Cenna wygrana Wybrzeża Gdańsk nad Stalą Mielec. Szczypiorniści wciąż w grze o play-off

Torus Wybrzeże Gdańsk

Mateusz Wróbel i jego koledzy z Wybrzeża odnieśli bardzo cenna zwycięstwo w kontekście dalszej walki o play-off. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk pokonali we własnej hali Stal Mielec 28:26 (18:11). Po raz pierwszy w sezonie po kontuzji zagrał Hubert Kornecki, a gdańszczanie zwyciężyli różnicą 2 bramek choć po 10 minutach gry przegrywali 2:7, a w drugiej połowie... prowadzili 20:12. Dzięki wygranej przerwali serię trzech kolejnych porażek w PGNiG Superlidze i awansowali z 7. na 5. miejsce w tabeli grupy pomarańczowej.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski - Wróbel 5, Adamczyk 4, Kostrzewa 4, Prymlewicz 4, Rogulski 4, Sulej 3,Bednarek 2, Kondratiuk 1, Kornecki 1, Komarzewski, Podobas

Stal: Wiśniewski - Krupa 8, Krępa 6, Wilk 4, Mochocki 3, Kawka 2, Janyst 1, Chodara 1, Saraljić 1, Wojkowski, Cuzic, Kłoda

Środowe spotkanie w hali AWFiS miało niecodzienny przebieg. Stal rozpoczęła mecz od prowadzenia 7:2 po 10 minutach i bramce Wiktora Kawki. Zawód na początku spotkania gdańszczanie zrekompensowali jednak kibicom jeszcze przed przerwą.

Sygnał do ataku dali Damian KostrzewaŁukasz Rogulski. To oni zapoczątkowali serię 9:1, która mogła być jeszcze efektowniejsza, gdyby nie niewykorzystany rzut karny Wojciecha Prymlewicza. Stal kompletnie się pogubiła. Gdańszczanie na prowadzenie wyszli w 22. minucie, a dzięki czterem trafieniom z rzędu w ostatnich 2 minutach pierwszej połowy zbudowali przewagę aż 7 bramek.

"BROKUŁ" WZMACNIA WYBRZEŻE

Gospodarze, w barwach których po blisko półrocznej pauzie spowodowanej kontuzją barku wrócił Hubert Kornecki. Po jego bramce w 38. minucie było już 22:13. Gdy wydawało się, że jest już "po zawodach", przyjezdni zapewnili kibicom emocje do samego końca. Mielczanie w dużej mierze za sprawą Rafała Krupy przejęli inicjatywę i zmniejszyli stratę do czterech trafień.

Wybrzeże obroniło jednak jednak 4 punkty. Ostatecznie podopieczni Marcina Lijewskiego wygrali różnicą 2 bramek, ale goście zmniejszyli tak dystans dopiero w ostatniej minucie po dwóch rzutach karnych Krupy.

Dla gdańszczan to bardzo cenne zwycięstwo. Pozwoliło im ono awansować z 7. na 5. miejsce w tabeli grupy pomarańczowej. To sprawia, że pozostają w walce o możliwość gry o dziką kartę na play-off dla drużyn z miejsc 4-5.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 21 4 1 2 14 522:599 18

W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę

Tabela wprowadzona: 2018-02-18