, a do końca meczu pozostawały nieco ponad 120 sekund. Tego nie dali sobie już wyrwać i ostatecznie zwyciężyli 31:27.

Wyniki 5 kolejki

• TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK - Sandra Spa Pogoń Szczecin 31:27 (14:13)
  • Orlen Wisła Płock - Górnik Zabrze 25:20 (14:8)
  • Zagłębie Lubin - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:26 (13:13)
  • MMTS Kwidzyn - Stal Mielec 30:24 (16:14)
  • Chrobry Głogów - Azoty Puławy 27:25 (15:10)
  • Energa Kalisz - Gwardia Opole 25:27 (16:12)

• Świetny mecz

Brawo Wybrzeże, brawo kibice! Do Zabrza po komplet punktów!

• 18 6

• Brawo Panowie!

Tylko teraz nie puszyć się i nie napinać. Piszę to tylko tak zapobiegawczo, więc bez urazy. Dalej ciężka praca na treningach i walka na maksa o 1-60 minuty każdego kolejnego meczu. Do tego prawdziwy kolektyw twardych facetów i powoli można iść do przodu. Cieszy to, że wygrywamy mecze w końcówkach, nie pękamy, tylko walczymy. Mamy jeszcze rezerwy, bo swoje muszą dołożyć skrzydła. Możemy też jeszcze mocniej pracować w obronie, szybciej domykać, szczególnie pomiędzy 1-2, gdzie dzisiaj kilka bramek dostaliśmy. To jest do dopracowania. Czekamy jeszcze na powrót Ramona i Jacka. Media dużo miejsca poświęciły Wróblowi, Pusi, Bubu i Kelianowi jako ojcom sukcesu. Sporo w tym racji i tu również moje gratulacje. Ja jednak chcę zauważyć, że bardzo dużo w obronie dał Sali. Pomagał mu też dobrze Pieczonka, który swoje dołożył w ataku. Ten chłopak zaskakuje dojrzałością w grze. Warunki fizyczne są jak trzeba, więc pozostaje dalej pracować. Nie sposób napisać kilku dobrych słów o Sadowskim, który w trudnym momencie wszedł i zrobił 2 karne. Choć ładnie mija 1/1, to po minięciu musi bardziej się skupić się na rzucie i patrzeć co robi bramkach. Gdyby tak było, to by miał 2 bramki. Oczywiście swoje też dołożył w końcówce Kiepek, dał dużo spokoju i pewności. Widać ogranie i doświadczenie tego bramkarza i tego nam brakowało. Dzisiaj ławka w ostatnich 10-12 minutach bardzo pomogła i powiem, że byłem zaskoczony spokojem rozgrywania akcji. Trzeba przyznać, że tego ten zespół w poprzednich sezonach nie miał. Raz jeszcze gratulacje za wygranie trudnego meczu z ciężkim, wymagającym i bardziej doświadczonym zespołem. Brawo!
    No i na koniec specjalne życzenia zdrowia dla Komara. Trzymaj się chłopie, garda wysoko i walczysz.

• 25 4

• developer

Ręce same klaszczą - już widać pomału jak młodzież(Pieczonka) zaczyna rozumieć się że starszyzną ,będą owoce! Brawa dla całego zespołu i trenera!

• 14 3

• (4)

Wreszcie drużyna wkręca się na właściwe obroty. Dużo zdrowia dla Komara. Pytanie do trenera, dlaczego sadza na trybunach jedynego zmiennika dla niego na trybunach? To już nie pierwszy raz gdy Tomas sabotuje drużynę.

• 14 5

• (3)

Czy wygrana czy przegrana jazda na trenera.
      Jak się kogoś nie lubi to zawsze kij się znajdzie - w myśl zasady wygrywają zawodnicy, przegrywa trener

• 6 6

• Jak to w sporcie .

• 6 1

• (1)

Trener po prostu nie powinien sadzać na trybuny jedynych zmienników na którąś z pozycji. Didyk na skrzydle? Nie ukrywajmy ale ciężko się na to patrzyło.. Dobrze że drużyna wygrała i nie potrzebowała tego skrzydła by wygrać mecz. Miejmy nadzieje że mecz ten pokazał iż nie powinien tak więcej robić.. ;)

• 4 1

• Zgłoś się na trenera mądralo.
          Mistrz Polski gwarantowany bo przecież Ornebirg to V kolumna, sabotażysta co specjalnie szkodzi drużynie

• 1 2

• (7)

Odszedł prezes to i wyniki się poprawiły

• 9 14

• (6)

Żenujący komentarz. Tym bardziej, że Prezes był na meczu, a po meczu podziękował drużynie i wraz z nią podziękował też kibicom. Gdybyś był na meczu, to byś wiedział. Masz jednak jeszcze czas i możliwość nauczyć się trochę od Prezesa, m.in. jak się trzyma poziom. Tyle w temacie.

• 12 4

• Pytanie nadal bez odpowiedzi (5)

Sam zrezygnował czy go wyrzucili?

• 4 3

• (4)

Myślę, że dorośli i dojrzali ludzie wiedzą, jak w bardzo prosty sposob twój problem rozwiąząć. Pozwol wiec, że ci doradzę. Na oficjalnej stronie internetowej klubu jest numer telefonu. Wystarczy więc zadzwonić, przedstawić się i kulturalnie zapytać. Na pewno otrzymasz precezyjną odpowiedź. Po co się tu kompromitować pytaniem adresowanym nie wiadomo do kogo? No i do tego jeszcze anonimowo.

• 10 4

• (3)

Taaaaaa powiedzą.
            Pan x powie że nie lubi prezesa i przez intrygi doprowadził do jego odwołania lub że dostali propozycję nie do odrzucenia

• 6 3

• (2)

Ty tu nie kombinuj jak stara wiejska plotkara, tylko zrob jak mowie. Zachowaj sie jak na meżczyzne przystało.

• 4 3

• (1)

Bosca w krytycznym momencie bardzo dużo zrobił dla Wybrzeża i dlatego chcę wiedzieć czy murzyn zrobił swoje i jak jest dobrze to wynocha czy po prostu sam zrezygnował bo nie może poświęcić tyle czasu ile by chciał.
                Gdyby sam zrezygnował to nie byłoby pytań, ale gdy idzie w świat komunikat że rada nadzorcza go odwołała to są pytania.

• 6 0

• polityka , jak widać

• 5 0

• Noooo Panowie, nie powiem ...

Konkretne meczycho i mocne granie było. Gratulacje za dziś dla wszystkich. No, a dalej twarda tyrka.