Szczypiorniści Wybrzeża pokonali Pogoń

Torus Wybrzeże Gdańsk

Kamil Adamczyk w meczu Wybrzeże Gdańsk - Sanda Spa Pogoń Szczecin zdobył aż 10 bramek. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Wybrzeże Gdańsk pokonało na własnym parkiecie Sandrę Spa Pogoń Szczecin 30:25 (12:14) w meczu 17. kolejki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Najskuteczniejszy był Kamil Adamczyk, który dla gospodarzy zdobył 10 bramek. Jako że grały drużyny z grupy pomarańczowej, na konto zwycięzców trafiło aż 4 punkty. Podopieczni Marcina Lijewskiego źle weszli w mecz, a kontrolę nad wydarzeniami na boisku przejęli dopiero w ostatnich 20 minutach.

WYBRZEŻE: Pieńczewski, Chmieliński - Adamczyk 10, Bednarek 2, Gądek, Sulej 3, Wróbel 5, Kostrzewa 1, Prymlewicz 5, Podobas, Rogulski 4

SANDRA SPA: Teterycz, Zapora, Bartosik - Bereżnyj 1, Biernacki 4, Gryszka 2, Krupa 4, Fedeńczak, Zaremba 3, Jedziniak 2, Krysiak 3, Radosz 1, Bosy 5, Wąsowski, Jońca

Piłkarze ręczni Wybrzeża doskonali zdawali sobie sprawę, że jakakolwiek strata punktów w sobotę, może wyeliminować ich z walki nawet o baraże do play-off, czyli pozycje 4-5 w grupie. Sandrę trzeba było pokonać, gdyż to nie tylko outsider, ale i zespół z tej samej grupy, a zwycięstwa w takich pojedynkach mają wartość aż czterech punktów.

Waga spotkania sparaliżowała miejscowych. W mecz weszli źle. Przegrywali: 1:3, 2:5 i 3:6. Dopiero w 9. minucie udało się gdańszczanom uszczelnić defensywę. Natomiast dwa trafienia Wojciecha Prymlewicza oraz udany rzut Kamila Adamczyka pozwoliły zakończyć inauguracyjny kwadrans remisem (6:6).

Jednak Pogoń wyszła z 7-minutowego okres gry bez zdobytej bramki i wciąż nie pozwalała Wybrzeżu wyjść na prowadzenie. Po walce trafienie za trafienie do stanu 10:10, znów odskoczyli goście. Przed przerwą najmocniej starał się im odgryzać Adamczyk, ale i tak pierwsza połowa padła łupem Pogoni (14:12).

Po zmianie stron przyjezdni kontrolowali grę tylko do 16:13 w 36. minucie. Od tego wyniku Wybrzeże zdobyło pięć bramek z rzędu. Znów celnie rzucali Prymlewicz i Adamczyk, a na pierwsze prowadzenie w tym meczu wyprowadził gdańszczan Łukas Rogulski, trafiając na 17:16.

Od tego momentu ekipa Marcina Lijewskiego już dominowała na parkiecie. Gdy przetrwała ostatni zryw rywali, którzy z 20:24 zbliżyli się na 23:25, jedyną niewiadomą były już tylko końcowe rozmiary zwycięstwa.

Był to drugi z trzech meczów z rzędu, które Wybrzeże ma w styczniu we własnej hali. Już w najbliższą środę o godzinie 19 stawi się w Gdańsku Gwardia Opole. Pokonanie tej drużyny pozwoliłoby się gdańszczanom utrzymać w walce także o bezpośredni awans do play-off (dla trzech najlepszych zespołów grupy).

