Kadra piłkarzy ręcznych w Gdańsku

Torus Wybrzeże Gdańsk

Trzy bramki Łukasza Rogulskiego w ostatnich minutach meczu z Zagłębiem pozwoliły zapewnić Wybrzeżu 3 punkty. fot. M.Czarniak/trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk pokonali we własnej hali Zagłębie Lubin 31:30 (16:15). Praktycznie całe spotkanie wynik był na styku. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił w ostatniej minucie Łukasz Rogulski. Ten zawodnik powołany został do reprezentacji Polski B, a jego kolega - Mateusz Wróbel zadebiutuje w kadrze A. Już w czwartek obie drużyny narodowe stawią się w Gdańsku. Tutaj będą przygotowywać się do 25 października, do meczów w turnieju w turnieju Golden League.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O REPREZENTACJI POLSKI W GDAŃSKU, SPRAWDŹ, W JAKIM SKŁADZIE BĘDZIE TRENOWAĆ

WYBRZEŻE: Pieńczewski, Chmieliński - Prymlewicz 9, Kondratiuk 4, Rogulski 3, Wróbel 3, Papaj 3, Sulej 3, Oliveira 2, Bednarek 1, Gądek 1, Komarzewski 1, Gauden, Podobas

Zagłębie: Skrzyniarz, Małecki - Czuwara 7, Pawlaczyk 6, Mollino 4, Dawydzik 3, Przysiek 2, Kużdeba 2, Stankiewicz 2, Pietruszko 1, Mrozowicz 1, Szymyślik 1, Bondzior

Gdańscy szczypiorniści byli bardzo zdeterminowani, aby w środę powetować sobie stratę 4 cennych punktów po dość wysokiej porażce na wyjeździe ze Stalą Mielec. Niestety, najwyraźniej "zagotowali" się w pierwszych minutach pojedynku z Zagłębiem i już w 4. minucie gry przy stanie 0:3 o czas poprosił trener Marcin Lijewski.

Po wznowieniu gry po bramce zdobyli Wojciech PrymlewiczPiotr Papaj, ale przyjezdni po raz kolejny odpowiedzieli serią trzech trafień. Podobnie wyglądała praktycznie cała pierwsza połowa - gra falowała a goście utrzymywali prowadzenie różnicą od jednej do czterech bramek.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z MATEUSZEM WRÓBLEM, KTÓRY MÓWI M.IN., ŻE REPREZENTACYJNE POWOŁANIE TO JESZCZE NIE SZCZYT JEGO MOŻLIWOŚCI

Po dwóch trafieniach Papaja goście poprosili o czas w 26. minucie przy prowadzeniu 13:12. Zdołali powiększyć prowadzenie, ale gdańszczanie odpowiedzieli serią trzech bramek i po rzucie Prymlewicza objęli prowadzenie 15:14. Tuż przed przerwą wyrównał Jan Czuwara, ale równo z syreną pierwszą część spotkania na korzyść Wybrzeża rozstrzygnął Papaj.

Po zmianie stron Wybrzeże zaliczyło serię 4:1 i prowadziło już 20:16. Kolejne 5 minut należało do gości, którzy za sprawą czterech kolejnych trafień doprowadziło do remisu. Gdańszczanie opanowali sytuację, gdy zdobyło trzy kolejne bramki, a rzut karny zmarnował Czuwara.

Lubinianie nie poddali się i na 10 minut prze końcem gry doprowadzili do remisu, a po bramce Michała Stankiewicza odbili prowadzenie 28:27. Goście otrzymali karę 2 minut, do wyrównania doprowadził Papaj. Kapitalnie w końcówce bronił Artur Chmieliński, a prowadzenie odzyskał dla Wybrzeża Łukasz Rogulski, który chwilę później podwyższył je na 30:28.

Wybrzeże wytrzymało nerwową końcówkę, w której goście zdobyli bramkę kontaktowa. W ostatniej minucie kolejne dogranie na obwód dostał Rogulski i przypieczętował zwycięstwo. Wprawdzie lubinianie na 3 sekundy przed końcem spotkania zdołali zdobyć jeszcze bramkę, ale na wyrównanie nie starczyło im czasu i 3 punkty zostały w Gdańsku.

