Wybrzeże Gdańsk uległo Górnikowi Zabrze. 13 minut bez bramki piłkarzy ręcznych gospodarzy

31 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Mateusz Pieńczewski obronił w sobotę m.in. trzy rzuty karne. Nie pomogło to jednak Wybrzeżu pokonać Górnika. Mateusz Pieńczewski obronił w sobotę m.in. trzy rzuty karne. Nie pomogło to jednak Wybrzeżu pokonać Górnika.

Wybrzeże Gdańsk przegrało w Wielką Sobotę z Górnikiem Zabrze 21:26 (12:13). W hali AWFiS gospodarze przez większość meczu potrafili stawić czoła gościom. W drugiej połowie wychodzili na jednobramkową przewagę, ale od 37. do 50. minuty nie potrafili wskazać piłce drogi do bramki. Wówczas Górnik zbudował bezpieczną przewagę.

W PIĄTEK SPÓJNIE ULEGŁA JEDNĄ BRAMKĄ DRUŻYNIE Z ELBLĄGA

WYBRZEŻE: Pieńczewski - Rogulski 6, Kostrzewa 4, Sulej 4, Kondratiuk 2, Wróbel 2, Bednarek 2, Prymlewicz 1, Adamczyk 1, Komarzewski, Papaj, Wołowiec, Gądek

Górnik: Galia, Kornecki - Sluijters 4, Bąk 4, Tomczak 4, Gogola 4, Gromyko 3, Adamuszek 2, Buszkow 2, Daćko 2, Gluch 1, Gliński, Czuwara

Wybrzeże Gdańsk, które przed sobotnim mecze, w lidze nie przegrało w trzech ostatnich meczach w hali AWFiS tym razem gościło jeden z mocniejszych zespołów PGNiG Superligi. Górnik Zabrze mógł jechać do Trójmiasta z myślą o komplecie punktów, ale zespół Marcina Lijewskiego postanowił mocno utrudnić to rywalom.

Mecz od trafienia rozpoczął Mateusz Wróbel, ale później faworyzowany rywal szybko zaczął przejmować kontrolę nad spotkaniem. Kolejnych 7 minut wygrał 5:1 więc na tablicy wyników mieliśmy 5:2 dla przyjezdnych. Następnie, do 14. min. mieliśmy okres mało efektownej i efektywnej gry w ataku. W jego trakcie tylko gdańszczanie rzucili dwie bramki, za sprawą Łukasza Rogulskiego, który wykorzystał rzut karny oraz Jacka Suleja (4:5). Rzuty z 7. metra były od tego momentu wykonywane ze 100-procentową skutecznością, choć wcześniej oba zespoły pomyliły się po jednym razie z karnego.

Górnik także odpowiedział dwoma trafieniami pod rząd, ale po nich to gdańszczanie rzucili trzy bramki nie tracą żadnej i tym samym doprowadzali do remisu. Ten mieliśmy co chwilę na tablicy wyników niemal do końca pierwszej połowy. Zakończył ją trafieniem Patryk Głuch, więc Górnik schodził na przerwę prowadząc 13:12.

Po zmianie stron do wyrównania doprowadził Damian Kostrzewa, Maciej Pieńczewski obronił rzut karny, a Rogulski dał Wybrzeżu prowadzenie 14:13. Gdańszczanie nie cieszyli się jednak z niego zbyt długo, ponieważ rywale szybko odpowiedzieli dwoma trafieniami. Kolejny obroniony karny przez Pieńczewskiego, trafienie Kostrzewy i ponownie to gdańszczanie byli z przodu (16:15).

Od tego momentu obie drużyny jeszcze mocniej zaczęły walczyć o zwycięstwo. Posypały się także kary, w tym czerwoną kartkę ujrzał Michał Bednarek. Twarda postawa sprzyjała gościom. Cztery bramki pod rząd rzucone przez nich i było 19:16 dla Górnika. W 47. min. Rogulski mógł przerwać serię, ale nie wykorzystał karnego. Za chwilę trafienie zaliczył także Marek Daćko (16:20) więc Lijewski już w 49. min. wykorzystywał drugi czas w tej połowie.

