Wybrzeże Gdańsk minimalnie słabsze w Kaliszu. Walka z Energą MKS do ostatnich sekund

Wybrzeże Gdańsk

Wojciech Prymlewicz był najlepiej punktującym zawodnikiem Wybrzeża w Kaliszu.
Wojciech Prymlewicz był najlepiej punktującym zawodnikiem Wybrzeża w Kaliszu. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk przegrali wyjazdowy mecz z Energą MKS Kalisz 24:25 (10:9). O porażce zadecydowało fatalne 5 minut po przerwie, w których gospodarze zdobyli 5 bramek z rzędu. Gdańszczanie walczyli do końca, ale zabrakło im czasu.

Energa MKS: Tatar, Zakreta - Krytski 1, Bożek, Kobusiński, Drej 10, Klopsteg, Misiejuk, Grozdek, Szpera 4, Kniazew 4, Czerwiński 2, Adamski 4

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski - Podobas, Gądek, Bednarek 2, Komarzewski 4, Sulej 1, Rogulski 4, Prymlewicz 5, Kondratiuk 3, Wróbel 1, Adamczyk 3, Kostrzewa 1

Wybrzeżu nie udało się zatrzymać rozpędzonej Energi MKS, dla której sobotnie zwycięstwo było piątym z rzędu w PGNiG Superlidze. Spotkanie przyniosło jednak wiele emocji. Gdańszczanie rozpoczęli od prowadzenia 3:1 w 4. minucie po bramce Łukasza Rogulskiego. Gospodarze szybko doprowadzili jednak do remisu a po trafieniu Michała Czerwińskiego odbili prowadzenie.

To jeszcze się zmieniło, gdy goście zdobyli 4 bramki z rzędu między 21. a 27. minutą. Na przerwę zeszli jednak przy minimalnym prowadzeniu, które krótko przed przerwą zapewnił Wojciech Prymlewicz.

GWARDIA OPOLE - SPÓJNIA GDYNIA 33:24. RELACJA. WYSTAW OCENY

Po zmianie stron gdańszczan nękał Michał Drej, który był najlepszym strzelcem w całym spotkaniu. MKS zaczął drugą połowę od serii 5:0. Tak objętego prowadzenia nie oddali do końca meczu, ale o zwycięstwo drżeli do ostatnich sekund spotkania.

W samej końcówce gdańszczanie zaliczyli serię trzech trafień i po rzucie Kamila Adamczyka przegrywali już tylko 23:24. Dla gospodarzy trafił jeszcze Drej kompletując dwucyfrową zdobycz. Odpowiedź Mateusza Wróbla zdołała jedynie zmniejszyć straty do minimum. 4 punkty, bo tyle przysługuje za wygranie meczu z rywalem z grupy, zostały w Kaliszu.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 20 4 1 2 13 498:561 18

W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę

Tabela wprowadzona: 2018-02-11