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 17 3 1 2 11 429:473 15

W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę

Tabela wprowadzona: 2018-01-22

Wyniki 17 kolejki:

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Sandra Spa Pogoń Szczecin 30:25 (12:14)
  • Górnik Zabrze - Spójnia Gdynia (przełożony na 28.03)
  • MMTS Kwidzyn - PGE Vive Kielce 24:37 (11:23)
  • Energa MKS Kalisz - Zagłębie Lubin 28:24 (17:14)
  • Gwardia Opole - Meble Wójcik Elbląg 33:26 (15:10)
  • Azoty Puławy - Piotrkowianin 33:26 (15:10)
  • Orlen Wisła Płock - Chrobry Głogów 32:23 (14:15)
  • KPR Legionowo - Stal Mielec 31:23 (15:10)

Opinie (23)

• No wreszcie! (3)

Kamil dzisiaj dał ognia. Oby tak dalej chłopaku!

• 25 0

• Kamil Adamczyk

20 lat, 196 wzrostu, 105 kg wagi, lewa ręka, prawe rozegranie!

• 11 0

• 20 lat, 196 cm, 105 kg, leworęczny rozgrywający

• 4 0

• No i takich chłopaków, to aż się chce się oglądać. Wiadomo nie zawsze wyjdzie, nie zawsze się uda, niekiedy (jeszcze) zabraknie umiejętności ale jest walka, ambicja i zaangażowanie. Można przegrać nie mówię, że nie, bo to jest sport ale zawsze trzeba walczyć od początku do końca, żeby potem spokojnie spojrzeć w lustro i kolegom w twarz, i powiedzieć zrobiłem wszystko co mogłem. Jestem zbudowany postawą Kamila, widać pracę Marcina i niech to powoli idzie we właściwym kierunku. Nic nie przyspieszajcie, nie pompujcie, nie piszcie o kadrze itd. Widać, że trochę mu jeszcze brakuje siły ale to przyjdzie z czasem. Musi trochę mocniej popracować na koordynacją ruchową i motoryką. Ni i pamiętać o tym, że nie zawsze mocny rzut będzie skuteczny. Niekiedy trzeba popracować nadgarstkiem trochę go zluzować, tu obniżyć, tu wkręcić, tam przerzucić. Życzę zdrowia i wytrwałości w nauce! Fajnie widzieć Kostrzewę walczącego na skrzydle. Swoje zrobił Bednarek na środku i widać, jak go brakowało z Głogowem. Swoje rzucił Wróbel ale jak zawsze nie ustrzegł się błędów, Rogul jak zawsze bardzo solidnie. Bramka swoje pomogła. No i o to chodzi, walczyć całym zespołem od 1-60 minuty. Chciałbym, żeby więcej grał Gądek i niech powoli wygryza Suleja, który już młodszy i lepszy nie będzie ale swoje robi. Tak trzymać Panowie, bo sezon się jeszcze nie skończył, a do wygrania jest całkiem sporo. Grając na maksa, dużo możecie osiągnąć, a kto wie na ile tak naprawdę was stać ? Ja tam wierzę, nawet w miejsce uprawniające do gry w pucharze EHF może nie,aż tak bardzo ale puchar Challenge spokojnie.

• 7 1

• (5)

Hoho, a coz to za zawodnik o nazwisku Adamczyk!?

• 13 2

• (4)

Młody, zdolny i mądry, bo wykorzystuje daną mu szansę. Mieli trenerzy dobre oko.

• 11 0

• (3)

W juniorach nauki pobierał w sportowym XII LO z Żabianki, pod okiem trenerów Leszka Biernackiego, Szymona Biernackiego i Jakuba Bonisławskiego. Reprezentant Polski juniorów. Skromny i pracowity chłopak. Kamil tak dalej . Skromność i pracowitość prowadzą do sukcesu.

• 13 4

• (2)

Brawa zatem dla jego trenerów.Kawal dobrej roboty Panowie wykonaliście.

• 9 2

• (1)

teraz to się podpinają pod sukces,jak zawsze.

• 5 4

• szczególnie Bonisławski albo Szymon- myślę że dobrze dla tego zawodnika ze tak szybko odszedł ot tych wymienionych,nie powiem trenerów bo do tego jeszcze im DUŻO brakuje! Widać po prowadzeniu Żukowa!