Wybrzeże Gdańsk odpadło z Pucharu Polski. Szczypiorniści rozbici w Kwidzynie

5 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Łukasz Rogulski był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu w Kwidzynie rzucając 8 bramek. Nie uchronił jednak Wybrzeża od porażki. Łukasz Rogulski był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu w Kwidzynie rzucając 8 bramek. Nie uchronił jednak Wybrzeża od porażki.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk przegrali wyjazdowy mecz ćwierćfinału Pucharu Polski z MMTS Kwidzyn 23:33 (8:16) i odpadli z dalszej rywalizacji. Po sprawie było już w 38. minucie, gdy gospodarze osiągnęli prowadzenie różnicą 14 trafień. W sobotę o godz. zagrają na wyjeździe z Azotami Puławy w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Superligi. Od wyniku może zależeć czy zdobędą bezpośredni awans do play-off.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski, Suchowicz - Kondratiuk, Kornecki, Niewrzawa 4, Oliveira, Podobas 2, Prymlewicz 3, Rogulski 8, Skiwerawski, Sulej, Wróbel 4, Abram 2

Gdańscy piłkarze ręcznie przegrali w tym sezonie oba ligowe mecze z MMTS. Niestety, passa kwidzynian została podtrzymana również w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski. Wprawdzie pierwsze minuty środowego pojedynku były wyrównane. Po 1:4 gdańszczanie zdołali doprowadzić do remisu po bramce Mateusza Wróbla.

Gospodarze szybko odzyskali jednak prowadzenie i niestety zrobili to w stylu, który praktycznie zwalił gdańszczan z nóg. Po bramce Kamila Kriegera w 19. minucie było już 12:6, a do przerwy MMTS prowadził już różnicą 8 trafień.

DAMIAN WLEKAK: GRAMY BEZ ZBĘDNEJ PRESJI

Najbardziej przytłaczające minuty dla Wybrzeża nadeszły jednak po przerwie. Kwidzynianie otworzyli drugą połowę 7 bramkami z rzędu, które zdobyli odpowiadając na trafienie najskuteczniejszego wśród gdańszczan i nie tylko Łukasza Rogulskiego. Po bramce Adriana Nogowskiego miejscowi prowadzili już 23:9, a była dopiero 38. minuta spotkania.

Takiej przewagi gospodarze nie mieli prawa roztrwonić i pewnie awansowali do półfinału Pucharu Polski. Z kolei i tak grający od kilku dobrych spotkań w osłabieniu kadrowym gdańszczanie musieli ostrożnie szachować siłami. W sobotę czeka ich pojedynek w Puławach, po którym rozstrzygnie się czy zdobędą bezpośredni awans do play-off. Niestety, szanse na pokonanie Azotów, (a jednocześnie porażkę mogącego wyprzedzić Wybrzeże Chrobrego Głogów) są delikatnie mówiąc niewielkie i podopieczni Damiana Wleklaka będą raczej sposobić się do gry o dziką kartę z Sandrą Spa Pogonią Szczecin.

Pozostałe wyniki ćwierćfinałów Pucharu Polski:
Sandra Spa Pogoń Szczecin - Vive Tauron Kielce 25:37 (12:18)
Orlen Wisła Płock - Azoty Puławy 36:24 (19:9)
Warmia Traveland Olsztyn - Gwardia Opole 22:28 (11:15)

• (1)

całą sprawę robia dwie porażki u siebie z Opolem i Zabrzem niestety w Puławach też nie mamy szans a i o dziką kartę z Szczecinem tez będzie trudno ale życzę powodzenia.

• 10 1

• Gdyby nie końcówka z Chrobrym u nas, to też inaczej to by wyglądało...

• 7 1

• Puchar zarezerwowany jest dla Kielc, wiec odpadnięcie na tym etapie nie jest żadnym dramatem. Powodzenia w Pulawach.