Wybrzeże rozmontowało Meble Wójcik

10 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Łukasz Rogulski pewnie wykonywał rzuty karne, dołożył też trafienia z gry i był najskuteczniejszym szczypiornistą Wybrzeża w Elblągu. Łukasz Rogulski pewnie wykonywał rzuty karne, dołożył też trafienia z gry i był najskuteczniejszym szczypiornistą Wybrzeża w Elblągu.

Koniec serii bez zwycięstwa szczypiornistów Wybrzeża Gdańsk. W piątek pokonali na wyjeździe Meble Wójcik Elbląg 29:25 (13:12). Świetny mecz w ofensywie rozegrał Łukasz Rogulski, który zdobył 8 bramek, z czego połowę z rzutów karnych. Odpowiednio wspomogli go także Damian Kostrzewa i Ramon Oliveira.

SPRAWDŹ JAK WYGLĄDA WEEKEND Z TRÓJMIEJSKĄ PIŁKĄ RĘCZNĄ

Meble Wójcik: Dudek, Fiodor, Ram - Janiszewski 6, Moryń 6, Pi. Adamczak 4, Dorsz 3, Olszewski 3, Kupiec 3, Nowakowski, Żółtak, Pa. Adamczak

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski - Rogulski 8, Oliveira 5, Kostrzewa 5, Wróbel 4, Niewrzawa 3, Prymlewicz 3, Sulej 1, Kondratiuk, Podobas, Skwierawski

Szczypiorniści Wybrzeża przed podróżą do Elbląga mieli za sobą trzy porażki z rzędu. Ostatnią ponieśli w Płocku, z wicemistrzem kraju, Orlenem Wisłą 27:39. Świetnie w tym spotkaniu zagrał Paweł Niewrzawa. Reprezentant Polski zdobył dla Wybrzeża 10 bramek i pomimo przegranej jego zespołu został wybrany szczypiornistą kolejki.

W piątkowym meczu nie zagrał już tak dobrze, ale miał godnych następców. A w nim gdańszczanie spotkali się w ostatnim zespołem grupy granatowej, który wcześniej wygrał tylko w dwóch meczach. Dlatego też wydawało się, że gdańszczanie pojechali Elbląga po komplet punktów.

W pierwszej połowie można było tak sądzić jednak tylko przez chwilę. Choć starcie rozpoczął od trafienia Ramon Oliveira, to przed długi okres oba zespoły grały bramka za bramkę. Żadna z nich nie potrafiła osiągnąć większej przewagi niż jedno trafienie. Tak było do 21. min. gdy to gospodarze prowadzili 10:9. Serie gdańszczan rozpoczął wówczas Oliveira. Następnie trafiali także Mateusz Wróbel, z karnego Łukasz Rogulski, a po czasie dla trenera drużyny z Elbląga również Niewrzawa (10:13).

Ostatnia bramka padła w 26. min. Niestety Wybrzeże skończyło na tym celne rzucanie w pierwszej połowie. Rywale dołożyli dwie bramki więc w przerwie mieliśmy wynik 12:13. Tuż przed nią 14. gola dla zespołu mógł zdobyć Wojciech Prymlewicz, ale wykonywany przez niego rzut karny obronił Adrian Fiodor.

Mało tego, po wznowieniu gry gospodarze od razu doprowadzili do remisu 13:13. Kolejny ofensywny atak gdańszczanie przypuścili już przy stanie 14:14 - jak się później okazało był to ostatni remis w meczu. Dwie bramki z rzędu Damiana Kostrzewy, skuteczny rzut z 7. metra Rogulskiego i zdobiło się 17:14 dla gdańszczan.

Elblążanie starali się ponownie dogonić rywala, ale tym razem byli w stanie zbliżyć się maksymalnie na dystans jednego gola straty. Przy 16:17 rzut na remis Mikołaja Kupca obronił Artur Chmieliński. W tej samej, 40. min. do bramki trafili za to Kostrzewa i Niewrzawa więc ponownie gdańszczanie mieli bezpieczną przewagę (16:19).

I tym razem goście nie złożyli broni wiec potrzebny jeszcze jeden, kolejny atak Wybrzeża. Tym razem złożyły się na niego dwa trafienie Prymlewicza przedzielone celnym rzutem Oliviery. Dzięki temu w 51. min. Wybrzeże prowadziło 24:20. To ostatecznie rozmontowało Meble Wójcik.

7 Zagłębie Lubin 21 4 17 545:595 10
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".
Tabela wprowadzona: 2017-03-14

Wyniki 21 kolejki

• Meble Wójcik Elbląg - WYBRZEŻE GDAŃSK 25:29 (12:13)
  • Vive Tauron Kielce - Górnik Zabrze 33:29 (19:16)
  • Piotrkowianin - Orlen Wisła Płock 26:25 (14:12)
  • Stal Mielec - Azoty Puławy 29:33 (12:15)
  • Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin 31:28 (17:13)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - MMTS Kwidzyn 28:25 (13:15)
  • Gwardia Opole - KPR RC Legionowo 25:23 (11:11)

Opinie (11)

• kibic (1)

Brawo chłopaki,,Rogul, Chmielu szacun.....