Spóźniona pogoń szczypiornistów Wybrzeża

11 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Damian Kostrzewa w Opolu rzucił po przerwie sześć bramek, ale napędzana przez niego pogoń Wybrzeża za Gwardią nie dała gdańszczanom punktów. Damian Kostrzewa w Opolu rzucił po przerwie sześć bramek, ale napędzana przez niego pogoń Wybrzeża za Gwardią nie dała gdańszczanom punktów.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk przegrali na wyjeździe z Gwardią Opole 25:27 (8:15). Podopieczni Damiana Wleklaka kompletnie nie radzili sobie z rywalem w pierwszej połowie i nawet pomimo znakomitej gry po przerwie, nie zdołali odrobić całych strat. Tym samym nie zdołali zaliczyć trzeciej wygranej z rzędu w Superlidze.

WYBRZEŻE: Chmieliński Suchowicz, Pieńczewski - Oliveira 5, Kornecki 1, Bednarek, Sulej 1, Rogulski 5, Prymlewicz, Kondratiuk 2, Wróbel 3, Salacz, Kostrzewa 7

MECZE PIŁKI RĘCZNEJ NA WEEKEND W TRÓJMIEŚCIE. GRA M.IN. ŻEŃSKA SUPERLIGA

Gdańszczanie do Opola pojechali mając za sobą dwa zwycięstwa z rzędu. Trener Damian Wleklak zapowiadał, że z Gwardią jego podopiecznych czeka mecz walki i tak rzeczywiście było. Niestety, Wybrzeże kompletnie przespało pierwsza część tego starcia.

Od pierwszych minut nieskutecznością rzutową raził Ramon Oliveira, a i jego koledzy nie mieli za bardzo pomysłu jak przebić się przez defensywę Gwardii. Przerwy, o które prosił trener Wleklak pomogły niewiele. Sporo krwi przyjezdnym napsuł bramkarz Adam Malcher, który obronił m.in. dwa rzuty karne.

Do przerwy opolanie rzucili niemal dwa razy tyle bramek co Wybrzeże. Wydawało się, że gdańszczanom trudno będzie odrobić takie straty, ale po zmianie stron spotkanie miało zupełnie inny przebieg. Do pogoni za wynikiem gości poprowadził duet Damian Kostrzewa - Mateusz Wróbel i gdańska drużyna zbliżyła się do rywali na dwa trafienia (16:18).

O czas poprosił trener Rafał Kuptel, który za zawodniczej kariery występował w Gdańsku. Jego podopieczni odzyskali kontrolę nad meczem, ale o dominacji z pierwszej części gry nie mogło już być mowy. Niestety, pogoń Wybrzeża choć imponująca, okazała się spóźniona wobec tak dużej straty po pierwszych 30 minutach spotkania.

7 Zagłębie Lubin 10 1 9 246:288 2
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".
Tabela wprowadzona: 2016-11-17

Wyniki 10 kolejki

• Gwardia Opole - WYBRZEŻE GDAŃSK 27:25 (15:8)
  • Vive Tauron Kielce - KPR RC Legionowo 32:26 (14:13)
  • Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 22:28 (10:12)
  • Stal Mielec - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 31:25 (17:14)
  • Azoty Puławy - Górnik Zabrze 34:26 (19:10)
  • Orlen Wisła Płock - Zagłębie Lubin 35:16 (16:7)
  • Meble Wójcik Elbląg - Sandra Spa Pogoń 22:18 (9:10)

Opinie (7)

• Fantastyczna pogoń Wybrzeża, a przegrana nieznaczna. Jest w drużynie potencjał i szansa na nawiązywanie walki z najlepszymi. Druga runda rozgrywek pokaże na co faktycznie stać gdańszczan. Póki co - widać światełko w tunelu.

• 12 3

• Tak jak pisałem (3)

Teraz jeszcze bęcki z Górnikiem i Legionowem u siebie i będziemy w miejscu dla nas przeznaczonym. No i po co były te achy i ochy po fuksiarskiej wygranej z Mielcem? Uczcie się od piłkarzy jak należy wygrywać na wyjeździe.

• 6 18

• japa !!!

• 3 3

• A Ty to wróżbita Maciej, ze tak sypiesz historiami z rękawa?

• 3 3

• "Uczcie się od piłkarzy jak należy wygrywać na wyjeździe."
      Których ?

• 4 0

• Mecz

Byłem na meczu.Pierwsza połowa skuteczność tragedia!!! każda piłka w bramkarza.
    Druga połowa walka ,walka i jeszcze raz walka trochę, szczęścia i zimnej głowy i 2 punkty pojechałyby do Gdańska