Po nim jednak bramkę ponownie zdobyli przyjezdni i dopiero w 50. min. Sulej przerwał fatalną grę gospodarzy w ataku (17:21). W kolejnej akcji wywalczyli oni także karnego, ale tym razem z 7. metra pomylił się Piotr Papaj. Goście przejęli zupełnie kontrolę nad meczem i od tego momentu ich zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 29 7 2 2 18 720:814 30
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2018-04-11

Wyniki 29 kolejki

• Meble Wójcik Elbląg - SPÓJNIA GDYNIA 24:23 (13:12)
  • WYBRZEŻE GDAŃSK - Górnik Zabrze 21:26 (12:13)
  • PGE Vive Kielce - Azoty Puławy 41:29 (19:12)
  • Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 32:21 (19:11)
  • Stal Mielec - Pogoń Szczecin 22:33 (13:14)
  • Zagłębie Lubin - Gwardia Opole 33:34 (15:16)
  • Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Chrobry Głogów 29:26 (12:13)
  • KPR Legionowo - Energa MKS Kalisz 29:24 (15:12)
  • Zaległy mecz 20. kolejki
  • WYBRZEŻE GDAŃSK - KPR Legionowo 28:22 (13:6)
  • Zaległe mecze 26. kolejki
  • SPÓJNIA GDYNIA - Azoty Puławy 26:43 (14:25)
  • Orlen Wisła Płock - Energa MKS Kalisz 25:22 (17:12)

Opinie (16)

• (2)

A może by tak zauważyć że ten zespół nie rozwija się sportowo.

• 4 5

• Zawodniczka - i wszystko jasne.

• 6 1

• A Ty sie tak rozwinęłaś, ze siedzisz na forum zamiast rozklepywać wielkie dłonie.

• 3 3

• 13 minut... (1)

niestrzelenie bramki w takim czasie to sztuka nielada...

• (2)

Zaimportuj sobie jego do siebie :) Niech się ogrywa w 3-ciej bundes mi w ogóle gwiazdora nie brakuje,a nawet jestem zadowolony że lepiej wybrał:)

• 3 14

• Pawel.odszedl i skonczyly sie wygrane.

• 2 10

• (2)

Mecz jako widowisko bardzo dobry. Szczególnie fantastyczne popisy bramkarzy Gali i Pieńczewskiego. Słabą stroną Wybrzeża była skuteczność rzutowa i również niezbyt wyszukany repertuar rzutów . Nie wygra się meczu przy skuteczności rzutowej około 45 % nawet w sytuacji kiedy bramkarz czyni cuda . To dzięki Pieńczewskiemu wynik jest w miarę przyzwoity, pomimo porażki. Potencjał sportowy Górnika był znacznie powyżej Wybrzeża. Trenera Lijewskiego zachęcam do odważniejszego korzystania ze zmienników. Dzisiaj nie wszystkim weteranom wychodziło a więc bez zbędnego ryzyka można było dać szansę młodym zmiennikom. Nie brakowało walki i zaangażowania , za to dzięki. Warto było przyjść i dopingować gdańszczan. Do zobaczenia 11.04. na meczu z KPR Legionowo.

• 11 2

• (1)

Panowie z Wybrzeża. Weźcie sobie do serca myśl Józefa Piłsudskiego " Zwyciężyć i spocząć na laurach to KLĘSKA. Być zwyciężonym i nie ulec to ZWYCIĘSTWO " . Walczymy dalej. Dzisiaj z dalszych gier w Lidze Mistrzów odpadła wielka Barcelona i Veszprem. W sporcie są zwycięzcy i przegrani ,ale nie należy tracić nadziei i należy podejmować walkę z każdym przeciwnikiem. Dzisiaj walczyliście i za to dziękujemy.

• 8 1

• UUU..

...to sie zatrzęsie !!! w Veszprem....
        A są już po jednej fali kar finansowych...

• 3 2

• Takie mecze aż chce się oglądać!!! Dużo walki, widać, że chłopaki zostawiają serce na parkiecie. Brawa dla Pieńczewskiego. I choć punktów szkoda, to gratulacje się należą.