Szczypiorniści Wybrzeża poskładali Meble

Torus Wybrzeże Gdańsk

Piłkarze ręczni Wybrzeża pokonali we własnej hali Meble Wójcik Elbląg 22:17 (8:10). Przyjezdni postawili się gdańszczanom tylko do przerwy. Po zmianie stron podopieczni Damiana Wleklaka przejęli inicjatywę i gładko sięgnęli po czwarte zwycięstwo w Superlidze.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski - Prymlewicz 6, Rogulski 5, Kornecki 3, Oliveira 2, Kostrzewa 2, Bednarek 2, Kondratiuk 1, Sulej, Wróbel

MEBLE: Dudek, Fiodor - Szopa 5, Adamczak Piotr 3, Żółtak 2, Kupiec 2, Janiszewski 1, Moryń 1, Adamczak Paweł 1, Tórz 1, Malczewski 1, Nowakowski

Szczypiorniści Wybrzeża mieli aż 11 dni przerwy pomiędzy meczem z Orlen Wisłą Płock a piątkowym starciem z Meblami Wójcik Elbląg. W tym czasie nie udało się jednak wyleczyć wszystkich urazów. Poza grą wciąż pozostawali Michał SkwierawskiPiotr Papaj. Na boisku pojawi się za to Hubert Kornecki, którego występ stał pod znakiem zapytania.

Pomimo osłabień Wybrzeże nadal pozostawało faworytem starcia z drużyną z Elbląga, ale w pierwszej połowie nie było tego w stanie udowodnić. Choć szybko trafienie zaliczył Wojciech Prymlewicz, to kolejne trzy bramki padły łupem przyjezdnych.

Gdańszczan odblokował dopiero w 7 minucie Ramon Oliveira (2:3), jednak tylko na chwilę. Drużyna Damiana Wleklaka zrobiła sobie tym razem 8-minutową drzemkę w ataku.

LIJEWSKI: ŻYCZĘ RYWALOM PRZEŁAMANIA, ALE NIE W GDAŃSKU

Na szczęście dla szkoleniowca jego drużyna spisywała się świetnie w defensywie. Przy indolencji w ataku straciła tylko 2 bramki i po golu Koreckiego było 3:5. Aż do końcówki pierwszej połowy gdańszczanom brakowało płynności w grze na połowie Mebli Wójcik.

Dwa trafienia pod rząd Wybrzeże zaliczyło dopiero w dwóch końcowych minutach. Oliveira i Kornecki doprowadzili do stanu 8:9. Na sekundę przed przerwą gościom udało się jednak powiększyć prowadzenie i zamknąć połowę wynikiem 8:10.

Gdańszczanie po zmianie stron rozpoczęli z przytupem. Objęli prowadzenie 11:10 po bramce Prymlewicza i dwóch Łukasza Rogulskiego. Goście poprosili o czas, po którym doprowadzili do wyrównania za sprawą Pawła Adamczaka. Tylko na chwilę, bo miejscowi odskoczyli na dwie bramki.

Wybrzeże pokusiło się o kolejną, tym razem 4-bramkową serię i przy stanie 17:12 po trafieniu Michała Bednarka elblążanie znów poprosili o przerwę. Nie zdołali jednak postawić się gdańszczanom, którzy do końca spotkania obronili zdobytą przewagę.

7 Stal Mielec 8 1 7 174:235 2

Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".

Tabela wprowadzona: 2016-10-26

Wyniki 8 kolejki:

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Meble Wójcik Elbląg 22:17 (8:10)
  • Górnik Zabrze - Vive Tauron Kielce 27:36 (18:10)
  • KPR RC Legionowo - Gwardia Opole 25:26 (13:14)
  • MMTS Kwidzyn - Sandra Spa Pogoń Szczecin 37:31 (18:17)
  • Azoty Puławy - Stal Mielec 29:22
  • Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 28:30 (15:13)
  • Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 35:24 (17:16)

Opinie (19) 1 zablokowana

22.03 (nd) godz.16:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 0:0 mecz odwołany Zagłębie Lubin
14.03 (sob) godz.17:00 MMTS Kwidzyn 0:0 mecz odwołany TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
06.03 (pt) godz.18:00 Grupa Azoty Tarnów 31:34 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
03.03 (wt) godz.18:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 19:32 Orlen Wisła Płock LIVE!
22.02 (sob) godz.20:30 Energa MKS Kalisz 26:23 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
11.02 (wt) godz.18:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 17:27 PGE Vive Kielce LIVE!

.

• Sezon zakończono po 24. kolejce rundy zasadniczej ze względu pandemię koronawirusa i wprowadzenie stanu epidemii w Polsce. Mistrzem Polski zostało PGE Vive Kielce, żadna z drużyn nie spada.