Szczypiorniści Wybrzeża zdobyli punkt

16 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Mateusz Wróbel (przy piłce) rzucił dla Wybrzeże w Opolu 7 bramek, ale gdańszczanie wywieźli tylko punkt przegrywając mecz po rzutach karnych. Mateusz Wróbel (przy piłce) rzucił dla Wybrzeże w Opolu 7 bramek, ale gdańszczanie wywieźli tylko punkt przegrywając mecz po rzutach karnych.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk w wyjazdowym meczu PGNiG Superligi z Gwardią Opole zdobyli punkt. Po 60 minutach remisowali 26:26 (12:14). W serii rzutów karnych, która miała wartość dwóch punktów, bo rywalizowały zespoły z tej samej grupy, przegrali 2:4. Takie rozstrzygnięcie z pewnością nie cieszy podopiecznych Marcina Lijewskiego, gdyż jeszcze na 2 minuty przed końcem gry prowadzili różnicą 3 bramek.

WYBRZEŻE: Suchowicz, Pieńczewski 1 - Gauden, Oliveira 4, Bednarek 2, Sulej 3, Rogulski 5, Prymlewicz 3, Papaj 1, Wróbel 7, Adamczyk

Porozbijany kontuzjami zespół Wybrzeża pojechał do Opola z nadzieją na urwanie punktów Gwardii. Przez sporą część meczu wydawało się, że podopieczni Marcina Lijewskiego wywiozą nad morze pełną pulę.

Lepiej zaczęli wprawdzie gospodarze, którzy prowadzili 7:3 po 11 minutach, ale m.in. za sprawą bramek Ramona Oliveiry gdańszczanie doprowadzili do remisu.

Prowadzenie odbili jednak dopiero po przerwie za sprawą kapitalnej serii 7 bramek zdobytych pod rząd. Jeszcze na 6 minut przed końcem spotkania Wybrzeże prowadziło 24:20 po bramce Mateusza Wróbla. To właśnie lewy rozgrywający, który jeszcze niedawno rehabilitował się po kontuzji, trzymał przewagę w ostatnich minutach. Od 49. minuty bramek dla Wybrzeża nie zdobywał już nikt poza nim.

Jeszcze na 2 minuty przed ostatnią syreną goście mieli 3 trafienia w zapasie. Gdyby gdańszczanie utrzymali zwycięstwo do końca, zdobyliby aż 4 punkty, gdyż był to mecz drużyn z tej samej grupy. Niestety, pozwolili Gwardii doprowadzić do wyrównania, w czym duża zasługa Kamila Mokrzkiego, zdobywcy 3 z ostatnich 4 bramek dla gospodarzy. W tym momencie na konto obu zespołów trafiło po punkcie. O tym, kto zdobędzie kolejne dwa, rozstrzygnęła seria rzutów karnych.

Triumfowali gospodarze 4:2. Dla Wybrzeża swoich prób nie wykorzystali Jacek Sulej i Wróbel. Trafienia Łukasza RogulskiegoPiotra Papaja nie wystarczyły, gdy gospodarze w pięciu seriach pomylili się tylko raz, gdy rzucał Patryk Mauer. To oni zaczynali, więc czwartej bramce Wybrzeże nie miało nawet co podchodzić do piątej próby. Brami dla Gwardii w rzutach karnych zdobyli: Michał Lemaniak, Mateusz Morawski, Mokrzki i Mateusz Jankowski.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 3 0 0 0 3 61:72 0
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2017-09-23

Wyniki 3 kolejki

• MMTS Kwidzyn - SPÓJNIA GDYNIA 32:27 (18:10)
  • Gwardia Opole - WYBRZEŻE GDAŃSK 30:28 (14:12), karne 4:2
  • PGE Vive Kielce - Zagłębie Lubin 32:24 (16:11)
  • Orlen Wisła Płock - Sandra Spa Pogoń Szczecin 27:21 (16:12)
  • Azoty Puławy - Meble Wójcik Elbląg 30:19 (15:12)
  • KPR Legionowo - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 23:23 (11:10), karne 4:3
  • Górnik Zabrze - Chrobry Głogów 28:26 (11:12)
  • MKS Kalisz - Stal Mielec 30:27 (15:11)
  • Awansem z 4. kolejki
  • Stal Mielec - PGE Vive 22:39 (10:19)

Opinie (10) 1 zablokowana

• Gdzie Paweł? (5)

Jakaś kontuzja znowu? OJ długo to się nie da grać 9 w polu. Tylko czekać, aż posypią się następni. No i gdzie sa młodzi pozyskani przed sezonem: Komarzewski, Gądek i Marciniak?

• 6 0

• Co tam się działo, że mamy aż 9 dwuminutowych kar przy jednej przeciwnika? Grając w 9 w polu, łapiąc tyle kar, to i tak słuszny wynik i trzeba się z tego cieszyć!

• 8 2

• młodzi

Młodzi pozyskani przed sezonem grają w Żukowie.

• 6 0

• Brak słów!

• 4 4

• Drogi Panie!

Za tydzień to będzie mecz Wybrzeże-Puławy, no i to nas interesuje, a nie tam Kielce-Khiel.

• 6 2

• młodzi

Marciniak kontuzjowany

• 0 0

• (2)

No i znowu 2 karne polozone w regulaminowym czasie ... Gdyby nie to, to 3 pkt nasze!