Wybrzeże Gdańsk odpadło z Pucharu Polski piłkarzy ręcznych. W fazie 1/8 uległo Gwardii Opole

28 lutego 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Damian Kostrzewa był najskuteczniejszym zawodnikiem Wybrzeża w środowym meczu Pucharu Polski. Damian Kostrzewa był najskuteczniejszym zawodnikiem Wybrzeża w środowym meczu Pucharu Polski.

Wybrzeże Gdańsk nie sprostało w 1/8 finału Pucharu Polski Gwardii Opole. Szczypiorniści prowadzeni przez Marcina Lijewskiego przegrali w hali AWFiS 25:30 (13:17). Gdańszczanie zagrali słabo na początku meczu, tracą wówczas już cztery bramki do rywali. Później popełnili za dużo błędów, aby dogonić zespół z Opola.

WYBRZEŻE: Pieńczewski - Kostrzewa 6, Wołowiec 5, Podobas 4, Kondratiuk 3, Adamczyk 3, Komarzewski 1, Gądek 1, Kornecki 1, Marciniak 1, Wróbel, Bednarek

Gwardia: Zembrzycki - Lemaniak 7, Dementiew 5, Zarzycki 4, Klimków 3, Tarcijonas 3, Zadura 2, Morawski 2, Milewski 1, Siwak 1, Mauer 1

Wygrywasz, albo odpadasz z rozgrywek. Taka zasada przyświeca meczom Pucharu Polski szczypiornistów. Dlatego Wybrzeże Gdańsk, chcąc awansować do ćwierćfinału musiało pokonać w środę, w hali AWFiS Gwardię Opole. Niestety okazało się to zadaniem nie do wykonania.

Drużyna Marcina Lijewskiego słabo weszła w mecz. Rywale szybko zdobyli dwie bramki, ale serię trafień mógł zakończyć już w 3. minucie Marek Podobas. Niestety nie wykorzystał rzutu karnego. Gwardia szybko dołożyła trzecie trafienie, ale gdańszczanom ponownie udało się wywalczyć rzut z 7. metra. Tym razem za wykonanie karnego zabrał się Adrian Kondratiuk, ale również i on znalazł sposobu, aby skierować piłkę do siatki. Goście odpowiedzieli kolejnym trafieniem, więc w 7. min. prowadzili już 4:0.

W tej samej minucie Wybrzeżu w końcu udało się odblokować strzelecko. Dokonał tego Podobas. Za chwilę trafienia dołożyli również Hubert Kornecki oraz Damian Kostrzewa, który przełamał klątwę rzutów karnych (3:4). Na więcej jednak goście nie pozwolili. W pierwszej połowie gdańszczanie dochodzili rywali jeszcze kilka razy na dystans jednej bramki, ale nie udawało się im rzucić do siatki na remis. Do tego w końcówce tej części gry oddali rywalom pole gry i do szatni schodzili przegrywając 13:17.

Po zmianie stron, na serię bramkową kazali czekać aż do 47. minut. Wówczas przegrywali już 18:26. Cztery gole z rzędu dały jeszcze nadzieje na korzystny rezultat. Niestety dla nich Gwardia szybko dołożyła dwa trafienia. Do tego karnego zmarnował Kornecki i choć przed nim i po nim jego koledzy zadbali o to, aby na tablicy wyników po ich stronie widniało 25, to drużyna z Opola miał dalej cztery bramki więcej. A do pięciu różnicy doprowadziła w ostatniej minucie meczu.

SPÓJNIA GDYNIA - Orlen Wisła Płock, 7 marca, godz. 18
Sandra Spa Pogoń Szczecin - Azoty Puławy 19:28 (11:12)
Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 31:24 (17:14)
KPR Legionowo - Energa MKS Kalisz 18:23 (6:10)
Stal Mielec - Meble Wójcik Elbląg, 11 marca
Piotrkowianin - NMC Górnik Zabrze, 12 marca
Warmia Energa Olsztyn - PGE VIVE Kielce, 13 marca

Opinie (9)

• Całkiem sporo kibiców biorąc pod uwagę termin spotkania. Atmosfera w hali jak zawsze przyjemna. Warto bylo przyjechać.

• 16 1

• (3)

Dzisiejszy mecz był dowodem na to, że modzi mogą pojawiać się na boisku jako zmiennicy . W sytuacji kiedy np drugą linie stanowili Adamczyk, Gądek, Wołowiec a dodatkowo na kole Podobas i na skrzydle Marciniak to wyglądało to blado. Młodzieży ( szczególnie dotyczy to Gądka) więcej zadziorności na boisku, nie ograniczajcie się tylko do podawania piłek. Jesteście już mężczyznami pełną gębą, a na boisku brak wam odwagi do podjęcia walki często z Waszymi rówieśnikami. Przy asekuracyjnej postawie na boisku, nie ma czego szukać w Superlidze.

• 14 1

• (2)

ciężko im się nie ograniczać, skoro za każdy błąd są karceni przez starszych. Od tego jest TRENER!!!

• 4 8

• taka rola

W kazdej druzynie taka jest rola starszych kolegow jak i trenera, żeby kształtować dobre postawy. Dobry mecz, Wybrzeże mogło zagrać lepiej ale bez kapitana i Suleja na boisku, sytuacja była do przewidzenia.

• 6 1

• Trener już zdążył im pocisnąć na łamach SF
        Lijewski: "To było spotkanie, podczas którego ci, którzy grali dużo więcej i są ewidentnie zmęczenie mogli się podleczyć, zregenerować i odpocząć. Jest kilku zawodników, którzy narzekają, że grają mniej lub wcale i mieli okazję się pokazać. Właśnie się pokazali i dla mnie czarno na białym jasne jest kto ma charakter, chce grać w piłkę ręczną i się nadaje, a z kogo należy zrezygnować "

• 3 1

• Tu Wybrzeże to takie samo dno, jak Lechia. (1)

• 4 13

• "Tu" ? Czyżbyś był słoikiem, czy jedynie posiadał mentalność słoja?

• 5 4

• (1)

Dlaczego Wybrzeże ma takie wieśniackie stroje?

14 Zepter Legionowo 28 4 0 2 21 746:884 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.