Teraz nastąpi przerwa w rozgrywkach do 7 listopada. Tego dnia o godzinie 20:15 Wybrzeże zagra z Vive Kielce. Wcześniej zawodnicy obu drużyn rozjadą się na reprezentacyjne zgrupowania.

Od czwartku w Gdańsku trenować będzie kadra A i B. W pierwszej znalazł się m.in. Mateusz Wróbel, w drugiej - Rogulski. Kadrowicze zamieszkają w hotelu "Mercure Posejdon" przy ul. Kaplicznej, a trenować będą do 25 października w hali AWFiS. Na tym zgrupowaniu będą przygotowywać się bezpośrednio do turnieju Golden League, który odbędzie się w Danii. Na nim 26 października, w Broendby zmierzą się z aktualnym mistrzem świata i wicemistrzem olimpijskim - Francją, dwa dni później w Aarhus sprawdzą się w meczu z ekipą gospodarzy, czyli złotymi medalistami z Rio de Janeiro, a 29 października w Herning czeka ich konfrontacja z Norwegią, aktualnym wicemistrzem świata.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 8 0 1 0 7 174:214 3

W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę

Tabela wprowadzona: 2017-11-09

Wyniki 8 kolejki:

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Zagłębie Lubin 31:30 (16:15)
  • SPÓJNIA GDYNIA - KPR Legionowo 31:34 (15:16)
  • Chrobry Głogów - Azoty Puławy 24:28 (9:17)
  • Górnik Zabrze - MKS Kalisz 33:26 (16:14)
  • Meble Wójcik Elbląg - Stal Mielec 20:36 (12:20)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Gwardia Opole 25:25 (13:14) karne 4:2
  • Orlen Wisła Płock - PGE Vive Kielce 30:31 (15:17)
  • Piotrkowianin - MMTS Kwidzyn 30:31 (14:17)

Super zawody!!!!!!!!!!! Gratulacje :-)
    Fajnie, że zadbano o to, żeby można było kupić podczas meczu napoje.
    Oby tak dalej.
    Wybrzeże zmierza w bardzo dobra stronę.
    Każdy mecz, to dobra organizacja i duża liczba kibiców.

• Realista (2)

Jakim klubem jest w tej chwili Zagłębie nawet nie na średnim poziomie.Chyba jesteś klakierem Wybrzeżą.Może zanim napiszesz taki hymn pochwalny poszedł byś na mecz między szkołami.Tam również jest ogromna walka i jeszcze wiekszy doping uczniów szkół.To na tyle .Liga jest śmieszna a wyszkolenie niektórych zawodników to żałość.

• 0 11

• Do realisty (1)

Zwróć uwagę ilu młodych zawodników ogrywają obydwa zespoły. Niestety nie mamy obecnie w kraju zbyt wielu klasowych zawodników także taka polityka na dłuższą metę powinna przynieść korzyść zarówno klubom jak i mam nadzieję reprezentacji. Przespano w polskim handballu kilka lat także teraz trzeba to nadrobić.

• 5 0

• realista

Sam sobie odpowiedziałeś,że na skutek przespania doprowadzono do zapaści.A kiedy będzie lepiej tego nikt nie jest w stanie określić.Zamiast jak skoczkowie narciarscy lub siatkarze zbudować SMS naprawdę przygotowujący do startu w lidze to dotuje się kluby ligowe wzgl.sprowadza się zawodników z zagranicy.Wszystkie kraje o normalnych zasadach w sporcie dotują kluby młodzieżowe a na poziomie ligi trzeba znależć sponsorów,a nie szukać dotacji od miast.

• 0 0

• Brawo (3)

OBY tak dalej, może być nerwowo byle za 3 pkt.

• 17 3

• bilety (2)

Szkoda że W Gdyni wejście jest bezplatne

• 1 7

• W Gdyni płacisz w pakiecie zarówno na babki jak i na facetów.

