Szczypiorniści Wybrzeża trzeci w Gryficach

Torus Wybrzeże Gdańsk

Damian Kostrzewa w towarzyskim turnieju w Gryficach zaliczył pierwsze mecze po blisko rocznej przerwie. Skrzydłowy zdobył w nich 11 bramek i był najlepszym strzelcem drużyny. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk zajęli 3. miejsce w turnieju o Puchar Starosty Powiatu Gryfickiego. Podopieczni Marcin Lijewskiego przegrali w półfinale z Chrobrym Głogów 23:28 (12:13), a w meczu o 3. miejsce pokonali Gwardię Koszalin 29:19 (14:10). W gdańskiej drużynie zadebiutował wypożyczony z Orlenu Wisły Płock Krystian Wołowiec, a w dobrym stylu po prawie rocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana przypomniał się Damian Kostrzewa - w dwóch spotkaniach rzucił łącznie 11 bramek.

Wybrzeże Gdańsk - Chrobry Głogów 23:28 (12:13)
WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski, Suchowicz - Komarzewski, Podobas 2, Wołowiec 3, Adamczyk 2, Bednarek 2, Sulej, Rogulski 4, Prymlewicz 2, Papaj 1, Wróbel 1, Kostrzewa 6

Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Koszalin 29:19 (14:10)
WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski, Suchowicz - Komarzewski 3, Podobas 1, Wołowiec 2, Adamczyk 5, Bednarek 1, Sulej 1, Rogulski 5, Prymlewicz 3, Papaj 3, Wróbel, Kostrzewa 5

Mecz z Chrobrym był dla Wybrzeża bezpośrednim sprawdzianem przed pierwszym tegorocznym ligowym pojedynkiem, bo w nim 16 stycznia gdańszczanie zagrają właśnie z Chrobrym. Zespół Marcina Lijewskiego na turniej do Gryfic pojechał bez kontuzjowanych w dalszym ciągu Pawła Salacza, Marka Marciniaka, Huberta Korneckiego, Ramona Oliveiry, Adriana KondratiukaMacieja Gaudena.

Debiut zaliczył za to wypożyczony z Orlenu Wisły Płock Krystian Wołowiec, który rzucił 3 bramki. Udany powrót po prawie rocznej przerwie spowodowanej poważnym urazem kolana zanotował natomiast Damian Kostrzewa.

- Jest taki plan abym zagrał w Gryficach. Oczywiście bardziej treningowo, w mniejszym wymiarze czasowym. Minął prawie rok od mojego ostatniego meczu i chciałbym trochę odkurzyć swoje umiejętności - mówił nam przed turniejem Kostrzewa.
KRYSTIAN WOŁOWIEC WYPOŻYCZONY Z PŁOCKA, DAMIAN KOSTRZEWA WRACA PO KONTUZJI

Skrzydłowy z pewnością będzie stopniowo wdrażał się w grę na pełnych obrotach, ale trzeba przyznać, że powrót wypadł niezwykle efektownie. "Marian" rzucił Chrobremu 6 bramek i był najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania. Jednak to rywale rozstrzygnęli na swoją korzyść ten wyrównany pojedynek. Przesądził o tym okres pomiędzy 46. a 50. minutą, gdy głogowianie trafili 5 bramek z rzędu.

Kostrzewa, tym razem już do spółki z Łukaszem Rogulskim i chwalonym ostatnio przez trenera Lijewskiego Kamilem Adamczykiem był najlepszym strzelcem także w niedzielnym meczu o 3. miejsce w turnieju. W nim gdańszczanie pokonali Gwardię Koszalin 29:19 (14:10).

I-ligowiec, który w półfinale uległ Sandrze Spa Pogoni Szczecin 23:33 (11:18), sprawił im problemy tylko w pierwszym kwadransie. Do przerwy Wybrzeże wypracowało przewagę 4 bramek, a drugą połowę otworzyło podwajając ją serią 4:0, co praktycznie przesądziło sprawę.

- Z turnieju wracamy bez urazów i szykujemy się już do ligowego meczu z Chrobrym. Cieszy postawa Damiana Kostrzewy, bo jak na tak długą przerwę w grze prezentuje się bardzo dobrze. Zdaje sobie jednak sprawę, że czeka go ciężka praca, aby wrócić do optymalnej formy. Wszyscy wiemy, że jego możliwości są dużo większe - mówi nam kierownik zespołu Wybrzeża Jacek Karwacki.

14 Handball Stal Mielec 6 0 0 0 6 139:180 0

Każdy zespół rozegra po 26 meczów, na zasadzie mecz i rewanż, bez fazy play-off. Najlepsza drużyna zostanie mistrzem Polski, a ostatnia spadnie do ligi centralnej. Przedostatni zespół PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim uprawnionym do awansu zespołem z zaplecza ekstraklasy.