• 0 3

• bilety

a w sklepie bułki też są za darmo?

• 4 1

• Tylko piłka ręczna (2)

W trójmiejskie jakość sportu i widowiska zostaje na boisku piłki ręcznej.
    Reszta dyscyplin na razie w odwrocie .
    Trzymam kciuki za Wybrzeże .
    Oby ilość kibiców była coraz wiesksza

• 12 4

• Święta prawda
      Wybrzeże systematycznie buduje swoją potęgę!!!
      powoli krok po kroku
      od momentu kiedy zaczęli grać w superlidze każdy mecz jest widowiskiem
      trzymam kciuki i oby tak dalej

• 6 0

• Zapomniałeś o hokeju - zapraszamy na mecze!

• 4 0

• I tak niczego nie osiągnięcie (2)

Sialalalalalala

• 3 15

• Z taką retoryką to Cię żadna baba nie zechce.

• 4 1

• O, Bolo z żużla teraz trolluje szczypiorniaka... Polecam nie reagować.

• 3 0

• Czas i cierpliwość.

"Wybrzeże" nadal gra w okrojonym składzie, a CAŁY CZAS = w każdym meczu - walczy !
    Po przegranym znacznie, jak na ręczną, meczu ze Stalą Mielec, chłopaki zostawili mecz
    "za sobą" i wyszli w nowy, na nowo. Nie rozpamiętywali. Nie szukali "miliona" wytłumaczeń,
    jak "potrafią" inni. Grali swoje. Tak Panowie trzymać.
    A jak drużyna będzie w pełnym składzie, będzie jeszcze lepiej.
    Jeszcze będziemy cieszyć oko, jeszcze bardziej emocjonującymi widowiskami.
    A że sama ręczna - nierzadko - to widowisko sportowe samo w sobie, to wiadomo od ...
    Wystarczy wdępnąć czasami on.line na ehfCL lub w TV ! Dobry przykład z kraju
    WIDOWISKO Kielce vs. Veszprem

• 10 2

• No i super, Wybrzeże do przodu, MMTS też. A że po nerwach - to element sportu i widowiska, takie mecze się zapamiętuje.

• 9 2

• Co z tym Rogulskim??? (3)

Widzę tu jakoś sprzeczność, z artykułu wynika że tylko Rogulski wygrał ten mecz a gdzie w takim razie była reszta drużyny???? Jak widać w ocenie kibiców Rogulskim gra cienko...malo tego pomijamy w artykule M.Wróbel jedzie na kadre A a Kapitan druzyny po "doskonałym" meczu tylko kadra B..mam nadzieję że w następnym artykule dziennikarz OBIEKTYWNIE podejdzie to sprawozdania z meczu i więcej zawodników wystąpi!!!!

• 7 0

• Do poprzednika

• 1 0

• (1)

Popieram sportowego złomka w 100%. Jak można robić gwiazdę z faceta który jest zerem w obronie i gwiazda to może być co najwyżej w tańcu z gwiazdami.

12.12.2020 (sob) godz.14:00 Zagłębie Lubin 28:28 k. 3:5 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
05.12.2020 (sob) godz.13:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 16:31 bez publiczności Orlen Wisła Płock
02.12.2020 (śr) godz.19:30 Grupa Azoty Tarnów 29:30 bez publiczności TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
25.11.2020 (śr) godz.19:30 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 28:33 bez publiczności Piotrkowianin
15.11.2020 (nd) godz.16:00 MMTS Kwidzyn 22:28 bez publiczności TORUS WYBRZEŻE Gdańsk

14 Chrobry Głogów 10 2 1 0 7 274:311 8

Końcową kolejność wyłoni runda zasadnicza (mecz i rewanż każdy z każdym). Nie będzie play-off. Ostatni zespół spadnie do I ligi, a drużyna, która zajmie drugie miejsce od końca, rozegra baraż o utrzymanie w PGNiG Superlidze z drugim zespołem I ligi.